Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

HGS 6. sınıf köprü geçişleri düzelmiş gibi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    An itibari ile son 3-5 geçişimi kontrol etme maksadı ile açmış olduğum HGS geçiş sorgulama sayfasında daha önce karşılaşmadığım bir şey ile karşılaştım. "OGS gişesinden yapılan geçiş ücreti alındı." yazıyor ve 3,5 ₺ ücret alınmış gözüküyor. Hiçbir düzeltme işlemi de gözükmüyor, normalde düzeltme işlemi de yazardı. Acaba bu can sıkıcı durum düzeldi mi? Sizlerde durum nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Bir süredir Mahmutbey - Avcılar arası geçişlerde fazla ücret sıkıntısı yaşamadım. Geliştirmeler yapılmış olabilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Keşke birkaç kişiden de onay alsak ne güzel olurdu. :)

Motosikleti
    V-Strom 650
    Ben geçenlerde hgs'ye dilekçe yazdım. Cevap alamadigim belki 5. dilekceydi. 30gun geçip cevap gelmeyince bimer'e sikayet yazdim. Sikayette dilekçe kanunu ve başbakanlık genelgesine gore dilekcelerimi 30gun icinde cevaplamayan personele disiplin cezasi verilmesini ve yazismaya gerek birakmayacak sekilde 6.sınıf gecisleri dogru ucretlendirecek yazilim değişikliği yapilmasini da talep etmistim. Belki benim de tuzum olmustur. Bir suredir benim gecislerimde de hata yok
    zabuzaretta bunu beğendi.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Alıntı byanmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geçenlerde hgs'ye dilekçe yazdım. Cevap alamadigim belki 5. dilekceydi. 30gun geçip cevap gelmeyince bimer'e sikayet yazdim. Sikayette dilekçe kanunu ve başbakanlık genelgesine gore dilekcelerimi 30gun icinde cevaplamayan personele disiplin cezasi verilmesini ve yazismaya gerek birakmayacak sekilde 6.sınıf gecisleri dogru ucretlendirecek yazilim değişikliği yapilmasini da talep etmistim. Belki benim de tuzum olmustur. Bir suredir benim gecislerimde de hata yok
    2 kere dilekçe ile düzeltme yaptırdım en az 4 ay sonra dönüyorlar. 1 - 2 ay imkansız.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    buyrun benden de normal alındı, bir ara geçeceğim bakalım her şey normale dönmüş mü?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:06 ----------

şunu da belirteyim bugün aradım, haftalardır hesabıma ücret iadesi beklediğimi söyledim, manuel olarak yaptılar, zaten kayıtlardan görüyorsunuz, geçiş hesabınıza yönlendiriliyor yazıyor, bugün ya da 1 iş günü içerisinde geçecekmiş onların yalancısıyım. yani dilekçe falan vermeyin sistemden hemen yaptırtmaya çalışın bence çünkü yapabiliyorlar. ben dilekçe vermeden şikayet ettim, not aldılar falan sonra geçiş düzelmiş gibi görünüyor.
    zabuzaretta bunu beğendi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    geçişleri nereden kontrol ediyorsunuz ?

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçişleri nereden kontrol ediyorsunuz ?
    https://hgsmusteri.ptt.gov.tr

kayıt olup kontrol edebilirsiniz.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://hgsmusteri.ptt.gov.tr

kayıt olup kontrol edebilirsiniz.
    teşekkür ederim buldum. Benimde geçişlerim düzeltilmiş.

Ben de 1 ay önce bu durumu Bimer'e bildirerek 2 gün içinde çözüme ulaştım. Hem fazla alınan ücretler iade edildi hem de o tarih itibariyle her geçişimde 6. sınıf ücretiyle ücretlendirilmeye başlandı, şuana kadar sıkıntı yaşamadım.

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    hgs müşteri hizmetleri sitesine girebiliyor musunuz şu an..

En son konuştuğumda kadın şunu söylemişti; aslında sizin köprü geçisleriniz ogs tarafından okunuyor ve ogs'de 6. Sınıf olmadığı için tam ödeme alınıyor. Yakın zamanda ogs tarafında düzenleme yapılacak ve artık aramanıza gerek kalmayacak...

Demekki yapılmış.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Bende bir degisiklik yok malesef para iadelerideaylardir yapilacak hayir ben simdi 8 ay gecis ucreti odemesem benden kolgibi alacaklar faizi cezasi bilmemne benim paraciklarimin 8 aydir ustune yatiyorlar faizi ile odemeyecekler tabiki

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Önceki geçişlerde fazla tahsilat yaparak cebimizden cebren çaldıkları için kimi suçlayacağız? Suçlasak nasıl tahsilat yapacağız? Çaldıklarını geri vermeden ne yapsalar boş boş boş..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bir degisiklik yok malesef para iadelerideaylardir yapilacak hayir ben simdi 8 ay gecis ucreti odemesem benden kolgibi alacaklar faizi cezasi bilmemne benim paraciklarimin 8 aydir ustune yatiyorlar faizi ile odemeyecekler tabiki
    0850 460 60 60 arayarak hangi geçişlerinizin sorunlu olduğunu tarih vererek bildirirseniz anında düzeltme işlemi yapılıyor. Bugüne kadar arayıp bildirdiğim hatalı ücretlendirmeli geçişlerimi en geç bir hafta içinde geri ödemesi yapıldı. Sizin hatalı ücretlendirilmiş geçişiniz bulunuyorsa bunu bildirmemiş olabilirsiniz.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0850 460 60 60 arayarak hangi geçişlerinizin sorunlu olduğunu tarih vererek bildirirseniz anında düzeltme işlemi yapılıyor. Bugüne kadar arayıp bildirdiğim hatalı ücretlendirmeli geçişlerimi en geç bir hafta içinde geri ödemesi yapıldı. Sizin hatalı ücretlendirilmiş geçişiniz bulunuyorsa bunu bildirmemiş olabilirsiniz.
    yazida belirttigim gibi iadeler aylardir yapilicak yani ben senin soyledigin olayi 8 ay once zaten yaptim kayit actiklarini ve ilerleyen surede hasabiniza yatirilacak bilgisi alindiktan sonraki sureci anlatiyorum zaten cagri merkezi ile gorusmem icin yarim saat gibi bi sure telefonda sira beklemistim
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bimer' e yazınca kısa sürede düzeliyor. HGS Müş. Hiz. Dönüş yapmıyor. Bimer' e yazın sorun varsa. Bendeki durum da şu şekilde:

Motosikleti
    Dominar 400 UG

Düzelme yok! Dün yaptığım geçiş 2,75
    Baya birikmiş arıyım da düzelttireyim tek tek. İşim gücüm yok nasılsa (!) başkasının işini yapalım..

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazida belirttigim gibi iadeler aylardir yapilicak yani ben senin soyledigin olayi 8 ay once zaten yaptim kayit actiklarini ve ilerleyen surede hasabiniza yatirilacak bilgisi alindiktan sonraki sureci anlatiyorum zaten cagri merkezi ile gorusmem icin yarim saat gibi bi sure telefonda sira beklemistim
    Bende de aynı durum. Aradığımda bekleyenler içerisinde 72. sıradasınız falan diyor. Bekleyip ulaşınca da "talebiniz incelemede bir kaç ayı bulur" dedi yetkili kişi.

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MSMorkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/g91LGN.png

Düzelme yok! Dün yaptığım geçiş 2,75
    Baya birikmiş arıyım da düzelttireyim tek tek. İşim gücüm yok nasılsa (!) başkasının işini yapalım..
    İşte sosyal devlet!
    MSMorkan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)