Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hayatımda Yaşadığım En Saçma Olay

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ktm Duke 390 2017,Honda NC 750X 2019
    İlk altı ay anne sütü şart....Bu arada Sevgili Jemand, şahane motor kullanıyorsunuz fakat tedbiri ve kontrollü sürüşü elden bırakmayınız lütfen..Nice uzun seneler keyifli sürüşler dilerim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı SRDR KTM 390 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk altı ay anne sütü şart....Bu arada Sevgili Jemand, şahane motor kullanıyorsunuz fakat tedbiri ve kontrollü sürüşü elden bırakmayınız lütfen..Nice uzun seneler keyifli sürüşler dilerim
    bilmukabele, iyi dilekleriniz için teşekkürler.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya ben de tam aksine bunların üstüne gittikçe biraz olsun toparlayacaklarını düşünüyorum. en azından "ulan yaptığım şey mantıklımıydı acaba?" diye bir kere olsun düşünse bile kafi. yoksa şu tipe bak allahaşkına, daha aramızda 15 metre varken muhabbetini kesip beni beklemeye başlıyor.
    allah akıl fikir versin ne diyeyim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:05 ----------

haklısın. bir türlü aşamadığım bir problem bu. o yüzden şehir içinde fazla dolaşmamaya gayret ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:07 ----------

z1000 küçücük alet, bisiklet gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:08 ----------

sarma şunu dilime ya, akşama kadar söyleniyorum sonra

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:10 ----------

haşmet agam, hayat çok şükür yolunda. aman maşallah de
    Öyle olsun bakalım. Ama söylediğimi düşünün arkamızdan gelen ufak hacimli ve kuvvet olarak güçsüz kardeşlerimiz böyle onun bunun çocuklarının tacizlerine ve saldırılarına maruz kalıyor. Böyle durumlarda eğer adama bunu hissetirmek istiyorsan adamla konuyu tamamen çözmeden arkadan seslendiğinde basıp gitmeden orada çözmek gerek. Çünkü arkanızdan hala bağrınıyor. Aynılarını bende yaptım. Kötü bir davranış değil bu fakat dediğim gibi sen oradan bu şekilde ayrıldığın için gözüne kestirdiği güçsüz birinden bunun intikamını alacak alıyorda. Kazaları görüyoruz. Özellikle motorcuyu sıkıştıran araçlar ölümlerine sebep oluyor.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    Alıntı SRDR KTM 390 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne iyisi ya. Ne kontrolü, birisi kapıyı bi açsa yere yapışır. Elinde kontrol falan yok şansına hayatta. Böyle yorumlar yaparak milleti de bu tür sürüşlere özendirmeyin. Yaptığı çok yanlış. Videodaki adam yolun ortasında duruyor o ayrı bi konu. Ama jemandın sürüş tarzı yanlış.
    Bağımsızlık benim karakterimdir.

ATATÜRK

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    birader sen öyle çılgın gibi giderken yola bir çocuk ya da yetişkin firlasa ne yapacaksın?

minibüscü haklı. yavaş sureceksin. kimsenin hayatını tehlikeye atma hakkın yok.

Çoğu kişi aynı tavır akıllarla geliyor karşımıza. Sanki biz trafik bilgisine sahip değiliz!
    Daha dün park alanına park yaptım motorumu bir tane kamyonet geldi el işareti yapıyor ben anlamadım. Sonra camı açtı bana diyor ki kaldırıma koy motoru diyor. Bende hiç tartışmaya girmedim yer verdim başka yere koydum motoru. Mecbur olmadıkca koymuyorum motoru kaldırıma
    mombohunter bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birader sen öyle çılgın gibi giderken yola bir çocuk ya da yetişkin firlasa ne yapacaksın?

minibüscü haklı. yavaş sureceksin. kimsenin hayatını tehlikeye atma hakkın yok.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Adamın tam arkasındaki karşıya geçmeye çalışan kadını bir ben mi görüyorum, 16. saniyede?

Orası refüj olmuş artık. Adam da orta refüj direği gibi bir şey. Komik belki ama, aynen öyle. Adamın işlevi refüj olmak; yolu kapamak değil.

Orada sıralı bir sürü minibüs var. Herhalde sıralarını bekliyorlar.

Bu adam gerçekten minibüsçülerin önünü tıkasa, ordaki minibüsçüler sizden önce uyarırdı onu zaten...

Devamında zaten sağ tarafta kaldırımda bekleşen oldukça kalabalık insanları görüyoruz.

Yol da ilerde sağa doğru daralıyor.

Siz, "yahu bu iki adam burada onca minibüsün önünde niye duruyor sohbet ediyorlar, kimse de bir şey demiyor, var bunda bir şey" diye yavaşlayıp şeride gireceğinize boşluktan geçmeye çalışıyorsunuz, refüj konumundaki adamın üstüne doğru.

O adam orada olmasa o kalabalığın önüne tam da şerit daralırken dalıvereceksiniz...

