Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosiklet sınavı yeni formata mı geçmiş

Motovento
    REKLAM ALANI

sürücü kursu çalışanıyla görüştüm cc gözetmeksizin sınavlar vitesliyle olacakmış doğrumu otomatik vites ehliyeti bile almak istesen pek bana mantıklı gelmedi ama burası türkiye

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Ben a2 alıyorum şuan eğitim motorumuz 150 lik vitesli a2 alanlar bunla giricek dediler bize ama a1 filan alan neyle girer bilemiyorum saçma olur scooter kullanıcak adamın vitesle işi ne

Aga bide ek formundaki kuralları görsen yok ekonomik kullanıyor mu yok sürekli aynı vitestemi kullanıyor yok sürekli sol şeridimi kullanıyor gibi saçma sapan seyler var.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Valla kursta kimseye o kadar detaylı eğitim vermiyolar ben hocayla konuştum parkurdan sonra trafiğe çıkınca trafik kurallarına uy kırmızıda geçme sinyalsiz hiçbişey yapma geçersin dedi hız konusunuda sordum dedim ben kenardan yavaş yavaş giderim sorun olurmu serbest sorun olmaz dedi

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı 50ccderrodaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sürücü kursu çalışanıyla görüştüm cc gözetmeksizin sınavlar vitesliyle olacakmış doğrumu otomatik vites ehliyeti bile almak istesen pek bana mantıklı gelmedi ama burası türkiye
    Şirinevler civarındaki yapılan sınavlarda denetmenlik yapıyorum. a2 ehliyet sınavları zaten vitesli motosikletler ile yapılıyordu ehliyet sistemi değiştikten sonra yurt dışında olduğun için sınavlara katılamadım.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Şuanlık değiştiğine dair herhangi bir resmi birşey yok 2018 fiyatları yeni yayımlandı yeni fiyatlarda A1,A2 be A olarak fiyatlar ayrı değişeceğini sanmam değişsse iyi olur aslında 3 farklı motorla girip aynı şeyleri yapmak zaten çok saçma

Motosikleti
    MT-25
    Ben ehliyeti 2014 de aldım. 2014 yili icin , a2 ehliyet için sınav zaten vitesli motosiklet ile yapılıyordu. Cublar vardı motoru vitesliye çevirmişlerdi onlarla da kullanıyorlardı. Sonra onları kaldırdılar 125 cc den başlattılar.

A2 de 2017 de 250 cc motosiklet ile ehliyet aldi çoğu arkadaşım.

A1 de 2017 için ise otomatik ile de sınava girebiliyordun.

şimdi net bir şey öğrenemedim madem vitesliyse vitesli ehliyet alayım hem vitesli hem vitessiz kullanayım

Motosikleti
    Suzuki VanVan 125 L6
    Alıntı 50ccderrodaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A1 ehliyet sınavlarında vitesli motosiklet kullanılıp kullanılmadığını bilmiyorum. Ancak yönetmelikte A1 ehliyet ile silindir hacmi 125cc'yi, gücü 11kW'ı ve gücünün ağırlığına oranı 0,1’i geçmeyen, iki tekerlekli motosikletlerin kullanılabileceği yazıyor. Mesela A1 ehliyete sahip birisinin 124cc, 7,5kW gücü ve 0,06 güç/ağırlık oranıyla YBR 125'i kullanabilmesi beklenmektedir. Dolayısıyla sınavın vitesli motosikletlerle yapılması mantıklı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)