Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Bajaj yedek parçalarına bir senede %80 zam yapılması

Motovento
    REKLAM ALANI
    Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Bu kadar az çalısan beyinler yüzünden memleketin içine sıçıldı. Alışmışsınız ama siz. Yazık.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Osmanlı torunuyuz biz bize koymaz :D

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tvs de de öyle oldu. şimdi kawasaki ile yarışıyor orjinal yedek parçası.

hele yağ filtresi hyo gt/gv250 ler ile aynı ya... 15-20 tl istiyorlar kağıt yağ filtresine, hindistan'da dükkanda satış fiyatı 0,08 TL/adet...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz hiç başka markaların yedek parçalarına bakmadınız sanırım? Bajaj bu parçaları tahminimce çok düşük bir kar ile satıyordu ve son zamanlarda ekstra zam eklemeyi tercih etmiş anlaşılan. Söylediğiniz fiyatlar hala motorsiklet camiası için çok ucuz rakamlar.

Örnek veriyorum; 2016 yılında KTM motorsikletin fren, debriyaj maneti 110 tl idi ve aynı maneti kullanan pulsar ın maneti 13 tl ydi. Bajajdan alıp KTM ye manet takan bir çok kişi mevcut. Yani hala bir çok parçası aşırı derecede ucuz. Bajaj ı çinli fiyatlarıyla kıyaslamayın.
    Ktm Avrupadan ithal , extra vergiler vırt zırt var onunla kıyaslamak yanlış. Honda ile kıyaslamak lazım bana göre pulsarın rs20ü ün Honda karşılığı cbr250(daha kaliteli olduşu âşikâr) dir .Rs200 ön çamurluk 310TL kdv dahil cbr250 ön çamurluk 123TL kdv dahil. Bajaj veya kuralkan artık hangisiyse yurdumuzdaki insanları iyi yontuyor.Belkide ikisi birden...

Çevremdeki insanlara f/p ürünü olarak tavsiye ettiğim için pişmanım.

Motosikleti
    MT-07
    Ben bajaj'ın satış sonrası dehşet içinde izliyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi imkansız. Bu insanlar anlamıyorlar...
    O zaman ne istediğinizi anlayamıyorum.

Mantıklı açıklama getirmeye çalışanlara "açıklama istemiyorum, beni savunun" diyorsunuz. Savununca da "işe yaramıyor" diyorsunuz.

Başlığı açma amacınız ve okuyanlardan beklentiniz nedir? Netleştirebilir misiniz?

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Başlığı açma amacınız ve okuyanlardan beklentiniz nedir? Netleştirebilir misiniz?
    Konuyu ben açtım. Amacım kuralkanın sessiz sedasız yaptığı zammı insanlara duyurmak ve bajajın fiyat/performans aracı olmaktan yavaş yavaş çıktığını bildirmekti.

Bu arada Ekrem ATA nerelerde acaba? Kaç gündür anasayfada bajaj konusu var gelip bir açıklama yapmadı. Eskisi kadar bakmıyor buraya herhalde.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen senelerde yedek parça konusunda bajaj diğer markalara göre ciddi derecede avantajlıydı. Fakat son günlerde farkettim ki kuralkan yedek parçalara epey zam yapmış. 1 senede fiyatlar %80 artmış. Mesela geçen sene bir kaza sonucunda satın almak zorunda kaldığım aşağıdaki direksiyon borusunun fiyatı 25 liraydı. Şimdi ise 45 lira olmuş.

Aynı şekilde bütün parçaların fiyatları artmış. Geçen sene 500 liraya toplanacak olan kazalı bir motosiklet bu sene 900 liraya toplanıyor. Bu zam öyle kur farkıyla, gümrük vergisiyle açıklanabilir bir oran değil. Şu anda bajaj yedek parça fiyatları japon markalarının yedek parça fiyatlarına yaklaşmış durumda fakat kalitelerinin aynı olmadığını hepimiz biliyoruz.

Benim anladığım kuralkan da artık diğer distribütörler gibi yedek parçadan iyi para kazanmak istiyor.

http://www.bajajyedekparcalari.com/i...f-1000x750.jpg

Ben bunu çok uzun zamandır söylüyorum da arkadaşlar inatla anlamıyor hocam. Hala parçası ucuz bajajın diyorlar. Bence hiçbir esprisi kalmadı.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman ne istediğinizi anlayamıyorum.

Mantıklı açıklama getirmeye çalışanlara "açıklama istemiyorum, beni savunun" diyorsunuz. Savununca da "işe yaramıyor" diyorsunuz.

