Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kadıköy Civarı Arkadaşlar Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    emiliosantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eski:Piaggio xevo 250 ie Yeni: Daelim s3 Advance
    Motosikletimin arka kapağı açık kalmış ve uyarı led'i yüzünden dolayı aküm boşalmış.
    Kadıköy Rıhtım'a yakın sayılır evim. Akü takviye kablosu olup gelip yardım edebilecek arkadaş varsa zahmeti için benzin atmalık 40 lira vermek isterim. 5-10 dk. falan sürüyor. çevrenizde yönlendirebileceğiniz birisi varsa da iletirseniz sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Kadıköy motor'u bir ara belki yardım edebilirler ellerinde yedek akü olabilir. Veya olmadı akünüzü söküp götürün akşama kadar şarj edilmeli. Benim de başıma geldi aynısı. 2 kez doldurttum.
    Kadıköy motor 0216 3468707

Motosikleti
    yeni bi aküye gerek yok aslında bi kere daha üsküdar tarafında basıma gelmişti şansıma ordaki bi arabanın kablosu varmış 5 dk'da ayaküstü çözmüştüm.
    daha önce sökmediğim için riske atmayayım dedim. belki yakınlarda yardımcı olabilcek birileri vardır. olmazsa direk ararım dediğin gibi bi formül bulurlar. tesekkürler

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Kabloyu yardımı falan boşver hocam. Rıhtıma yakınsan muhtemelen yokuşta evin.
    Yokuş aşağı sal 2. viteste vurdur çalışsın.
    Yada yokuş yoksa iki kişi çevir yoldan, ittirsinler.

thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    Arkadaşta scooter var anladığım kadarıyla, tek çare aküye takviye.

Motosikleti
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kabloyu yardımı falan boşver hocam. Rıhtıma yakınsan muhtemelen yokuşta evin.
    Yokuş aşağı sal 2. viteste vurdur çalışsın.
    Yada yokuş yoksa iki kişi çevir yoldan, ittirsinler.
    yokuşta konusunda haklısın da scooter oldugundan öyle bi şansım yok maalesef

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı emiliosantos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yokuşta konusunda haklısın da scooter oldugundan öyle bi şansım yok maalesef
    Haa çok pardon, motorun ne olduğuna dikkat etmedim.
    Motosikletli Kaplumbağa...

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kendine bir adet akü şarj cihazı almanı tavsiye ederim. 12 voltluk ve düşük amperli bir cihaz al...aküyü evde 1 gün boyunca şarj et. Akü takviyesi de işe yarar ama sanırım senin akü iyice boşalmış. Anlık akü şarjıyla pek kendine gelmez akün. Bu yüzden 50-60 Tl'ye satılan bir akü şarj cihazı al. Yazıcıoğlu iş hanı civarlarında vardır. Geçmiş olsun.

Motosikleti
    Alıntı kalidor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendine bir adet akü şarj cihazı almanı tavsiye ederim. 12 voltluk ve düşük amperli bir cihaz al...aküyü evde 1 gün boyunca şarj et. Akü takviyesi de işe yarar ama sanırım senin akü iyice boşalmış. Anlık akü şarjıyla pek kendine gelmez akün. Bu yüzden 50-60 Tl'ye satılan bir akü şarj cihazı al. Yazıcıoğlu iş hanı civarlarında vardır. Geçmiş olsun.
    teşekkürler dostum önerin için yarın bakıcam
    kalidor bunu beğendi.

kesinlikle yüksek amperli akü cihazı alma. Akünün içindeki plakaları eritir ve ömrünü azaltır. 0,5 -2 amper arası sağlıklıdır. Çabuk şarj eder diye yüksek amperli verirlerse sakın alma. Zaten akün muhtemelen 6-7 amper civarıdır. 0.5- 2 amper arası bir akü şarj cihazı, akünü bomba gibi yapar, canlandırır.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Arkadaş yolda kalmış sanırım, bu ne tavsiye fırtınasıdır yahu... yok mu bir babayiğit yardım ediversin...Hani kablo olsa marmaray a binip ben gidicem, elbet buluruz bi takviye vericek adam gibi adam....

Uyarı led inden de akü bitmesi ayrı konu, yazmadan edemedim

Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş yolda kalmış sanırım, bu ne tavsiye fırtınasıdır yahu... yok mu bir babayiğit yardım ediversin...Hani kablo olsa marmaray a binip ben gidicem, elbet buluruz bi takviye vericek adam gibi adam....

kardeş bunu niye tavsiye fırtınası olarak algıladın onu anlamadım. Bir de bu arkadaş öğleden önce 11 gibi bu sıkıntısını yazmış ve ben şimdi gördüm. Bu saate kadar elbet bir çaresini bulmuştur. Motosikleti başında 10 saattir dikilmiyordur. Ben Moda'da oturan biriydim yurt dışına çıkmadan önce ve inan bana o civarda olsam yardım ederdim. Belki fiili yardım yapamayan insanlar da vardır ama çözüme kalıcı dip notlar düşmek isterler. Böyle de düşünmek lazım.

