Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bajaj yedek parçalarına bir senede %80 zam yapılması

Motovento
    REKLAM ALANI
    fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    Bu kadar pahalı olması normal bajaj pulsar sayesinde sattı motorlarını yan sanayileri yok ybr vs gibi nasıl olsa piyasada tek eliz diyerekten insanları dudukluyorlar bajaj a çok şükür bulaşmadim bulasmaktan da vazgeçtim fiyatlarından dolayı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaş bu firmaları anlamıyorum deli gibi satmaya başlayınca bir yerleri şey oluyor fiyatı kol gibi arttırıyorlar ama çok sürmez r25 nasıl satılmazsa bu da satılmaz devam ;)

FullSentetik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R
    Japon 1-0 Fiyat performans motorları

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Yenimi fark ettiniz? Bu memlekette kendi yurttaşını sömürmek bir milli spor haline geldi duymadınızmı? Daha öncede tartışıldı, sadece $ € artışı ve liramızın değer kaybından kaynaklı Alım gücümüzün azalması değil tek etken, bunun yanına kendi devletimizin milletini köküne kadar zorlayacak vergiler bindirmesi, Allahtan sömürü devleti değiliz bide olsaydık ne olurdu düşünün. Bu olmadığımız hali, bizi kıskanıyorlar çok doğru! Adamların üretim maliyetinden fazla para kazanıyor Devlet sırtımızdan, eeee hal böyleyken firmalarda diyor ki zaten bu insanları sömüren sömürüyor bu FIRSATÇILIKTAN BİZDE KAZANMAYALIMMI! Bir atasözüyle bitireyim 'her hıyarım var diyene tuz alıp koşmayacaksın' 1 sene tüm motosiklet sevdalıları protesto etsin motor almasın (ama nerede o birlik) birazda firmalarla devlet ellerini taşın altına soksun, haydi iyi forumlar...

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Siz hiç başka markaların yedek parçalarına bakmadınız sanırım? Bajaj bu parçaları tahminimce çok düşük bir kar ile satıyordu ve son zamanlarda ekstra zam eklemeyi tercih etmiş anlaşılan. Söylediğiniz fiyatlar hala motorsiklet camiası için çok ucuz rakamlar.

Örnek veriyorum; 2016 yılında KTM motorsikletin fren, debriyaj maneti 110 tl idi ve aynı maneti kullanan pulsar ın maneti 13 tl ydi. Bajajdan alıp KTM ye manet takan bir çok kişi mevcut. Yani hala bir çok parçası aşırı derecede ucuz. Bajaj ı çinli fiyatlarıyla kıyaslamayın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Eyyyy Bajaj! Sen kim oluyorsun da arkadaşımızı mağdur ediyorsun. Bilesin ki tüm forum olarak arkasındayız. Biz kimseye pabuç bırakmayız. Kimse de pisi pisine dolandıramaz bizi. Bak buradan yazıyoruz. Ayağını denk al.

@angrypower, elimden geleni yaptım. Aklıma başka bir şey de gelmiyor.
    enescanatar, Angrypower ve maktama bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyyyy Bajaj! Sen kim oluyorsun da arkadaşımızı mağdur ediyorsun. Bilesin ki tüm forum olarak arkasındayız. Biz kimseye pabuç bırakmayız. Kimse de pisi pisine dolandıramaz bizi. Bak buradan yazıyoruz. Ayağını denk al.

@angrypower, elimden geleni yaptım. Aklıma başka bir şey de gelmiyor.
    Abi imkansız. Bu insanlar anlamıyorlar...

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj bu parçaları tahminimce çok düşük bir kar ile satıyordu
    sen böyle iyimser tahminlere devam et,ortamı yeşillendir ...O ilk başta sana ucuz gelen parça fiyatları bile en az %60 kaktırılmiş fiyatlar haberin yok...
    Angrypower bunu beğendi.
    Hızın kararı perfect,fazlası past perfect tir...

