Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Sabah sabah kaza yaptık, Lütfen dikkatli olalım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Kamera konusuna gelince aküden kablo çekip bağlanaktan bahsetmişsiniz ya kamera motorda sabit mi duruyo onu anlamadım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok şükür ucuz atlattım ama paylaşayım ve bu işin tehlikesini fark edemeyenlere 50cc nin bile ölümcül olabileceğini anlatayım dedim.

Antalya'lılar bilir, mevlana alt geçitinden çıktığımda oldu kaza.

Trafiğin çok yoğun ve hızlı aktığı 4 şeritli bir yola alt geçitten çıktım. Alt geçitten çıkınca mecburen orta şeritte oluyosunuz. Altımda today olduğu için max saatte 55km hız yapıyor, alt geçitin en sağından çıkıp, kendimi en sağa atıyorum hergün.

Bu tehlikeli bi durum olmuyo herkes yoluna baktığı sürece. Fakat bugün bir ayı tam ben alt geçitten çıkarken kendini en sağdan sola doğru bi attı boşluğu görünce, arabasının arka kapısıyla bana çarptı ve durmadan devam etti. Belki de çarptığının farkında bile değil soyunu sevdiğim.

Motorum çarpmanın etkisiyle kafa sallamaya başladı, sağıma yatıp az sürüklendim ve sol şeritteki bi arabaya sağ arka tekerin arkasından saplandım. Teker vurup sektiğimde kafamı sağımdaki şeritte ilerleyen bi jeepe vurdum.

Çarptığım araç sahibi arabasından inip tamponuna baktı, bana söylenip devam etti. Bana çarpan zaten hiç durmadı, sadece Allah razı olsun kafamı vurduğum jeep sahibi arkadaş indi, motoru ayağımın üzerinden kaldırıp trafiği durdurarak yolun kenarına çekti. Ben sol şeridin sağ kısmında yerde yattım kaldım ve durup bişeyin var mı demelerini geçtim; insanlar yanından sıfır şekilde kaldırıma yaklaşıp yaklaşıp geçtiler. Jeep şöförü motoru çektikden sonra gelip yine yanımdan geçmeye çalışan bi araç şöförüylede tartıştı ezeceksin adamı beklesene diye. O okul çocuğu(siz anlayın) işemi geç kalayım banane dedi devam etti.

Alpinestars full koruma montum, alpinestars gppro full koruma eldivenlerim, hjc marka kaskım vardı ekipman olarak. Pantolum olsa sıfır hasarla kurtaracaktım, dizlikte takmadan çıktım ve şu an sadece sağ diz kapağımda sıyrıklarla birlikte çatlak var birde sağ kalça kemiğimde yoğun bi ağrı var. Pansumanım, ağrı kesicilerim yapıldı, raporumu aldım evimde yatıyorum.

Motorum yavaş, yavaş gidicem falan filan diyipte ekipman kullanmadan yola çıkmayın gözünüzü seveyim. Eşşeğin biri 100le size çarparsa, sıkıntı. Başını kaldırıma vurdun, öldün. Dizin döndü, sakatsın. Omzun kırıldı, ömür boyu ağrı.

Montumun sağ omuz kısmını parçaladım, dirsek korumalar aşındı 55km hızla giderken. Kaskım kaporta yamulttu, kafamda o olmasa ben yamulurdum.

Allah hepimizi kazadan beladan korusun, ama önlemimizi muhakkak alalım arkadaşlar.

Ayrıca ayağımın üstüne basmaya başladığım an tekrar motorumu kullanıcam, korkarsak daha çok hata yaparız. Hiç bişey olmamış gibi devamda etmeyip kendimizi koruyacağız. Şimdiden hepinize teşekkür ediyorum, köy muhtarı gibi nasihatlar yağdırdığıma göre uyuyabilirim hepinize iyi günler diliyorum.

Uzun uzun yazdım vaktinizi aldım ve hızlı hızlı yazıp geçtim. Bi hatam yanlışım varsa affola.
    yaw sen trafiğe çıkma! sabah sabah onun bunun arabasına zarar zeval vermişsin birde haklıymış gibi burada paylaşıyorsun.

adamın jeep'ine kask ile uçar kafa atmaya hakkın yok, sol şeritte taksinin arka lastiğinin altına ne hakla girersin.

dua et inip dövmemişler yada kurşunlamamışlar seni.
    velizrsln bunu beğendi.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    zorunlu dusundugumuz ekipman arasina ön ve arka kamera şart oldu. Kazayi önlemez ama belki öküzlere gem vurur.

