Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

CBR 250 R UZUN YOL 1300 km

Motovento
    REKLAM ALANI
    burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Merhaba arkadaşlar CBR 250R ile Antalya'dan, Rize'ye gitme gibi bir planım var daha doğrusu gideceğim orası kesin ama nisan gibi, yalnız planda bir değişiklik olabilir ve ocak ayı içerisin de veya Şubat'ta gitmek gibi bir ihtimal de var. Yaklaşık 1300-1400 km arası bir yol yapıyor sadece gidiş, motordan yana sele dışında bir sıkıntı çekeceğimi düşünmüyorum, Yolda neredeyse her ilde tanıdığım kalabileceğim yer de var ama en iyi ihtimalle samsuna kadar gidip duracaksam eğer orda bir gün dinlenip öyle devam etmek istiyorum. Şimdi kışın motosikletle uzun yol tecrübesi olan arkadaşlar ne gibi önerilerde bulunabilir yani giysi ekipman vs. her türlü öneri kabul edilir
    ABONE OLMAK İÇİN >>> youtube.com/channel/UC2pNC9t3HM5t01YezVcCwzw

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yapma hocam kar kış kıyamet sonuç hüsran olur. Soğuktan, yagıştan demiyorum. Asfalt buz pistine dönüyor.
    burakrak ve mombohunter bunu beğendiler.

army - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    Merhabalar güzel kardeşim, haritada çıkan 3 yol var. Biri Sivas üzerinden, biri Konya üzerinden, biride Afyon Ankara üzerinden. Bu üç yol da o tarihte kar ve buz olur. Altındaki silik lastiklerle bu da intihar olur. bu yol mart için bile erken .Mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır. Nisandan önce bu yol yapılmaz unutma.
    burakrak ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Yani kışın yalan olursun yazı bekle diyorsunuz açıkçası bu kadar buzlanma olayını da düşünmemiştim ben daha çok soğuk ve yağmur olayı üzerine yoğunlaştım ve antalya'da yaşayınca iç kesimin buz tehlikesini unutmuşum neyse mart sonunu bekleriz o zaman yapacak bir şey yok nisan başı dedimi hava durumuna bakar basar giderim.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Hiç bir şey olmasa, donarsınız, keyif alamazsınız. Bu tarihlerde iyi bir rota değil.
    burakrak bunu beğendi.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Canın sıkılıyosa hava güzel oldumu yapıştır kaş/kalkan yap gel
    burakrak bunu beğendi.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    mgm.gov.tr yi takip et. Buzlanma haritasi ve hava sicakliklarina bak ve bunlari kullanacagin guzergah icinde bak. Uygun bir gun cikarsa yapistirirsin
    burakrak bunu beğendi.

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canın sıkılıyosa hava güzel oldumu yapıştır kaş/kalkan yap gel
    Valla hep yağmur yağıyor bu aralar kafamızı çıkaramıyoruzki

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşte buralara yağmur yağarken çıkamıyoruz Karda kışta ne işin var iç anadoluda, kuzeyde..

Yazın rotayı uzatıp 2600 km yine yap Ama bence nisandan önce bu rota sakat.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Ocak-Şubat'ta mantıklı bir yol değil. Bin otobüsüne sıcacık mis gibi.

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte buralara yağmur yağarken çıkamıyoruz Karda kışta ne işin var iç anadoluda, kuzeyde..

Yazın rotayı uzatıp 2600 km yine yap Ama bence nisandan önce bu rota sakat.
    Ya motosikleti yazın sonunda aldım, o yüzden vaktim yoktu hep içimde kaldı uzun yola gidemedim bir türlü ama yaz geldimi zaten kaç ayın patlamasını yaşıyacam :DD Nisanda gidersem ANTALYA>SİNOP>RİZE Sinop'a da gitmek istiyorum ordan sonra zaten sahilden geze geze giderim. Antalyadan sabaha karşı çıkıp sinopta bi gece kaldıktan sonra sabah tekrar devam ederim. Yanıma çok fazla yük almak istemiyorum arkaya bir çanta bağlarım sırt çantasından biraz daha büyük bir de belki depo üstüne bir çanta olabilir. Yani arkaya öyle heybe çanta falan olmayacak. Bir de seleye bir çözüm bulmak lazım yani bayağı alıştırdım kendimi taşa oturmaya :D:D ama yaza kadar yine köreliriz orda konforu sağladık mı gerisi hikaye 300 km cbr 250 ile hiç durmadan yol gittim test etmiş oldum çok fazla yatık kullanmadığınız için bel o kadar sıkıntı yaratmıyor 100-120 civarı rahat gidiliyor ama 120 üstüne çıkınca rüzgar etkilediği için biraz daha yatıyorsunuz o zaman bel'e yüklendiğiniz için biraz zorluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ocak-Şubat'ta mantıklı bir yol değil. Bin otobüsüne sıcacık mis gibi.
    Ben zaten motosiklet sürmek için gidecektim daha doğrusu yaza planım vardı ama kışın nasıl olur falan bir yokliyim dedim de yorumları okuyunca vazgeçtim ilk uzun yol deneyimim eziyet olmamalı. Zaten gitmek istesem uçakla giderim bir saate otobüsten daha ucuza biletler oluyor çoğu zaman otobüsle bir kere gitme gibi bir hata yaptım bir gün sürdü.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    İlk uzun yolu yazın yapin derim ben, yazın yollar hatanızı bir nebze örter ama kısın en ufak hatada kendinizi yerde bulursunuz.