Yanlış anlama da ben kendimi savunun die kimseye bir istek de bulanmadım. Ben bajaj'a da mail attım vakti zamanında Ekrem ATA'ya. O plastik aksamlar krom kullanılarak yapılmıyorlar. Alt tarafı plastikten üretiyorlar. Binlerce üretiyorlar. Çok ucuza üretiyorlar. Gelip bize fahiş fiyattan satıyorlar.

F/P'yi bana matematikle açıklamağa çalışanlara aynı matematikle bu olayı anlattığımız da beyinleri yanıyor. Matematik pozitif bir bilim ve evrenseldir. Hindistan'da da aynı Türkiye'de de...

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Angrypower'cim bizim insanimiza laf anlatamazsin.Bajaj parcası çok pahali diye konu acarsin ne yapıyim diyen insan cıkar.

Motosikleti
    R25
    Ben kalitesizlikten bahsedip konu acinca nereseyse f/p urunu olmaktan cikiyor bajaj diyince taarruza gectiniz 3. Dunya savasi baslattiniz, bak simdi kendi agzinla soyluyorsun konu acmissin

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:32 ----------

Alıntı korayuzuner1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar anlamadığınız bişey var.Herşey dolar euro ya bağlı.Bazı firmaların elinde stok oluyor zamı stok bitince yapıyorki diğer firmalarla rekabet için bazı firmalardada stok yok zamı hemen yapıyor dolar euro yükselince.

Ayrıca motosiklete zam gelipte yedek parçaya gelmemesi olabilir mi ? Bazıları zam geldi motosikletim değerlendi diye düşünüyor çalıştırma maliyeti hiç aklına gelmiyor
    Sene basinda 17 bin tl olan r25 in fiyati su anda 24000 tl hadi acikla dolarmi euromu neyi nasil aciklayacaksin

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kalitesizlikten bahsedip konu acinca nereseyse f/p urunu olmaktan cikiyor bajaj diyince taarruza gectiniz 3. Dunya savasi baslattiniz, bak simdi kendi agzinla soyluyorsun konu acmissin

Abicim sen açtığından konuda fiyattan falan bahsetmedin ki. Gittin direksiyon çevirince far dönmüyor dedin. Durduk yere motor kitleme sorunu diye birsey uydurdun.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Bajaj ekmek peynir gibi sattığı motoları, peynir kalitesinde olup f/p dışı ürünler olarak satmaya başlamıştır.
    Hayırlı olsundur.
    _chaotic_ bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:32 ----------

Sene basinda 17 bin tl olan r25 in fiyati su anda 24000 tl hadi acikla dolarmi euromu neyi nasil aciklayacaksin
    Açıklıyorum sene başındaki 17bin olan motosiklet bitmiş stokta kalmış ondan 24bin olmuş Kızma bidaha zam yapmıcam dolarıda euroyuda yükseltmicem kızmaaaaa... Dolar euro yükselmiş euro 4 sistemi gelmiş gümrük vergilerine %20 zam gelmiş 17-24 olabilir normall.Ama ben 7/24 bazılarına anlatmaya çalışsam anlamazlar.Sanırım lisede cümlede anlam testini atlamışlar.

Motosikleti
    R25
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim sen açtığından konuda fiyattan falan bahsetmedin ki. Gittin direksiyon çevirince far dönmüyor dedin. Durduk yere motor kitleme sorunu diye birsey uydurdun.
    Bak bilader gir o konuya tekrar tekrar oku direksiyon cevirme olayini kendimce yorumladim, uydurma dedigin motor kitleyen 3 arkadastan birini buldum fotograflarla kanitladim kim uyduruyor hersey ortada sen bajaj fanatikligini burak bence. Ozelestiri yap kendine yogurtcu yogurduna eksi demeli bence..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

Alıntı korayuzuner1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıklıyorum sene başındaki 17bin olan motosiklet bitmiş stokta kalmış ondan 24bin olmuş Kızma bidaha zam yapmıcam dolarıda euroyuda yükseltmicem kızmaaaaa... Dolar euro yükselmiş euro 4 sistemi gelmiş gümrük vergilerine %20 zam gelmiş 17-24 olabilir normall.Ama ben 7/24 bazılarına anlatmaya çalışsam anlamazlar.Sanırım lisede cümlede anlam testini atlamışlar.
    Ben anlamam abi kafayi yedim zamlardan gittim kredi cektim capon alamadim bajaj aldim, kullanmiyorumda yatiyor 1 aydir yaazi bekliyorum sirf zamlardan dolayi bidaha alamiyacam diye gittim komple kredi cektim, 12700 e aldim simdi 17 oldu fiyati fuardan sonra bidaha zam gelir ..

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)