Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RS 200 Gundeme gelmeyen sorunlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Yorumlar tam komedi dostum motosikleti incelemeyi kahveci dayı yapmış gibi. Yanlış yorumlar, ayna ile ilgili olan hariç.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    R25
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim gördüğüm 2tane hatalı eleştirin olmuş.

1- Racing modellerin kafaları sabittir ki oradan sürekli laf söylemişler fütursuzca.
    2- Artçı tutacağı bence güzel olmuş RS200 lerde lakin racing motorlarda zaten artçı tutacağı pek önemli değildir. Zira oturmasını bilmiyorsa bana göre artçı binmesin racing motorun arkasına

Diger modelleri bilemem baskan ama artci tutacagi gercekten cok kotu, tutunmak icin geriye dogru yaslaniyorsun sanki, geriye dusecek gibi oturuyorsun. Basta banada guzel gorunmustu ama artci olarak binince surucuye tutunmadan gidemiyorsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:30 ----------

Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konunun başlığı nedir? "RS200 gündeme gelmeyen sorunlar". Yok kendimce artı eksilerini yazdım bilmem ne deme bence. Kendinle çelişiyorsun. Yazmayacaktım ama insan dayanamıyor böyle dengesiz konuşanı görünce
    Bi dengeli sen kaldin zaten dunyada, gir bak rs konularina suspansiyon, artci tutacagi ve motor kitleme olaylari gundeme gelmismi sonra konus

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu formda konu açmak cesaret ister bir anda linçe uğruyorsun.İster fanboylar olsun istersen diğer taraf.Darbenin nerden geldiğini bilemiyorsun.Rs 200 oldum olası sevemedim.Çakma ss havası var herhalinde.Kalıba bak gazı açınca verdiği tepkiye.Motoru ilk gören esaslı sanıyor taki binip görenekadar.Şimdi 200cc ne bekliyorsun diyenler olacak.250 cc olup uzayanlarda var.Neyse bu yüzden ns almıştım.Naked candır gerisi heyecan.Ayrıca rs200 aynaları evlere şenlik.Bajajın en iyi motorları ns 200 ve dominar 400.

Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu formda konu açmak cesaret ister bir anda linçe uğruyorsun.İster fanboylar olsun istersen diğer taraf.Darbenin nerden geldiğini bilemiyorsun.Rs 200 oldum olası sevemedim.Çakma ss havası var herhalinde.Kalıba bak gazı açınca verdiği tepkiye.Motoru ilk gören esaslı sanıyor taki binip görenekadar.Şimdi 200cc ne bekliyorsun diyenler olacak.250 cc olup uzayanlarda var.Neyse bu yüzden ns almıştım.Naked candır gerisi heyecan.Ayrıca rs200 aynaları evlere şenlik.Bajajın en iyi motorları ns 200 ve dominar 400.
    Hocam yanlış anlamayın benim de ns 200üm var. Aynalar yolda giderken "abe bana para ver" dercesine sallanıyo. Işıklarda durdukça tekrar düzeltiyorum :(
    mavellen ve _chaotic_ bunu beğendiler.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    4 tane honda motosikletim oldu. 2 tane yamaha. 1 mondial, 1 kanuni. 1.000 km den fazla da rs200 kullandım.

Hondacıyım. Marka olarak Honda sever bir vatandaşım. Değerlendirirken bajajsever veya antibajajcılar gibi değerlendirmiyorum bilginiz olsun.

RS200 ü kullanış açısından ve fiyat/performans açısından çok beğeniyorum.Bu forumda Bajaj fanboylarından daha çok bajaj düşmanı vatandaşlar var.

