Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Fiddle 2 Çözülemeyen problem ( Destek lazım )

Motovento
    REKLAM ALANI
    rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Merhaba 2016 fiddle 2 125 cc motosiklet. Servis bakımlı 5.km gibi marş problem çıkarmaya başladı. Marş motoru çok zor dönüyordu zor çalışıyordu. Akü sandım değiştirdim olmadı. En sonunda hiç çalışmamaya başladı. Marşa bastığımda sadece sele altından çıt diye bir ses geliyordu. Yakın olduğum bir bölgede başka biryere götürdüm röleyi ( marş otomatiğini ) değiştirdiler. Bu sefer motor ilk marşta tık yapıyor ikinci marşta çalışıyor. stabil bu şekilde marşa ilk basıldığında tık ikinci basıldığında çalışıyor. Tavsiye ve önerileriniz varmı neden yapabilir bunu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    marş motorun çortlamış olmasın yada marş rublesi

Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marş motorun çortlamış olmasın yada marş rublesi
    bilmiyorumki olabilir tabiki ama daha 6.000 km de motor. Şasi kablosundan yapma olasılığı varmıdır ?

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rollcycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilmiyorumki olabilir tabiki ama daha 6.000 km de motor. Şasi kablosundan yapma olasılığı varmıdır ?
    Fikrim yok ama garantisi yok mu diye sorarım...

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    ismi aklıma gelmedi
    marş grubunda ufak silindir bir parça var ve ucuz (gts250 için),
    benzeri şekilde marş almama sorunu yaşamıştım,
    o parça da arıza çıkmıştı.
    ismi halen aklıma gelmedi.

Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı twisten adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fikrim yok ama garantisi yok mu diye sorarım...
    garantisi yeni bitti :/

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    garantisi yeni bitti :/
    2018 yılına yeni girdik. Satın alma tarihi 2016 ocak mıydı ki :(

berk_cglr ve twisten bunu beğendiler.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Merhaba 2016 fiddle 2 125 cc motosiklet. Servis bakımlı 5.km gibi marş problem çıkarmaya başladı. Marş motoru çok zor dönüyordu zor çalışıyordu. Akü sandım değiştirdim olmadı. En sonunda hiç çalışmamaya başladı. Marşa bastığımda sadece sele altından çıt diye bir ses geliyordu. Yakın olduğum bir bölgede başka biryere götürdüm röleyi ( marş otomatiğini ) değiştirdiler. Bu sefer motor ilk marşta tık yapıyor ikinci marşta çalışıyor. stabil bu şekilde marşa ilk basıldığında tık ikinci basıldığında çalışıyor. Tavsiye ve önerileriniz varmı neden yapabilir bunu ?
    ok ile gösterilen parçaya bağlı kablo var söküp hafif zımpara atıp birde wd40 veya gres sürüp yerine takıp öyle deneyin.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ok ile gösterilen parçaya bağlı kablo var söküp hafif zımpara atıp birde wd40 veya gres sürüp yerine takıp öyle deneyin.
    https://www.kolayresim.com/images/20...mple-82479.jpg
    sorun marş motoruna giden kablodamıdır ?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    sorun marş motoruna giden kablodamıdır ?
    marş motoru kablosu gevşek veya oksitlenme varsa marş otomatiği tık tık ses yapar, ya hafif temas alır çalışır yada motor tam akımı almadığı için çalışmaz, belki başka bir sorunda olabilir, siz mkabloyu bir kontrol edin.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marş motoru kablosu gevşek veya oksitlenme varsa marş otomatiği tık tık ses yapar, ya hafif temas alır çalışır yada motor tam akımı almadığı için çalışmaz, belki başka bir sorunda olabilir, siz mkabloyu bir kontrol edin.
    ama marş otomatiğinin değiştirince 2. kez marş bastığında çalışıyormuş. Bu biraz garip geldi banada.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    agility 125
    marş rublesinde sorun.

