Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Hem Ayakta Yokmuş Gibi Hem De Zırh Gibi Bir Bot (Uzun)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Alıntı valeros46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YDS için mağazada deneme şansın var, Ankara' da Ankamall de denemiştim numarasını, daha farklı modellere baktıktan sonra internetten vermiştim siparişi. Denemeden almayın bence. Bi giy hocam yürü 1-2 dk. Mümkünse motosiklet kullanırken giydiğin pantolon/kot ile dene. YDS' de normal ayakkabıda giydiğim numarayı giyiyorum. Racing bir bot değil, touring tarzı ama fiyatına göre uygun olduğu için tercih ettim. 3-4 derecelerde, sağanak yağışlarda motor kullandım, su geçirmez olduğundan eminim. Bir sorun yaşarsan fabrikasına ulaşman kolay. İthal üründe sorun yaşarsan servise vereceksin ve servis onu yurtdışında fabrikaya mı gönderecek, tamirciye mi yaptıracak, bi ay botsuz mu kalacaksın bilemiyorsun. İstanbulda da Karaköy' de mağazası var, oradan da deneyebilirsin. Daha kısa bot düşünüyorsan da diablo gtx 7 (yanlış hatırlamıyorsam) gibi bir modeli vardı daha uygun fiyatı.
    Motorda kullanırken ilk başlarda his kaybı yaşayabilirsin,vitesin geçip geçmediğini anlayamayabiliyorsun. Ama alıştıktan sonra spor ayakkabı ile motor kullanmak hem güvensiz hissettiriyor hem de vites geçişlerinde daha yumuşak davranınca viteslerde geçmeme gibi sorunlar yaşıyordum.
    Yokuş yukarı bir ara yolda önümdeki tırın vitesi geçmeyince birden durduğu anda ben de vites düşüremedim ve olduğum yerde devrildim. Koruma takozu botun ucuna denk geldi. Tüm motorun ağırlığı bota bindi. Ayağımda sıradan ayakkabı olsaydı büyük ihtimalle parmak kemiklerim kırılırdı ama en ufak bir ağrı sızı olmadan atlattım bu olayı. Şaka bi yana komik olmuştu, yerde yatıyorum sırtımda sırt çantası, ayağı kalkamıyorum motor ayağımın üzerinde; motoru kaldıramıyorum ayağım altında, hayatta en çaresiz kaldığım anlardan biriydi
    İlgin için teşekkür ederim.
    Deneme şansım olsa tabii ki gidip denerim fakat bana en yakın motosiklet mağazası 700 km.
    Dolayısıyla sizlerin tecrübelerine ihtiyacım var.

Zaten karar verdim gibi, ya Puma Desmo ya da YDS Diablo. Puma için oldukça iyi yorumlar var rahatlığı konusunda. Korumalar da iyi görünüyor ama beden sıkıntı var stokları sömürmüşler. YDS'ye de kayabilirim. Bilemiyorum.
    valeros46 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

İlk ve tek motosiklet çizmem gaerne g adventure tavsiye edebilirim. Yaz kış giydim hiç bir sıkıntı yaşamadım. Günlük kullanılacak kadar rahattır. Gaernenin diğer modellerine de bakabilirsin.

https://www.revzilla.com/motorcycle/...dventure-boots
    Lazasker bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk ve tek motosiklet çizmem gaerne g adventure tavsiye edebilirim. Yaz kış giydim hiç bir sıkıntı yaşamadım. Günlük kullanılacak kadar rahattır. Gaernenin diğer modellerine de bakabilirsin.

https://www.revzilla.com/motorcycle/...dventure-boots
    Allah Allah Bu tip motosiklet botları genelde pek rahat olmaz diye biliyordum, şaşırdım şu an. Listeme ekliyorum, biraz inceleyeyim. Çok teşekkürler.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Motor botu giyince genelde ciddi rahatsızlık vermez.
    Yürürken de aşırı bir rahatsızlık olmaz
    ama biraz yürüyünce ciddi yorar, çünkü fark etmeden farklı şekilde yürürsün.

