Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

iki tekerde birinci ayımı tamamladım hala cevap bekleyen sorularım var

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ybr 125
    meraba arkadaşlar geçtiğimiz ay e2 ehliyetimi ve motoru (2014 ybr 125) alarak motor kullanmaya başladım. yaş 34 olduğu için epey ertelenmiş bir başlangıç oldu, ilk aydan şunu söyleyebilirim ki hiç de kaygılanacak bir durum yokmuş gayet güvenli tıngır mıngır ilerlenebiliyor. motoru alırken çok basit bir hata yaptım sanırım 22 binde diye aldım aradan epey zaman geçince baktım ki ibrede 22 bin değil 220 bin yazıyor, eleman bu kadar basit bir konuda beni nasıl kandırabildi kendime şaşıyorum, yine de ilk motorum olduğundan mıdır nedir sevdim aramda bir bağ oldu; kullandığım arabalarla bir bağ kuramamıştım ve kuranlara da ifrit oluyodum ama motorda durum tam tersi oldu..
    motorun gösterge kısmından anormal sesler gelmeye başladı ve ilk usta ziyaretimi bir an önce yapmam lazım, kozyatağı tarafında bir usta ismi aldım ama yeni sahra taraflarında bulabilirsem daha güzel olacak varsa öneri dikkate alırım...
    bir diğer konu okula motorla gidip geliyorum, ilkokulda öğretmenim ve bizim meslekte bu olaya pek sıcak bakılmıyor diğer öğretmen arkadaşlardan genelde olumsuz yorumlar aldım., bu nereden çıktı diyenler çoğunlukta, ama ilkokulda özellikle erkek öğrencilerin çok ilgisini çekiyor, boştayken gaz verdiriyorum çok hoşlarına gidiyor. serseri algısını kırmak gerekiyor, bunu yaparken nelere dikkat etmek gerekir daha önce 30 undan sonra motora başlayanlar varsa deneyimlerini merak ediyorum... forumda epey paylaşım bilgi var ama direk soru yanıt daha öğretici olur diyerek aramaktansa buraya yazmak istedim.

son olarak herkese mutlu yıllar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    22 bin diye 220 bin kmli motoru almana takildim nasil becermis 220 bine gelmeyi hayret o kadar yapamayan arabalar varken.

wow 220 bin harbi iyimiş.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Göstergeyi yanlış okuyor olabilir misin?

Mesela şu aşağıdaki göstergeler kaç kilometrede sence?
    cibaykal bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr 125
    altı haneli ve son hanesi dönüyor ilk aldığımda beş hane gibi gelmişti taklaya geldik.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:13 ----------

142 bin değil mi?

Motosikleti
    Alıntı cibaykal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    altı haneli ve son hanesi dönüyor ilk aldığımda beş hane gibi gelmişti taklaya geldik.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:13 ----------

142 bin değil mi?
    Hayır 14,239km ve 700 metre. Son hane 100 metrede bir değişiyor. İstersen kendi motosikletinde dene. 200-300 metre git son hanenin ne kadar değiştiğine bak.
    levend84 ve cibaykal bunu beğendiler.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    [QUOTE=cibaykal;4268584]altı haneli ve son hanesi dönüyor ilk aldığımda beş hane gibi gelmişti taklaya geldik.[COLOR="Silver"]

değil 14 binde
    cibaykal bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar ns200
    Hocam merhaba öncelikle kazasız belasız nice sürüşler dilerim, bu km saatine baktım da ybr lerin en sağdaki metre sayacı ona dikkat etmeden okuyacaksınız yani.22xxx(1) burdaki parantez metreyi sayar rengi de beyazdır.motorunuz 22xxx de benim şahsi fikrim. Benim palio aracım 99 model 120 binde :D. bir kurye ortalama 30 bin km yapar yılda fazlasını düşünemiyorum. Öğrencilere örnek olmak ve kendi güvenliğiniz için tam ekipman sürdüğünüzü görmeleri fayda sağlayabilir. Usta konusunda bir fikrim yok malesef. herkese mutlu yılar dilerim bu arada...
    cibaykal bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr 125
    teşekkürler bu km olayını öğrenmek iyi oldu, ekipmanlar meselesi kesinlikle önemli, istanbulda gördüğüm kadarıyla bilinçli sürücü sayısı hiç de az değil, umuyorum 2018 kazasız belasız geçer herkes için

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sizin mesleğinizde bu olaya neden pek sıcak bakılmiyor?

