Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hayatınızda duymadığınız bir servis sorunu daha (bajaj)

Motovento
    REKLAM ALANI
    koraycbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr
    Dogan70 selamlar, Bahsettigin usta Eğer Yilmaz usta ise gerçekten çok şaşırdım . Art niyeti olmayan ancak işleri genelde kolay yoldan çözmeye çalışan ancak ara ara başına is açan tecrübeli ve eski bir ustadır. Şikayetlerin yenilir yutulur cinsten değil , ancak ben olsam ben de ayni tavırları sergilerdim eminim. Oldukça sabirliyimdir. Tavsiyem : Bütün bu yaşadıklarını önce ustana, daha sonra bayi ve ithalatciya ivedi bir şekilde iletkendir. Bana ozelden de ulaşabilirsiniz. Her konuda elimden geldiğince yardımcı olmaya calisirim.

Kazasız,belasiz ,masrafsız surusler
    dogan70 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işyerine gidip hesap sorsaydin. akil almaz bir şey. arkadaş, motor yağında en ufak bir hile yatak sarması ile sonuçlanır ve motoru kucağınıza almanıza sebep olur.

ek: size bir anımı aktarayim. 1997 yılında oto elektrik tamircisi arkadaşımı ziyarete gittim. öyle konuşup sohbet ederken bir araba geldi. kaputu açtık beraber bakıyoruz, arkadaş bir sorun bulamadı. tam o esnada adam başka yere bakarken bizim dallama arkadaş tornavida ile arabanın motorunun içinden bir şey kırdı. gözümle gördüm lan, kanırtarak kırdı. napiyon lan dedim, eliyle sus işareti yaptı. adam geri dönünce kırdığı yeri göstererek "abi bak burası kırılmış, tamir etmemiz gerek" dedi. dondum kaldım o anda. sonra da yavaş yavaş onunla ilişkimi kestim.
    Daha once benzer konuda yazmistim,

1.saat surecek işi eli boş olmasina ragmen aksama gel al diyenden.(Maksat isin uzun ve zahmetli oldugu dusuncesini musteriye gostermek,yuksek ustalik ucreti almak)

Arizayi bildigi halde Abi açip bakmak lazim numarani ver ben seni ararim masrafi soylerim.

Uydur kaydir parca takip,abi idare eder sorun olursa birdaha gelirsin bakariz.

Bir yeri tamir ederken diger tarafi bozan.

Uyanik ve bilgili bir musteriye denk gelince.. Abi bu ara yogunum sonra gel..

Orjinal veya muadil parca takmak yerine,elinde hangi parca varsa onu takan..

Arizanin belli oldugu ve ilerde daha ciddi sorun acacagini bildigi halde..Abi boyle idare et birdaha geldiginde hepsini yapariz diyen..

UZAK DURUN KARDEŞIM..
    Isini temiz ve duzgun yapan ticaret erbabini tenzih ederim.
    dogan70 bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha once benzer konuda yazmistim,

1.saat surecek işi eli boş olmasina ragmen aksama gel al diyenden.(Maksat isin uzun ve zahmetli oldugu dusuncesini musteriye gostermek,yuksek ustalik ucreti almak)

Arizayi bildigi halde Abi açip bakmak lazim numarani ver ben seni ararim masrafi soylerim.

Uydur kaydir parca takip,abi idare eder sorun olursa birdaha gelirsin bakariz.

Bir yeri tamir ederken diger tarafi bozan.

Uyanik ve bilgili bir musteriye denk gelince.. Abi bu ara yogunum sonra gel..

Orjinal veya muadil parca takmak yerine,elinde hangi parca varsa onu takan..

Arizanin belli oldugu ve ilerde daha ciddi sorun acacagini bildigi halde..Abi boyle idare et birdaha geldiginde hepsini yapariz diyen..

UZAK DURUN KARDEŞIM..
    geçen bizim iş arkadaşı hyundai marka aracını sanayide bir ustaya teslim etmiş. sorun, arabanın hararet yapması. usta "tamam abi hallettim" deyip arabayı geri vermiş. sonuç: 1 hafta sonra motor yatak sarıyor. araç yetkili servise çekiliyor. çıkan masraf: 10.000 tl.