Motosikleti
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sağol dostum düşünmen yeter.
    açıklama getireyim yolda kalmadım evin önünde her zamanki yerinde duruyor motosiklet.
    2-3 gün önce gece kullanmıştım en son. bugün bi yere gideyim dedim kontağı çevirdim baktım hiçbir hareket yok.
    ne olabilir dedim baktım arka kapağı açık kalmıs (piaggio xevo'da arkada baska bir bölme var) o açık kalınca kırmızı uyarı ışığı yanmış herhalde 2 günde de o bitirmiş aküyü diye tahmin getirdim. çok çok acil bi durumum yok ama foruma yazınca bi yardım cıkar herhalde diye de düşünmüştüm. akü sökmek zor değilse sağolsun kalidor arkadasın dediğini deneyeceğin bi formul bulamazsam
    kalidor bunu beğendi.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Alıntı kalidor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş bunu niye tavsiye fırtınası olarak algıladın onu anlamadım. Bir de bu arkadaş öğleden önce 11 gibi bu sıkıntısını yazmış ve ben şimdi gördüm. Bu saate kadar elbet bir çaresini bulmuştur. Motosikleti başında 10 saattir dikilmiyordur. Ben Moda'da oturan biriydim yurt dışına çıkmadan önce ve inan bana o civarda olsam yardım ederdim. Belki fiili yardım yapamayan insanlar da vardır ama çözüme kalıcı dip notlar düşmek isterler. Böyle de düşünmek lazım.
    Sevgili KALİDOR, gerçekten üzgünüm. Mesaj saatine dikkat etmeden yazmışım. Herkesten özür diler, İyi niyetim ile değerlendirilmemi arz ederim. .. Haklısınız.

Motosikleti
    sağol dostum düşünmen yeter.
    açıklama getireyim yolda kalmadım evin önünde her zamanki yerinde duruyor motosiklet.
    2-3 gün önce gece kullanmıştım en son. bugün bi yere gideyim dedim kontağı çevirdim baktım hiçbir hareket yok.
    ne olabilir dedim baktım arka kapağı açık kalmıs (piaggio xevo'da arkada baska bir bölme var) o açık kalınca kırmızı uyarı ışığı yanmış herhalde 2 günde de o bitirmiş aküyü diye tahmin getirdim. çok çok acil bi durumum yok ama foruma yazınca bi yardım cıkar herhalde diye de düşünmüştüm. akü sökmek zor değilse sağolsun kalidor arkadasın dediğini deneyeceğin bi formul bulamazsam
    Uyarı ledinden akü bitmez bagaj ışığı açık kalıyor; bizim bagajlarda hem sele altında hem arka kapakta switch var, tam kapanmazsa ışık sönmüyor. Çok kuvvetli yanmadığından anlaşılmıyor ama bildiğin standart akkor ampul işte ondan. Uzun süre şarj etmen lazım en az 10-12 saat. Yolda yarım saat turlarım toparlar deme, zaten çalışırken farlar yandığı için doğru dürüst şarj olmaz. Ertesi gün yine marş basmaz. Aküyü sökmek kolay, kapağı açıp kolayca çıkarabilirsin. Şarj cihazı da alabilirsin ama zaten akücüler ve servislerde şarj cihazı var doldurmaya ücret almıyorlar merak etme.
    emiliosantos bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uyarı ledinden akü bitmez bagaj ışığı açık kalıyor; bizim bagajlarda hem sele altında hem arka kapakta switch var, tam kapanmazsa ışık sönmüyor. Çok kuvvetli yanmadığından anlaşılmıyor ama bildiğin standart akkor ampul işte ondan. Uzun süre şarj etmen lazım en az 10-12 saat. Yolda yarım saat turlarım toparlar deme, zaten çalışırken farlar yandığı için doğru dürüst şarj olmaz. Ertesi gün yine marş basmaz. Aküyü sökmek kolay, kapağı açıp kolayca çıkarabilirsin. Şarj cihazı da alabilirsin ama zaten akücüler ve servislerde şarj cihazı var doldurmaya ücret almıyorlar merak etme.
    bagaj ışığı olacağı hiç aklıma gelmedi ondan uydurdum herhalde uyarı ışığını çok haklısın. fikirlerin için sağol dostum

Motosikleti
    bagaj ışığı olacağı hiç aklıma gelmedi ondan uydurdum herhalde uyarı ışığını çok haklısın. fikirlerin için sağol dostum
    Bugün aslında mesajını ilk ben gördüm ve Kadıköydeydim ancak hem kablom, hem de vaktim yoktu; üstelik takviye ile olacak bir şey değildi biliyorum aynısı başıma geldi yazmıştım. Benim akü 2 kez boşaldı öyle, adam olmaz yenisini al dediler ama halen çalışıyor.
    emiliosantos bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)