Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Megelli 250r mı?Hyosung GD250r mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar selamun aleyküm.
    Geçenlerde söylemiştim,A2 ehliyete yazıldım.Nasipse ehliyeti aldığımda motorumu da alıcam..
    250 cclik bir motor istiyorum.Aslında aklımda hep cbr250 vardı.Şuan 2. El temiz fiyatları ucuz lakin ilerde pahalı olur gibime geliyor.
    O yüzden bu motorların arasın da kaldım gerçekten ikinci elleri hem km az hemde temiz kullanılmış gibi ve fiyatları da çok makul şekilleri zaten hoş..
    Gd250 mesela 2016 sıfır 13.500 tl
    Yani kararsız kaldım..
    Not:Asgari ücretle 1 aydır çalışıyorum 2 ay sonra kredi çekip almayı düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Megelli kalmadı, yenisi gelmiyor, ellerinde kalan motorları kakalıyorlar. Güzel görünen, parçası olmayan, alırsan sana kardeş olacak, titreşimdi bir motordur kendisi.
    GD250R daha iyidir ama yine servis vb. konularda sıkıntı olabilir, araştırmak lazım. Çok ilgimi çeken bir motor olmadığı için araştırma zahmetine katlanmadım Ama megelliyi araştırmıştım ve uzak durulması gereken motorlar sınıfına koymuştum.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Eski 600cc makinalardan vazgeçip bu şekilde basamakları tırmanmaya karar verdiğine sevindim.Çok doğru bir karar verdiğini 250cc motoruna her bindiğinde o gaz kolunu her çevirdiğinde anlayacaksın.Ama söylediğin modellerde 10 yıllık yüksek cc'lerle eşdeğer benim gözümde güç değil arıza,servis,sorunlar bakımından.2 ay sonrası için olası bir tahmin yürütmek zor açıkçası.Belkide verebileceğin rakamlara çok güzel 250cc motorlar alınabilecek.Bana kalırsa hiç maceraya girme.Honda güzel motordur biraz daha fark ver en azından iyisini al.Sonra arızası falanı filanı derken o alamam dediğin motorlara eş değer bir para çıkacak cebinden.Zaman kaybı,yorgunluk ve kötü tecrübelerde cabası.Arkadaşların orayı burayı turlarken senin zamanın sanayi yollarında turlamakla geçecek.Ama illa bunlardan birini alacağım dersen ben hyosung derim.
    Erhan Tosun bunu beğendi.

lOğuzcanl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-Treme Max
    Gt250R'ı düşündünüz mü?

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    gd250r sağlam bir motordur...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Aynen 250cc ile başlamayı düşündüm.Çünkü vakit buldukça memlete de gitmeyi düşünüyorum..
    Eğer ikinci el hondalar da artış fiyat olmazsa alabilirim.Büyük ihtimal.
    Bu arada gt250 yide düşündüm

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Hevesini kırmayayım ama ikisi de kafa ağrıtacak motor, durumun müsaitse az daha koy 4 japona bak derim. Hele ki Megelli'yi elinden çıkartmaya çalışan onca vatandaş var. Aman diyimm hata etme.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Bende bu kafayla fiyatı hondadan çok az olan sym wolf almıştım. 1 arka amortisör,2 debriyaj tası,1 elektrik tesisat arızası,1 kere de marş basmama sorunu yaşamıştım. Bunlardan debriyaj ve marş arızası asla giderilemedi. İşin kötü tarafı symnin türkiyenin en iyi servisleri denilen anadoluda altan motor avrupada artı grup a götürmüştüm motorumu. Adamlardan motoru teslim alırken baktım yine marş sıkıntı. Ee devam ediyor sorun dediğimde "bizde yapmadı ama" gibi bir cevapla karşılaştım. Tamam o zaman deyip motoru düşük fiyata hemen elimden çıkartmıştım.

Kısacası, japondan şaşmayın.

Not: Asla motorun facebook gruplarından fikir almaya çalışmayın. En kötü çinliye bile "bakarsan sorun çıkartmaz" derler. Sorun yaşadığını yazarsan" ee hor kullanmışsın" derler birde terslerler.
    efendy06 bunu beğendi.

