Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

YARIŞ MOTORLARI YASAKLANSIN?

Motovento
    REKLAM ALANI
    frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Dün gördüğüm bu konuya çok sinirlendim https://forum.donanimhaber.com/yaris-motorlari-yasaklanmali--130399251 bu şerefsizlik değil de ne?

O zaman yarış arabalarını da yasaklayın arkadaşlar lütfen şu konuya el atın böyle ahlaksız bi forum olamaz. Siyasetten başka bişey yok ve her şeyi okumadan beğenen insanlar var istisnalar hariç çoğu öyle bıktım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    1000cc motor almaya param yetmeyince ben.
    mhmtesk ve fatih.met bunu beğendiler.

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    aynen öyle hocam ben pek sevmem yarış motorlarını ama sevmiyorum diye insanların zevkine karışamam.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    3 tane apaçinin sıkıntısı tüm motorcular aynıymış gibi konuşuyorlar

hafta sonları görüyorüm insan gibi 1000 liğine binenleri görüyorum tulumlu kasklı

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Arkadaşlar bugün foruma her konuya bir ATA sözü yazıyorum ve bu konuyada cevabım şudur

Kim ne derse desin '' it ürür kervan yürür ''

boş kovalıyolar bu yüzden sinirlenmeye giç gerek yok nasılki biz arabaları sevmiyorsak (((dengesiz olanlar için konuşuyorum ))) onlarda bizi sevmiyor bunu kabul etmek lazım

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Yasaklar yasaklansın
    bursalıali bunu beğendi.

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Yasaklama değil de 600cc ve üstünü (racing) her parası olana satmamaları lazım, ehliyet dışında üstün sürüş belgesi gibi bir belge daha sorulabilir, ve tulum giyme şartı da olabilir.

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Arkadaşlar bu konuda haklısınız hani her önüne gelen adam racing motora biniyor aslında bunu anlatmaya çalışmışlar ama bu tür konulara girince çok dengesiz adamlar çıkıyor meydana bitanesi yazmış - yakalamaya yakalayamıyosun yakalasan çarpsam ölücek kesin ölür bilmem ne -
    başka bir üyede yanından geçen tır kamyonuda senin için aynı şeyi düşünüyor yazmış yani sinirlenmeye gerek yok

Şu anda zaten ehliyet cc sınıflandırmaları mevcut lakin bizim ülkemizde ve bir çok ülkede bu ehliyet cc sınıflandırmasını yapsanda pek bir işe yaramıyor neden diyenler olacak zaten motor süren arkadaşların yarıya yakınında ehliyet bile yok malesef ki 4 polis 4 saat uygulama yapsa motorlara en az 20 25 tane motoru bağlarla bunu herkes çok iyi biliyor

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Belirli cc ve tork üstü motorların pist harici kullanılmasının yasaklanması gerektiğini düşünüyorum.
    Olcay Avşar ve twisten bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı BigLion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasaklama değil de 600cc ve üstünü (racing) her parası olana satmamaları lazım, ehliyet dışında üstün sürüş belgesi gibi bir belge daha sorulabilir, ve tulum giyme şartı da olabilir.
    Zor uygulanmasi ama acikcasi ilk 900cc naked motosikletimden sonra "nasil parayi cikartip verene bu motosikleti satiyorlar hayret" diye gecirmistim icimden. Temel egitim kesinlikle yeterli degil 600cc ve uzeri SS kullanimi icin. Zaten cok genc vefat ediyor hesapli 600cc SS'lerin uzerinde... Amerika'da da ayni. 600cc SS'in aylik sigortasi $300 civari 20 yas civari gencler icin burada. Benimki senelik $75. Anlayin durumu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:20 ----------

Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belirli cc ve tork üstü motorların pist harici kullanılmasının yasaklanması gerektiğini düşünüyorum.
    Harley'lari piste mi kosacaksiniz? Cogu yuksek cc ve deli gibi torklari var...

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    yarışan mobiletlede yarışıyor el arabasıylada
    bursalıali, Birkan07 ve espresso bunu beğendiler.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    ooo nostalji, alırım bi dal
    mossiklet net'e ilk takıldığım yıllarda çok olurdu bu tartışmalar,
    özlemişem.

bu konulara sosyo-ekonomik açıdan bir bakışım var.
    lüksün üretimine de tüketimine de mani olunmalıdır.
    bunun yanında; servetin miras yoluyla olduğu gibi sonraki nesillere aktarılması da büyük bir problem.
    onu başka zaman şeyederiz.

