Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Hayatınızda duymadığınız bir servis sorunu daha (bajaj)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Baddreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı dogan70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bakımın dışında her 2000 km de bir yağ değiştiriyordum ve sürekli tepki alıyordum gereksiz diye.Ama işte alternatifim yoktu o yüzden mecbur gibi bişeydim.
    Kardeşim sen yapmaman gerekenleri bile yapmışsın fazlasıyla... ;) Sabır ve efendiliginden ödün vermemişsin iyide yapmışsın... Bu camiada maalesef garip garip ustalar var. Bu adamlardan ilk tereddüt ettiğin an uzaklasin kardeşim...
    dogan70 bunu beğendi.
    Kudretsiz beyinler, zayıf gözler gerçeği kolayca göremezler. M.KEMAL ATATÜRK.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Abim bu motorlar gemiyle geliyor o yüzden deposunun içinde kum oluyor bende motoruna 20 liralık benzin alıp depoyu temizledim dedi ödeşmiş olduk dedi."'den sonrasını okumadım.

Şaka bir yana, maşallah peygamber sabrı varmış sizde. Gemiyle geliyor da, denizin dibinde sürerek mi getiriyorlar bu motoru, kum ne gezer ? Diğer olaylar da ayrı bir safsata. Böyle olaylar yüzünden insan kendi motorunun ustası oluyor yavaş yavaş. Bu tarz şeyleri kendiniz giderme adımlarına başlasanız yararınıza olur. Tavsiyem de olayları çözene kadar ustanızı bir an önce değiştirin
    dogan70 bunu beğendi.

dogan70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 150 Ns
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Abim bu motorlar gemiyle geliyor o yüzden deposunun içinde kum oluyor bende motoruna 20 liralık benzin alıp depoyu temizledim dedi ödeşmiş olduk dedi."'den sonrasını okumadım.

Şaka bir yana, maşallah peygamber sabrı varmış sizde. Gemiyle geliyor da, denizin dibinde sürerek mi getiriyorlar bu motoru, kum ne gezer ? Diğer olaylar da ayrı bir safsata. Böyle olaylar yüzünden insan kendi motorunun ustası oluyor yavaş yavaş. Bu tarz şeyleri kendiniz giderme adımlarına başlasanız yararınıza olur. Tavsiyem de olayları çözene kadar ustanızı bir an önce değiştirin
    Birçok şeyi kendim halletmeye başladım zaten bundan sonra dahada fazla işin içine girmem gerekecek sanırım
    bursalıali bunu beğendi.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Bacac forever :D
    dogan70 bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    öncelikle geçmiş olsun
    bu bajaj servisiyle bende sorunlar yaşadım
    sonun da tövbe ettirdiler japon harici binmemeye
    bajaj motorumu sattım..
    şu an YAMAHA biniyorum düşük cc de olsa
    ama her açıdan memnunum ki bajaj gibi değer de kaybetmiyor.
    12000 ealdım şu an 16000 in üzerinde fiyatı

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    2014 ocak ayında Bursa İnegöl kaplan motordan sıfır ybr 125 aldım. Orada motora koyulan ilk benzinin parasını cebimden vermiştim.
    dogan70 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz mekanikten anlamak lazım. Sorunu hemen bajaja atmanın bir yararı yok. Aynı sorunlar yamaha dada olabilir honda da olabilir. Malesefki bu ülkede elin anahtar tutacak işin mantığını bileceksin.sorunun neden kaynaklandığını zamanla kendin çözeceksin. Zaten basit yapılı makine. Ben olsam garanti felan dinlemem o ustaya da gitmem bir daha
    Öyle bir şey yok. Bir firmanın servisi ürünündeki sorunu çözmek zorunda. Anahtar tutmakla falan alakası yok bu işin. Tut ki sorun karbüratörde ve tamir edilemiyor, o zaman ne olacak ? Garantisiz karbüratör değiştirmek oldukça pahalıya gelir. Bu tip sorunlar her markada olabilir ama servis bu sorunu her türlü çözmek zorundadır.

Kum girmiş muhabbetine başlayan adam usta falan değildir, bir şeyden de anlamıyordur. Tecrübe yıllarca bir işi yapmakla değil, azıcık da kafayla kazanılıyor.
    dogan70 bunu beğendi.

dogan70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 150 Ns
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun
    bu bajaj servisiyle bende sorunlar yaşadım
    sonun da tövbe ettirdiler japon harici binmemeye
    bajaj motorumu sattım..
    şu an YAMAHA biniyorum düşük cc de olsa
    ama her açıdan memnunum ki bajaj gibi değer de kaybetmiyor.
    12000 ealdım şu an 16000 in üzerinde fiyatı
    Şimdi istesekte almakta güçlük çekeceğiz sanırım.Bu bütün motosiklet camiası için böyle oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:15 ----------

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle bir şey yok. Bir firmanın servisi ürünündeki sorunu çözmek zorunda. Anahtar tutmakla falan alakası yok bu işin. Tut ki sorun karbüratörde ve tamir edilemiyor, o zaman ne olacak ? Garantisiz karbüratör değiştirmek oldukça pahalıya gelir. Bu tip sorunlar her markada olabilir ama servis bu sorunu her türlü çözmek zorundadır.

Kum girmiş muhabbetine başlayan adam usta falan değildir, bir şeyden de anlamıyordur. Tecrübe yıllarca bir işi yapmakla değil, azıcık da kafayla kazanılıyor.
    Kesinlikle size katılıyorum.Ben biraz olsun tamir işlerini seven birisiyim.Ya sevmeyen ve hiç anlamayan yada imkanı olmayan birisi olsa ne olacak ?

Motosikleti
    Mondial Zn125(2007)- Ktm Duke 250 (2017)
    kum olayını ilk defa duyuyorum.Suyun altından geliyor motosikletler ellam
    dogan70 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler