Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç motoru

Motovento
    REKLAM ALANI

Oncelikle merhaba ben ahmet 16 yasindayim sanliurfa'dan yaziyorum. Benim 1.65 boyum var motor sevdasina tutuldum ve boyumun dezavantaji yuzunden hangi motorla basliyayim ayagim yere yeter mi kotu durur mu diye kafamda dusunuyodum size danismak istedim sizle hangi motorla baslamaliyim sonra naked motorlar surebilir miyim ornegin mt-07 ve ya mv agusta dragster 800 vb motorlar surebilir miyim simdi den cevaaplariniz icin cok tesekkurler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Jameican1912 ve tommygun bunu beğendiler.

Boyle videolar defalarca izledim ama istedigim sorunun yanitini bulamadim kisa boylular icin baslangic motoru diye bisey bulamadim o yuzden foruma yazma geregi duydum

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    honda msx e bak derim

Bütçe nedir ?

En fazla 20.000

Ehliyet al sürücü kursunda kullan bazı motorları aklında seçenek belirsin

Zaten suan almayi dusunmuyorum seneye a1 ehliyetini almayi dusunuyorum o zaman alicam insallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

Troll demissin de ben burda gercekten kafamda olan sorulari yaziyorum siz ise troll yaziyosunuz 1.65 boyum var motor surmek istiyorum diyen herkese troll mu diyiyosunuz

Bacak boyun önemli ayağım yere deycekmi diyosan kaldiki daha boyun uzar

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı Ahmett.canli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten suan almayi dusunmuyorum seneye a1 ehliyetini almayi dusunuyorum o zaman alicam insallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

Troll demissin de ben burda gercekten kafamda olan sorulari yaziyorum siz ise troll yaziyosunuz 1.65 boyum var motor surmek istiyorum diyen herkese troll mu diyiyosunuz
    Daha küçüksün öğreneceğin çok şey var. Kitabın başını okumadan son sayfaya geçmişsin MT-07 falan seni çok aşar. Başlangıç motoru değil finish motorun belki.

Sana AEA başlangıç motoru videosunu öneriyorum. Bir kaç doz izle
    https://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0

Ben zaten mt 125 baslamak istiyorum sonra kacinci motorum mt 07 olur bilmiyorum da boyumu cok kafaya takiyorum simdi mt 125 alsam acaba surebilir miyim gucum yeter mi diye tereddut ediyorum o video yu da birden fazla izledim ��

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    bende 1.65 boyundayım.. bacak boyumda çok uzun değil.. kilomda yüksek sayılır.. başlangıç için mt-07 zaten uygun değil.. ama ileride sürebilimiyim diyorsan, o boy ile 'evet' olur.. ben sürdüm sorun olmadı.. önce ehliyetini hallet, sonra başlangıç mootrunu al, en sonunda düşünürsün mt07 olurmu diye.. daha çok yolun var bunu düşünmek için

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Sizin oralarda başlangıç ve bitiş motoru modifiye mobilettir. Sen değişiklik yapmaya kararlısın anlaşılan. 16 yaşında 20 bin lira bütçe de iyiymiş. Benim oğlum da 16 yaşında ama aylık 200 lira harçlığı var.

endurolife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 250 Exc Sixdays / 2014
    Honda Cr 150 bence uygundur hem yaşına hemde gençliğine.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Yaşim onalti,yorumlar çok hakli...

Boyum biratmişbeş,motorum aryirmibeş...

Cepte para ganimet,gazlamaya ne hacet...

Dayarim ibreyi yuzdoksana...

Asil odur marifet...
    pea bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin oralarda başlangıç ve bitiş motoru modifiye mobilettir. Sen değişiklik yapmaya kararlısın anlaşılan. 16 yaşında 20 bin lira bütçe de iyiymiş. Benim oğlum da 16 yaşında ama aylık 200 lira harçlığı var.
    Aylık 200 lira da çok acımasızmış. Çocukcağız sevgili yapamaz korkudan. Sadece hafta içi para harcadığını varsaysak bile günlük 10 lira. Bir de İstanbul'da oturuyormuşsunuz yiyecek, yol hep pahalı, ülkenin açlık sınırını çocuğa yaşatarak gelecekte rahat etmesini sağlıyor da olabilirsiniz. Kafamda deli sorular. :)

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    sele boyu yuksek motor ile ilk basta belki biraz sehir icinde ozellikle zorlanirsin ama alisirsin zamanla. ileride de her motoru surebilirsin tabii.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    daha 16 yaşındasın boyun uzar daha. bak ben lise 1 - lise 2 de en kısasıydım sınıfın lise 4 te en uzunu olmuştum. hiç belli olmaz kompleks yapma. zaten şuanki boyun ile enduro hariç bütün motorları kullanırsın.

https://www.youtube.com/watch?v=53pQLLiqfTA&t=243s izle bunu, arkadaş senin boylarında belki daha kısa ve motorun üstünde çok
    güzel duruyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)