Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Eski motorlarımız :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuvvetmira, foruma yazan artçı koltuğundaki arkadaşsa boşuna günahını aldık "tırmalama, kudurma, vızıldama gibi aşağılayıcı kelimelerle muhataplarına hayvan imasında bulunuyor hep" diye... Lüks mala karşı olmasını da anladım şimdi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bende içinden çıkamadığım şöyle bi durum var, lise dönemlerinde başladım motosiklet kullanmaya. 2007 de aldım sanırım kendime ait ilk motorumu, oda 2005 bi beatti. Ardından 2008de 2008 model bitane daha aldım, sattım yine 2008de 2008 model yukarıda fotoğrafı olanı aldım. Arada 2 tane hussar bindim, 4-5 tane runner'a bindim, dylana bindim, bws'e bindim. Neler neler geldi geçti hiç vitesli motor kullanmamıştım. Uzunca bi süre motordan uzak kaldım 8 ay kadar önce bi today aldım turlarım diyip ardından dedim bide vitesli deneyeyim r125 aldım. Hala böyle kendimi motor kullanmamış gibi hissediyorum. Sanırım R125 in acemiliğinden kaynaklı

Bu aralar bide 650 F ilanlarına bakıp duruyorum hayrolsun baktım mı alıyom dayanamıyom. Her motora binişimden sıfırdan başlıyo heyecanı var üzerimde

eski motorlarımın fotoğraflarını buldukça paylaşıcam burada
    Bende motosiklet araştırıyorum 650 f motosiklet motoru araştırmıştım sadece bir motora değil. Yani acele etmiyorum fiyat performans ve yedek parça uyumunu yakaladığım süpersuport veya touring tarzı ne denk gelirse bakıyorum. Cc yükseltecem seçenekler fiyat konusundan tıkanıyor.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    benim eski motorum yok ilk motorum var zaten ilk motorumu kullanmaktayım hala.

wolrath, zekeriyaimam ve mandarake bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://resmim.net/f/xb8DU9.jpg
    ben bunu istanbul-beylikdüzü "bauhaus" bahçesinde parkta gördüm sanki? orada bulundunuz mu seneler önce?

amcamın oğluna bu motorun "enduro" olduğunu söylüyordum ama bir türlü inandıramadım. "cross" diyordu oda. bende bu lastiklerle kross mu yapılır görmüyormusun asfalt lastiğini diyordum. cross asfalt karışımı enduro oluyor demiştimde ama yinede faydası olmadı ona.

kendisi motosiklet kullanıcısı değildi gerçi.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Sport Touring demeliyiz sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:42 ----------

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://resmim.net/f/xb8DU9.jpg
    Zaten high class bi başlangıç olmuş maşallah

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    falan filan inter milan

zekeriyaimam, Zippo's ve _chaotic_ bunu beğendiler.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Fotoğraf 2017 de çekildi ama motor 2012 modeldi. Az kahrımı çekmedi. Birkez olsun yolda bırakmadı. Motor hakkında herşeyi bunda öğrendim
    hasmet bunu beğendi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2010 model Kanuni Breton 17 bin km. 2010-2014. Titreşim ve kullanıcı kitlesi yüzünden illallah ettirmişti, yine de memnundum öğrenci halimle. Kıbrıs gördü bu motor, araba feribotu ile 8 saatte kıbrısa götürdüm getirdim...

2013 model Kuba XR 125, Ybr klonu. 8 bin km. 2014-2015
    İkisi birden varken, ilk aldığım gün. Titreşimsiz ve çok konforluydu. Bir hafta sonra Kanuni Breton gitti.

Bir günde Anamur-Ankara 600 küsür km yaptım tapagaz eşek yüküyle hemde. Sorunsuz motordu vesselam, Ybr aratmıyordu.

Daha büyük bir motor almak için apaçinin birine sattım. 1 hafta sonra gördüm ki tipik 8 aynalı ses sistemli Ankara YBR'sine çevirmiş motoru.

2012 model Hyosung GT250R, İlk aldığım gün. 12.500kmdeyken. Yıl 2015. Bunu kullandığımda, bu motorsa diğer kullandıklarım neydi demiştim. Gerçek bir motordu kalıbıyla, havasıyla.

Racing falan demeden minderi altıma koyup aynı Anamur-Ankara git gel 600km+600km yolu bunla da yaptım.
    Mevcut gezi: http://www.motosiklet.net/forum/etki...r-1240-km.html
    Aldıktan sonra ufak dokunuşlar yaptım. Tabi V2 çift silindiri buldum, egzozu takmam mı, o homurtu çok iyiydi.

Hiç bir zaman beni üzmedi. -10 da da bindim, sağanak yağmurda da bindim. Yerler buz olmadığı sürece 4 mevsim bindim. Tık demedi.
    1 yıl bende kaldı. Zincir değişti 250 TL, Akü değişti 160 TL. Onun dışında masraf çıkarmadı. 27 bin km'de sattım. Topcase ve artçıyla binmeye daha elverişli bir motor almak için vazgeçmek zorunda kaldım. Tek unutamadığım motor kendisi. O kadar severdim ki, boş zamanlarımda tabureyi alır, yanına gider kahve içerdim, karşısına geçip izlerdim. Alırsam ilk seçeneğim GT250R yine.

