Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sizlerdede Böyle Oluyormu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Merhaba arkadaşlar.7-8 senelik düzenli Mt.net takipçisiyim.Yaşım 24.Belki beni tanıyanlar bilir.
    Motorlar hakkında aşırı araştıran,motor sürmek için can atan yattığı kalktığı soluduğu havayı motor olarak bilen biriyim.
    Son 3 senedir.İşe girdiğimden beri gece gündüz motor düşünen ben.Çok araştırmayan daha az min ölçüde ilgilenen.
    Mersin gibi bir yerde kar görmek için motorla dağlara çıkan ben.Şimdi işten geldiğinde aman bu soğukta kim çıkacak,şimdi kim giyecek kıyafetleri...
    Lisede ve üniversitede Cbf 150 motorum vardı.Allah bilir dedim büyük motor aldım mı nereleri gezerim kim bilir.Haftasonunu iple çekerim.Cuma akşamdan plan yaparım şöyle böyle.
    Şimdi kapıda 3 tane motor var.MT-07,R25,Crypton.3'üde sıfır gibi,fakat üşengeçlik,bir rahatına düşkünlük söz konusu olmaya başladı.
    Allah tüm motorculara,tüm motorseverlere gönlündekini bir an önce almayı nasip eylesin.
    Okuduğunuz için Teşekkürler.
    roadpeople bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    olur bazen öyle kafaya takmayın

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Değişik sebepler olabiliyor. Sizinki de bunlardan birisi.

Bende ayak parmağını kırdım daha önce aradan bir kaç ay geçmeden de şimdi elimi kırdım. Hayat sürmemem için bir sorun çıkarıyor karşıma

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    evli ve çocuklu musunuz?

Eşiniz motora karşı mı?

bu iki sebep varsa genelde olur böyle şeyler.

Ha bende sanki sürekli motor tepesinde gibi konuşuyorum ama.ayda 2-3 olympos-antalya yapıp geliyorum.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    motoru kısa sürede büyütüp sık model değiştirenlerde motor üzerinden sağlanan "marjinal fayda" düzeyi düşebilir.
    bu da soğumayı tetükler.
    uğrasan bizim oralara bu meseleyi yüzyüze çözelim.
    ben fatih.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı YBRMANİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evli ve çocuklu musunuz?

Eşiniz motora karşı mı?

bu iki sebep varsa genelde olur böyle şeyler.

Ha bende sanki sürekli motor tepesinde gibi konuşuyorum ama.ayda 2-3 olympos-antalya yapıp geliyorum.
    Evli ve çocukluyum , eşimde dahil olmak üzere 7 sülalem karşı motora . Allah izin verirse bu hafta sonu annem babam eşim ve oğlum arabayla akraba ziyaretine , ben motosiklet gurubumuzla Beynam ormanına :D

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Bazı şeyleri elde etmeden çok heveslenip, hayal kurunca; elde ettiğinde pek kıymeti kalmıyor tüm enerjini o heves de ve hayal kurmada kaybediyorsun.
    Yani her şey elde edinceye kadar bu da heves oluyor diyebiliriz. Hevesin kaçmış senin, yazı bekle yine bir kıpırtı olmazsa sat üçünüde araba al.

Motosikleti
    Gruplarla,gezmeyi seven,kalabalık gruplarla takıl(an)mayıisteyen,bilgi paylaşmayı seven,insanlara böyle motorlar hakkında bir wikipedia görevi gören biriydim.Şimdi solo takılan belki 2-3 kişi (max)gezen sessizliği seven biri oldum.
    Birazda motor camiasını yakından tanıdıkça gördükçe bazı gördüğüm kötü tecrübeler bana da ders oldu...
    Eğitim aldım vs.Para kazanmak için eğitimci olan eğitmenler ah ah..Ne diyim ki..Konuşacak çok şey var ama ne kadar konuşsak da bir şekilde bu kervan böyle devam edecek

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:09 ----------

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru kısa sürede büyütüp sık model değiştirenlerde motor üzerinden sağlanan "marjinal fayda" düzeyi düşebilir.
    bu da soğumayı tetükler.
    uğrasan bizim oralara bu meseleyi yüzyüze çözelim.
    ben fatih.
    Vayyy fatih abi.Valla 2 kere geldim dükkanda yoktun.Abi sık değil hala aynı motorla devam ediyorum.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    23 yaşında motosikletten eski keyfi alamadığımı farkettim, iişn kötüsü aklımda beni heyecanlandıran bi motosiklet de yoktu.
    Motosiklet amaç değil, araç olmaya başlamıştı... O tutku, heyecan zamanla bitiyor. İlişkilerde önemli olan saygı

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gruplarla,gezmeyi seven,kalabalık gruplarla takıl(an)mayıisteyen,bilgi paylaşmayı seven,insanlara böyle motorlar hakkında bir wikipedia görevi gören biriydim.Şimdi solo takılan belki 2-3 kişi (max)gezen sessizliği seven biri oldum.
    Birazda motor camiasını yakından tanıdıkça gördükçe bazı gördüğüm kötü tecrübeler bana da ders oldu...
    Eğitim aldım vs.Para kazanmak için eğitimci olan eğitmenler ah ah..Ne diyim ki..Konuşacak çok şey var ama ne kadar konuşsak da bir şekilde bu kervan böyle devam edecek

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:09 ----------

Vayyy fatih abi.Valla 2 kere geldim dükkanda yoktun.Abi sık değil hala aynı motorla devam ediyorum.
    şahsen ben işin verdiği bitkinlik yüzünden oturup kalıyorum evde. pazar günleri yinede motorumu benzinlikte falan yıkıyorum yarım saat küsür. ....evet yani motor ile yol almak benim için her zaman zevkli bir iştir ve bir kaç gün binmez isem işi gücü bırakır motora yine binerim.

ama öyle kamplara falan gitme gibi alışkanlıklarım yok, ben tek başıma gezmeyi severim. sadece ben ve motosikletim.her gün işe motosikletim ile gidip geliyorum, kar buz demeden her şartta motor ile gidip geliyorum işe.

geçen kış çok eğlenceli anlar yaşadık, duruyorum kalkamıyorum.... gidiyorum duramıyorum.... direksiyonu döndürmeye tırsıyorum ama yinede çok zevkliydi karlı buzlu yolda işten eve gelmek ve evden işe gitmek.

ön lastik irc arka duro(65 lira)

Motosikleti
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evli ve çocukluyum , eşimde dahil olmak üzere 7 sülalem karşı motora . Allah izin verirse bu hafta sonu annem babam eşim ve oğlum arabayla akraba ziyaretine , ben motosiklet gurubumuzla Beynam ormanına :D
    Hocam bekarım.Yaz olsa dediğin gibi durmuyorum.Birde hava kararınca süresim gelmiyor.Yazın 3-4 aylık süre içerisinde 8-10bin km yapmışlığım var

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:34 ----------

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    23 yaşında motosikletten eski keyfi alamadığımı farkettim, iişn kötüsü aklımda beni heyecanlandıran bi motosiklet de yoktu.
    Motosiklet amaç değil, araç olmaya başlamıştı... O tutku, heyecan zamanla bitiyor. İlişkilerde önemli olan saygı
    Hiç sorma ya.Bazende eskileri hatırlayıp.Ya harbiden çok cahilmişim,manyakmışım nasıl yapmışım diyorum.
    Yazın hayalimde olan hayal değil ama aile işte izin vermeyince hayal oluyor Erzincana(memlekete)gitmeyi düşünüyorum.
    Ardında bir karadeniz turu yapmayı düşünüyorum.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Nedense benimde hayalini kurdugum seyler gercekleşince ayni hissi vermiyor. Ben mi cok sey bekliyorum anlamadım.
    Banada oldu, oluyor.
    Mesela gormedigimiz biyeri gorelim diyoruz. Sonra o gitmek istedigim yeri arastiriyorum, fotograflarina bakiyorum. Cok heyecanlaniyorum gitmek için. Lakin gittigimde fotograflardaki gibi gozukmuyor, dusundugum gibi cikmiyor hicbiyer. Acayip sinirimi bozuyor bu durum.
    Biyerlere gitmekten sogudum. Benim hayal dunyam bir tık otede sanirim.
    MSMorkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nedense benimde hayalini kurdugum seyler gercekleşince ayni hissi vermiyor. Ben mi cok sey bekliyorum anlamadım.
    Banada oldu, oluyor.
    Mesela gormedigimiz biyeri gorelim diyoruz. Sonra o gitmek istedigim yeri arastiriyorum, fotograflarina bakiyorum. Cok heyecanlaniyorum gitmek için. Lakin gittigimde fotograflardaki gibi gozukmuyor, dusundugum gibi cikmiyor hicbiyer. Acayip sinirimi bozuyor bu durum.
    Aynen insan diyor tamam işte.Buralar var fln aaa aynı şuraya benziyor işte diyor.
    O konuda Ayhan Sicimoğlunu izlemenizi öneririm.Dünyayı koltukta oturarak gezersiniz.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Hayat böyle birşey zaten. Insan hep bir sopanin ucundaki havuca koşuyor. Bir gün havucu yakalayinca e şimdi nolcak diyor.

Kendinize yeni bir havuc bulup sopanin ucuna takin, Havucu kovalarken gecirdiginiz zamana odaklanin.

Benim son birkaç senedir havucum yelken oldu. Yelkenli ile doğu batı istikametinde dünyayı dolasma hayalim var. Bunun için ogreniyorum araştırıyorum, klube üye olup pratik yapmaya calisiyorum. Kısa zamanda olacak birşey değil ama bana bir havuc veriyor bu durum.

Siz de hayalinizi buyutmelisiniz belki. Motosikletle dünya turu yapan insanlar var. Avrupa turu, asya turu vb. Birşey sizi heyecanlandirir belki.

