Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

N11 Lokma Takimi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    https://urun.n11.com/cok-amacli-setl...ini-P212546014

Arkadaslar indirimle bu ürünü aldım basit motor işleri için işimi görür mu? CG MOTOR zincir kılıfı sökme vb.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    biraz kaliteli alsaydın uzun yıllar kullanırdın..
    bu iş görür

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Cg de sana lazım olan numaralar belli zaten, her türlü işini görür. İyi günlerde kullanmanı dilerim. 17 var ise yağ tapasınada yarar. zincir kılıfı nedir onu anlamadım ama, muhafazası diyorsan anlarım.

O cırcır kola da fazla abanma elinde kalır. İtinalı yumuşak tatlı tork ile kullanmanı öneririm. sonuçta elindeki izeltaş vanadium serisi değil. Bits uçlarına güvenme. Nalbura git tanesi 5 tl ye en iyisinden yıldız uç al takımına yedekle. Bir tarafı düz bir tarafı yıldız tek uç işini sağlama alır. Cg lerde öyle alengirli uç istemez. Ya kontrol düğmelerinde lazım olur yada karbüratörde hava ayar vidasına.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Pek sağlama benzemiyor..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cg de sana lazım olan numaralar belli zaten, her türlü işini görür. İyi günlerde kullanmanı dilerim. 17 var ise yağ tapasınada yarar. zincir kılıfı nedir onu anlamadım ama, muhafazası diyorsan anlarım.

O cırcır kola da fazla abanma elinde kalır. İtinalı yumuşak tatlı tork ile kullanmanı öneririm. sonuçta elindeki izeltaş vanadium serisi değil. Bits uçlarına güvenme. Nalbura git tanesi 5 tl ye en iyisinden yıldız uç al takımına yedekle. Bir tarafı düz bir tarafı yıldız tek uç işini sağlama alır. Cg lerde öyle alengirli uç istemez. Ya kontrol düğmelerinde lazım olur yada karbüratörde hava ayar vidasına.
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu iş görür
    17 numarayı yağ değişimi için forumda sorup almıştım bir değişim deneyimim oldu hocam. Evet zincir muhafaza zimbirtisini kastettim.Kulusturu alalı 2 yıl oldu hala acmadim.Bakayim bi zincire

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Alıntı gibigibi1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    17 numarayı yağ değişimi için forumda sorup almıştım bir değişim deneyimim oldu hocam. Evet zincir muhafaza zimbirtisini kastettim.Kulusturu alalı 2 yıl oldu hala acmadim.Bakayim bi zincire
    E zahmet olacak, bi bakıver yani....

O motorda zincir muhafaza var iken zincirin kopar ise, hali ile kendini savuracak bir yer bulamaz ve direk dişliye sarar. Başına düşük hızda dahi büyük dert alırsın. İhmal etme kardeşim. sitede önerildiği şekilde muhafaza içini, dişli ve zincir temizliğini yap, güzelce yağla bak gör yepisyeni motor tadı vericek sana. Nice 2 senelerde kullanmanı dilerim. Külüstür de deme. Motor duygusaldır. Hakkını ver. Onu anla, iyi dinle. İhtiyaçlarını geciktirme. O sana küserse oyun biter.

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu iş görür
    E zahmet olacak, bi bakıver yani....

O motorda zincir muhafaza var iken zincirin kopar ise, hali ile kendini savuracak bir yer bulamaz ve direk dişliye sarar. Başına düşük hızda dahi büyük dert alırsın. İhmal etme kardeşim. sitede önerildiği şekilde muhafaza içini, dişli ve zincir temizliğini yap, güzelce yağla bak gör yepisyeni motor tadı vericek sana. Nice 2 senelerde kullanmanı dilerim. Külüstür de deme. Motor duygusaldır. Hakkını ver. Onu anla, iyi dinle. İhtiyaçlarını geciktirme. O sana küserse oyun biter.
    Eyvallah güzel kalpli kardeşim.Saygilar

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    kalitelisini dandiğini geçtim lokma numaraları yazmamış.

Sayabildiğim kadar 6-14 arası ise işine yaramaz.

Açıklamasına kaç numara lokmalar olduğunu yazma zahmeti göstermediklerine göre almaya değecek ürün değil. Muadillerini milyoncularda aynı ücretten bulabilirsin.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dikkatli ve temiz kullanırsan işini görür sonuçta profesyonel bı bakım yapmayacaksın .

İleride kalite alacam dersen Stanley st serisi al kafan rahat olsun .

kaçlık olduğu yazmıyor motorlarda genellikle 1/4 kullanılıyor eksik bir parçayı alırken bir set parası verebilirsin

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Bu lokma takımları başta daha ucuza gelmiş gibi oluyor fakat birkaç kullanımdan sonra bazı parçalar kayboluyor. Cırcır kısmı bozuluyor. Yalama oluyor. Adam gibi kullanamıyorsun.

En iyisi aşağıda resmini attığım yıldız anahtarlardan tek tek satın alarak biriktirmek. 8-10 mu lazım oldu git nalburdan al 10 liraya. Sonraki gün 12 numara lazım oldu gidip onuda alıyorsun. Böyle lazım oldukça ala ala hepsini biriktirmiş oluyorsun. Yavaş yavaş aldığın içinde cebini zorlamıyor.

Ha bu arada alet takımındaki en önemli parça alet kutusudur. Kutu olmazsa satın aldığın aletler sağda solda kaybolur. Kutun sağlam olursa aletlerin evladiyelik olur. İlk işin bir tane büyükçe kutu almak olsun.

Ayrıca vida, çivi, pul, dübel, tel, zımpara kağıdı gibi şeyleri asla atma, kutunda biriktir. Yeri geldiğinde lazım oluyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)