Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç ekipmanları tamam sırada motor var bi bakın önerilere açığım

Motovento
    REKLAM ALANI

Evet fileli yazlık mont Held Tropic II ve scorpion exo-2000 şimdi kaldı kot pantolon ve eldiven onlar içinde önerilere açığım 1000tl gibi bir bütçe ayıracağım

Bide motorsiklet ne önerirsiniz cf moto 150nk düşünüyorum naket ve ss tarzı motorsikletlerin bana uygun olduğunu düşünüyorum herkese şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Bir motorcu atasözü der ki ; az daha koy ybr al.

Boyun 180 üzeriyse cbf150 değilse ybr125 ile başlayabilirsin.

Trafik tecrüben hiç yoksa scooter ile başlamanı tavsiye ederim.

CF 150 NK güzel motosiklet ama ileride büyütmek isteyeceksin o yüzden daha rahat elden çıkabilecek bir şeyler bakmakta fayda var. En klasik öneri YBR 125, bütçe biraz daha iyiyse CBR 125 R bence.

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir motorcu atasözü der ki ; az daha koy ybr al.

Boyun 180 üzeriyse cbf150 değilse ybr125 ile başlayabilirsin.

Trafik tecrüben hiç yoksa scooter ile başlamanı tavsiye ederim.
    Araba kullanıyorum aktif olarak boyum tam 1.80 o ata sözünü dinleyeyim ozaman ben :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:22 ----------

Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CF 150 NK güzel motosiklet ama ileride büyütmek isteyeceksin o yüzden daha rahat elden çıkabilecek bir şeyler bakmakta fayda var. En klasik öneri YBR 125, bütçe biraz daha iyiyse CBR 125 R bence.
    Cbr 125 için bütçem yok malesef taş çatlasın 6 milyar daha fazla koyamam 10.000 tl ayırmıştım fakat 4 bin ekipmanlar için olunca 6 bin kaldı

Motosikleti
    MT-07
    Yanlış anlama ama ekipman dediğin kask ve mont değildir. Nerde korumalı pantolon? Nerde bot? Nerde eldivenler? Kısaca kendimden bir örnek vereyim. Ufak bir kazam oldu. Kazadan 2hafta önce de yazlık eldiven almıştım. Kışlıklar sıcak die takmıyordum. Kaza sonrası sol avcumun içi sürtünmeden dolayı eldivenin korumasında sert çizikler oluştu. Sol dizliğim koptu. Ayağımda bot yok die sol ayak bileğim acıdı sadece. Gittiğim hız 40-50km/sa olması lazım max 70km/sa idi çünkü önüm kapalıydı. Kıssadan hisse üzülmemek istiyorsan ekipmanları fulle. Sonra rahmetli Barkın Abi'nin dediği gibi küçük abdestini kendi kendine yapamazsın!!! Önce tamamla sonra başla. Araba kullanmağa benzemez motor. Otomobil ile bildiğin tek şey trafik işaretlerini bilmen. O yazlık mont ile de Nisan-Mayıs gelmeden binersen üşümekten gidonu tutamazsın.

Motosikleti
    ybr 125
    ben de bir ay önce başladım tercihim ybr 125 oldu alır almaz koruma demirini de taktırdım düşer kalkar diyerekten. tavsiye ediyorum. daha önce hiç deneyimim yoktu ve motoru çok sevdim. hangisi olursa olsun farketmez zaten belli oluyor araştıran ilgili birisin, kazasız belasız sürüşler diliyorum.

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlama ama ekipman dediğin kask ve mont değildir. Nerde korumalı pantolon? Nerde bot? Nerde eldivenler? Kısaca kendimden bir örnek vereyim. Ufak bir kazam oldu. Kazadan 2hafta önce de yazlık eldiven almıştım. Kışlıklar sıcak die takmıyordum. Kaza sonrası sol avcumun içi sürtünmeden dolayı eldivenin korumasında sert çizikler oluştu. Sol dizliğim koptu. Ayağımda bot yok die sol ayak bileğim acıdı sadece. Gittiğim hız 40-50km/sa olması lazım max 70km/sa idi çünkü önüm kapalıydı. Kıssadan hisse üzülmemek istiyorsan ekipmanları fulle. Sonra rahmetli Barkın Abi'nin dediği gibi küçük abdestini kendi kendine yapamazsın!!! Önce tamamla sonra başla. Araba kullanmağa benzemez motor. Otomobil ile bildiğin tek şey trafik işaretlerini bilmen. O yazlık mont ile de Nisan-Mayıs gelmeden binersen üşümekten gidonu tutamazsın.
    tecrübelerinizi aktardığınız için teşekkür ederim yukarıya bakarsanız onlar içinde bütçe ayırdığımı ve öneri istediğimi görebilirsiz sanırım dikkatinizden kaçmış. Ayriyetten söylediğiniz herşeye katılıyorum ve mart gibi alacağım motorsikletimi o yüzden yazlık mont almıştım kışa doğruda bi kışlık alırım çünkü forum da siz değerli abilerim herşeyin bi yazlığı bi kışlığı en makbul olanıdır diyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:23 ----------

Alıntı cibaykal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de bir ay önce başladım tercihim ybr 125 oldu alır almaz koruma demirini de taktırdım düşer kalkar diyerekten. tavsiye ediyorum. daha önce hiç deneyimim yoktu ve motoru çok sevdim. hangisi olursa olsun farketmez zaten belli oluyor araştıran ilgili birisin, kazasız belasız sürüşler diliyorum.
    çok teşekkür ediyorum güzel düşünceniz ve yorumunuz için ybr 125 esd veya cbf 150 den yana oyumu kullanmaya karar verdim. alacağım zaman hangisini daha temiz bulursam 5-6 bin tl arasında ona yöneleceğim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)