Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Böyle birşey Mümkünmü ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbon iletkendir ama direnci de vardır. Aynı ampuldeki tungstern gibi. V=IR formülüne göre voltajı sabit bir sistemde direnç ne kadar küçükse akım o kadar fazla oluyor. W=IV formulünden yola çıkarsak sabit voltajlı sistemde maksimum güç elde etmek için maksimum akım ve dolayısıyla minimum direnç kullanmak lazım. Yani pilin iki ucuna ne kadar ufak bir direnç koyarsak o kadar fazla ısı açığa çıkacak. Yani özetle 0.5 kalem ucunun iki ucundan elektrik verirsek ampul gibi yanacaktır.

Videodaki elemanın yaptığını iddia ettiği şey de 9 voltluk pilin ucuna düşük bir direnç takarak ısı açığı çıkartıp kontağı ısıtarak kısa devre yaptırmak. Bana pek mantıklı gelmedi. Eğer bu işe yararsa kontağa çakmakla ateş vermek de işe yarayacaktır.

Google'a yazdım bu video çıktı.
    [video]https://youtu.be/jydeWNbKx7Q?t=19s[/url]
    Üstadım, terlettin beni yahu....

Çok şükür konunun bir bileni geldi de acemi er atış poligonunda çavuşluk yaptı...

Ama bana kızma yaaa, direnci yok demedim ki, azdır dedim o kadar. Carbon bu sonuçta..

Edit: bak şimdi ama... 05 ucu alırım elektiriği veririm, ampul gibi parlamazsa sana küserim haberin ola...

Edit iki: Küstüm....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    Forumda bunun gerçek olduğunu söyleyenler olması üzücü. Adamın yaptığının elle tutulur hiç bir yanı yok, kontağın iç kısmına istediğiniz iletkeni dökün, değdirin motosikletinizi çalıştıramazsınız çünkü anahtarı taktığınız kısımda elektrik bağlantıları olmaz.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstadım, terlettin beni yahu....

Çok şükür konunun bir bileni geldi de acemi er atış poligonunda çavuşluk yaptı...

Ama bana kızma yaaa, direnci yok demedim ki, azdır dedim o kadar. Carbon bu sonuçta..

Edit: bak şimdi ama... 05 ucu alırım elektiriği veririm, ampul gibi parlamazsa sana küserim haberin ola...

Edit iki: Küstüm....
    Estağfirullah benim de elektrik bilgim fazla değil. Bakma formul yazdığıma okuldan akılda kalanlar işte.

0.5 uca yeterince elektrik vermedin galiba. videodaki adam 50 volt bağlıyordu. 9 volt yeterli gelmeyebilir.

Motosikleti
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Estağfirullah benim de elektrik bilgim fazla değil. Bakma formul yazdığıma okuldan akılda kalanlar işte.

0.5 uca yeterince elektrik vermedin galiba. videodaki adam 50 volt bağlıyordu. 9 volt yeterli gelmeyebilir.
    Alemsin he yeminle. Bir tebessüm ettim ki sorma Allah ta seni tebessüm ettirsin Latifedir yahu, latifedir... Manyakmıyım ben bu saatte gidicem 05 ucu deneyi yapıcam.. Liseyi bitireli 25 sene olmuş... Var evde yedek led ampul hemde 900 lümenlik, takarım yerine pırıl oh mis... Yemişim 05 i...
    mustafa_325 bunu beğendi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    https://youtu.be/l18xChS3Pig" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

https://youtu.be/l18xChS3Pig

Sanırım böyle birşey ışık mevzusu

Motosikleti
    Arkadaş, WD40 Basura iyi geliyo desek onun da youtube de videosunu bulup koyacaksınız ha... Valla bittim tükendim yaaa.. Ömrüm kemirildi len...Bi değişik oldum ansızın...acayip bişey hissettim bünyede.....

Yoruldum sanki....

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla üstad bilmiyorum, benim de kafam karıştı. Vatandaş kurşun kalem ucunu 9v ile eritmekten bahsediyor. Şimdi desem ki, eline bir al, kes yanlamasına maket bıçağı ile, çıkar içindeki ucu sok pirize bakalım ne olucak...uç mu eriycek sen mi diye... yazamıyorum korkuyorum. Yok savcıya da anlatamazsın bunu.. Yapar mapar neme lazım..

Bak denemeyin ha, çarpılırsınız. Kurşunkalem ucu karbon yapıdadır, karbon ise en az drenç gösteren iletkenler sınıfında yer alır. Ergime ısısı yoktur, sıvı hale geçmez. Yanma ısısı vardır, gaz haline geçer.
    Güzel kardeşim, arkadaşım. İnanma boşver sen bildiğinden şaşma. Forum yürümeyi youtube üzerinden öğrenen çocuklarla dolu. Maalesef eskisi gibi değiliz. Varsa forumda bunun gerçek olduğunu söyleyen gelsin benimkini çalıştırsın. Çalışırsa alsın gitsin. Herzaman eğlence ve komik videolar faydalıdır. Fakat seviyeyi kaybetmemek lazım.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim, arkadaşım. İnanma boşver sen bildiğinden şaşma. Forum yürümeyi youtube üzerinden öğrenen çocuklarla dolu. Maalesef eskisi gibi değiliz. Varsa forumda bunun gerçek olduğunu söyleyen gelsin benimkini çalıştırsın. Çalışırsa alsın gitsin. Herzaman eğlence ve komik videolar faydalıdır. Fakat seviyeyi kaybetmemek lazım.
    Youtubeyi hafife almayın. Düzgün, gerçek ve faydalı içerik üretenler de var. Örnek olarak yürümeyi değil ama 2-3 yıl önce note2 telefonumun ekranını değiştirmeyi youtube videosu izleyerek yaptım.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Youtubeyi hafife almayın. Düzgün, gerçek ve faydalı içerik üretenler de var. Örnek olarak yürümeyi değil ama 2-3 yıl önce note2 telefonumun ekranını değiştirmeyi youtube videosu izleyerek yaptım.
    Önce bir konuyu okuyup mevzunun farkına varmanızı tavsiye ederim. Youtube videolarının kalitesi ya da verimliliği hakkında birşey söylemedim. Seviyesiz ve bir amacı olmayan çok fazla video bulunduğunu belirttim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)