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Yahu ne düşük karı hiç mi hesap bilmiyorsunuz? Aşağıda resmini koyduğum çamurluğun fiyatı tam 465 lira. Yamaha ybr yan sanayi çamurluğu ise 33 lira. Enjeksiyon makinası bir günde bunlardan binlercesini üretir. Üretimi yapan fabrikaya maliyeti 5 lira bile değildir. Bu ikisinin maliyeti neredeyse aynı. Hadi belki yamahanın yan sanayisi hurda plastik kullanmış olsun yüzde 10 maliyet azaltmıştır. Bajaj da taa hindistandan distribütöre geliyor onun için de yüzde yüz ekstra koyalım. Yine arada yüzde 400 den fazla fark var.

Buradan biraz sermayesi olan girişimci arkadaşlara sesleniyorum. Gidin bir plastik enjeksiyoncuya bajajın karenajlarının kopyalarını tanesi 3-5 liradan üretip internette 30-40 liradan satın. Acayip kar edersiniz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    tamam ybr ile kıyaslıyorsun biri orjinal diğeri değil birde 125r veya r125 ile kıyaslarmsıın o çamurluk 500 den aşağı değildir

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

r125 ile ile pulsarın debriyaj fiyatları bence ölümcül darbe olur :D

Motosikleti
    MT-07
    Kafanız halen güzel, halen honda, yamaha, bajaj diyorsunuz. Plastik arkadaş bu plastik. Makine basarken markaya göre fiyat biçilmiyor, şeklini şemalini kalıbını koyup basıyorsun. Nato mermer nato kafa yerine, Nato plastik nato kafa diyorum.
    mustafa_325 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam ybr ile kıyaslıyorsun biri orjinal diğeri değil birde 125r veya r125 ile kıyaslarmsıın o çamurluk 500 den aşağı değildir

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

r125 ile ile pulsarın debriyaj fiyatları bence ölümcül darbe olur :D
    Abicim o iki parçanın maliyeti hemen hemen aynı. İkisinde de enjeksiyon makinasına plastik gravülü koyuyorsun ve elektrik enerjisi kullanarak plastik çamurluk elde ediyorsun. Aralarındaki maliyeti değiştiren tek fark hammadde kalitesi farkıdır ve o da çok ciddi bir fark değildir.

Ha bu arada bu yedek parçadan geçirme olayını bajajdan başka diğer bütün firmalar da yapıyor. Bajaj şimdiye kadar yapmıyordu ama bu zamlarla niyetleri belli oldu. Bajaj şimdiye kadar "bizim yedek parçamız ucuz" diyerek motorları sattı. Şimdi ise yedek parçaya zam yapıyor.

Biz bu motorları satın alırken baktık yamaha, kawasaki tuttuğuna geçiriyor. Dedik bajaj daha insaflı onu alalım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hepsi aynı yerde yapılıyor enceckciyonnn yapıoyorrrrr bacaccccc

diyorsun güzel şimdi yamaha ya mail at ybr de enceciyon da yapıyor xmax 300 neden zam yaptınız dökümü de çinliler yapıyor pilastiğide enciyon makinesinde yapılıyor neden ybr gibi ucuz değil

abi anlayamadım seni aynı yerde yapılıyor nedir?

Şİmdi konu açarmısın lütfen ybr ön çamurluk 35 lira nmax 125 cc bak aynı cc hemde scooter ucuz olmalı 300 tl nasıl oluyor bu iş?

hemen bahçeli geliyor

Yamaha 2 adet motorda bu kadar fiyat farkı nasıl olabilir Yamaha nmax ile ne yapmak istemektedir ikiside aynı yerde yapılıyor

Motosikleti
    MT-07
    Şimdi sen polietilen, polipropilen, abs vs bunların ne olduğunu biliyormusun? Önce öğren, sonra gel burada enceciyon die dalga geçmeğe çalış.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    televizyonun taksit'i bitsin onuda alırım

Motosikleti
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yamaha 2 adet motorda bu kadar fiyat farkı nasıl olabilir Yamaha nmax ile ne yapmak istemektedir ikiside aynı yerde yapılıyor
    Çünkü birini yamaha kendisi yan sanayiye ürettirip on katı fiyatına satıyor diğerini ise yan sanayi kendisi üretip satıyor. Maliyetleri hemen hemen aynı.