Trafikte toplu taşımada minibüs kullanımını eleştirebiliriz; yolda yolcu almak, indirmek bindirmek için şerit kapamalarını falan da eleştirebiliriz; ama bu günümüz türkiyesinin trafik gerçeği.

İyi ki o adam orada orta refüj görevi görmek için öne çıkmış ki, arkadaki kalabalığın tam önüne sizin gibi aradan geçmeye çalışanlar pat diye dalamasınlar; milletin sıkışık akşam trafiğinde minibüse binmeye, aralardan karşıya geçmeye çalıştığı saatlerde...

Kaldı ki adama "ne saçmalıyon?" diye cevap vermek gereksiz yere tahrik unsuru... hele ki "manyak" diye söylenmek...

Efendi birine rastlamışsınız... Adamın yanındaki arkadaşı da sağ duyulu ortamı yumuşatmaya, geçiştirmeye çalışmış...

Hele ki artçınızlayken... Gereksiz sürüş stili, gereksiz atarlı davranış...

kdiner bunu beğendi.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Sehir icinde daha sakin sürelim lütfen, yaya atlasa veya bir araç hafif sağa uzatsa burnunu kurtman zor. Birde apaci serseri motorcu damgası yememize sebep oluyor agresif şehirici sürüşler.

Gelelim laf eden kişiye, üslup usulden,usulde esasdan önce gelir.Uyarısı haklı ama üslubu yanlış.

Bu videoda bir motorcu olarak , bizi hatalı gördüm.
    fatih.met bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamın tam arkasındaki karşıya geçmeye çalışan kadını bir ben mi görüyorum, 16. saniyede?

Orası refüj olmuş artık. Adam da orta refüj direği gibi bir şey. Komik belki ama, aynen öyle. Adamın işlevi refüj olmak; yolu kapamak değil.

Orada sıralı bir sürü minibüs var. Herhalde sıralarını bekliyorlar.

Bu adam gerçekten minibüsçülerin önünü tıkasa, ordaki minibüsçüler sizden önce uyarırdı onu zaten...

Devamında zaten sağ tarafta kaldırımda bekleşen oldukça kalabalık insanları görüyoruz.

Yol da ilerde sağa doğru daralıyor.

Siz, yahu bu adam burada onca minibüsün önünde niye duruyor, var bunda bir şey diye yavaşlayıp şeride gireceğinize boşluktan geçmeye çalışıyorsunuz, refüj konumundaki adamın üstüne doğru.

O adam orada olmasa o kalabalığın önüne tam da şerit daralırken dalıvereceksiniz...

Trafikte toplu taşımada minibüs kullanımını eleştirebiliriz; yolda yolcu almak, indirmek bindirmek için şerit kapamalarını falan da eleştirebiliriz; ama bu günümüz türkiyesinin trafik gerçeği.

İyi ki o adam orda orta refüj görevi görmek için öne çıkmış ki, arkadaki kalabalığın tam önüne sizin gibi aradan geçmeye çalışanlar pat diye dalamasınlar; milletin sıkışık akşam trafiğinde minibüse binmeye, aralardan karşıya geçmeye çalıştığı saatlerde...

Kaldı ki adama "manyak" kelimesi kullanarak cevap vermek gereksiz yere tahrik unsuru...

Efendi birine rastlamışsınız... Adamın yanındaki arkadaşı da sağ duyulu ortamı yumuşatmaya, geçiştirmeye çalışmış...

Hele ki artçınızlayken... Gereksiz sürüş stili, gereksiz atarlı davranış...

birincisi arkamda artçı yok
    ikincisi ben durabileceğim limitlerde gidiyordum oralarda. yolu ve trafiği yeterince analiz edebiliyorum merak etmeyin.
    üçüncüsü de orada bana şeride geçecek bir tane motosikletli gösteremezsiniz istanbulda. arabanin arkasinda bekleyecek olsam motosiklet surmezdim. bu benim gorusum, dogru veya yanliş tartisilir.
    adamin suratindaki art niyet zaten 15-20 metre oteden bana bakmaya basladiginda fark edilebiliyor.
    gereksiz duyar kasmanin, bin de bir olasiliklari tartişmanin bi anlami yok burada.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:46 ----------

Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sehir icinde daha sakin sürelim lütfen, yaya atlasa veya bir araç hafif sağa uzatsa burnunu kurtman zor. Birde apaci serseri motorcu damgası yememize sebep oluyor agresif şehirici sürüşler.

Gelelim laf eden kişiye, üslup usulden,usulde esasdan önce gelir.Uyarısı haklı ama üslubu yanlış.

benim niyetim hayvanliği, uslubu, hayasizligi göstermek. yoksa surus tarzimin aciklanabilir hic bir tarafi yok. tehlikeli, riskli. o konuda zaten hemfikiriz.

gönül insanlık içerisinde olmak istiyo

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Ulen birader herkes yürek yiyor.

Tek porsiyonda bana ayirin.