Motosikleti
    Neden insanlara kullandığınız araca sıcak bakmama hakkını veriyorsunuz? Birisi kullandığınız motosiklete laf söylerse ona "sanane lan istersem zeplinle gelirim işe. sana giren çıkan ne?" deyin.
    cibaykal bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Alıyor basıni gidiyor km gostergede benim 30xxx kmde motor
    cibaykal bunu beğendi.
    Yamaha YBR 125 150.000 km, Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

Motosikleti
    ybr 125
    kullanıcısı pek olmadığından olabilir, motosiklet kullanan bir beden eğitimi öğretmenimiz vardı lisedeyken onun dışında ne öğrencilik dönemimden ne de mesleğe başladıktan sonra motor kullanan görmedim. öğretmenler genellikle güvenliği ön planda tutan korumacı insanlardır, istisnaları tabi ki vardır lakin okulumda arkadaşlar kaza yapacaksın felç kalabilirsin gibi şeyler söylediler. kullanıcısı nadir olunca dikkat çekici de yapıyor geçenlerde bir seminere gittim benim ybr nin bile epey havası varmış bunu hissettirdiler orası da var.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Bakimlarini aksatma,o kadrani sifirlarsin 99.999.

Sifirlayip bir 30bin daha yapan tantunici esnaf arkadaşim var.20bin ybr icin çekirdek gelir.daha yeni yeni açiliyor motor.

30-35bin arasi debriyaj balatasina bir baktir,sonra 70-80bine kadar debriyajla işin olmaz
    cibaykal bunu beğendi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Hoşgeldin aramıza.

Lisede coğrafya öğretmenimiz vardı. Yunus Kabakbaş. Adamlık olarak sevdiğim nadir öğretmenlerdendi ve benim genelde öğretmenlerle aram bozuktu. Eski kasala puch motoru vardı. Onla gelir giderdi okula. Sonradan oda cg tipli bi motora geçmişti. Ben son sınıftayken. Yaşıda baya vardı 60 gibi duruyorduda tam yaşını bilmiyorum. Vefat ettiğini öğrendim geçenlerde. Allah rahmet eylesin.

Motora binen öğretmen görünce o aklıma geldi.
    cibaykal bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    2014 kurye motoru ise 122xxx km lerde olabilir belki ama onlar bile 220xxx km lere gelemezler. 100000km de gösterge sıfırlayabilir. Genede bir ustaya gösterirseniz iyi olur ne olur ne olmaz die. İyi bir usta tavsiyesi arıyorum zaten orasını ben de biliyorum diyorsanız da en kötü ihtimal 1kereliğe mahsus orjinal servisine götürün. En azından binerken kendinizi güvenli hissedersiniz
    cibaykal bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin aramıza.

Lisede coğrafya öğretmenimiz vardı. Yunus Kabakbaş. Adamlık olarak sevdiğim nadir öğretmenlerdendi ve benim genelde öğretmenlerle aram bozuktu. Eski kasala puch motoru vardı. Onla gelir giderdi okula. Sonradan oda cg tipli bi motora geçmişti. Ben son sınıftayken. Yaşıda baya vardı 60 gibi duruyorduda tam yaşını bilmiyorum. Vefat ettiğini öğrendim geçenlerde. Allah rahmet eylesin.

