Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

MUAYENE İÇİN ORİJİNAL PLAKA ÇIKARTMA ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ragnarokkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8
    motosikletimi aldığım zaman app plaka mevcuttu üzerinde. Muayene zamanı geldi orijinal plakayı çıkartmam için ne tür bir yol izlemem gerekir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Emniyette gidiyorsunuz eski plakayı veriyorsunuz. Ya da düştü bulamadım vs bir bahaneyle size verilen dilekçeyi dolduruyorsunuz. ücreti var mı bilmiyorum. size plaka bastırabilmeniz için bir belge veriyorlar. şöförler odasına gidip plakanızı bastırıyorsunuz. geçen yıl haziranda 15lira 50kuruş idi tek plaka ücreti.

benim hatırladığım bu şekilde. yanlışlık varsa diğer üyeler düzeltecektir
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Emniyete ait herhangi bir tescil bürosuna gidiyorsun, plakam yeni mevzuata uygun olmadığı için yenilemek istiyorum diyorsun. Yanında eski plakanda olsun. Akabinde sana bir kağıt verecek. O kağıdı alıp bulunduğun il yada ilçenin şoförler ve otomobilciler odasına gidip o kağıdı vererek yeni plaka bastıyorsun.

Ücreti 1 ay önce ben yaptırdığımda 20 TL'di.

Benim muayenede bu şubat başında. Plakam da vida deliği olduğu için bu yöntem ile yenisi çıkarttım.

Kolay gelsin
    ragnarokkk bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Üzerinde orjinal plaka yoksa emniyete gidip kayıp plaka başvurusu yapıyosunuz. Motosiklet plakası 1 adet olduğu için ruhsatınız ve plakanız yenilenip yeni plaka veriyorlar. 88+20+15 lira masrafım olmuştu . Benim rx3i nin üzerindedr orjinal olmayan app plaka vardı ve orjinali kayıptı.
    ragnarokkk bunu beğendi.

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzerinde orjinal plaka yoksa emniyete gidip kayıp plaka başvurusu yapıyosunuz. Motosiklet plakası 1 adet olduğu için ruhsatınız ve plakanız yenilenip yeni plaka veriyorlar. 88+20+15 lira masrafım olmuştu . Benim rx3i nin üzerindedr orjinal olmayan app plaka vardı ve orjinali kayıptı.
    eski plakayı verirseniz 25-30 tl falan tutuyor, 88 nerden geliyor?
    insta: veli_montana_

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Yeni ruhsat plaka çok alakasız işlemler. aLoneman'in dediğini yapın.

Hiç olmazsa muayeneye girin. Plakadan kalırsanız , geçemediğinizi belirten muayene raporuyla plaka basım yerine gittiğinizde yeni plakanızı basarlar. Tekrar muayeneye girersiniz 1 ay içinde gittiğinizde ücret ödemiyorsunuz.
    ragnarokkk bunu beğendi.

Motosikleti
    Fazer 8
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emniyete ait herhangi bir tescil bürosuna gidiyorsun, plakam yeni mevzuata uygun olmadığı için yenilemek istiyorum diyorsun. Yanında eski plakanda olsun. Akabinde sana bir kağıt verecek. O kağıdı alıp bulunduğun il yada ilçenin şoförler ve otomobilciler odasına gidip o kağıdı vererek yeni plaka bastıyorsun.

Ücreti 1 ay önce ben yaptırdığımda 20 TL'di.

Benim muayenede bu şubat başında. Plakam da vida deliği olduğu için bu yöntem ile yenisi çıkarttım.

Kolay gelsin
    hocam eski plakam app plaka bu plakayı kabul edecekler mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

[QUOTE=Fr.Sante;4274238]Yeni ruhsat plaka çok alakasız işlemler. aLoneman'in dediğini yapın.

Hiç olmazsa muayeneye girin. Plakadan kalırsanız , geçemediğinizi belirten muayene raporuyla plaka basım yerine gittiğinizde yeni plakanızı basarlar. Tekrar muayeneye girersiniz 1 ay içinde gittiğinizde ücret ödemiyorsunuz.[/QUO

emniyete gittiğim zaman eski plakayı istiyorlarmış benim eski plakam app plaka bunu kabul edecekler mi ?