Küçümsemek istemiyorum ama yorumlar tam komedi, millet linç etmemiş hatta az bile yazmışlar yani insaflı olmuşlar cidden
    RS200 candır, abs var motosiklette abs, aydınlatması çok iyi, spor sayılabilecek bir motosiklette zaten farların sabit olması çok normal spor motosikleti geçtim cbf te dahi far sabit, lastikleri hondadaki yamahadaki ırc den daha iyi, görsel olarak da dolu duruyor iri bir motosiklet, sele yüksekliği yüksek ve direksiyonu biraz dik olduğu için trafik okurken daha ileriyi çok daha rahat görebiliyorsun, parçaları da dediğin gibi vasat değil gayet iş görür sağlam denebilcek kalitede, düşük hızda yan yatıpta granajı kırılmayan çok rs200 var, egzoz sesi güzel sayılır ses var trafikteki görünürlüğü arttırıyor yani honda yamaha gibi çok sessiz değil CC ye göre iyi, çekişi torku güzel, oturuş pozisyonu yorucu değil, aynalar cırt, göğüsten ve bacaklardan rüzgar geliyor dizayn olarak biraz bu sıkıntıyı yaşatıyor.
    Norton772 bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi dengeli sen kaldin zaten dunyada, gir bak rs konularina suspansiyon, artci tutacagi ve motor kitleme olaylari gundeme gelmismi sonra konus
    Bu saldırganlık ne kardeşim sakin biraz. Korkma kimse sana bişey yapmayacak bu nedir yahu her şeye vıt vıt cevap hem de asabi asabi. Gündeme gelmeyen SORUNLAR deyip sonra ben artı eksilerini söylüyorum diye u dönüşü yapıyorsun, motor düştü grenaj çizildi diyorsun, farı gidondan bağımsız diyorsun vs. Bunları SORUN olarak addediyorsun sonra ben artı eksilerini söylüyorum diyorsun. bu dengesizlik. Biliyorum şimdi yine asabice cevap yazacaksın hatta RedCBR125 nickli arkadaşa da saldırıya geçeceksin ama bi kabullen kendini ya. Kötü bişey değil kimse de sana küfür etmedi

Motosikleti
    R25
    Bu saldırganlık ne kardeşim sakin biraz. Korkma kimse sana bişey yapmayacak bu nedir yahu her şeye vıt vıt cevap hem de asabi asabi. Gündeme gelmeyen SORUNLAR deyip sonra ben artı eksilerini söylüyorum diye u dönüşü yapıyorsun, motor düştü grenaj çizildi diyorsun, farı gidondan bağımsız diyorsun vs. Bunları SORUN olarak addediyorsun sonra ben artı eksilerini söylüyorum diyorsun. bu dengesizlik. Biliyorum şimdi yine asabice cevap yazacaksın hatta RedCBR125 nickli arkadaşa da saldırıya geçeceksin ama bi kabullen kendini ya. Kötü bişey değil kimse de sana küfür etmedi
    Evet arti ve eksilerini yazdim allahtan ki yazmisim yoksa direk sorunlari yazsaydim savas cikardi heralde. Grenaj kitildi cizildi olayini yorumlarda yazdim iyi oku, redcbr bey cevap versin madem oyle yada baska birisi, lastik iyimi ? Stop etme varmi yokmu ? Grenajlar kalitesiz ustune basa basa soyluyorum kiyaslamak gerekirsede 6 bin liralik bi apache ile kiyasliyorum bi japonla degil. Suspansiyon sert. Motor kitleme olaylari yasaniyor varmi aksini iddaa eden. Hala neyin fanboylugunu yapiyorsunuz bu yazdiklarim sorun degilmi ?

Motosikleti
    Evet arti ve eksilerini yazdim allahtan ki yazmisim yoksa direk sorunlari yazsaydim savas cikardi heralde. Grenaj kitildi cizildi olayini yorumlarda yazdim iyi oku, redcbr bey cevap versin madem oyle yada baska birisi, lastik iyimi ? Stop etme varmi yokmu ? Grenajlar kalitesiz ustune basa basa soyluyorum kiyaslamak gerekirsede 6 bin liralik bi apache ile kiyasliyorum bi japonla degil. Suspansiyon sert. Motor kitleme olaylari yasaniyor varmi aksini iddaa eden. Hala neyin fanboylugunu yapiyorsunuz bu yazdiklarim sorun degilmi ?
    Birisi fanboy diye bi kelime kullandı her yorumunda bunu kullanmaya başladın. Ne fanboyluğundan bahsediyorsun. Mt25 kullanıp bajaj fanboyluğu yapıyorum evet

Nasıl bir akıl tutulması yaşıyorsunuz anlamıyorum, motorun sahibinin motoru hakkındaki görüşlerini dile getirmesi niye bazılarının zoruna gidiyor?
    İster ayılın ister bayılın Bajaj'ın kalite durumu ortada. Siz yeminler etsenizde motorların hiç bir sorunu yok diye kendinizi de yırtsanız alan ya da kullanan biliyor bajaj'ın belli başlı sorunlarını.

Yalandan yere diğer markalarda da şu var bu var diyerek salvo yapmayın, bu paraya bu kadar kalite oluyor, bajaj adına yapılabilecek tek savunma budur.
    Ama size serbest, benim motorumda stop sorunu yok ya da stop sorunu giderildi diye ittirmeye devam edebilirsiniz motorlarınızı birilerine.
    zekeriyaimam ve _chaotic_ bunu beğendiler.

Motosikleti
    R25
    Bos konusacagina soruma cevap verebilirdin ama senden mantikli bi cevap beklemek normal olmazdi zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:21 ----------

Yok abicim bajaj hakkinda bisey yazmayacaksin konu acmayacaksin bunu anladim ben. Sanki ben japona binipte bajaja laf soyluyorum gibi geliyor insanlara, zaten rs kullanicisiyim ve motorun f/p urunu oldugunuda belirttim. Aku kotu diyorum adam marsmi basmiyonuz nesi kotu diyor, sadece lastiklerin kotu oldugunu belirtiyorum diablo rosso iki mi bekliyosun diyorlar, grenajlar kalitesiz diyorum hangi grenaj kirilmaz diyor adam çìkip evet her grenaj kirilabilir ama bi malzeme kalitesi vardir, motor kitleyen arkadaslar var diyorum adam essek gibi binersen kitler tabi diyor benim bildigim surucu hatasi olsa servis garantiye sokmaz ama her kitlenen motoru garantiden halletmisler, lakin bizim arkadaslar daha iyi bildigi icin tum motor kitlenmeleri kullanici hatasiymis. Ben bajaja kotu bi motor alinmaz vs bisey demedim sadece bilgi amacli konu actim ve kendimce yorumladim, bu beyinlere ne desem bos...
    mavellen bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı VECİHİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl bir akıl tutulması yaşıyorsunuz anlamıyorum, motorun sahibinin motoru hakkındaki görüşlerini dile getirmesi niye bazılarının zoruna gidiyor?
    İster ayılın ister bayılın Bajaj'ın kalite durumu ortada. Siz yeminler etsenizde motorların hiç bir sorunu yok diye kendinizi de yırtsanız alan ya da kullanan biliyor bajaj'ın belli başlı sorunlarını.

Yalandan yere diğer markalarda da şu var bu var diyerek salvo yapmayın, bu paraya bu kadar kalite oluyor, bajaj adına yapılabilecek tek savunma budur.
    Ama size serbest, benim motorumda stop sorunu yok ya da stop sorunu giderildi diye ittirmeye devam edebilirsiniz motorlarınızı birilerine.
    Benim bajaj'ım falan yok. Kullandığınız kelimelere dikkat edin. Kimseyi bir şey itelemeye çalıştığımız yok. Arkadaşın yazdıkları tutarsız olduğunu belirttiğimiz için fanboy olduk şimdide çakal esnaf muamelesi görüyoruz. Ya siz okumamışsınız yazılanları dur şuraya birşeyler karalayım diye gelmişsiniz konuya yada konu sahibi ile bir ahbablığınız var.

Nasıl hoşunuza gitti mi bu son yazdığım. Biride gelmiş fanboy demiş evet ola ola 10 bin küsur liralık motora fanboy olduk.

Motosikleti
    R25
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bajaj'ım falan yok. Kullandığınız kelimelere dikkat edin. Kimseyi bir şey itelemeye çalıştığımız yok. Arkadaşın yazdıkları tutarsız olduğunu belirttiğimiz için fanboy olduk şimdide çakal esnaf muamelesi görüyoruz. Ya siz okumamışsınız yazılanları dur şuraya birşeyler karalayım diye gelmişsiniz konuya yada konu sahibi ile bir ahbablığınız var.

Nasıl hoşunuza gitti mi bu son yazdığım. Biride gelmiş fanboy demiş evet ola ola 10 bin küsur liralık motora fanboy olduk.
    Tutarsiz olan ne soyledigim sorunlar yalanmi ?