Geçmiş olsun kardeşim, küçük motorla buyuk tehlike yaşamişsin. Acil şifalar dilerim. Yardimci olabilecegim bir sey var ise lutfen özel den yaz.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Geçmiş olsun.
    Neyse ki vurduğunuz araçlar sizden şikayetçi olmamıslar. Bir de maddi sıkıntı olacaktı.
    Bu kazadan alacağınız ders korumalardan ziyade 50cc motorla çevre yoluna çıkmamak gerektiğidir.
    Hem kendinizi hem de diğer aracları riske atıyorsunuz.
    Zaten normal şartlarda yasak olması lazım.
    Tabi bahsettiğiniz yol çevre yoluysa. 4 şeritli deyince ben öyle anladım.
    Umarım çabuk atlatırsın. Kazayı gözümde canlandırdım da içim burkuldu.

Motosikleti
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw sen trafiğe çıkma! sabah sabah onun bunun arabasına zarar zeval vermişsin birde haklıymış gibi burada paylaşıyorsun.

adamın jeep'ine kask ile uçar kafa atmaya hakkın yok, sol şeritte taksinin arka lastiğinin altına ne hakla girersin.

dua et inip dövmemişler yada kurşunlamamışlar seni.
    Umarım kinaye yapıyosundur kardeşim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:52 ----------

Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zorunlu dusundugumuz ekipman arasina ön ve arka kamera şart oldu. Kazayi önlemez ama belki öküzlere gem vurur.

Geçmiş olsun kardeşim, küçük motorla buyuk tehlike yaşamişsin. Acil şifalar dilerim. Yardimci olabilecegim bir sey var ise lutfen özel den yaz.
    Abi çok teşekkür ederim, düşünmem yeter.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:53 ----------

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Neyse ki vurduğunuz araçlar sizden şikayetçi olmamıslar. Bir de maddi sıkıntı olacaktı.
    Bu kazadan alacağınız ders korumalardan ziyade 50cc motorla çevre yoluna çıkmamak gerektiğidir.
    Hem kendinizi hem de diğer aracları riske atıyorsunuz.
    Zaten normal şartlarda yasak olması lazım.
    Tabi bahsettiğiniz yol çevre yoluysa. 4 şeritli deyince ben öyle anladım.
    Umarım çabuk atlatırsın. Kazayı gözümde canlandırdım da içim burkuldu.
    Teşejkür ederim.
    Kazanın gerçekleştiği yol çevre yolu değil, şehir içi bi yol. Otomobillerinde o yolda hız limiti 50km. Tabi bende arabamla giderken o hızlarda gitmiyorum fakat motosikletimle en sağ şeride geçtiğim takdirde hiç bi tehlikesi olmayan bi yol ama hatalı şerit değiştirdi bana çarpan araç. Ya görmedi ya da umursamadı günahınıda almak istemiyorum.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Birkan, fatihmet e alinma, guzel bir espiri yapmis... Fatih, çemkirmez... iyidir... adamdir.. efendi dir... araya gülücük sokmuş.... renk katmiş... olur öyle...😊
    fatih.met bunu beğendi.

yedimsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Msx 125
    Çok geçmiş olsun hocam. Geçtiğimiz 1ay içinde bende bir kaza yaptım malesef. Senden fazla olarak dizliklerim vardı dizimde sorun olmadı fakat motosiklet pantalonu şart! Sizlere tavsiyem aktarcılardan magnezyum yağı alın ve agrıyan yerlerinize sürün. İyi gelecektir. Sağlıgınıza kısa sürede kavuşmanız dileğiyle.