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Benimde ayni sorun vardı randevu alıyorsun plakam muayeneden geçmiyor diyeceksin memura app plakyıda yanında götür seni yönlendirecek zaten 20liraya filan şoförler odasında yenisini basacaklar çok basit.
    ragnarokkk bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM Jet X
    Alıntı ragnarokkk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam eski plakam app plaka bu plakayı kabul edecekler mi ?[COLOR="Silver"]
    Ederler zaten oraya gittiğinde çöp gibi biriken plakaları görürsün oraya fırlatıp atarlar.
    ragnarokkk bunu beğendi.

Motosikleti
    Fazer 8
    çok teşekkür ediyorum yorumlarınız için
    Fr.Sante bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer 900 2018
    Mühürsüz plakayı kabul etmezler. Orjinal pplaka yoksa yeni br plaka no ile yeni ruhsat cikariyorsun. Daha bir ay nce plaka yolda dusup kaybolunca ayni islemi yaptım. 88 tl yeni ruhsat için trafik şubeye , 15 lira da yeni plaka için şöförler odasına verdim.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    emniyet randevuyla uğraşmak istemiyorsan gir muayeneye plakadan kusurlu ol git plaka basım merkezine ver parayı al plakanı götür.
    2.muayene ücretsiz 30 gün içinde

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emniyet randevuyla uğraşmak istemiyorsan gir muayeneye plakadan kusurlu ol git plaka basım merkezine ver parayı al plakanı götür.
    2.muayene ücretsiz 30 gün içinde
    Aynen böyle yap. App plaka kabul olmuyorsa hem plaka no değişecek hem de bi dünya para vereceksin.
    Örneğin 45sa567 plaka yerine 45sa990 olacak plakan ve 88+20+15 tabii bunlar zamsız buna yeniyyıl zammını ekle.
    Arkadaşın dediği gibi kaldınmı muayeneden sadece 30tl gibi bi masraf çıkar oda plaka ücreti şoförler cemiyetine

Motosikleti
    SYM Jet X
    Alıntı hknsaritas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mühürsüz plakayı kabul etmezler. Orjinal pplaka yoksa yeni br plaka no ile yeni ruhsat cikariyorsun. Daha bir ay nce plaka yolda dusup kaybolunca ayni islemi yaptım. 88 tl yeni ruhsat için trafik şubeye , 15 lira da yeni plaka için şöförler odasına verdim.
    Kayıp işlemleri başka. Plaka kaybolsa dediğiniz gibi yapması gerekirdi.

Mühürsüz plakayı da kabul ederler. Ben verdim ettiler. Bakmazlar bile kenara atıyolar zaten.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    uğraşma trafikle falan filan. şuradan orjinal boyutlarda mühürlü plaka siparişi ver. sorun yaşamazsın.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar rs 200
    Abicim orjinal plakasız da muayeneden geçiyor bilmenizi isterim

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı ragnarokkk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletimi aldığım zaman app plaka mevcuttu üzerinde. Muayene zamanı geldi orijinal plakayı çıkartmam için ne tür bir yol izlemem gerekir ?
    bu işi yapan kişiler var 05326422193 direk whatsaptan iletişime geçin orjinal mühürlü plaka bir gün sonra kargoyla yolluyorlar 25 lira gibi bir rakam. Hiç uğraşmayın.

Coach_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xciting R
    Plakan orjinal olsun, mühürlü ve damgalı olsun, vidalar harf ve rakamların içinde değilse, sorun olmuyor. 3 gün önce geçtim muayeneden bu şekilde. Zaten tuvtürk sitesinde bu şekilde belirtiliyor

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Plakayı kaybettim derseniz plakaniz değişir ve ruhsat yenilenir. Siz değiştirmek istiyorum deyip gideceksiniz. Eskisini teslim edeceksiniz.

Motosikleti
    Fazer 8
    Kimi arkadaş eski plakan orjinal değilse mühürsüz app şeklindeyse almaz demiş kimiside alır demiş, ben gidersem kesin almazlar bu şansla o yüzden işimi garantiye almak için internetten satılan orjinal plakadan siparis verdim umarım sorunsuz geçerim muayeneden.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)