Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Tarz Değişikliği

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar,3000 km tecrübeye sahip R25 sahibiyim.Bir takım sebeplerden dolayı tarz değişikliğine gitmek istiyorum.
    A2 ehliyetinin izin verdiği sınırlar içerisinde ve maks. şu anki fiyatlarla 25.000 TL bütçe sınırları içerisinde marka/model önerilerinizi alabilir miyim?
    Neden değiştirmek istiyorum.

*Doktor,-yaptığım işten dolayı- duruş bozukluğu meydana geldiğini söyledi.Biraz daha dik oturabilecek pozisyonda bir tercih yapmak istiyorum.
    *İşe gidip gelirken sürekli bir şeyler taşıma durumundayım.Yemeğimi vs evden götürüyorum sırt çantasına koyuyorum başka ufak tefek şeylerde,buda sırtıma yük bindiriyor.

Ne yapıyorum/yapabilirim.

*İşe,kışın 3-4 ay hariç gidip gelmeyi düşünüyorum.Gidiş-geliş totalde 30 km çıkacak.
    *Bir takım şeyler taşıma durumum mevcut,bunları minumum sırt çantamda taşımak istiyorum.
    *Haftasonları şehir dışına çıkıp gelmek istiyorum.(Daha yapmadım,bahar ayında mesela İstanbul-İzmir gibi)
    *İleride ufak bir Yunanistan turu yapmayı düşünüyorum.
    *Doğaya,kampa gitme durumları çok nadir olabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    maxi scootera geç keyfine bak. yamaha xmax, suzuki burgman200, sym joymax, honda forza.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    O kadar fiyat belirlesem alacağım iki motor var Birincisi BENELLİ TRK 502 ikincisi HONDA CB 500F a2 sınırlarındaki en üst noktada trk 502 kullanılıyor mu tam emin değilim.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    honda cb 500f

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Bende Xmax diyecektim ki Artemis benden hızlı çıkmış abi koltuğun bi altı var ev taşırsın bide topcase koydun mu o iş tamam
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    xmax al rahat edersin,yazdığın fiyat çerçevesinde aradığın herşey onda

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    bende x-max diyorum , hatta ben x-max motorumla yunanistan a gitmiştim 2 yıl evvel , thasos adasına tatile gitmiştim ,
    bişeyler taşıyorsan ve şehir içinde yaz-kış kullanıyorsan , ilaç gibi gelir ...

yeni motoru beklemeni tavsiye ederim , 2018 yeni x-max 250 gelecek...

Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Kendi yediğimden ikram edeyim, mevzu rahat olmaksa, eşya taşıyabilmekse, scooterlardan sonra en güzeli chopper/cruiser.
    1 ay önce Hyosung GV250 aldım, gayet memnunum, tur camı ekletmen yeterli uzun yol için, gayet keyifli, denemenizi tavsiye ederim.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Scooter sevmiyorsan suzuki vstorm 250 öneririm ama bu motorda herşey dahil 30.000 TL yi haketmiyor. Onun yerine benelli 502 öneririm. Dik oturayım diyorsan kesinlikle enduro tarzı motor almalısın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Naked CB 500 F, scooter olarak da Xmax.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Geçen hafta 2014 xmax250´yi sattim 27binde,dosta gitti hesapli verdim.

Guzel motor xmax250 şehir içi kivrakligi vs.tek sorunum egzoz genişligi ve arkada artçi ve 20-30kg esya vs.varken tatli rampada bile yiğiliyor ben 85,eşim 55,he tek kişi kullanirim genelde dersen orasi ayri.

Inazuma veya wolf250 alacagim,inazumayla eşimle ayvaliktan dikiliye gittim çok rahat ettigini soyledi.2.el alacagim.nasip bakalim.

Herkese teşekkürler. Ya naked ya da xmax olacak gibi.Naked motosikletler de topcase takmam gerekecek gibi,o kısım nasıl olur hiç tecrübem yok ona göre de araştırma yapmam gerekecek .Bmw min yeni çıkaracagi 400 cc lik scooter var 2018 de ,uçuk kaçık olmazsa belki bir ihtimal o da aklımda var.

Motosikleti
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta 2014 xmax250´yi sattim 27binde,dosta gitti hesapli verdim.

Guzel motor xmax250 şehir içi kivrakligi vs.tek sorunum egzoz genişligi ve arkada artçi ve 20-30kg esya vs.varken tatli rampada bile yiğiliyor ben 85,eşim 55,he tek kişi kullanirim genelde dersen orasi ayri.

Inazuma veya wolf250 alacagim,inazumayla eşimle ayvaliktan dikiliye gittim çok rahat ettigini soyledi.2.el alacagim.nasip bakalim.
    yakıtı dert etmiyorsanız uzun yolculuk için inazuma rahat motor. Wolf hakkında kafanıza takılan sorular var ise cevaplarım
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakıtı dert etmiyorsanız uzun yolculuk için inazuma rahat motor. Wolf hakkında kafanıza takılan sorular var ise cevaplarım
    Sagol dostum,inazuma yüklü iken orta ve uzeri performansta yakiti tabiri caizse öğütmeden yutuyor.wolf ise cidden cimri kokluyor resmen,ayni zamanda inazumanin tek silindirli dayioglu ayarinda.
    Yuruyeni,gidişi ve frenleri birbirine cok yakin.
    Gecen bir arkadasla gorustum 2sene 18bin km binmis wolfe arada bir motor tikanip yerli yersiz yigilma yapiyormus,birde debriyaj sorunu yaşamiş.senin gozlemlerin nasil motor hk.?

Motosikleti
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sagol dostum,inazuma yuklu iken orta ve uzeri performansta yakiti tabiri caizse öğütmeden yutuyor.wolf ise cidden cimri kokluyor resmen,ayni zamanda inazumanin tek silindirli dayioglu ayarinda.

Gecen bir arkadasla gorustum 2sene 18bin km binmis wolfe arada bir motor tikanip yerli yersiz yigilma yapiyormus,birde debriyaj sorunu yaşamiş.senin gozlemlerin nasil motor hk.?
    Daha önce kanuni seyhan 150 vardı. İnazuma f düşünüyordum ama aksesuarı derken fiyatı 20.000 TL yi geçti. O kadar param olsa kesinlikle inazuma f alırdım. Daha önce ki motorum üzerinden yorum yapayım. Wolf ü yaklaşık 3 ay önce aldım ve 1500 km yol yaptım. Yakıtı rodaj da bile 3 litrenin üstüne çıkmadı. Chopper tarzı motordan buna geçince sürüş tarzı öne doğru olduğu için kol ağrısı yaptı. Sonuçta boyum o kadar uzun değil. Gidon yükseltme aparatı taktım. Şuan sürüşten keyif almaya başladım. Tek beğenmediğim yönü ayakları koyduğumuz yer çok geride kalması. Motor ağır olduğu için rüzgarda savurma yapmıyor. Geçenler de 220 km bursa- karamürsel yol yaptım. Motor hiç yormadı. Torkunu gayet beğendim. Rampa da bayılma yapmıyor. Titreşim az da olsa var ama rahatsız etmiyor. Sonuçta tek silindir makina. Parça fiyatları biraz pahalı. Bu motora tam sentetik yağ koyunca debriyajda uğultu yapıyor. Almadan önce epey araştırdım. Ben 10.500 TL ye aldım. Bu fiyata alınabilecek tek motor bu. Motor fiyatları zaten aldı başını gitti.
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)