Motosikleti
    pulsar ns200
    Merhabalar ben de aynı modeli kullandigimdan yazma ihtiyacı duydum. Bu yıl nisan ayında aldım ben de bayiden. Bahsettiğiniz karbüratör problemi haricinde bir sorun yaşamadım 4800 km civarındadır. Onu da İstanbul'da motoru da aldığım bayi oktay motor kısa bir süre içinde çözdü (7-8 devirlerdeki tekleme). Yani bir rodaj bakımı ve 2500 de yağ değişimi harici masrafım olmadı. Bahsettiğiniz gibi tamamen servis kaynaklı problemler yasamissiniz. Bu da konuya yön vermiş zaten. Umarım problemlerinizi fabrika çözer ve ürününün arkasında durur. İki teker ruhunu kaybetmeyin, gerekirse satın başka bir motor alın kendinizi yipratmayin. Tekeriniz düz bassın...
    dogan70 bunu beğendi.

dogan70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 150 Ns
    Alıntı koraycbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dogan70 selamlar, Bahsettigin usta Eğer Yilmaz usta ise gerçekten çok şaşırdım . Art niyeti olmayan ancak işleri genelde kolay yoldan çözmeye çalışan ancak ara ara başına is açan tecrübeli ve eski bir ustadır. Şikayetlerin yenilir yutulur cinsten değil , ancak ben olsam ben de ayni tavırları sergilerdim eminim. Oldukça sabirliyimdir. Tavsiyem : Bütün bu yaşadıklarını önce ustana, daha sonra bayi ve ithalatciya ivedi bir şekilde iletkendir. Bana ozelden de ulaşabilirsiniz. Her konuda elimden geldiğince yardımcı olmaya calisirim.

Kazasız,belasiz ,masrafsız surusler
    Çoğu yerde sabırlı olmamda bu sebepten ötürü sanırım.Adam iyi birisi, gözlemlediğim kadarıyla ama başıma gelenlere baktığımda sanki başka birisi yapmış gibi dengem şaştı resmen. Sevise danışma konusundada aynı fikirde değilim yeterince servisten umut duyarak zaman geçirdim 1.5 yıl oldu artık şansımı başka mecralarda deneyeceğim. Yorumun için teşekkür ederim bu arada

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:00 ----------

Alıntı mkolia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar ben de aynı modeli kullandigimdan yazma ihtiyacı duydum. Bu yıl nisan ayında aldım ben de bayiden. Bahsettiğiniz karbüratör problemi haricinde bir sorun yaşamadım 4800 km civarındadır. Onu da İstanbul'da motoru da aldığım bayi oktay motor kısa bir süre içinde çözdü (7-8 devirlerdeki tekleme). Yani bir rodaj bakımı ve 2500 de yağ değişimi harici masrafım olmadı. Bahsettiğiniz gibi tamamen servis kaynaklı problemler yasamissiniz. Bu da konuya yön vermiş zaten. Umarım problemlerinizi fabrika çözer ve ürününün arkasında durur. İki teker ruhunu kaybetmeyin, gerekirse satın başka bir motor alın kendinizi yipratmayin. Tekeriniz düz bassın...
    Karbüratörden bir parça değişti, onuda yazıda araştırdım deyip konuyu uzatmak istemedim aslında, bende Oktay ustayı arayıp ondan öğrendim durumu daha sonra Oktay usta ile servisimi görüştürdüm daha sonra sipariş verdik.Bu olay 4 ay kadar önce oldu 1 ay dır motosiklet bu halde, çalıştırmaya üşenir hale geldim şuan.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Servisler beşpara etmez.10 servisden biri adamgibidir oda size denk gelmez.Sıfır motorun bobini arızalandığında kendi elektirikçime götürdüm.Huyumu bilir.İtina ile somunları söktü,olabildiğince kibar davrandı motora.50-tl işçilik verdim.Bu işi serviste yaptırsaydım civatalarımın başları sıyrık olurdu.Bobini garintiden değiştik oda satıcının hizmeti bajajın değil.Zaten biz küçük yerlerde satıcılara güvenip alıyoruz.Sağolsun satıcımız iyi biri elinden geleni yapıyor.Servise taktırmayacağım dedim,senin içine nasıl siniyorsa öyle yap dedi.
    dogan70 bunu beğendi.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Biraz mekanikten anlamak lazım. Sorunu hemen bajaja atmanın bir yararı yok. Aynı sorunlar yamaha dada olabilir honda da olabilir. Malesefki bu ülkede elin anahtar tutacak işin mantığını bileceksin.sorunun neden kaynaklandığını zamanla kendin çözeceksin. Zaten basit yapılı makine. Ben olsam garanti felan dinlemem o ustaya da gitmem bir daha