Havucunuz daim olsun

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Banada oldu, oluyor.
    Bence bunun asıl sebebi oralara gitmeyi, "görüntüyle birlikte" hayal etmek. Fotoğraflara bakmak, o yeri "en güzel haliyle" görmek demektir. Bir yerde deniz manzarası varsa kimse tutup da deniz manzarasız kısmını fotoğraflamaz. Bu sebeple "en güzel halini" zaten gördüğünüz bir yerin daha kötü hallerine de şahit olmak sizi daha mutlu edemez.
    Bu işlerde biraz daha sürprizci olmak gerek sanırım. O yeri güzel yapan görüntü olacakmış gibi gidiyorsunuz. Aslında o yeri güzel yapan, eşinizle veya sevdiklerinizle geçireceğiniz vakittir. Manzarası, doğal güzellikleri tuzu biberidir. Bunu çok yerde yaşadım, tecrübe ettim.

Motosiklet kullanmaya gelirsek, benim hayalim de şu enduroyu alıp eşimle karadeniz turuna çıkmak. Ne rotayı, ne başka bir şeyi inceledim, ne de tarihi/doğal mekan merakım var. Çünkü üzerine düştükçe o kadar çok istiyorsun ki bazı şeyleri, elde edince hiç bir değeri kalmıyor.
    Başka bir örnek de değerini bilememek: İstanbulda arabayla işe gittiğim günler, o trafikte, CBF 150 gözümde H2R'a dönüşüyor Oysaki sabah evden çıkarken hasta oluyorum, motor aksırıyor diye küfretmiştim o motora.

Neyse özet> Mutlu olun. Çok heveslenmeyin ki çok kırılmasın. Anı yaşayın. Bu hayat kısa ...
    07DFB18 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motor fazlan var ondan.Üçünüde götür sat bak bakalım ne oluyor

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.7-8 senelik düzenli Mt.net takipçisiyim.Yaşım 24.Belki beni tanıyanlar bilir.
    Motorlar hakkında aşırı araştıran,motor sürmek için can atan yattığı kalktığı soluduğu havayı motor olarak bilen biriyim.
    Son 3 senedir.İşe girdiğimden beri gece gündüz motor düşünen ben.Çok araştırmayan daha az min ölçüde ilgilenen.
    Mersin gibi bir yerde kar görmek için motorla dağlara çıkan ben.Şimdi işten geldiğinde aman bu soğukta kim çıkacak,şimdi kim giyecek kıyafetleri...
    Lisede ve üniversitede Cbf 150 motorum vardı.Allah bilir dedim büyük motor aldım mı nereleri gezerim kim bilir.Haftasonunu iple çekerim.Cuma akşamdan plan yaparım şöyle böyle.
    Şimdi kapıda 3 tane motor var.MT-07,R25,Crypton.3'üde sıfır gibi,fakat üşengeçlik,bir rahatına düşkünlük söz konusu olmaya başladı.
    Allah tüm motorculara,tüm motorseverlere gönlündekini bir an önce almayı nasip eylesin.
    Okuduğunuz için Teşekkürler.
    türkiye artık bir kaos ortamında. Sadece siz değil hepimiz aynı sorunları yaşıyoruz. Akşam ne yiycez maaş nekadar olcak, türkiyenin hali ne olcak savaşa mı girdik vs düşünmekten artık sağlığımızı kaybetmeye başladık. Kimileri farkında kimileri farkında değil. Söylediğiz şeyi bende son 2 senedir yaşıyorum 35, 36 senedir motosiklet kullanıyorum. Düne kadar değiniz gibi hevesliydik fakat hükümet ve izlenen politikalardan sonra bırakın motoru hayattan soğumuş durumdayız.
    sercan2667 bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Seni 16 yaşından beri şahsen tanırım.
    Çocukluk ve ergenlik ile, büyüyüp aile reisi javramı yüklendikçe sırtına, insan motivasyon düşüyor.
    Eskiden, herkes arkadaşken; şimdi o kavramın da içi yenileniyor. Orta yaşa geliyorsun.
    sercan2667 ve yaşlıveacemi bunu beğendiler.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Genelde benzer hisler hava kapalı olduğunda bende oluyor. Yataktan kalktığımda hava bulutlu kasvetli ise tamam o gün benim için bitiyor

Motosikleti
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    türkiye artık bir kaos ortamında. Sadece siz değil hepimiz aynı sorunları yaşıyoruz. Akşam ne yiycez maaş nekadar olcak, türkiyenin hali ne olcak savaşa mı girdik vs düşünmekten artık sağlığımızı kaybetmeye başladık. Kimileri farkında kimileri farkında değil. Söylediğiz şeyi bende son 2 senedir yaşıyorum 35, 36 senedir motosiklet kullanıyorum. Düne kadar değiniz gibi hevesliydik fakat hükümet ve izlenen politikalardan sonra bırakın motoru hayattan soğumuş durumdayız.
    Aynen öyle motor almak değil binmek hayal bence bu devirde.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)