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Rotanı ve tarihini görünce benimde ilk yazacağım şey kar ve buz oldu. Kısa günlerde kuzeye bakan ya da gölgede kalan virajlardaki gizli buzlanmalar. Hele bir de kuzeydeki dağ geçitleri kar altında oluyor. İç Anadolu'dan Karadeniz kıyısına geçmen yol çalışmaları yüzünden saatler sürebilir. Nisan ayı bile erken olabilir. Bu dönemde yağışların başlaması ile Karadeniz kıyılarını ve yaylalarını sel alır. Karların erimesi ile dereler coşar. Heyelan görülür.

Sana yaşadığın yere istinaden bir rota önereyim. Evden çıkıp kıyıya bağlanıyorsun. Dümdüz Mersin merkeze gidiyorsun. 500 km. Zaten kıyı şeridi sık virajlı. Güneye baktığı için öğle saatlerinde güzel olur. Mersin'e varman sanırım normal hızla 7 saat sürer. Aynı gün devam etmeni önermem. Arka arkaya sürüş yapılan günlerde önerilen ve tecrübe ettiğim 350 km/gün. Konaklayarak ertesi gün devam etmeni Antep'i Urfa'yı falan gezmeni öneririm. 450 km. Zaten Mersin sonrası otoban. Rahat rahat gidersin.

Walla anlatırken benim bile yapasım geldi.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tekrar düşünün. yemek yerken mindersiz sandalyede bir saat fazla oturun. sonra ki seferde +1 saat daha.. büyük ihtimal vazgeçiricektir

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı Machair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rotanı ve tarihini görünce benimde ilk yazacağım şey kar ve buz oldu. Kısa günlerde kuzeye bakan ya da gölgede kalan virajlardaki gizli buzlanmalar. Hele bir de kuzeydeki dağ geçitleri kar altında oluyor. İç Anadolu'dan Karadeniz kıyısına geçmen yol çalışmaları yüzünden saatler sürebilir. Nisan ayı bile erken olabilir. Bu dönemde yağışların başlaması ile Karadeniz kıyılarını ve yaylalarını sel alır. Karların erimesi ile dereler coşar. Heyelan görülür.

Sana yaşadığın yere istinaden bir rota önereyim. Evden çıkıp kıyıya bağlanıyorsun. Dümdüz Mersin merkeze gidiyorsun. 500 km. Zaten kıyı şeridi sık virajlı. Güneye baktığı için öğle saatlerinde güzel olur. Mersin'e varman sanırım normal hızla 7 saat sürer. Aynı gün devam etmeni önermem. Arka arkaya sürüş yapılan günlerde önerilen ve tecrübe ettiğim 350 km/gün. Konaklayarak ertesi gün devam etmeni Antep'i Urfa'yı falan gezmeni öneririm. 450 km. Zaten Mersin sonrası otoban. Rahat rahat gidersin.

Walla anlatırken benim bile yapasım geldi.
    hahahah Teşekkür ederim tavsiyenizi dikkate alacağım. Yazın gelmesini bekleyeceğiz yapacak bir şey yok gibi görünüyor. Neyse keyifli geçsin de bekleriz.

KinqEmpires4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 UAG (209 cc ), Honda CBR 250r HRC 2014
    Kışın köydeyken 5 km yi nasıl bitireceğim derdim motorla.Soğuğu bi dert yolun buzlu olması ayrı bir dert. Ayrıca karlı yolda motorla ilerlemekte imkansız ölüm Arkadaşlara katılıyorum zorlu bir yolculuk olur zevkte alınmaz.
    burakrak bunu beğendi.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazın mesela yukarıda yazılan güneydoğu rotasını ben kesinlikle yapacağım. Tek fark Antalya Mersin arası yoldan mahrum kalacağım Belki bir ara da Antalya’ya giderim.
    burakrak bunu beğendi.

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekrar düşünün. yemek yerken mindersiz sandalyede bir saat fazla oturun. sonra ki seferde +1 saat daha.. büyük ihtimal vazgeçiricektir
    Valla mindersiz sandalye değil çiviye oturtsan da o yol yapılacak ama havaların düzelmesini bekleyeceğiz onun dışında sele, tek silindir, titreşim falan ben bunların farkındayım ve denemeleri yaptım az çok tabi ki 1300 km yol ile kıyaslanamaz ama en kötü ihtimal çeker bir pansiyonda bir gece dinlenirim ama ben motosikleti almadan önce de o yorumları gördüm internette öyle titriyor böyle titriyor falan, kendim deneyince yüzde sekseninin abartı olduğu gördüm.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Alıntı burakrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla hep yağmur yağıyor bu aralar kafamızı çıkaramıyoruzki
    Şu an hava çok güzel yapıştır kemerde bi kahve iç gel bari :D çalışmasam kesin vurduydum yola. ya da alanyada çok başarılı bi nargileci var gidicem dersen ismini vereyim
    Dünya mavidir, tıpkı Portakallar gibi.

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an hava çok güzel yapıştır kemerde bi kahve iç gel bari :D çalışmasam kesin vurduydum yola. ya da alanyada çok başarılı bi nargileci var gidicem dersen ismini vereyim
    Sağol Reis ben de çalışıyorum şu an. Bu hafta hava iyi görünüyor fırsat bulursam yapıştırıcam bi kemer tarafına

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)