Megelli'ye elini daha uzatma kardeş çok motor araştırdım elimden geldiğinçe çok bilgi edinmeye çalıştım ama megelliye elini uzatma düşünme bile motorun yanından geçerken titreşimini hissediyorsun :D hiç gerekyok Hyosung GD250r piyasada pek yok oda tek silindirli ama onun yerine abisi Hyosung GT250R alsan 2013 MODEL ÜSTÜ dikkat et kaymak kaymak :D

Megelliyi eledim arkadaşlar aşırı kötü yorum aldım.Şuan GD250r sıfır km 2016 model 13.500 tl aklımda bu ve cbr250 var dediğim gibi ikinci el cbr250 fiyati ucmaz ise kesinlikle almayı düşünüyorum. Ama uçarsa o zaman GD250 veya GT250

Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    ille racing istiyorsanız cbr tam sizin aradığınız motor işçi adamı pek üzmez. R25'de var ikinci el o fiyatlara fakat yamahanın parça fiyatları , yakıtı malum ortada. Bende askari ücretle çalışıyorum ve bizim gibi insanların tercih etmesi gereken motorun 250cc sınıfında cbr olduğunu düşünüyorum haa ailem'de destek çıkar dersen yapıştır gelsin r25

Ailem tamamen karşı motora hiç bir destekte bulunmazlar.Zaten onlaran destek istemem saçma olur sonuçta kendim de çalışıyorum. Bilmiyorum gönül ister tabiki temiz cbr250 yada r25 olsun bakalım 2 ay sonra banka kredi vericek.Dediğim gibi 2 aya ikinci el fiyatları uçmaz ise hemen Kaparım

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    daha şimdiden cbr 2016 model de 13.000 TL altında motor yok. Ne diyim kardeşim Allah kolaylık versin yüzünü güldürsün inşallah. 4 Japondan şaşma başını ağrıtma derim. Ufak bir tavsiye verim, ailen nekadar karşı çıksada annenin onayını birşekilde almanı öneririm. Anaların duası tutar

Alıntı TskMuvazzaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Megelliyi eledim arkadaşlar aşırı kötü yorum aldım.Şuan GD250r sıfır km 2016 model 13.500 tl aklımda bu ve cbr250 var dediğim gibi ikinci el cbr250 fiyati ucmaz ise kesinlikle almayı düşünüyorum. Ama uçarsa o zaman GD250 veya GT250
    Gd250 tek silindir gt250 2013 çift silindir arada fark olucaktır.

Alıntı MoRFy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha şimdiden cbr 2016 model de 13.000 TL altında motor yok. Ne diyim kardeşim Allah kolaylık versin yüzünü güldürsün inşallah. 4 Japondan şaşma başını ağrıtma derim. Ufak bir tavsiye verim, ailen nekadar karşı çıksada annenin onayını birşekilde almanı öneririm. Anaların duası tutar
    Bakalım annem ikna olcak gibi ehliyete yazıldım şimdilik birşey demedi

Alıntı byzirvex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gd250 tek silindir gt250 2013 çift silindir arada fark olucaktır.
    Gt250 nin grenajları mükemmel ama ön far tiksindiriyor beni.Onun dışında eski kasaları hem pahalı hemde modelleri düşük.

Alıntı TskMuvazzaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakalım annem ikna olcak gibi ehliyete yazıldım şimdilik birşey demedi

Gt250 nin grenajları mükemmel ama ön far tiksindiriyor beni.Onun dışında eski kasaları hem pahalı hemde modelleri düşük.
    kardeş gd250 benimde hoşuma gitmişti ama motor gerçekten hoş değil biraz araştır grenajları falan bomboş ve gt250r'ın yanında dahada boş bir motor modeli düşük diyorsun o modeli ile gd250yi her türlü yere serer pahalı olmasının elbet sebebi vardır 2013 model ve üstüne bak 2013 model altı kötü

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Megelliye hiç bulaşma. Gerçek racing tecrübesi istiyorsan GD250R al, CBR'in oturuş pozisyonu racingle alakasız. GD250R CBR'den daha güçlü teknik konularda, şekil olarakta daha güzel bana göre. GT250R en ağır top ama temizini bulman lazım oda kolay değil. Sorunsuzluk anlamında Hondanın yanından geçilmez ancak arayış önemli kısacası tercih senin. Herkesi dinle, kararı sen ver.

peruwasa12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu arada su dikkatimi cekti daha 1 aydir calisiyosun ve 2 ay sonra kredi cekicem demissin ama bi yerde 6 ay boyunca calismadan kredi vermiyor bankalar son girdigin iste en az 6 ay calismis olman gerekiyo yani

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    C) hiçbiri

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı peruwasa12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada su dikkatimi cekti daha 1 aydir calisiyosun ve 2 ay sonra kredi cekicem demissin ama bi yerde 6 ay boyunca calismadan kredi vermiyor bankalar son girdigin iste en az 6 ay calismis olman gerekiyo yani
    Yok aslında, bilmemne puanı var ona göre veriyorlar. Ben işyerimi değiştirdikten 1 ay sonra kredi çektim. Üstelik mobil bankacılık üzerinden çektim.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)