Motosikleti
    Birkan, fatihmet e alinma, guzel bir espiri yapmis... Fatih, çemkirmez... iyidir... adamdir.. efendi dir... araya gülücük sokmuş.... renk katmiş... olur öyle...😊
    Abi algılayamadım espri yaptığını o yüzden bi sorayım dedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:40 ----------

Alıntı yedimsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun hocam. Geçtiğimiz 1ay içinde bende bir kaza yaptım malesef. Senden fazla olarak dizliklerim vardı dizimde sorun olmadı fakat motosiklet pantalonu şart! Sizlere tavsiyem aktarcılardan magnezyum yağı alın ve agrıyan yerlerinize sürün. İyi gelecektir. Sağlıgınıza kısa sürede kavuşmanız dileğiyle.
    Çok teşekkür ederim. Doktor ilaç ve kremler yazdı onları kullanıyorum. Açık yaralarım olduğu için pek fazla ilaç sürmek istemiyorum, ne olacağını kestiremediğim için.

Motosikleti
    MT-07
    Çok büyük geçmiş olsun. Kelimeler kifayetsiz kalıyor. Umarım bir an önce iyileşirsin...

Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok büyük geçmiş olsun. Kelimeler kifayetsiz kalıyor. Umarım bir an önce iyileşirsin...
    Allah hepinizden razı olsun. Bir birini hiç tanımayan insanların dayanışması başka bi duygu. Gerçekten beni mutlu ettiniz. Umarım kazasız belasız bir ömür motorlarımıza bineriz. Saygılarımla.

Çok geçmiş olsun bende Antalya da yaşıyorum yaya olarak bile burdaki insanların ne kadar saygısız olduğunu görebiliyorum Allah acil şifalar versin.

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Geçmiş olsun

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    Gecmis olsun.Umarim en kisa surede eski halinize donersiniz

gitaristgkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt 600 e
    yaşancak yeri harbiden kalmadı ülkenin araba kullanırken sıfır geçiyolar motor kullanıken sıyırıp geçiyorlar ,üstüne sürüyorlar vb vb valla cinnet halinde herkes geçmiş olsun ...

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun,şükür kalıcı bir sakatlık yok sizde.

Kamerayı bu tarz durumlar için kullanan arkadaşlara bir sorum var,trafikte olduğunuz her an açık ve kayıtta mı ?

Kapalı bir dakika bile olmaması gerekiyor kullanım amacı düşünüldüğünde.

Şarj sorununu nasıl hallediyorsunuz ?
    3 tane yedek bataryam var.. bunlar bana yetiyor eğer yeterli olmasaydı 3 tane daha alırdım.. usb çıkışı aldım ama ama motora takamadım daha.. belki o daha iyi bir çözüm olur devamlı oradan şarj edilebilir.. eğer kaska değilde motora takılacaksa, usb çıkışından direk kameraya verilirse şarj sorunu kalmayabilir. ama deneyemedim daha..

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnsanımız çok yüzsüz çok...

oralarda kamera vardır?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:40 ----------

zorunlu dusundugumuz ekipman arasina ön ve arka kamera şart oldu. Kazayi önlemez ama belki öküzlere gem vurur
    aslında hiç bir işe yaramaz aksine zarar verme olasılığı daha fazladır, adliye köşelerinde koşuşturur zaman harcarsın o adam gelmez bile, sadece youtube a malzeme çıkar

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:46 ----------

fatih.met şaka yapıyor tabiiki nasıl anlamıyorsun

Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana çarpan araç. Ya görmedi ya da umursamadı günahınıda almak istemiyorum.
    görmediyse haklı yani?
    insta: veli_montana_

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Saka yapiyorum insanimiz acimasiz oldu. Oldukca benciller ve barbarlar.

Evet barbarlar cunku onlara diş geçirmek içn kaba kuvvet kullanmak zorundasın.

.....en son kaza yaptigimda iyiki 275 liraya aldigim yandan fermuarli pantolonu giymemisim dedim kendi kendime. Sol ayagim motor ile kaldirim arasina sikismisti ama 2 haftada iyilesti. Eger pantulu giymis olsaydim yirtilacakti ve yenisini alamayacaktim. Gerci terzi yama yapabilirdi ama olsun, hic masrafa gerek kalmadi. Evet artik oyle, cana gelsin mala gelmesin. Bende prensip bu biraz.

Motosikleti
    Yaralı ceylanımda durum bu. Çok şükür hem düşük maliyetli, hemde anında yaptırmadan kullanabileceğim durumda. Bende ayağa kalktım hepinize tekrardan teşekkür ederim. Kazasız belasız sürüşler.

Hatta şaklabanlık bile yaptım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çok geçmiş olsun, hız bazen hayat kurtarır.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)