Motosikleti
    Bajaj 150 Ns
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz mekanikten anlamak lazım. Sorunu hemen bajaja atmanın bir yararı yok. Aynı sorunlar yamaha dada olabilir honda da olabilir. Malesefki bu ülkede elin anahtar tutacak işin mantığını bileceksin.sorunun neden kaynaklandığını zamanla kendin çözeceksin. Zaten basit yapılı makine. Ben olsam garanti felan dinlemem o ustaya da gitmem bir daha
    Mesajlarımda suçu bajaja attığımı düşündüren ney onu anlamadım.Kusur elbette ki olacak hangi makine olursa olsun.Benim tepki gösterdiğim şey sorundan sonra sergilenen tutum.He soruna gelirsek, karbüratörden olduğunun farkındayım lakin karbüratörden kaynaklanan hatalar garanti kapsamına giriyor benim elimde olan birşey değil.Garantiye falan gitmem demişsiniz şuan bi ns150 karbüratörü 550 tl üzgünüm ama ben sizin kadar bol gönüllü değilim.Hepsini geçtim ben bu motosikleti alırken garantili diye alıyorsam o zaman herkes elini taşın altına koyması gerekiyor.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    Cbf 150 al.
    dogan70 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre

Demek motorumu kötüledin gözüm üzerinde :D

Motosikleti
    Bajaj 150 Ns
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.chinamotorworld.com/ke/at...5059_60762.jpg

Demek motorumu kötüledin gözüm üzerinde :D
    Töbee ben sadece yaşadıklarımı kardeşlerimle paylaşıyorum varsa hatamı söylesinler yoksa yol göstersinler diye :D :D

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı dogan70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesajlarımda suçu bajaja attığımı düşündüren ney onu anlamadım.Kusur elbette ki olacak hangi makine olursa olsun.Benim tepki gösterdiğim şey sorundan sonra sergilenen tutum.He soruna gelirsek, karbüratörden olduğunun farkındayım lakin karbüratörden kaynaklanan hatalar garanti kapsamına giriyor benim elimde olan birşey değil.Garantiye falan gitmem demişsiniz şuan bi ns150 karbüratörü 550 tl üzgünüm ama ben sizin kadar bol gönüllü değilim.Hepsini geçtim ben bu motosikleti alırken garantili diye alıyorsam o zaman herkes elini taşın altına koyması gerekiyor.
    Ben sadece seni kastetmedim. Yorumları okudum çoğu marka kötüleme derdinde. Ayrıca bol gönüllülükle ne alakası var. Kaç defa sıkıntı yaşamışsın hala aynı yere gidiyorsun bunda bir çelişki var. Elimden geldiğincede yardım ederim karşımdakine iyi niyetle yazdığım bir şey. Ayrıca karbüratör öyle bozulacak yapıda bir şey değildir. Fabrikasyon hata varsa o zaman tabiki garantiden değişir

