Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ucuz yollu İNTERCOM

Motovento
    REKLAM ALANI
    burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Kışın uzun yol yapamıyoruz bari eksik ekipmanları tamamlayalım dedim. İnternette bir sürü çeşidi olan 250-300 tl bandındaki intercom'lardan hangisini önerirsiniz kullandığınız ve önerebileceğiniz var mı? KASK' MT REVENGE
    ABONE OLMAK İÇİN >>> youtube.com/channel/UC2pNC9t3HM5t01YezVcCwzw

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

AliExpresste intercom var o fiyat bandında en çok satılanlara bak
    burakrak bunu beğendi.

Bende revengi kullanıyorum. Ben biraz araştırdım Aklımın yattığı bişey bulamadım. Alixpress te bulabilirsin.
    burakrak bunu beğendi.

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı MUSTAFA KIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende revengi kullanıyorum. Ben biraz araştırdım Aklımın yattığı bişey bulamadım. Alixpress te bulabilirsin.
    Ordan da kaç haftada gelecek kim bilir. Açıkçası beklemek sinir ediyor beni ama bir bakıcam eğer fiyat farkı çoksa alınabilir.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Revenge'de hoparlör boşlukları varmı bak. Bu önemli. Yoksa monte edemezsin. Yada oyman gerekir.
    Arkadaşta revenge vardı onunkinde yoktu mesela. Kask yeni ise vardır belki de.
    Bizimkiler blade di. Blade lerde var.

http://www.motosiklet.net/forum/kame...me-89-usd.html
    Ben bundan kullanıyorum. Freedcon Tcom bizimkinin markası. Bir sürü markası var bunun. yedek parça sıkıntısı da yok. Batarya hoparlör falan.
    İstersen kaan elektronik knmaster markası adı altında ithal ediyor oradan da alabilirsin.
    İki intercom arası kullanıyoruz. ikisi de bundan. gözden kayboluncaya kadar çekiyor. 600-800 metra arasına kadar gidiyor.
    Telefona bağlantısı da iyi, müzik, konuşma falan iyi.
    Yüksek hızda zor oluyor. Haliyle kask'ın rüzgar sesi de çok önemli.
    Ama şehir içinde müzik sesi acayip tatminkar.
    Unutma bunların hoparlör'ü bass'ı tatmin etmez. Bass istiyorsan, kulak içi kulaklık kullanmalısın.

Kaliteli birşey bakıyorum dersen de direkt sena, interphone falan bak. Çin'liye fazla para verme. Çinin kalitelisi olmaz. Hepsi biraz aynı nane.

Zamanında gözüme bu ilişmişti, gidon kumandası var diye. Bu da olabilir.
    https://tr.aliexpress.com/item/New-2...ceBeautifyAB=0

edit: uzun yola çıkıyorsan şarjı sıkıntı olur diyorsan. Bizim kullandığımız modelin tek girişi var. Yani hem şarj hem kulaklık bağlanamıyor.
    Freedcon'un modası 7 saat gidiyordu. İkisi de birbirine bağlı olarak.
    Kızıl pars bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Ben BT-S2 kullanıyorum çok memnunum 30-32 dolar arası değişiyor fiyatı
    http://www.gearbest.com/motorcycle-p...m=affiliate_cj
    pea bunu beğendi.

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Revenge'de hoparlör boşlukları varmı bak. Bu önemli. Yoksa monte edemezsin. Yada oyman gerekir.
    Arkadaşta revenge vardı onunkinde yoktu mesela. Kask yeni ise vardır belki de.
    Bizimkiler blade di. Blade lerde var.

http://www.motosiklet.net/forum/kame...me-89-usd.html
    Ben bundan kullanıyorum. Freedcon Tcom bizimkinin markası. Bir sürü markası var bunun. yedek parça sıkıntısı da yok. Batarya hoparlör falan.
    İstersen kaan elektronik knmaster markası adı altında ithal ediyor oradan da alabilirsin.
    İki intercom arası kullanıyoruz. ikisi de bundan. gözden kayboluncaya kadar çekiyor. 600-800 metra arasına kadar gidiyor.
    Telefona bağlantısı da iyi, müzik, konuşma falan iyi.
    Yüksek hızda zor oluyor. Haliyle kask'ın rüzgar sesi de çok önemli.
    Ama şehir içinde müzik sesi acayip tatminkar.
    Unutma bunların hoparlör'ü bass'ı tatmin etmez. Bass istiyorsan, kulak içi kulaklık kullanmalısın.

Kaliteli birşey bakıyorum dersen de direkt sena, interphone falan bak. Çin'liye fazla para verme. Çinin kalitelisi olmaz. Hepsi biraz aynı nane.

Zamanında gözüme bu ilişmişti, gidon kumandası var diye. Bu da olabilir.
    https://tr.aliexpress.com/item/New-2...ceBeautifyAB=0

edit: uzun yola çıkıyorsan şarjı sıkıntı olur diyorsan. Bizim kullandığımız modelin tek girişi var. Yani hem şarj hem kulaklık bağlanamıyor.
    Freedcon'un modası 7 saat gidiyordu. İkisi de birbirine bağlı olarak.
    KASK intercom uyumlu yerleri var içinde. Şarj süresi çok mu uzun ne kadar zamana şarj oluyor?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyatı çok iyiymiş ne kadar sürede eline ulaştı? müzik dinlemekten çok telefonla konuşmak için kullanırım muhtemelen

Motosikleti
    simson
    Alıntı burakrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster

fiyatı çok iyiymiş ne kadar sürede eline ulaştı? müzik dinlemekten çok telefonla konuşmak için kullanırım muhtemelen
    En az bir ay diyorum postacının keyfine kalmış.

Motosikleti
    Xtreme max 200
    En az bir ay diyorum postacının keyfine kalmış.
    çokmuş yahu

Motosikleti
    BWS 100
    KASK intercom uyumlu yerleri var içinde. Şarj süresi çok mu uzun ne kadar zamana şarj oluyor?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

Şarj süresi uzun.
    Hani mola da takayım diyemeyecek kadar uzun.
    4 saat falan tam şarj.
    o yüzden diyorum, girişleri ayrı olsun ki, powerbank falan bağlarsın, şarj bitmez. He 7 saat kullanım süresi de az değil bilgin olsun.
    20

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Şarj süresi uzun.
    Hani mola da takayım diyemeyecek kadar uzun.
    4 saat falan tam şarj.
    o yüzden diyorum, girişleri ayrı olsun ki, powerbank falan bağlarsın, şarj bitmez. He 7 saat kullanım süresi de az değil bilgin olsun.
    Evet mantıklı dedin. Peki bir şey daha soracam uzun yolda bu 12v güç çıkışından bağlamayı düşünüyorum herhangi bir zararı var mı onun? yanıma powerbank'ta alıcam ama ne olur ne olmaz diye hem en azından sürekli bir şarj olur boş yere durmak zorunda kalmam. Aksiyon kamerası, telefon intercom vs şarj ediyomu ?

Motosikleti
    MT-07
    aynısından sipariş ettim. umarım memnun kalırım bende. çinden yola çıktı 2haftadır dolanıyor. en son hollanda'da görüldü kendileri

ernaltnts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx
    Üstat ben de aynısından kullanıyorum genel olarak memnunum ancak 80-90 km hızlardan sonra telefonla konuşurken karşı tarafın söylediklerini kesinlikle anlayamıyorum. Benim söylediklerim karşıya net gidiyor ama onun söylediklerini ben duyamıyorum sizde de böyle bir şey oluyor mu?

bini69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GW 250 inazuma
    Selamlar arkadaşlar,
    bende bu konuyu epeydir araştırıyorum,gözlemlerim

1:üst seviye olanlar 1000 lira üstü =güç yetmiyor
    2:alt seviye olanlar 120-300 arası=bunlar iş görüyor,yurtiçinde satılanlar 100 lira daha pahalı gibi,çinden getirtme ihtimali var
    3:orta seviye (ben keşfettim)buna örnek olarak Fodsports v8 ve muadilleri var çinden 350 liraya geliyor
    Şimdi bunları niye yazdım,Kimse doğru dürüst birşey yazmamış,benim için asıl önemli olan konferans şeklinde görüşme,2 maddede olan ürünler çoklu bağlantı yapıyor ama herbiri ile seçerek ayrı ayrı konuşmanız lazım.Oysa 3. maddede ki interkom ile 5 kişi aynı anda konuşabiliyor.
    2017 sezonu ürünlerde NTFC ve DUPLEKS BAĞLANTI diye ifadeler var benim istediğim özellik sanırsam DUPLEX BAĞLANTI oluyor.
    Konuya buyönden bakmamız lazım diye düşünüyorum,çümkü toplu sürüşlerde toplu görüşemedikten sonra ne anlamı var

Motosikleti
    BWS 100
    Evet mantıklı dedin. Peki bir şey daha soracam uzun yolda bu 12v güç çıkışından bağlamayı düşünüyorum herhangi bir zararı var mı onun? yanıma powerbank'ta alıcam ama ne olur ne olmaz diye hem en azından sürekli bir şarj olur boş yere durmak zorunda kalmam. Aksiyon kamerası, telefon intercom vs şarj ediyomu ?
    12 volt çıkışları uygundur. Çakmaklık bağlamaktan bahsediyorsun.
    Genelde çakmaklıklar, yanında usb slot'ları da oluyor. Ona direkt kablosunu bağlayabilirsin.
    Ancak, çakmaklık 12 volt veriyor. Usb çıkışları voltu düşürüyor(4-5 volt gibi rakamlara tam hatırlayamadım şimdi). Usb'siz çakmaklık kullanacaksan, araya şarj aparatı alman lazım. BUNDAN

Usb'li çakmaklık dediğim ise bunlar oluyor. FOTOSU BURADA

Çakmaklık amelelik olur genelde, bişey takılmaz motorda. Sigara yakayım falan demiyorsan. Veya eski tip navigasyon adaptörü kullanmayacaksan. usb şarj adaptörü takarsın da o da sarsıntı'dan temassızlık falan yapar. En güzeli BÖYLE BİRŞEY takmak.

Umarım anlatabildim. Bir de şarj cihazlarında amper veya mAh değeri olur, o ne kadar yüksek olursa o kadar iyi olur. 2 amper, 3 amper vesaire.
    Amper ne kadar düşük olursa powerbank falan şarj etmek çok uzun sürer. Birde ısınmayı artırır. (çok teknik bilgim yok. Kendimce araştırıp, tecrübe ettiğim bu şekilde.)
    20

Motosikleti
    simson
    Alıntı ernaltnts adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat ben de aynısından kullanıyorum genel olarak memnunum ancak 80-90 km hızlardan sonra telefonla konuşurken karşı tarafın söylediklerini kesinlikle anlayamıyorum. Benim söylediklerim karşıya net gidiyor ama onun söylediklerini ben duyamıyorum sizde de böyle bir şey oluyor mu?
    Ben çok konuşma yapmıyorum fakat en son 90 km ile rahat görüşme yaptım.Anlık rüzgar durumu da etkili tabi.
    Bir de kaskımda çene örtüsü var onun da faydası var

Motosikleti
    Xtreme max 200
    12 volt çıkışları uygundur. Çakmaklık bağlamaktan bahsediyorsun.
    Genelde çakmaklıklar, yanında usb slot'ları da oluyor. Ona direkt kablosunu bağlayabilirsin.
    Ancak, çakmaklık 12 volt veriyor. Usb çıkışları voltu düşürüyor(4-5 volt gibi rakamlara tam hatırlayamadım şimdi). Usb'siz çakmaklık kullanacaksan, araya şarj aparatı alman lazım. BUNDAN

Usb'li çakmaklık dediğim ise bunlar oluyor. FOTOSU BURADA

Çakmaklık amelelik olur genelde, bişey takılmaz motorda. Sigara yakayım falan demiyorsan. Veya eski tip navigasyon adaptörü kullanmayacaksan. usb şarj adaptörü takarsın da o da sarsıntı'dan temassızlık falan yapar. En güzeli BÖYLE BİRŞEY takmak.

Umarım anlatabildim. Bir de şarj cihazlarında amper veya mAh değeri olur, o ne kadar yüksek olursa o kadar iyi olur. 2 amper, 3 amper vesaire.
    Amper ne kadar düşük olursa powerbank falan şarj etmek çok uzun sürer. Birde ısınmayı artırır. (çok teknik bilgim yok. Kendimce araştırıp, tecrübe ettiğim bu şekilde.)
    Anladim çok teşekkürler. Ben de ondan bahsetmistim. Gostergelileri de oluyormus

İntercomdan konferans yatıcağınıza telefondan yapıp Bluetoothdan bağlanıp daha sağlıklı konuşabilirsiniz hem ses kalitesi hen mesafe hemde intercom uyumu sorun olmaz.

Yani Bluetooth özellikli bir intercom sizin işinizi görecektir.

bini69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GW 250 inazuma
    sürekli telefon açık olacak yani

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı nicksizbro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İntercomdan konferans yatıcağınıza telefondan yapıp Bluetoothdan bağlanıp daha sağlıklı konuşabilirsiniz hem ses kalitesi hen mesafe hemde intercom uyumu sorun olmaz.

Yani Bluetooth özellikli bir intercom sizin işinizi görecektir.
    Ben şu şekilde kullanicam acikcasi telefona baglanip arama ve gelen aramalari acmak icin onun disinda muzik dinlemek icin pek kullanmam uzun yolda da muhtemelen tek olurum yani 2. Bir intercom olmayacak sadece sirf olsun diye alicam telefonla konussam yeter bakarsin cok sıkıldık muzikte dinleriz illaki
    bini69 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)