Motorun tipine, oturma şekline göre botun ayaktaki rahatlığı değişebilir.
    O nedenle mümkünse giyereki yine mümkünse motorun üstüne oturarak ya da en azından motordaki oturma pozisyonunu taklit ederek denemek lazım.

Ayrıca kışlık bot alırken en azından kalın çorap - çift çorap ile giyip denemekte fayda var.
    Lazasker bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Herscel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1290 Super Duke GT - 2021
    Dainese Trq Goretex kullanıyorum. Şimdiye kadarki en uzun kullanımım 2saati sürüş olan toplam 15 saat kalan gün olmuştu. Hiçbir problem yaşamadım. 1.haftadan sonra alışıyorsunuz.
    Lazasker bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Dainese bütçemi aşıyor hocam.

Forma Adventure siparişi verdim. YDS'ye göre daha güvenli geldi. Kullananlar enteresan bir şekilde de rahat olduğunu söylüyorlar. Puma'nın ise renk/beden sıkıntısı vardı ve satıcı garanti vermiyordu. Forma'da ise yorumlar çok olumluydu. Elime ulaşınca sizlere de bilgi veririm.

Herkese tekrar teşekkürler.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu kullanan oldu mu ya? Nasıl rahat mı?

Herscel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1290 Super Duke GT - 2021
    Alıntı Lazasker adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Forma Adventure siparişi verdim. YDS'ye göre daha güvenli geldi. Kullananlar enteresan bir şekilde de rahat olduğunu söylüyorlar. Puma'nın ise renk/beden sıkıntısı vardı ve satıcı garanti vermiyordu. Forma'da ise yorumlar çok olumluydu. Elime ulaşınca sizlere de bilgi veririm.

Hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanın.

Sıkı pazarlık ile belirttiğin fiyatlara alabilirdin bu arada.
    Lazasker bunu beğendi.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Ben dün Tcx in competizione modelini aldim.İlk defa bot cizme kullaniyorum urun cok kaliteli fakat vites gecislerinde zorlaniyorum biraz umarim alisirim

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben dün Tcx in competizione modelini aldim.İlk defa bot cizme kullaniyorum urun cok kaliteli fakat vites gecislerinde zorlaniyorum biraz umarim alisirim

https://www.sportsbikeshop.co.uk/pro...black_main.jpg
    Giy biraz dolaş ayağındayken,bir de vites pedalının uzunluğunu ayarlayabilirsin.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Lazasker adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Forma Adventure bende forumdan bi arkadaştan aldım.Çok güzel bir bot.Çok rahat ve korumaları güven veriyor ki 2-3 kere de denedim.Ama çok ben buradayım diye bağıran bi bot.Şehiriçi biraz abartı kaçabilir.Daha çok dual sport/adventure motorlar için.
    Lazasker bunu beğendi.

Motosikleti
    Aprilia RSV 1000
    http://www.ydsshop.com/u/6634/yds-diablo-11-0-gtx

YDS Türk malı bildiğim kadarıyla işgüvenliği ürünlerini kullandım kaliteli ürünleri var fakat motosiklet ürünlerini kullanmadım gördüğüm kadarıyla fiyatları ortalamanın altında gibi eğer kullananlar varsa değerlendirirse sevinirim

https://www.google.com.tr/url?sa=i&r...15765301729024

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Lazasker ve Kızıl pars bunu beğendiler.

Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Alıntı ahmetyildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.ydsshop.com/u/6634/yds-diablo-11-0-gtx

YDS Türk malı bildiğim kadarıyla işgüvenliği ürünlerini kullandım kaliteli ürünleri var fakat motosiklet ürünlerini kullanmadım gördüğüm kadarıyla fiyatları ortalamanın altında gibi eğer kullananlar varsa değerlendirirse sevinirim

https://www.google.com.tr/url?sa=i&r...15765301729024
    Kullananların ezici bir çoğunluğu memnun olduğunu söylüyorlar. Bir kullanıcı, burun kısmından hafif su aldığını söylemişti fakat bu da üretim hatası vs. olabilir. YDS Diablo, bana Forma Adventure modeline karşı daha korumasız geldiği için Forma'yı tercih ettim. Tabii adı üstünde Adventure modeli her motosiklet tarzına hitap etmeyebilir. YDS bence güvenle tercih edilebilecek bir marka.

Motosikleti
    MT-25
    Gaerne marka kullaniyorum.. Hatta bazen cok fazla kar kis kiyamette normal botlarim yerine de giydigim oluyor. Hic rahatsiz degil.
    Lazasker bunu beğendi.

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de scooter için bot arıyorum ama scooter marka bot çıkıyor sadece. Scooter kullanana özel olacak yani vites değiştirmek için parça veya kısmi şekilli olmayacak, bilek koruması olacak, su geçirmeyecek ve hafif olacak gündelik giyilecek. Bulan varsa link atsın hayrına, yurtdışı da olur.
    Dediğin özelliklere en yakın ayakkabılardan biri de budur.

Önceki sene fuardan almıştım. Hatta geçen sene karda yürüyüş için günlük olarak kullandım.

Korumaları yerli yerinde ve gayet yeterli, bileği çok güzel sarıyor. Yanda fermuarı var, giyip çıkarması çok kolay.

Giydiğimde ayağıma çok rahat geldi, bir o kadar da korunaklı hissettim. Deyim yerindeyse taş gibi bir ayakkabı. Denediğinde demek istediğimi daha iyi anlarsın.

Senin isteğine uymayan tek yeri öndeki vites değiştirme yerindeki parça. Fakat o da kalın bir malzeme olmadığı için aslında ayakkabının bir parçası gibi duruyor. Beni rahatsız etmedi.

Şu anda yurt dışı mağaza fiyatlarından çok daha uyguna burada var görünüyor.

http://www.hudsonderi.com/ixon-slack...siyah-39-siyah

http://www.hudsonderi.com/ixon-slack...kahve-41-kahve

Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Forma Adventure aldım arkadaşlar, bugün elime ulaştı.

Diğer mağazalara göre çok daha uyguna satan (585 TL) N11'deki RAM mazağasından aldım. https://urun.n11.com/bot-ve-ayakkabi...otu-P152143475

Bota gelecek olursak... Anlaşılacağı üzere enduro botu. Racing, naked vs kullanıcılarına biraz garip kaçabilir. Bot, rahat sayılabilecek seviyede. İlk kez böyle bir bot almama yani alışık olmamama rağmen evde yaptığım kısa yürüyüşlerde rahatsız olmadım. Alıştıkça çok daha rahat geleceğine eminim. Korumaları güven veriyor, malzemesi fiyatına nazaran sağlam. Yarım saate anca giyerim diye düşünmeyin, bağcıklı kısa botum var, ondan çok daha kısa sürede giyiyorum. Tokaların kullanımı ve ayarlaması pratik. Spor ayakkabıda 42.5 giyiyorum. Bol sevmediğim için 42 aldım ve tam oldu. Zaten bu tip botların kalıbı biraz geniş oluyor diye düşünüyorum kısa botumdan tecrübe ettiğim kadarıyla... Kalın çorapla da denedim sorun çıkmadı. Yani normal bedeniniz ne ise onu alın. Henüz motosikletimi almadığım için kullanım açısından değerlenediremiyorum lakin yorumlarda türlerine göre rahat olduğu söyleniyor. İlk başta biraz sıkıntı çıkartabilir ama alışınca -ki alışmak lazım- çok daha konforlu geleceğine eminim.

Açtığım başlık ismine yakın bir bot. Alacak varsa tavsiye ederim.

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://www.sportsbikeshop.co.uk/pro...black_main.jpg
    Tcx'ler benim de cok hosuma gidiyor tasarimlari cok iyi malzeme kalitesi de oyledir muhtemelen. Gule gule eskit.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)