Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Plaka sorgulama

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba
    Bir yakınım vasıtasıyla 78 model bir mz aldım.Sahibini bildiğini söyledi.Nakliyede yardımcı oldu.Motosikletin sahibine ulaşıp satışını almak istiyorum.Tabi motoru aldığım yer oldukça uzak ,gitmem gerekiyor.Plaka üzerindeydi nakil sırasında kaybolmuş.Fotoğrafı var fakat 1 harf görünmüyor.A'dan Z'ye kadar yolu var 59A.196 Eğer motor çekme belgeli değil,hurda belgeli ise boşuna 400km yol yapacağım.Yardımcı olabilecek veya fikir verecek herkese şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    E devletten araç bilgisine bakılıyordu. Yani plaka girince aracın marka modeli ve icra haciz vs varmı gözüküyordu. Ama şimdi baktım bulamadım, kaldırmışlar sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:40 ----------

http://www.milliyet.com.tr/arac-sorgulama-ve-plaka-sorgulama-gundem-2305053/

Evet kaldırmışlar. Başkada yol aklıma gelmedi. Motorun fotoğrafını koyarmısın? Merak ettim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:41 ----------

Sahibi e-devlet üzerinden adına tescilli araçlara bakabilir. Kaydı varsa çekme belgelide olsa orda çıkar. Plaka ve diğer bilgileride çıkar.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Satıcıya neden sormuyorsun?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    noter satışı yapmadan motoru aldıysan hata etmişsin. Şimdi kimbilir neler çıkacak. Muayenesi falan da yoktur onun. Vergi borcu da çıkar.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    noter satışı yapmadan motoru aldıysan hata etmişsin. Şimdi kimbilir neler çıkacak. Muayenesi falan da yoktur onun. Vergi borcu da çıkar.
    Daha almamış alacak çekme belgeli yada hurda belgeli olmasına göre gidip alacak.

Motosikleti
    Alıntı patpop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha almamış alacak çekme belgeli yada hurda belgeli olmasına göre gidip alacak.
    Bir yakınım vasıtasıyla 78 model bir mz aldım.Sahibini bildiğini söyledi.Nakliyede yardımcı oldu.Motosikletin sahibine ulaşıp satışını almak istiyorum.Tabi motoru aldığım yer oldukça uzak ,gitmem gerekiyor.
    Aldım diyor yakını da nakliyesinde yardımcı olmuş 400km uzaktan getirmiş. Plakası kaybolmuş, nerden tutsan elinde kalıyor alet. Mesele uzak olması yani plakasız falan kullanacak belli ki üstüne almak için gitmek istemiyor.

Yanıtlar için teşekkürler,E-devlet'ten daha önce yapılıyordu ,şu an sadece üzerinize kayıtlı araçların sorgulamasını yapabiliyorsunuz.Motor alınalı epey oldu.Motoru hatta toplamaya başladım.Fakat nakliye,alım sürecinde başka biri ilgilendi.Motor ilk sahibinden alındı.Kapınısının önünde atıl durumda duruyormuş.Sahibinin sadece adresini biliyorum o yüzden epey sıkıntılı bir durum.
    Gönderen arkadaş plakası üzerinde olduğunu söylemişti.Muhtemelen nakliyeci söktü.
    Olsada olur,olmasa da olur diye düşünerek fazla önemsemedim.
    En azından motosiklet'in geçmişini öğrenmiş olsam ona gidip sahibi ile görüşeceğim.

Motosikleti
    Ruhsatı yoksa onu üzerine almanın ve plaka çıkartmanın bir yolu olduğunu sanmıyorum.

Satışını alamadıktan ruhsat veya plaka olmasının hiçbir önemi yok.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldım diyor yakını da nakliyesinde yardımcı olmuş 400km uzaktan getirmiş. Plakası kaybolmuş, nerden tutsan elinde kalıyor alet. Mesele uzak olması yani plakasız falan kullanacak belli ki üstüne almak için gitmek istemiyor.
    Pardon ben noter satışını alaçam kısmına takılmışım iş çıkışı yorgunluğu. Kusura bakma hata etmiş. Plakasız motorları topluyorlar. Muhtarın bile motoru gitmişti bi köyde haberde okumuştum. O yüzden akıllı işi değil.

Toplama işinin devam edeceğini düşünüyorum. Devlete vergi vs için olması gereken de bu ayrıca bizim güvenliğimiz ve motor çalınmasının önüne geçilmesi için gerekli bence.
    Ayrıca faturasız parça kullanmamak hırsızlık olaylarının azalması için gerekli hepimiz faturalı orijinal parça kullanmalıyız. Tabii bu fiyatlara zor....

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanıtlar için teşekkürler,E-devlet'ten daha önce yapılıyordu ,şu an sadece üzerinize kayıtlı araçların sorgulamasını yapabiliyorsunuz.Motor alınalı epey oldu.Motoru hatta toplamaya başladım.Fakat nakliye,alım sürecinde başka biri ilgilendi.Motor ilk sahibinden alındı.Kapınısının önünde atıl durumda duruyormuş.Sahibinin sadece adresini biliyorum o yüzden epey sıkıntılı bir durum.
    Gönderen arkadaş plakası üzerinde olduğunu söylemişti.Muhtemelen nakliyeci söktü.
    Olsada olur,olmasa da olur diye düşünerek fazla önemsemedim.
    En azından motosiklet'in geçmişini öğrenmiş olsam ona gidip sahibi ile görüşeceğim.

https://image.ibb.co/iD7kjm/25395124...12835597_n.jpg
    175lik tropi mz napıcan ki bunu pek orjinal de değil.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Abicim geçmişini öğrensen ne olacak, fotoğraftan anlaşıldığı kadarı ile zaten motora olan olmuş.
    Her yeri paslanmış, çürümüş.
    Her bir vidasını tek tek söküp değiştirmen lazım.
    Yürü hale gelmesi için çook uğraşman lazım.
    Bu haliyle uğraşmana da değer görünmüyor.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim geçmişini öğrensen ne olacak, fotoğraftan anlaşıldığı kadarı ile zaten motora olan olmuş.
    Her yeri paslanmış, çürümüş.
    Her bir vidasını tek tek söküp değiştirmen lazım.
    Yürü hale gelmesi için çook uğraşman lazım.
    Bu haliyle uğraşmana da değer görünmüyor.
    Aynı fikirdeyim sadece boyayıp kötü bir dekorasyon olarak kullanabilir. Para falan vermemiştir umarım bu hurdaya.

Tekrar Merhaba
    Orjinal yeri yok demenize sebep nedir?Çirkin mavi boyanın altında orjinal özel rengi duruyor Yeşil-Beyaz (ülkemizde çoğunlukla siyah-beyaz veya mavi-beyaz görülüyor)Bir avantajı daha var fotoğrafta görünmüyor ,orijinal sepetli.Yukarıda 78 yazmışım 1968 olacaktı.
    Spreyle boyandığı mavi boyaya müdahele etmeden dökülmesini sağlıyorum.Kısa süre içinde mavi'den eser kalmayacak.
    Bilmiyorum fotoğraftan nasıl görülüyor.Çürük konusunda;Sele dışında hiçbir yerinde çürük yok.Zaten eski motorların en büyük hastalığı yırtık kumaş nedeniyle sünger ıslandığında kısa sürede pas oluyor.Müdahale edilmez ise çürüme kaçınılmaz.İlk marş'a bastığımızda sorunsuz bir şekilde çalıştığını gördüm.Daha önce Mz TS 150 ve Mz RT 125 serisinden motorları topladım.
    Ts'nin toplanma sürecini 1-2 fotoğraf ile paylaştım,İlgi olmadığı için RT'nin toplanma sürecini de paylaşmadım.Konu başka yerlere gitti.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar Merhaba
    Orjinal yeri yok demenize sebep nedir?Çirkin mavi boyanın altında orjinal özel rengi duruyor Yeşil-Beyaz (ülkemizde çoğunlukla siyah-beyaz veya mavi-beyaz görülüyor)Bir avantajı daha var fotoğrafta görünmüyor ,orijinal sepetli.Yukarıda 78 yazmışım 1968 olacaktı.
    Spreyle boyandığı mavi boyaya müdahele etmeden dökülmesini sağlıyorum.Kısa süre içinde mavi'den eser kalmayacak.
    Bilmiyorum fotoğraftan nasıl görülüyor.Çürük konusunda;Sele dışında hiçbir yerinde çürük yok.Zaten eski motorların en büyük hastalığı yırtık kumaş nedeniyle sünger ıslandığında kısa sürede pas oluyor.Müdahale edilmez ise çürüme kaçınılmaz.İlk marş'a bastığımızda sorunsuz bir şekilde çalıştığını gördüm.Daha önce Mz TS 150 ve Mz RT 125 serisinden motorları topladım.
    Ts'nin toplanma sürecini 1-2 fotoğraf ile paylaştım,İlgi olmadığı için RT'nin toplanma sürecini de paylaşmadım.Konu başka yerlere gitti.
    Bu motorun pek elle tutulur bi tarafı yok. Pek projelik yeri kalmamış. Resmen preslenmelik hurda. Biraz araştırırsan daha böyle samanlıkta kalmışını bulabilirsin. Bunlar nadir bulunan motorlardanda değil. Anadolunun köyleri dolu taşılı bunlardan. Ben hiç satmadıysam 10 tane hurdaya sattım. Hepside bundan diriydi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)