Motosikleti
    R1250GS ADV
    Yeni bir gelişme oldu. Motor sıcakken çalıştırıp 5 dakika kullandıktan sonra stop edip tekrar çalıştırdığımda çok rahat şekilde çalışıyor. Tekrar soğuduğu zaman yine bir iki kez uğraştıktan sonra çalışmaya başlıyor. Rubleden böyle birşey yapabilir mi ?

Motor soğuk olduğunda marş motoru hiç dönmüyor. Bir iki kez marş düğmesine bastığımda tık tık diye ses geliyor 2 yada 3. denemeden sonra marş motoru dönmeye başlıyor ve çalışıyor !

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Sabah başıma benzer bir olay geldi. Soğuk havadan olduğunu düşünüyorum. 1. i de çalışmadı 2 de tık diye bi ses geldi dönmedi 3 te çalıştı.

Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı MSMorkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah başıma benzer bir olay geldi. Soğuk havadan olduğunu düşünüyorum. 1. i de çalışmadı 2 de tık diye bi ses geldi dönmedi 3 te çalıştı.
    Problemi yaşadığınız motosiklet modeli neydi. Ben aküdür diye düşünmüştüm ama sanırım akü değil. Hava ayarı vs yaparmı diye düşünüyorum.

Hocam sorunu nasıl çözdünüz 2 yol geçmiş ama. Bendede aynı Fiddle 2’de sorun var. Akü değiştim 4 gün tek marşta gitti bugun hiç basmamaya başladı. Kickstart çalışıyor ama. El marşı bastığımda sele altından elektrik sesi gibi ses geliyor dıt diye ama marş motoru dönmüyor hiç.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı Junzoe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sorunu nasıl çözdünüz 2 yol geçmiş ama. Bendede aynı Fiddle 2’de sorun var. Akü değiştim 4 gün tek marşta gitti bugun hiç basmamaya başladı. Kickstart çalışıyor ama. El marşı bastığımda sele altından elektrik sesi gibi ses geliyor dıt diye ama marş motoru dönmüyor hiç.
    motorunuzun şarjını ölçtürün... şarj değerleri normal mi?
    13 v un üzerinde olmalı...
    şarj ediyor ve akü dolu ise marş rölesini bulup 10 luk somunların olduğu yerleri bir tornavida ile birleştirin... ( linkteki parça...)
    https://imgyukle.com/i/Ooyzgy
    https://i.imgyukle.com/2021/03/28/Ooyzgy.jpg
    yani iki taraf arasında iletken geçiş oluşturun... bu durumda, akü dolu ise marş motorunun dönmesi lazım...
    gene dönmez ise marş motorunun kömürleri bitmiş demektir... ya yeni marş motoru yada kömürleri değiştirin...

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    İstbuldaysanız Sevpa'ya gitmenizi öneririm.Bu tarz arızalarda tecrübeliler.

Motosikleti
    R1250GS ADV
    Problemi yaşayalı uzun zaman olmuştu doğrusu problem neydi diye çıkıp tekrar okumak durumunda kaldım 2015 yılında 0 aldığımız motosiklette yaşamıştık bu durumu. Zaten bundan başka hiçbir problem yaşamadık motosiklet hala ilk sahibi olarak bizde. Problem için çok usta gezdi motor en son vakit ayırıp motosikleti lifte kaldırarak kendim inceledim. Motosikletin şasi kablosunda seyrelme olduğunu gördüm. Yalnış hatırlamıyorsam motosikletin sağ tarafında ayaklığın orada biryerlerde bir kablo. Kablonun bağlantı yerinden çözüp kesip temizleyip tekrar yerine taktım daha doğrusu oraya sardım işte 2 yıldır banamısın demiyor tabi yine 3 4 ay kullanmadığımda haliyle akü çektiğinden zor çalışabiliyor ama ondada kick start yapıp devam ediyorum.

Uğraşmak istemiyorsanız eğer hala duruyorsa maslak oto sanayide işleyen motor yaşar ustaya götürün yarım saat içerisinde çözeceğinden şüphem yok.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)