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Tutarsiz olan ne soyledigim sorunlar yalanmi ?
    Bu konuyu açman bile en hafif tabirle talihsizlk :D

Bacac markasını burada gömeni taşlıyolar, başına üşüşen malum kişiler zaten belli maaşlı çalışıyo onlar :D
    Yapman gereken şu, tencere tava motorlar için konu açmayacaksın,
    daha dün bi süreyim dedim mesela, gösterge gitti geldi bi, kahkaha attım :D geç idrak ediyo sanırım, bide bu motoru satıyolar şaka gibi, fırfır giderken çat stop etti, ulan o manetin malzemesi peynir gibi, oturuş bi garip, allah sabır versin kardeşim, ne diim
    _chaotic_ bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    R25
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuyu açman bile en hafif tabirle talihsizlk :D

Bacac markasını burada gömeni taşlıyolar, başına üşüşen malum kişiler zaten belli maaşlı çalışıyo onlar :D
    Yapman gereken şu, tencere tava motorlar için konu açmayacaksın,
    daha dün bi süreyim dedim mesela, gösterge gitti geldi bi, kahkaha attım :D geç idrak ediyo sanırım, bide bu motoru satıyolar şaka gibi, fırfır giderken çat stop etti, ulan o manetin malzemesi peynir gibi, oturuş bi garip, allah sabır versin kardeşim, ne diim
    Neredeyse bende maas aldiklarini dusunecem artik aslinda f/p urunu diyoruz ama sorunlara bakinca isin gercegi hicte oyle deil, aku sikintili akunun yenisi 365 tl. Surus esnasinda stop etme sorunu, motor kitleme sorunu insanin canina maal olabilecek seyler ama biniyoruz iste paramiz o kadarina yetti fakat burdakiler icin bunlar sorun olarak gorulmuyor. Adamlar sanki motorun kendi ozelligiymis gibi yorumlar yapiyor gormezden geliyorlar. Hani diyorlar ya japonda yokmu sorun r25 yatak sariyor diye, apona binmiyorum ama emin olun en azindan japon stop eden motorlari geri cagirirdi yada sorunu giderirdi aradaki farkta bu sanirim, kac yil once cikti bu stop etme sorunu yil 2017 hala devam ediyor. Ha motorumdan memnunmuyum simdilik evet cunku daha iyisini alamiyorum o yuzden sikintilara katlancaz

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Bizim milletin sorunu bu. Bir motor alacaksan iyice araştırma yapacaksın. Sen sorunları bilmeden almışın. Peki bu kronik sorunları bile bile alanlara ne demeli

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    ben aslında bajajı severim. En son bindiğim bajaj şuydu ama

250 lik koldan 4 vites 2 zamanlı. Çok keyiflidir kulanması.

yenileri ne alemde bilmem

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Neredeyse bende maas aldiklarini dusunecem artik aslinda f/p urunu diyoruz ama sorunlara bakinca isin gercegi hicte oyle deil, aku sikintili akunun yenisi 365 tl. Surus esnasinda stop etme sorunu, motor kitleme sorunu insanin canina maal olabilecek seyler ama biniyoruz iste paramiz o kadarina yetti fakat burdakiler icin bunlar sorun olarak gorulmuyor. Adamlar sanki motorun kendi ozelligiymis gibi yorumlar yapiyor gormezden geliyorlar. Hani diyorlar ya japonda yokmu sorun r25 yatak sariyor diye, apona binmiyorum ama emin olun en azindan japon stop eden motorlari geri cagirirdi yada sorunu giderirdi aradaki farkta bu sanirim, kac yil once cikti bu stop etme sorunu yil 2017 hala devam ediyor. Ha motorumdan memnunmuyum simdilik evet cunku daha iyisini alamiyorum o yuzden sikintilara katlancaz
    Canım kardeşim inşallah daha iyilerine sahip olursun.
    Söylemek istediklerini anlamak çok zor değil, f/p ürünü olarak evet bir yer edindiler ama artık f/p ürünü falan da değiller kanaatimce,
    çok daha başka alternatifler bulmak mümkün, markanın kurumsal olmasına daha zaman var ama daha şimdiden belli ki tuhaf satış politikaları devam edecek.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    Selam arkadaslar 3 ay once rs 200 almistim ve forumdan takip ettigim kadari ile her zamanki gibi malesef sorunlari kimse dogru duzgun yazmamis ve alinca gormus oldum yine.

+
    Motosiklet seri ve atik kalkislari.
    Abs avantaj
    Oturus pozisyonu egimli degil normal ve yuksek, yuksek olmasi ileri mesafeleri gormek icin avantaj
    F/p urunu

- lastikler dandik
    - 2-3 arkadasta motor kitleme sorunu yasanmis ve en onemiside bu bence, forumda boyle konu gormedim hatta foruma yazin dedim arkadaslara yazmadilar sanirim.
    - stop etme sorunu rs de yok diyenler yalan soyluyor hala devam ediyor fakat her motorda degil
    - soguk havalarda calistirinca ekran komple gidip geliyor
    - suspansiyon cok kotu takoz gibi
    - malzeme kalitesi ciddi anlamda cok kotu, oldugu yerde motoru devirseniz ya grenajlar kirilir yada yamulur o derece
    - aynalar cok kotu
    - farlar gidondan bagimsiz bu bana dezavantaj geldi kisiye gore deisebilir
    - aku kötü
    - surus esnasinda ufak bi bosluk olusuyor arada bi yapiyor bunu vitesi atarsinizda gecmez sonra tak diye gecer gibi bisey olusuyor, bir cok kiside olmus bu henuz cozemedim
    - artci tutacagi berbar grenaji delip tutacak yapmislar malzemeden calmak icin fakat artci icin cok kotu olmus.
    Her motosiklet almadan once konulari takip ederim nedense bu yazdiklarimin yarisini goremedim, insan alinca anliyor.. Simdilik aklima gelenler bunlar
    gözüne soka soka saçmalıkları belirginleştirdim. hala kendini ürün yorumluyormuş gibi anlatmaya çalışıyorsun. son yorumlarda iyice çark edip ürün yorumlaması sayılacak şeyleri (lastik, akü, ekran resetlemesi, artçı tutamağı) ben bunu bunu diyorum bunda ne var demeye başladın. demekki saçmalıklara olan tepkiler işe yaramış
    Keoma, YasinC ve akindir bunu beğendiler.

Motosikleti
    R25
    gözüne soka soka saçmalıkları belirginleştirdim. hala kendini ürün yorumluyormuş gibi anlatmaya çalışıyorsun. son yorumlarda iyice çark edip ürün yorumlaması sayılacak şeyleri (lastik, akü, ekran resetlemesi, artçı tutamağı) ben bunu bunu diyorum bunda ne var demeye başladın. demekki saçmalıklara olan tepkiler işe yaramış
    Senin egon tatmin olmadimi hala ? Yazdiklarim sorun degilmi ? Stop etmiyormu motorlar 2017 modeller dahil ? Far konusu ilk defa ss kullandigim icin dedim digerlerini bilmiyordum.
    Ha isine gelmedimi yorum yazmak zorunda degilsin cikar gidersin basa konuya. Neyin pesindesin onu bi soyle sen durmadan bos bos yazip duruyorsun ? Benim ne yazdigim seni bagliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:32 ----------

Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canım kardeşim inşallah daha iyilerine sahip olursun.
    Söylemek istediklerini anlamak çok zor değil, f/p ürünü olarak evet bir yer edindiler ama artık f/p ürünü falan da değiller kanaatimce,
    çok daha başka alternatifler bulmak mümkün, markanın kurumsal olmasına daha zaman var ama daha şimdiden belli ki tuhaf satış politikaları devam edecek.
    Tesekkurler abi iyi dileklerin icin. Soylemek istedigimi anlayan anliyorda bos konusmak icin yazan cok iste. Samanlikta igne ararlar ya bunlar onu yapiyor ve savunmaya geciyor neyse ..
    abeciMotoru bunu beğendi.

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Motosikletten anlamak sadece motosiklet kuıllanabilmek,sürmek değildir.
    Ben kimleri gördüm 2.vitesten 3 e büyümesi gerekirken 1 e atıp motor subaplarını eğen,yetmezmiş gibi hala o şekilde kullanmaya devam eden.
    Sonra motor kitlendi olur.Biz hatasız kullanıyoruz ya!!!
    enescanatar bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)