Yukarıdaki 33 liralık ybr çamurluğunu gösterdim çünkü plastik bir çamurluğun maliyetinin 3-5 lira olduğunu görün istedim.

Yamahanın yedek parça fiyatına itiraz etmeye hakkım yok benim çünkü kendileri hiçbir zaman ucuz yedek parça sattıklarını iddia etmediler. Yamahanın orjinal çamurluğu her zaman pahalıydı. Bajaj ise bizim çamurluk ucuz diyerek motoru sattı sonra zam yaptı. Benim itiraz ettiğim nokta bu.

Türkiye'de serbest piyasa ekonomisi var kimse kimseye çıkıp da malını şu kadar karla satacaksın diyemez. Ama satıcı önce ucuz gösterip sonra tuttuğunda geçiriyorsa müşteri itiraz edebilir.

Tekrar yazıyorum burada itiraz ettiğim nokta bajajın bir çamurluğu 465 liraya satması değil, önce 150-200 lira gibi bir fiyatı gösterip sonra 465 liraya satmasıdır.

Bilmem anlatabildim mi?

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sadece bajaj ın değil her şeyin fiyatı çok zamlandı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ya profil yüzünden sinirlerim bozuldu

mustafa_325 bunu beğendi.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    2 sene önce aldığımız 14750tl 250cc motosiklet şu an 23.500 tl.
    Alın size istikrar. Bajaj keyfinden yapmıyor. Oy verin devamlı böyle, 2 seneye 30 bine 250 cc motosikleti nahh alırsınız
    fz6_fazer ve _chaotic_ bunu beğendiler.

acemi27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yav... HE. he.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:39 ----------

Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 sene önce aldığımız 14750tl 250cc motosiklet şu an 23.500 tl.
    Alın size istikrar. Bajaj keyfinden yapmıyor. Oy verin devamlı böyle, 2 seneye 30 bine 250 cc motosikleti nahh alırsınız
    Sen hangi partinin sözcüsüsün?
    Yoksa bajajın avukatı mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:41 ----------

Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çünkü birini yamaha kendisi yan sanayiye ürettirip on katı fiyatına satıyor diğerini ise yan sanayi kendisi üretip satıyor. Maliyetleri hemen hemen aynı.

Yukarıdaki 33 liralık ybr çamurluğunu gösterdim çünkü plastik bir çamurluğun maliyetinin 3-5 lira olduğunu görün istedim.

Yamahanın yedek parça fiyatına itiraz etmeye hakkım yok benim çünkü kendileri hiçbir zaman ucuz yedek parça sattıklarını iddia etmediler. Yamahanın orjinal çamurluğu her zaman pahalıydı. Bajaj ise bizim çamurluk ucuz diyerek motoru sattı sonra zam yaptı. Benim itiraz ettiğim nokta bu.

Türkiye'de serbest piyasa ekonomisi var kimse kimseye çıkıp da malını şu kadar karla satacaksın diyemez. Ama satıcı önce ucuz gösterip sonra tuttuğunda geçiriyorsa müşteri itiraz edebilir.

Tekrar yazıyorum burada itiraz ettiğim nokta bajajın bir çamurluğu 465 liraya satması değil, önce 150-200 lira gibi bir fiyatı gösterip sonra 465 liraya satmasıdır.

Bilmem anlatabildim mi?
    ''Ya olduğun gibi görün,
    Ya göründüğün gibi ol''

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)