Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

600RR uzun yol yakıt?.

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar,

Eğitimlerde falan günlük 300-350 Km yapmışlığım var fakat bu alet ne kadar yakıyor diye hiç bakmadım. Uzun yolda 90-120 km hızlarla bu alet ne kadar yakıyor?. Hafta sonu nasipse İzmir-Uşak yapacağım, Uşağın bir köyüne ulaşım sağlayacağım. Kuyruğa bir çanta bağlayıp yola çıkmayı düşünüyorum fakat çok mu fazla yakar?. 2015 600rr, akrapovic slip-on takılı. Acaba orijinal egzoz taksam bir miktar düşüş sağlanır mı?.

Not : Eğlence arıyorum, bu yüzden otobüs veya araba tercih etmiyorum. Eğlence ararken bütçeyi aşmak istemiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pilot90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSXR 1000
    Süpersport sürüyorsun 300-350 Km yol yapiyorsun daha ne istiyorsun yazacagim ama o benzin fiyatlarinda sen de haklisin sormakta.
    Bir arkadasim normal sartlarda kullandigimda yine en az 300km'yi görüyorum diyordu. Kuyruktaki canta fazla agir veya büyük degilse yine o civarlarda km yaparsin diye düsünüyorum.
    velizrsln bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    o makine ile 90-100 gidersen öldürürsün, hararet yaptırırsın. yazık günah.

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elbette böyle bir şey yok . 30 ile sabit giderken bile 80 derece üstüne çıkmıyor. Kullanmadan sallamayalım lütfen.
    Erdost, zapalka, ogzcngdk ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otoban dip gaz 6.50 demiş, diğeri spor kullanım 12.50 demiş hocam. Gerçeği yansıtmıyor bu site, bakmıştım.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Şehir dışı 5-6 lt arası demiş bire kaç kişi ve bence de öyledir. Arabadan fazla yakacak hali yok ya o hızlarda.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Neden ölsün canım o kadar da değil
    80-85 derecelerde dolaşır, hatta hava soğuk, 75-80 bile düşebilir 90km hız ile sabit ilerler ise.

Alıntı jimilu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Eğitimlerde falan günlük 300-350 Km yapmışlığım var fakat bu alet ne kadar yakıyor diye hiç bakmadım. Uzun yolda 90-120 km hızlarla bu alet ne kadar yakıyor?. Hafta sonu nasipse İzmir-Uşak yapacağım, Uşağın bir köyüne ulaşım sağlayacağım. Kuyruğa bir çanta bağlayıp yola çıkmayı düşünüyorum fakat çok mu fazla yakar?. 2015 600rr, akrapovic slip-on takılı. Acaba orijinal egzoz taksam bir miktar düşüş sağlanır mı?.

Not : Eğlence arıyorum, bu yüzden otobüs veya araba tercih etmiyorum. Eğlence ararken bütçeyi aşmak istemiyorum.

Sana cevabım, saçma sapan bi gazlama olmadığı sürece 6 ila 7 litreyi aşmaz. Fakat bi çekiyim 260 olsun, bi çekeyim 80 olsun, ortalama 120 'ye gelir fln kafası ile 8-10 litre yakar.

Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana cevabım, saçma sapan bi gazlama olmadığı sürece 6 ila 7 litreyi aşmaz. Fakat bi çekiyim 260 olsun, bi çekeyim 80 olsun, ortalama 120 'ye gelir fln kafası ile 8-10 litre yakar.
    Katlanır plakalık falan olmadığı için zaten Salihli civarı radar dolu, yolun geri kalan bölümü Kula virajları basmak mümkün değil. Gerçi 3 gidiş 3 geliş dağ yolu ama çok uçayım kaçayım kafasında değilim. Üst limit 7 litreden bir hesap yapayım

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Her zevkin bedeli var, sıka sıka git 12 yaksın :D bi ay kısarsın kendini

S3cond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    220 km gidiyor 16 lt benzinle,ortalama hız 150 230km arasında.Twobroders eksoz,ekzoz,ekzos,egsoz, ile.
    Kızıl pars bunu beğendi.

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Yaksın be kardeşim tapa gaz yapıştır hakkını ver motorun
    Kızıl pars bunu beğendi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı jimilu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

orjinal egzozunu söküp takma işlemini bir ustaya yaptıracaksan zaten ustanın alacağı parayla aradaki yakıt farkı birbirini dengeleyecektir ve hiç birşey fark etmeyecek. :D Hiç uğraşma böyle egzoz işleriyle üzerinde ne varsa çok devirli ve ani gaz hareketleri yapmadığın sürece yakıtı düşürebileceğinden eminim.

spor 4 silindir makinalar böyle hep biri kullanır 15 litre yakar biri kullanır 6 litre yakar uslu kullanın.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    ben panıgaleyı olduremıyorum, 600rr nıye ölsun

hatta daha kısa oranlara sahıp oldugu ıcın 1000lık gıbı 6da da alt devırde de kalmaz 100kmhde.

bu havalarda trafıge gırmedıgınız surece 100le gıderken hararet yapan motorda da bır arıza vardır.

konu sahıbı arkadas, ben 2007 rr ımla 4.8-8.0 arası yakmıstım kullandıgım sure boyunca.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Tahminen ortalama 6 lt / 100 km olarak alabilirsin.

Bu aleti sürekli yavaş kullanmak çok kolay olmaz,
    arada yavaş arada hızlı gidersen bu şekilde olur.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Cevaplar için herkese teşekkürler. Nasipse sabahın ilk ışıkları ile İzmirden yola çıkıyorum. Ufak bir çantam var kuyruğa bağlayacağım, vın vınn

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    kullananların uzun yolda 5 litre civarı yaktığına şahidim. 120km/s gibi hızlarda
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    ben o süratlerde hala 1. viteste olduğum için makine baya ısınıyor, o yüzden öyle söyledim

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Esimde var 2014 600rr egzoz orjinal. Uzun yollara gittik lakin kmde ne yakiyor hesaplamadik. Ancak bursa istanbul arasi sık gidip geliyoruz. Net bir rakam veremem yinede belli bir hıza sabitleyip gitmiyor cunku 100 ilede gidiyor +200 e ciktigi da oluyor ortalarda da olabiliyor trafikten dolayi mecbur kalmazsa 100un altina pek düşmüyor boyle olunca 1 depo yetmiyor ama 2. Depo varacagimiz yere kadar bitmiyor. Yani tek depo dusuk hizlarda gitsek bize yeterdi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    ben o süratlerde hala 1. viteste olduğum için makine baya ısınıyor, o yüzden öyle söyledim
    Arkadaşın beyni olduğu için öyle bir sorun olmaz muhtemelen.
    jimilu, zekeriyaimam ve blue39 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)