Motora binen öğretmen görünce o aklıma geldi.
    Bizim de ilkokulda bir ingilizce öğretmenimiz vardı. Siyah bir motosikletle gelirdi okula. Ayyaş herifin tekiydi. İçki sigara kokusundan sınav kağıtlarını okurken yanına yaklaşamazdık. Derste öğrencilerin önünde tütün sarardı. Adaletsiz bir şekilde döverdi öğrencileri. Kimse sevmezdi kendisini.

Şimdi siz kendi öğretmenininizi anlatınca aklıma bizimki geldi
    cibaykal bunu beğendi.

Motosikleti
    Peugeot 103
    Alıntı cibaykal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    meraba arkadaşlar geçtiğimiz ay e2 ehliyetimi ve motoru (2014 ybr 125) alarak motor kullanmaya başladım. yaş 34 olduğu için epey ertelenmiş bir başlangıç oldu, ilk aydan şunu söyleyebilirim ki hiç de kaygılanacak bir durum yokmuş gayet güvenli tıngır mıngır ilerlenebiliyor. motoru alırken çok basit bir hata yaptım sanırım 22 binde diye aldım aradan epey zaman geçince baktım ki ibrede 22 bin değil 220 bin yazıyor, eleman bu kadar basit bir konuda beni nasıl kandırabildi kendime şaşıyorum, yine de ilk motorum olduğundan mıdır nedir sevdim aramda bir bağ oldu; kullandığım arabalarla bir bağ kuramamıştım ve kuranlara da ifrit oluyodum ama motorda durum tam tersi oldu..
    motorun gösterge kısmından anormal sesler gelmeye başladı ve ilk usta ziyaretimi bir an önce yapmam lazım, kozyatağı tarafında bir usta ismi aldım ama yeni sahra taraflarında bulabilirsem daha güzel olacak varsa öneri dikkate alırım...
    bir diğer konu okula motorla gidip geliyorum, ilkokulda öğretmenim ve bizim meslekte bu olaya pek sıcak bakılmıyor diğer öğretmen arkadaşlardan genelde olumsuz yorumlar aldım., bu nereden çıktı diyenler çoğunlukta, ama ilkokulda özellikle erkek öğrencilerin çok ilgisini çekiyor, boştayken gaz verdiriyorum çok hoşlarına gidiyor. serseri algısını kırmak gerekiyor, bunu yaparken nelere dikkat etmek gerekir daha önce 30 undan sonra motora başlayanlar varsa deneyimlerini merak ediyorum... forumda epey paylaşım bilgi var ama direk soru yanıt daha öğretici olur diyerek aramaktansa buraya yazmak istedim.

son olarak herkese mutlu yıllar
    Size Vale Moto'yu oneriyorum. Dukkanlari sirinevler'de her marka motorun her turlu bakimlarini muthis yapiyorlar. Ordan motorda alabilirsiniz. Kuba'nin distibitoru ayni zamanda fiyatlarida uygun simdiden kolay gelsin
    cibaykal bunu beğendi.

ilahi hocam hiç mi giderken bakmadınız kadrana sondakinin sürekli döndüğünü görürdünüz onun metre oldugunu anlardınız :D neyse hocam ben diğer konuya geçeyim öğrencilere ufak seminer tarzında bişey verin sonuçta hepsi birer potansiyel sürücü . motorun trafikte var oldugunu bizim kaza yapmamızın arabalrdan daha kolay olduhgunu ve daha çok hasar aldıgımızı bize karşı daha dikkatli hatta mümkünse daha özenli olmalarını isteyin .
    birgün sınıfa girip bu ders ders işlemeyeceğiz motosikletler ve trafik hakkında konuşacağız diye girersiniz konuya . sonra soru cevap yaparsınız hem öğrencilerin de çok ilgisini çeker :D
    cibaykal bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Kadranla alakalı güzel bir ani olmus. Bende öyle sanmistim zamanında : )
    Ikarus sendromunu bir araştırın. Kazasız belasız surusler dilerim.
    cibaykal bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)