Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklete başladım dalga geçiyorlar ? Bırakacağım ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA R25
    Sinirlerim bozuldu ben 3.yılında Ankarada okuyan bir üniversite öğrencisiyim.Yaz tatilinde Motto Akademiden ve çeşitli hocalardan ders aldım -iyi bir eğitimden geçtiğime inanıyorum ama tecrübe eksiğim çok fazla- ama ben çok okuyan, genellikle kütüphanede olan, onların söylediklerine göre söylüyorum : Efendi , kendi halinde olan birisiyim.
    Her gören şaşırır mı arkadaş ? , her gören ''aaaa sen de mi motosiklete başladın. '' diyorlar ve ardından devam ettiriyorlar :

''Dur bakalım ne zaman kaza yapacaksın'' yav arkadaş tepem atıyor benim ekipmanım tam , eğitimim aldım ve almaya da devam edeceğim eğitim bitmeyen bir süreçtir benim için...

Bu da yetmezmiş gibi motosiklete binmeye davet ettiğimde hiç kimse yanaşmıyor = Çok canım sıkılıyor buna ama ben onlara niye korktunuz diye sormuyorum.

Üniversite yakın olduğu için evime ve benzin param olmadığı zamanlar yürüyerek gidiyorum bu sefer de niye motosikletle gelmedin , gelemiyor musun yoksa ?

Bana şöyle geliyor bu kendimi yüceltmek için değil yanlış anlamayın kendimi şişirmek içinde değil ama onların hayallerini benim gerçekleştiriyor olmam , onların cesaret edemediğim şeyleri benim yapmış olmam. Hem üniversite hayatımda hem de sosyal hayatımda başarılı olmam onların işine gelmiyor ama bu benim öz güvenimi ve motosiklet sürüşümü etkiliyor ve artık bırakma noktasına geldim sizce bunlara karşı tavrım nasıl olmalıdır ve siz olsanız ne yapardınız ?
    NOT : Lütfen bu ciddi konuda ergen ergen yorum yapmayınız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Sorun onlarda değil senin yaklasiminda...Neden dikkate alıyorsun ki seni besleyecek yorumları dikkate alıp diğerlerine sağır olmalısın, laf dalasina girme kimseyle He de geç ,açıldı mi başka konuya geç dikkate alma.
    ranzinistan ve Shrieker bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hornet 650
    Açık açık söyleyemeselerde Kıskançlık, çekememezlik gibi duygular besliyorlar.

Söyledikleri tüm sözler, ilerde senin için kalıplaşmış olacak ve adamına göre anında cevap vereceğin kelimeler şeklini alacak.

Fazla kafana takma, alışıyorlar.

Alışamayanlarada 1-2 defa cevabını verdiğinde bir daha laf sokmaya çalışmayacaklardır.
    ranzinistan bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Ben gene oyumu troll'den yana kullanıyorum
    yasdal, matrax33, zaferce ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

eger turgetsonsan azmine hayranım yok degilse insanları bu kadar takma kafana

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Bence haklilar mezar fiyata sat hemen alayim kurtul

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    Şimdi sana bunu soyleyenlerin tamamı o motora binip direğin ordan dönüp gelemeyecek kadar cesareti olmayan kişiler.

İnsanlar hep konuşur özellikle kendi yapmak isteyipte bi türlü o fırsatı ya da cesareti bulamayan insanlar.

Ben motosiklete baslamaya karar vermeden önce bunların hepsine kendimi hazırlayarak başladım sen hazirlamadan baslamassin o yüzden bunalmissin. Bana da başlamaya karar verdiğimi belirttiğimde alma sakın bak düşersin kaza yaparsın diyen çok oldu bende biliyorum bunları göze alarak baslicam dedim konuyu kapattım aldım.

3 sene oldu başlayalı düştüm kalktım kazamda oldu çok şükür ders cikara çıkara belli bir seviyeye ulaştım şimdi o konuşanlar konusmayı kesti 4 tekerlekli kafesin içinde trafikte ömürlerini harcamaya devam ederken ben keyif alarak hergün motoruma biniyorum .

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım yeni hesaplara bir deneme süresi getirmesi gerekiyor yönetimin mesaj hakkı için. 1 hafta gibi mesela. Konu açmak için de 2 hafta. İlk 3 ay da takip süresi. Saçmalamaca varsa, bir uyarıdan sonra şut.
    mchi bunu beğendi.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    YAMAHA R25
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    turgetson ? derken = inek demeye getiriyorsun herhalde hayır öyle birisi değilim dediğim gibi eğer ''inek'' terimine girersek : Sosyal çevresi olmayan , çok ders çalışanlar için kullanılan argo söz. Burada ki sosyal çevrisi olmayanla çelişiyorum çünkü sosyal çevrem var , asosyal değilim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:02 ----------

Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım yeni hesaplara bir deneme süresi getirmesi gerekiyor yönetimin mesaj hakkı için. 1 hafta gibi mesela. Konu açmak için de 2 hafta. İlk 3 ay da takip süresi. Saçmalamaca varsa, bir uyarıdan sonra şut.
    Bence üyeliği çok uzun yıllara dayanan ama adam olamamış , karşıda ki kişiyle empati kuramayan kişileri ''uyarıdan sonra şut'' lasak

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Fazla da takma. 10 arkadaş geçen sene motor almayı kafaya koyduk. Aralarında tek alan benim. Yarısı bana küstü(saçma nedenler) yarısı da döner mi getirdin diye dalga geçiyolar. Ben de üni 3. Sınıf öğrencisiyim. Yanlış anlaşılmasın ama montla geziyoruz diye hava atıyoruz sanıyolar. E napalım topcasede bi de günlük mont mu gezdirelim?

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bana da troll gibi geldi.
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazla da takma. 10 arkadaş geçen sene motor almayı kafaya koyduk. Aralarında tek alan benim. Yarısı bana küstü(saçma nedenler) yarısı da döner mi getirdin diye dalga geçiyolar. Ben de üni 3. Sınıf öğrencisiyim. Yanlış anlaşılmasın ama montla geziyoruz diye hava atıyoruz sanıyolar. E napalım topcasede bi de günlük mont mu gezdirelim?
    İş dolayısıyla ben top case de birde günlük mont gezdiriyorum yemin olsun

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Trol olmadığını varsayıyorum, 'başkaları şöyle böyle düşünüyor, şunu bunu dedi, hayalini yaşayamiyorlar v.s. tarzında düşüncelerini bırak, sosyal olduğunu söylemişsin zaten; acilen sözde arkadaşlarını hayatından çıkart. İstediğin gibi yaşa, ağırlık yapan fazlalık fikir ve insanlardan kurtul.Hayatinda referans başkalarının ne düşündüğü olacaksa sat kurtul

Fakat boyle ezik bir hayat güzel hissettirmeyecektir, en iyisi takıl kafana göre koy gitsin, bir iki yıl sonra okul bitince zorlu bir iş hayatı ve yüzde yirmi beş işsizlik oranı goruyor olacaksın iyi ihtimal, iş hayatına odaklan bence şimdiden..

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Söylenenleri dikkate alırsan, yorum yapmalarına değil, hayatına karışmalarına izin vermiş olursun. İzin verme, keyfine bak.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Bu kadar önemseyip,takinti yaptigina gore binme diyorlarsa binme.

Ben univ okurken okula bisikletle gidip gelirdim,gidiş/dönüş 12 km.bolluk var galiba?

Ya bisiklet,yada 43 numara tabanvay..

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Yok mu koskaca Ankarada motosiklet süren.
    İlk seni mi tanımışlar.
    Son yıllarda Dünya genelinde bir mutsuzluk bir havalar bir dalga geçmeler anlamadım arkadaş. Kim ne yiyor ne içiyor anlamadım ne dokunuyor bu gençlere. Bari çiftleşmesin kardeşim böyle enteresan salak bir nesil dünyaya getirecekler.
    Bin kardeşim iki teker iyidir o mallar yalvarsalarda artçı olarak sakın alma. Devam ederse dalga mevzuları sohbeti kes beraber takılmayı, olmadı sen bas havanı cakanı. Arkandan baksın kime lan bunun havası diye yesinler kafayı.
    Yani Dünya bunu takmaya değmez.
    Doldur boşalt deponu dalgana bak.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Sevgili ranzinistan ,39 yıllık otomobil ,37 senelik otobüs ve 13 senedir motosiklet ehliyeti sahibi şu an 63 yaşındaki Ali amcanın sözlerini- yahu bu
    bunak ihtiyar neler zırvalıyo - demeden dinle. Yaklaşık 40 yıldır ekmeğimi direksiyondan kazanıyorum . Farklı ,farklı araçlar üzerinde 2000000 km yazıyla
    iki milyon kilometreden daha fazla yol teptim. Sen şurada 30 km/h süratle bizim önümüzden geçsen , bunu gören üç arkadaşının ilki çok hızlı geçtiğini,
    ikincisiyse normal süratte seyrettiğini, sonuncusu da çok yavaş olduğunu anlatacaktır. Nasrettin Hocanın ( elin ağzı torba değil ki büzesin ) adlı hikayesini bir oku. Kendisine araç kullanmayı benim öğrettiğim çocuğum bile bana - baba motosiklet çok tehlikeli ,motoru sat araba al - diyor. Ben de tamam peki evladım satacam diyorum yüzüne karşı . Sonra içimden devam ediyorum BEN BU DÜNYADAN GÖÇTÜKTEN SONRA diye. Kendi düşüncelerinin dışında hiç
    kimsenin sana tesir etmesine izin verme. En güzel günlere.
    SuleymanE, zekeriyaimam ve levend84 bunu beğendiler.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Seni rahatsız eden sözleri bir gözden geçir. Sonra söyleyen kişiye şöyle bir bak. Tutarsızlık görürsen hiç cevap verme. Eğer cevap vereceksen, cümlenin içine öyle bir eklenti koy ki düşünmesine neden olsun. Düşünebilecek kapasitesi yoksa, ilacı görmezden gelmek...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu ve benzer yorumlar sadece motosiklet değil herşey için yapılıyor. İnsanlar kendi kafalarında oluşturdukları mantığa aykırı gelen herşeye olumsuz yorum yapıyorlar. Özellikle milletimiz bu konuda aşırı fanatik. Herkes kendi kullandığı / kullanmayı hayal ettiği vasıtanın hatta markanın (bazen model bile etkili) en iyisi olduğunu diğerlerinin beş para etmez olduğunu düşünüyorlar. Bu sadece vasıta değil, cep telefonu, ikamet adresi, üniversite hatta ve hatta ekmek fırını bile olabilir
    Farzedelim onlar haklı ve hepsinin savunduğu şeye hak vererek onlar gibi davrandık. Bu sefer de marjinal damarları tutar "herkeste de X var" diye laf yaparlar.
    Yaşadımız dünya çeşitliliklerle dolu ve kimsenin kararı kimseyi ilgilendirmemeli. 3. Sınıfta üniversitede okuduğuna göre reşit yaştasın. Kendi kararlarını verebilecek bir bireysin.
    Başkalarına mantıklı geldiği şekilde hareket ediyor olman bir takım kişileri belki mutlu edebilir ama kendinden uzaklaşırsın. Kendin olamadığın sürece de mutsuz olursun ve diğerlerinden hiç bir farkın kalmaz.

Farklı ol demiyorum kendin ol bildiğin gibi ol. Diğerlerini dinle tabiki ama seni değiştirmelerine izlin verme ;)

Bahsettiğim şeyler ailen ve yakın çevren için değil bu arada. Onlar zaten şimdiki seni oluşturan unsurlar.

Çok uzamış, insan okuyacak diyor ve kesiyorum

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Sen milletin ağzına bu kadar bakıyorsan vay senin haline. Yaşamak sana haram olur. Sen hayatında bak kardeşim. (trol olma ihtimalini yüksek görmeme rağmen yine de yazdım)

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)