Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rodaj Sürecinde Bunlar Normal mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahmetakgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    Merhaba,

bi kaç sorum olacakta sabahtan beri aklımdan cikmiyor
    Rodaj sürecinde bunlar normal mi?

KM : 63km ( 2 günlük motor)

--5bin deviri gecmiyorum 5. viteste 60 gormesi normal mi ?

-- 1. vites ve 2. viteste felan sanki zorlaniyo gibi oluyo yani gaza dokaniyon ama sanki arkadan biri seni cekiyoe gibi oluyor 3. vitese attigimda bi rahatlama oluyor..

-- makineden kısık bi tik tik tik diye bi ses var bu ses nedir

-- yolda giderken bi sürtünme sesi var kışır kışır diye bu ses nereden geliyor olabilir cozemedim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bağlaç olmayan "de" birleşik yazılır.
    bunun yanlış yazılması bana çok dokanıyo.

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düzelttim 😊

Motosikleti
    MT-07
    kardeşim normaldir. sonuçta parçalar birbirine alışıyor. sen kitabında yazılan şekilde rodaj'ını bitir. alsancak kordonda bir tur at, bide kadifekaleye çık in çok bağırtmadan rodaj km ni doldur. herşey güzelleşir

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim normaldir. sonuçta parçalar birbirine alışıyor. sen kitabında yazılan şekilde rodaj'ını bitir. alsancak kordonda bir tur at, bide kadifekaleye çık in çok bağırtmadan rodaj km ni doldur. herşey güzelleşir
    zaten alsancakta calisiyorum hergun bornovadan alsancaga geliyorum

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı ahmetakgun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten alsancakta calisiyorum hergun bornovadan alsancaga geliyorum
    Ben sana trafiğin içinde sürmeğe özen göster demeğe çalışıyordum. bayraklı adliye'ye in, oradan gıda pazarına geç, öyle öyle in alsancak'a. rotan acı dolu, bol km li olsun. bir an önce rodajını bitirip daha sağlıklı motosiklet kullanman gerek. devir mi yüksek? zorladım mı motoru? vs vs ile uğraşma. tadını çıkar

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sana trafiğin içinde sürmeğe özen göster demeğe çalışıyordum. bayraklı adliye'ye in, oradan gıda pazarına geç, öyle öyle in alsancak'a. rotan acı dolu, bol km li olsun. bir an önce rodajını bitirip daha sağlıklı motosiklet kullanman gerek. devir mi yüksek? zorladım mı motoru? vs vs ile uğraşma. tadını çıkar
    ilk defa 0km motor aldım , böyle sıkıcı rahatsız bisiy yok, sürekli devire bakmaktan yola bakamaz oldum acaba 5 bin deviri gectimmi gececem mi yaklastimi vs vs , bide otobanda 60i gecemeyince can sıkıcı oluyor sanki bisiklet sürer gibi oluyor insan , bide su tırlar yok mu , aniden sollayinca kendimden geciyorum ya acayip panik oluyom o anda

kullanim kilavuzunda 5bin deviri gecme diyor 500km ye kadar , 5bin devir cok az degil mi ya sanki bana böyle sagir olcak gibi geliyor sencede oyle degil mi

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    devirle ve vitesle sürekli oyna 5000 4000 3000 1 2 3 3 2ara ara vites değiş sağır kalma diye bişey yok

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    devirle ve vitesle sürekli oyna 5000 4000 3000 1 2 3 3 2ara ara vites değiş sağır kalma diye bişey yok
    ben suan her 5bin devirde bir vites degistiriyorum ve ceyrek veya yarım gaz veriyorum , bide otobanda yaklasik 7 - 10 dakika arasi 5. viteste 60km hizla 5bin devirde sabit gidiyorum bi 5-6 km felan , sizce yanlis mi yapiyorum biri aydinlatabilir mi detayli

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:14 ----------

sizde de drift var bana biraz yardimci olurmusunuz yanlis bisiy yapmak istemiyorum ilk motorum ☺

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Merhaba,

bi kaç sorum olacakta sabahtan beri aklımdan cikmiyor
    Rodaj sürecinde bunlar normal mi?

KM : 63km ( 2 günlük motor)

--5bin deviri gecmiyorum 5. viteste 60 gormesi normal mi ?

-- 1. vites ve 2. viteste felan sanki zorlaniyo gibi oluyo yani gaza dokaniyon ama sanki arkadan biri seni cekiyoe gibi oluyor 3. vitese attigimda bi rahatlama oluyor..

-- makineden kısık bi tik tik tik diye bi ses var bu ses nedir

-- yolda giderken bi sürtünme sesi var kışır kışır diye bu ses nereden geliyor olabilir cozemedim
    1. soru, normal onda bi sıkıntı yok.
    2. soru, benim motorumda da var ama servis normal dedi.
    3. soru, rölantideyken gelen tik tik tik sesi benim motorumda da var arkadaşımın drifti var onda da var yani problem olduğunu sanmıyorum.
    4. soru, o sürtünme sesi de var bende :D Ama sanırım yeni olduklarından olabilir 4000 km de daha benim mc de.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:56 ----------

ben suan her 5bin devirde bir vites degistiriyorum ve ceyrek veya yarım gaz veriyorum , bide otobanda yaklasik 7 - 10 dakika arasi 5. viteste 60km hizla 5bin devirde sabit gidiyorum bi 5-6 km felan , sizce yanlis mi yapiyorum biri aydinlatabilir mi detayli

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:14 ----------

sizde de drift var bana biraz yardimci olurmusunuz yanlis bisiy yapmak istemiyorum ilk motorum ☺
    Kitapçığı oku mutlaka, sabit devir sürme motoru , kitapçıkta da yazıyor bu dediğim.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Doğru yapıyorsun, aynen devam et. Yavaş yavaş her şeyi oturacaktır.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Mertcan ın dediği gibi farklı viteslerde farklı devirlerde kullan yani hep aynı devirde gitme biraz hızlan biraz yavaşla vs. Arkana pek artçı alma, kadifekale bayraklı falan yazmış bir arkadaş oralar hep yokuş yokuşlarda motor zorlanır yüksek devir ister o yüzden o arkadaşı pek dinleme yüksek devir kullanmaman gerekiyor.

Motoru ısıtmadan yola çıkma. Motoru çalıştır bekle kendi kendine rolantide 2-3 dk ısınsın makine yağlansın. Otoyola çıkma rodaj bitene kadar şehiriçi kullanmanı tavsiye ederim. 1.000 km dolduğu zaman otoyola çıkar biraz basarsın motor açılır zamanla.

Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cümleye büyük harf ile başlanır. “Dokanıyo” değil “dokunuyor” ...

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs

5 6 km den bişey olmaz drift sağlamdır üzmez bakımını yaparean en büyük kanıtı benim ama dediğim gibi vites değiş devirle oyna bu arada ben 3. günde 500 km yağını değiştirdim 2. haftada 1800 e gelmişti 🤣

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 6 km den bişey olmaz drift sağlamdır üzmez bakımını yaparean en büyük kanıtı benim ama dediğim gibi vites değiş devirle oyna bu arada ben 3. günde 500 km yağını değiştirdim 2. haftada 1800 e gelmişti 🤣
    benim 3.günü daha 80km de .d su izinli gunumde sali gunu yani bi dolascam baya km yapmam lazim bi an once bitsin su 800km

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)