Benzer bir olay hatirliyorum,elemanin tozunu silkelemişlerdi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    motürün güzelde bence gereksiz bir atraksiyon durduk yere tartışmaya sıkıntıya gerek yok bu demek değilki komple haksızsın bir araç kekoluktan kapı açabilir, adam da belliki senin motüre bindiğin yaşta motürü yoktu kıskançlık yok değil

barkın abinin deidği gibi var belliki ihtiraslar
    Jemand bunu beğendi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Tamam video sahibi motosikleti tehlikeli kullanıyor ama bu durum yolun ortasında dikilerek 2 şeritli yolu tek şeride düşüren sığırın yaptığını haklı çıkarmıyor. Dikkatli izlerseniz o yolun 2 şerit olduğunu ve adamın orada dikilerek yan yana 2 aracın geçebileceği boşluğu tek aracın geçebileceği şekilde daralttığını görürsünüz.

Normal bir ülkede kimse öyle kafasına göre yolu daraltamaz. Trafik polisi gelip yolu açar ve suçlu kişilere ceza yazar ama malum burası Türkiye. Burada minibüsçü polisin cebine bir çorba parası sıkıştırır ve istediğini yapar.
    kalidor bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Madem orksun alem korksun.Orklar aramızda.
    https://www.youtube.com/watch?v=xl4MTFFct8k
    jimi_hendrix bunu beğendi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    motorcu hatalı
    yolun ortasında duran amca hatalı
    onun arkasında duran abla da hatalı
    terse gıren mavı mınubus hatalı
    trafıkte duran yesıl mınubus hatalı

video trafıkte duzgun kullansak da kazaya sebebıyet vermeden tekrar eve tek parca donmenın ne denlı zor oldugunu anlatır nıtelıkte

*farklı baslıklarda sürat yapan ss cılere gıydıren bır tutumun var ama kullanım tarzın kusura bakma ama pek farklı degıl.

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster

*farklı baslıklarda sürat yapan ss cılere gıydıren bır tutumun var ama kullanım tarzın kusura bakma ama pek farklı degıl.
    öyle bir tutumum söz konusu değil, 2-99 seven arkadaşlara; "2-99 bir marifet değil, sonuçları çok ölümcül, aman dikkat edin.." şeklinde serzenişte bulunurum her fırsatta.
    insanları yanlış bilgilendirmeden önce dönüp tekrar bakın yazdıklarıma.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorcu hatalı
    yolun ortasında duran amca hatalı
    onun arkasında duran abla da hatalı
    terse gıren mavı mınubus hatalı
    trafıkte duran yesıl mınubus hatalı

video trafıkte duzgun kullansak da kazaya sebebıyet vermeden tekrar eve tek parca donmenın ne denlı zor oldugunu anlatır nıtelıkte

Hocam orası minibüslere özel olduğu için öyle girip çıkıyorlar ters şerit değil. Adamın kabadayılığı o yüzden zaten. Kendi çöplüğünde ötüyor.
    wolrath bunu beğendi.
    07

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyle bir tutumum söz konusu değil, 2-99 seven arkadaşlara; "2-99 bir marifet değil, sonuçları çok ölümcül, aman dikkat edin.." şeklinde serzenişte bulunurum her fırsatta.
    insanları yanlış bilgilendirmeden önce dönüp tekrar bakın yazdıklarıma.
    tekrar baktım sımdı,

"su testisi su yolunda." demişşin. daha irrite edici bir mesaj olamaz sanırım. daha gerılere gıtmedım, ama motosıkletını goster baslıgına tek teker fotosu atıp bu sekılde sosyal mesaj verdıgınde dıkkatımı cekmıstı ılk

"aga bu gereksiz şimdi ne yalan söyleyeyim, bu kadar uzatmanın alemi yok şehir içi trafiğinde. antipati toplamaktan başka bir işe yaramıyor." seklınde de bır mesajın var teker yapan vatandasa. yukarıda ve sıteye koydugun dıger vıdeolar da pek de yayaların ve aracların hosuna gıdecek tarzda degıl.

ben sadece dedıgımı yap yaptıgımı yapma tarzı yaklasımlara kıl oluyorum, yoksa herkesın kendı hayatı.
    motoruna hakım oldugun asıkar, bu ısten zevk aldıgın da. ama senın de top speed (motorun 24x lara müsade etmiş) vıdeon var mesela?
    senle ılgılı olası bır kotu haber benı sevındırmez, aksıne cok uzer. anlayacagın ben taraf felan degılım ınsanları yanlıs yonlendırmek gıbı bır fantezım de yok, gordugumu okudugumu yazdım sadece.
    belkı, yukarıda demek ıstedıgın tarzda yaklasıyorsun olaylara ama attıgın mesajlar farklı yorumlara acık oluyor maalesef.

saygılar.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster

durumu daha iyi dile getiremezdim.

evet, hatalar hatalar üstüne. bence biraz bencillikten kurtulmaya ihtiyacımız var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)