Motosikleti
    Bajaj 150 Ns
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sadece seni kastetmedim. Yorumları okudum çoğu marka kötüleme derdinde. Ayrıca bol gönüllülükle ne alakası var. Kaç defa sıkıntı yaşamışsın hala aynı yere gidiyorsun bunda bir çelişki var. Elimden geldiğincede yardım ederim karşımdakine iyi niyetle yazdığım bir şey. Ayrıca karbüratör öyle bozulacak yapıda bir şey değildir. Fabrikasyon hata varsa o zaman tabiki garantiden değişir
    Üzerime alındım ne yalan söyleyeyim :D
    Eğer başka bi tamirciye gitmiş olsaydım şuan ki yaşadığım sorunda hak idda edemezdim bence sonuçta garantisi var.O zaman bana şunu diyebilirlerdi "Bunun garantisi var ve başka yere götürmüşsünüz sizin bozmadığınızı nereden bileceğiz ?" Belki abarttım bu söylediğim hakkında ama işimi sağlama alıyorum sadece.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dogan70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzerime alındım ne yalan söyleyeyim :D
    Eğer başka bi tamirciye gitmiş olsaydım şuan ki yaşadığım sorunda hak idda edemezdim bence sonuçta garantisi var.O zaman bana şunu diyebilirlerdi "Bunun garantisi var ve başka yere götürmüşsünüz sizin bozmadığınızı nereden bileceğiz ?" Belki abarttım bu söylediğim hakkında ama işimi sağlama alıyorum sadece.
    İşinizi saglama aliyosunuz ama yolda giderken önünüzdeki araba ani fren yapsa, sizde o hic tutmayan frenle arkadan iceri girseniz? Yinede işinizi saglama aldiginiza inanicakmisiniz ?

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    hangi servis bu ya da şehir-ilçe ?

Motosikleti
    Bajaj 150 Ns
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşinizi saglama aliyosunuz ama yolda giderken önünüzdeki araba ani fren yapsa, sizde o hic tutmayan frenle arkadan iceri girseniz? Yinede işinizi saglama aldiginiza inanicakmisiniz ?
    "Akşam üzeri tekrar gittim ve gerçekten bi sorun gözükmüyor lastik dönüyordu. Yola çıktım ve dedim ki hızlanmadan freni bi test edeyim sonra bi sorun çıkmasın." Yazımda bu şekil de yazdım daha dikkatli okuyup daha az iğneleyici cümleler kurun lütfen.Ben bakkala bile ekipmansız gitmeyen birisiyim.İşimi sağlama alma konusunda ve tedbir konusunda kendimi gayet başarılı buluyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:59 ----------

Alıntı ENİGMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi servis bu ya da şehir-ilçe ?
    Karaman-Merkez dostum

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Çok geçmiş olsun. İlk motorumu 200ns düşünüyordum vazgeçmiştim iyikide almamışım. Allah yardımcın olsun sorunun en kısa sürede çözülsün inşallah. Bu servisleri anlamıyorum gerçekten biraz iyi niyet yardım severlik sana kat be kat müşteri kazandırır ama devamlı bu tarz yazılar haberler okuyoruz.

Motosikleti
    Bajaj 150 Ns
    Alıntı Huseyin9595 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. İlk motorumu 200ns düşünüyordum vazgeçmiştim iyikide almamışım. Allah yardımcın olsun sorunun en kısa sürede çözülsün inşallah. Bu servisleri anlamıyorum gerçekten biraz iyi niyet yardım severlik sana kat be kat müşteri kazandırır ama devamlı bu tarz yazılar haberler okuyoruz.
    Bence seçimini bikez daha gözden geçir ben motosikletten memnunum sadece bazı talihsizlikler yaşadım o kadar.Bu yazıyı paylaşmamda ki amaç markadan soğumanız değil sadece benim deneyimlediğim bişeyi sizlerinde bilmesi,çünkü ben bu formdan çok şey öğrendim benimde bi katkım olsun istedim.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zaten buradaki durumda problem markada değil, öyle bir işin yapıldığı bir yere bayilik vermiş olan distribütör problemi gibi duruyor bu olay.

Motosikleti
    Bajaj 150 Ns
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten buradaki durumda problem markada değil, öyle bir işin yapıldığı bir yere bayilik vermiş olan distribütör problemi gibi duruyor bu olay.
    Kimin nerede ne yapacağını bilemez ki insanlar.Ama tedbiri elden bırakmayıp düzenli bi şekilde önlemde almak gerekiyor. Farkınıda ancak bu şekilde ortaya koyabilir sanırım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler