Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

aliexpressten motosiklet montu alan var mı

Motovento
    REKLAM ALANI
    j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    bütcem çok kısıtlı tr de ürünler ateş pahası aliexpressten alabilir miyim daha önce alan var mı tavsiye eder misiniz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DesAres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tricity
    Alıntı j700 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütcem çok kısıtlı tr de ürünler ateş pahası aliexpressten alabilir miyim daha önce alan var mı tavsiye eder misiniz
    Bence alınır niye dersen :
    Türkiyedeki montların geliş fiyatı 400TL ise yarısı KDV+Gümrük Vergisi zaten yani yapılış fiyatının 2 katına satılıyor, orda ise bir kar oranı varda bu kadar değil !

Şimdi diyecekler ki sertifikasız (ya sanki 300tl aldığın Monttaki peçete gibi yumuşak korumalarda bile sertifika varsa, sertifika okadar önemli değil !)

Ama beden ölçüsünü iyi tuttur ve geri bildirimi iyi olan ürünleri ve satıcıları seç yoksa elinde patlar !
    j700 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    Alıntı DesAres adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence alınır niye dersen :
    Türkiyedeki montların geliş fiyatı 400TL ise yarısı KDV+Gümrük Vergisi zaten yani yapılış fiyatının 2 katına satılıyor, orda ise bir kar oranı varda bu kadar değil !

Şimdi diyecekler ki sertifikasız (ya sanki 300tl aldığın Monttaki peçete gibi yumuşak korumalarda bile sertifika varsa, sertifika okadar önemli değil !)

Ama beden ölçüsünü iyi tuttur yoksa elinde patlar !
    bende beden ölçüsünden korkuyorum biraz 160 boyum var ön küçük beden bile büyük gelebilir

Motosikleti
    Tricity
    Youtubede bazı kanallar alıyor aliexpresen seçtiğin model varsa videoyu çeken kişiye boyuna tam oldu mu, iyi mi gibi sorular sor.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Almasına alırsın güzel bi replika bulursan şukulda olursun ama yere düşünce motor el bombası gibi patlar mı bilemezsin.İçine koydukları koruma birisi üfleyince ortadan ikiye bölünür mü yada 1 saatten fazla üstünde dayanır mı onları da bilemezsin.Alması kolay.

Motosikleti
    Tricity
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almasına alırsın güzel bi replika bulursan şukulda olursun ama yere düşünce motor el bombası gibi patlar mı bilemezsin.İçine koydukları koruma birisi üfleyince ortadan ikiye bölünür mü yada 1 saatten fazla üstünde dayanır mı onları da bilemezsin.Alması kolay.
    O kadar olacağını sanmam ama sonuçta Türkiyedeki 300TL montlardaki kağıt gibi korumalardan daha iyi olabilir olabilir !

Yani şöyle düşünürsek Türkiyedeki 300TL'lik kağıt koruması olmasına rağmen sertifikası olan Montda Türkiyede yapılmıyor ve burda KDV+Gümrük Vergisiyle 300TL yurt dışında atıyorum 25$ dolara satılıyor.

Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı DesAres adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar olacağını sanmam ama sonuçta Türkiyedeki 300TL montlardaki kağıt gibi korumalardan daha iyi olabilir olabilir !
    Sıkıntı o işte bilemezsin.Aliexpress'ten aynı üründen 2 tane al ikisi de farklı şekilde çıkıyor.Birisi 1 hafta diğeri 1 yıl dayanıyor.Muhattap da bulamayacağından elinde patlıyor ürün.Korumaları değişebiliyorsa değiştirirsin o sıkıntı değil ama yerde sürüklerken ne kadar dayanır orası sıkıntı.
    müsaitnick bunu beğendi.

Bende çok sayıda ürün aldım. Fakat kask, mont ve pantolon almadım. Aldığım ürünler ise verdiğim parayı hakediyor. Türkiyede aldığım eldiven sıkıntılı oldu ama alixpresten aldığım eldivenler iş görüyor. Sadece biraz daha dikkatli sipariş vermeniz gerekiyor. Geri bildirimde olumlu yazılıyor ise bence alınır.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben yazlık mont aldım burda giydiğinin 1 beden büyüğünü al

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kesinlikle alma derim. Aliexpressde ki ürünler Nylon malzemeden yapılıyor. Eğer açıklama bölümünü okursan bir çoğunun nylondan üretildiğini görürsün. Git bir mağazaya. 300tl ye prohel vs. bir şeyler al derim...

Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle alma derim. Aliexpressde ki ürünler Nylon malzemeden yapılıyor. Eğer açıklama bölümünü okursan bir çoğunun nylondan üretildiğini görürsün. Git bir mağazaya. 300tl ye prohel vs. bir şeyler al derim...
    300 tl ye bulsam alacam yok en adileri bile 400 tl

Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı j700 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    300 tl ye bulsam alacam yok en adileri bile 400 tl
    https://www.durt.com.tr/YAZLIK-MONTL...l#labels=192-2

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    İçinden çıkan kağıt gibi şeyler koruma sayılmıyor. Sertifika varsa montun sertifikasıdır, o kağıt gibi şeyin sertifikası olduğunu sanmıyorum (Tahminen yazıyorum). O kağıt gibi şeyler, genelde koruma konulması için yapılan ceplerin içine koyuluyor, onu çıkarıp almış olduğunuz korumayı yerleştiriyorsunuz. Marka üreticiler bile öyle yapıyor.

Forumda yunusus komine diye bir markanın ürünlerini satın aliyordu.
    Bu marka Türkiye'de yok ve orjinal olduğunu söylüyordu bir araştır istersen

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Tavsiye etmem burda bütçene uygun illa ki bir mont vardır. 4rider venom prosev gibi nispeten ucuz markalardan alın daha iyi. Denemeden de almayın.

carter17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aliexpressten tam 5 adet mont aldım, 1 adet Dainese Spr speed tex kendime 1 adet Komine Yazlık kız arkadaşıma 2 adet Deri mont 1 adet Kışlık Duhan mont.

Dainese Spr Speed Tex : 95 Dolara aldım, bu ürünün aynısının TR'de 1.300TL'ye almış ağabeyimin montuyla kıyasladım gram fark yok, ayrıca korumalarının duruşuda onunla aynı. korumalar sağlam duruyor, fakat motosiklet hızınız 200ü geçiyorsa yorum yapamam, 200den düşük hızlar için muhteşem kalitede. L giyiyorum XL aldım tam oldu

Komine Yazlık olan : Buna 120dolar ödedim ama TR'de bu ürünün aynı kalitesi en az 1.500TL, aldığım daineseten çok çok daha kaliteli korumalara sahip. Göğüs koruması dahi var, bence alınabilecek en iyi yazlık mont, ali express için. TR'de çok mont denedim fakat 1000TL altında bu kalite görmedim. Xs ve S arası giyen kız arkadaşıma M aldık en dar haliyle tam oldu(Ayarlarını en dar hale getirdik)

Dainese Deri mont: 60dolara aldım 2 adet şekil duruyor diye, içinde gelen korumalar işe yaramaz, kullanacağım zaman yazlık montun korumalarını buna takıyorum. Kalite olarak çok üst düzey değil, baharlık bir mont, derisi kaliteli suni deri. L giyoyurm XL aldım tam oldu, kız arkadşaım için S aldık tam oldu.

Duhan mont : 65dolara aldım bu montuda kışın gayet soğuktan koruyor, korumaları yazlık montlar kadar süper değil fakat onların korumasını takarak kullanıyorum. 65 dolar ve 250cc altı için güzel tercih. L giyiyorum XL aldım çok hafif bol oldu, ayarları kısınca tam oldu.

TR'den 1000TL altına alacağınız montlardan daha iyi olduğuna emin olabilirsiniz. Özellikle Komine japon markası ve orijinal ayrıca aynı kalitede sanırım aynı marka olabilirler Benkia markası en kaliteli mont üreticileri.
    DesAres, ergunerbaş ve müsaitnick bunu beğendiler.

Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı carter17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aliexpressten tam 5 adet mont aldım, 1 adet Dainese Spr speed tex kendime 1 adet Komine Yazlık kız arkadaşıma 2 adet Deri mont 1 adet Kışlık Duhan mont.

Dainese Spr Speed Tex : 95 Dolara aldım, bu ürünün aynısının TR'de 1.300TL'ye almış ağabeyimin montuyla kıyasladım gram fark yok, ayrıca korumalarının duruşuda onunla aynı. korumalar sağlam duruyor, fakat motosiklet hızınız 200ü geçiyorsa yorum yapamam, 200den düşük hızlar için muhteşem kalitede. L giyiyorum XL aldım tam oldu

Komine Yazlık olan : Buna 120dolar ödedim ama TR'de bu ürünün aynı kalitesi en az 1.500TL, aldığım daineseten çok çok daha kaliteli korumalara sahip. Göğüs koruması dahi var, bence alınabilecek en iyi yazlık mont, ali express için. TR'de çok mont denedim fakat 1000TL altında bu kalite görmedim. Xs ve S arası giyen kız arkadaşıma M aldık en dar haliyle tam oldu(Ayarlarını en dar hale getirdik)

Dainese Deri mont: 60dolara aldım 2 adet şekil duruyor diye, içinde gelen korumalar işe yaramaz, kullanacağım zaman yazlık montun korumalarını buna takıyorum. Kalite olarak çok üst düzey değil, baharlık bir mont, derisi kaliteli suni deri. L giyoyurm XL aldım tam oldu, kız arkadşaım için S aldık tam oldu.

Duhan mont : 65dolara aldım bu montuda kışın gayet soğuktan koruyor, korumaları yazlık montlar kadar süper değil fakat onların korumasını takarak kullanıyorum. 65 dolar ve 250cc altı için güzel tercih. L giyiyorum XL aldım çok hafif bol oldu, ayarları kısınca tam oldu.

TR'den 1000TL altına alacağınız montlardan daha iyi olduğuna emin olabilirsiniz. Özellikle Komine japon markası ve orijinal ayrıca aynı kalitede sanırım aynı marka olabilirler Benkia markası en kaliteli mont üreticileri.
    Hacı gram fark yok demişsin korumalar filan eyvallah da kaç kere yerde 100'le giderken o montlarla metrelerce sürüklendin?Zaten replika ürünler çoğu tabii dış görünüşünde fark olmayacak.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar,

Benimde boyum 1,60 kilom 48 ve bu montu 2 sene kullandım. 2. el düşünürseniz 250' tl' ye bırakabilirim. Sahibinden ilan numarası 509035860

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-motosiklet-ekipmanlari-kask-kiyafet-ekipman-clover-f03-kislik-motosiklet-montu-xs-boy-44-46-beden-509035860/detay/

Bunu satmak istememin nedeni kardeşler yamaha kampanyasında dainese d-dry mont almış olmam. İnanın korumalarını karşılaştırdığımda clover'ın korumaları daha kaliteli ve sağlam buldum. Üstelik sırt desteğide var. Dainesede yok, extra satılıyor.

Forumda yunusus komine diye bir markanın ürünlerini satın aliyordu.
    Bu marka Türkiye'de yok ve orjinal olduğunu söylüyordu bir araştır istersen

Motosikleti
    Sym Wolf 250 NI
    Ben de yunusus'un tavsiyesi üzerine aliexpress sitesinden Komine mont-pantolon-eldiven almıştım. 2 senedir kullanıyorum gayet güzel ve kaliteli tavsiye ederim. Eğer kullanıcı yorumlarını ve değerlendirmelerini göz önünde bulundurup alırsanız bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)