en çok satan motosikletin 12 beygir olduğu bir memlekette 100-150 beygirler lükstür,
    lüksün olduğu yerde zulüm olur.
    nasıl ki çükülatanın nasıl ve neyden üretileceğini, günde ne kadar tüketilebileceğini 4 yaşındaki çocuklara sormuyorsak; bu işlerin ideologluğu da hızlı yer değiştirmekten zevk alan 20-25 yaşındaki gençlere bırakılmaz.
    Gouranga ve 06Serhat bunu beğendiler.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    lüks tüketime (kendim yapmasam da) -mevcut sistemde- karşı değilim
    zenginden fakire bir nakit akışı olabilmesi için lüks tüketim şart. makarna almakla harcanmaz zenginin parası; pahalı şeyler lazım piyasaya para arzını artırmak adına
    adil bir sistemde zaten büyük zenginlikler olmazdı ama henüz insanlığın kompilesi bu sorunu çözemedi, bu garibandan beklemeyin çözümü

konuyla ilgili fikir sunacak olursam, çok güçlü motosikletlerin ancak yeterlilik testinden sonra kullanılabilmesi gerektiğini düşünüyorum
    a1-a2-a3-a4 gibi ehliyet sistemleri geliştirilmeli
    bursalıali bunu beğendi.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Bilerek sıkıştırdım diyebilen var bu forumlarda Hayret ! 4 teker veya 2 teker kullanmak değilde empati yapmamak büyük sorun. Güzel ülkemin güzel psikopatları da ayrı bir zenginlik(!). Laf anlatmaya çalışmaktan bıkmış ve ne b.k yerseniz yiyin moduna girmiş halde buldum kendimi

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lüks tüketime (kendim yapmasam da) -mevcut sistemde- karşı değilim
    zenginden fakire bir nakit akışı olabilmesi için lüks tüketim şart. makarna almakla harcanmaz zenginin parası; pahalı şeyler lazım piyasaya para arzını artırmak adına
    adil bir sistemde zaten büyük zenginlikler olmazdı ama henüz insanlığın kompilesi bu sorunu çözemedi, bu garibandan beklemeyin çözümü

konuyla ilgili fikir sunacak olursam, çok güçlü motosikletlerin ancak yeterlilik testinden sonra kullanılabilmesi gerektiğini düşünüyorum
    a1-a2-a3-a4 gibi ehliyet sistemleri geliştirilmeli
    "zenginliğin anlamının elinden alınması lükse kavuşma ve çocuklara zenginlik bırakma idealinin baltalanması ile mümkündür.
    ancak zenginlik anlamsızlaştığında değişebilir işler."

Kubrat PULEV
    İçtimai Hayatın Dinamikleri - cilt 2 - sahife 44
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Donanım haberde konuyu açanın logosunu görünce bi gülme geldi.Adam m3 bmw'siyle makas atacam diye uğraşırken racingler tarafından tokatlana tokatlana bi hal olmuş.Zoruna gitmiş paşamızın gitmiş konu açmış aklınca algı yönetimi yapıyor.Bunlar gibi koca arabaları iğne deliğinden geçirmeye çalışıp makas atıp kendi hayatıyla birlikte başkalarının hayatını sonlandıran dallamaların altındaki turbolu arabaları yasaklamak lazım.En azından racingciler kaza yapınca kendini öldürüyor.Bunun gibi züppeler gibi işinden eve dönen servisteki işçilerin ölümüne sebep olmuyor.
    roadpeople ve aokuyumcu bunu beğendiler.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Sıkıntı yok, sayın devlet yöneticilerimiz bizleri çok düşündükleri için ek mtv getirdiler motosiklete.

Bu sayede motor fiyatları tavan yapacak, alım gücü olmayan halkın çoğu motosiklete binemeyecek, bu sayede ölümlü motor kazalarının da önüne geçilmiş olacak

Büyük resmi görmek lazım, her şey aslında bizim iyiliğimiz için arkadaşlar

Olaya bak yine siyasete bağlamayı başardım, nasıl bir psikolojiye sahipsem... (NC750X 40,600 TL olunca bünyem kaldıramadı demek ki.)

Dipnot: Bu arada o forumda yazanları pek sallamayın, 2 başlık altta aya gidildi mi gidilmedi mi diye tartışılıyordu baktım da. Liselilerin vakit geçirmek için eğlencesine takıldığı bir forumdur orası. Trolleri ve ölücüleri de çok meşhurdur

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    SS motorların pist dışında kullanılmasına ben de karşıyım.
    twisten, Olcay Avşar ve osiosborn bunu beğendiler.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sorun motorda değilki,

Zavallı aleti garajın köşesine koy senelerce uslu uslu bekler . Tekme atıp düşürsen bile gıkını çıkartamaz.

Ama bazı motorcuların yasaklanmasını ben de şiddetle destekliyorum....

Sevgilerimle

Motosikleti
    Pulsar 200 RS
    Ss lerden önce trafikten yasaklanması gereken onca araç varki. Ne sinyal verebilen dikkat edelim verebilen diyorum. Sinyal lambası yokmu varmı belli değil. far muhafazası hak getire. Tamponu bile olmayabiliyor. Üstüne birde otobanda sol şeritte varlık sürdürüyorlar. Euro4 konuları falan görüyorumda bu tür 20 yaşını geçmiş yaktığı yakıt israf denilen ısıtma sisteminde bile yakıtı tüketen araçlar euro 1 bile edemezken ve yasaklı değilken. Bırakın Allah aşkına diyor işime geri dönüyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)