2016 pulsar, henüz 3 aylıkken ilk sahibinden 3000 kmde aldım. Aldığım ilk gün yine

Aldıktan sonra bir Enduro hevesi başladı. Enduro havasına büründürmek istedim motoru.
    Dişli lastikler, elcik korumalar,gidon yükseltme, topcase vs benzemişti aslında.

O kütle ve lastiklerine rağmen bu kadar yatıp pegleri yere değdirebilmiştim.Yakıtıyla dengesiyle hayran bırakan bir motordu. Şehir içi içinde biçilmiş kaftandı. 45 litre topcase ile tam istediğim gibi işlevsel bir motor olmuştu.

Aynı 600+600 km Anamur-Ankara yolunu bununla da yaptım. Bakım harici en ufak masraf çıkarmadı bana. Velhasıl hayırlı bir iş için buna da yol gözüktü. 2017 temmuzda. 14bin km kullandım.

Böyle bir başlık açtığın için teşekkür ederim. 7 yıllık motosiklet serüvenim film şeridi gibi gözümün önünden geçti, duygulandım. Şuan için motorsuzum, arabam var. Kısmetse seneye alacağız GT250R ya da toplamalık R6.
    Zippo's, InMyHearth, mandarake ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    falan filan inter milan
    Abi çok iyi, çok güzel tercihler. Bende tulumu çakıp, botumu, eldivenimi alıp bi arai eşliğinde 4 silindir bi makinayla kendimi yollara vurmak istiyorum. Umarım başarırım, tek sıkıntım cesaret

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:50 ----------

Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğraf 2017 de çekildi ama motor 2012 modeldi. Az kahrımı çekmedi. Birkez olsun yolda bırakmadı. Motor hakkında herşeyi bunda öğrendim
    Ne kadar temiz duruyo maşallah
    wolrath ve bursagsli bunu beğendiler.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    D.dere sahil ?
    Evet

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ken Watanabe ile akrabalık var mı

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster

evet sonrasında 2. motorum olan mondial 150zc aldım ve 2 ay kullanıp sattım. oturuş pozisyonu berbattır.
    Bildiğin yürüyen tabureydi.

Bi gün yardıra yardıra gidiyorum (yardırma dediğimde 80 km,üstü yoktu ) bi baktım arka teker kitledi.

Meğer çamurluk titreşimden kırılmış.

Böyle dandik birşeydi.

Alıntı devrimkr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla gece gece anilar canlandi gözümde bende de sasisi kirilan bir efsane vardi Asya nostalji yolda giderken ortadan ikiye ayrildi arkamda artci vardi bebnim kuzen bir baktim herif yok :D
    Geçmiş olsun

Motorlu tenekeden halliceydi bunlar.

Yine de nankörlük etmeyelim,sayelerinde birçok motosiklet kullanıcısı tamirci oldu
    _chaotic_ bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Böyle bir başlık açtığın için teşekkür ederim. 7 yıllık motosiklet serüvenim film şeridi gibi gözümün önünden geçti, duygulandım. Şuan için motorsuzum, arabam var. Kısmetse seneye alacağız GT250R ya da toplamalık R6.
    Abi bu kadar uğraşıp, emek harcayıp bizimle paylaştığın için asıl ben teşekkür ederim ellerine kollarına sağlık.

Güzel ilerlemiş sende olay, insanın bilgisi, ilgisi geliştikçe imkan doğrultusunda motosikletini geliştirmeli. Umarım r6 sahibide olursun. Tekrar teşekkür ederim, bende buldum bi iki fotoğraf daha topic öldükçe ara ara atıp canlandırıcam

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    ilk motorumu aldığımda cep telefonu varmıydı acaba şaka bir yana sayısını bile hatırlamıyorum bırak resim çekilip arşivlemeyi

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Sizlere ömür pert oldu. 2016 Pulsar 200RS 'di 2500km 'de ömrünün baharında gömdük motorumu . Şimdi uslusunu var NS den devam ediyorum. Allah kaza bela göstermesin kimseye

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Eskiler alırım eskiciyeee...

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cb1000f
    uyuz oluyorum sana :p su motora bi biz binemedik be

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ken Watanabe ile akrabalık var mı
    10 senelik fotograf, şimdilerde bud spencer'dan halliceyim

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    İlk iki motorum çin malıydı. Üçüncü motorum cbf 150. Şuan ki motorum Cbr250.
    Soracak olursanız japonlardan vazgeçmeyin derim

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    satmaya kıyamadığım ybr kıymetini bilemedim şimde olsa en az 8000 tl eder di

3 silahşörler

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haşmet agam naptın sen ya

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)