Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

MOTOSİKLET ALDIRMIYORLAR- ALTERNATİF NE OLABİLİR ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar öncelikle aranıza yeni katıldım.
    20 yaşıma geldim, çok motosiklet istiyorum ama ailem bir türlü izin vermiyor. Aramız açılmaya başladı bu sebepten. Benim de çok isteğim var bu yönde bir türlü uzlaşamadık. Onların rızası olmadan da gidip alamam. İzmirde yaşıyorum 2 senedir aktif olarak araç kullanıcısıyım ama artık trafik ve araç yakıtı beni bıktırdı. Bu yüzden motosiklet istedim olmuyor
    Elektrikli motosiklet mi alsam diyorum veya bisiklet. Bunlarla ne kadar verimli bir yolculuk yapabilirim ? Gideceğim mesafe bilenler için buca-çankaya arası ve oturdugum semtteki gittiğim yerler pek uzun yol yapmayacagım. Belki bisikletle falan başlarsam ailem zamanla alışır ve motosiklete dönerim. Bu durumu yaşamış abiler vardır, bi yol yordam gösterirseniz çok memnun kalırım.
    İyi geceler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LiseliMotorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SPORT
    Hocam https://www.youtube.com/watch?v=whwKBySnxxE bu videoyu ailenize izletmenizi öneririm.
    Önce ekipmanlarınızı alacağınızı eğitiminizi alacağınızı söyleyin bir sıkıntıda motoru zincirlesinler böyle güvenceler verin onlara
    Allahtan benim babam motorcu şu hayattaki tek şansım :D

Kimse sana motor al demez yüzüne demek isterler fakat yarın kaza yaptığında kimse kendini suçlu görmek istemez.

Benimkiler evden atıcaz diyorlar evlatlarıyım nereye atıyorlar ben birazda yüzsüzüm hayat kısa düşünürken bile zaman tükeniyor.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Kardeşim, paranı kazanıp motorunu satın alıp paşalar gibi biniyorsun. Öyle izin alma falan yok. Yaşın yirmi senin. Ha tabi para falanda isteme.
    jimi_hendrix ve engin_deniz bunu beğendiler.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim, paranı kazanıp motorunu satın alıp paşalar gibi biniyorsun. Öyle izin alma falan yok. Yaşın yirmi senin. Ha tabi para falanda isteme.
    Ben aynen bunu yaptım. Yıllarca izin istedim olmadı. Gittim aldım ve aldığımı söyledim.
    yürekçe ve engin_deniz bunu beğendiler.

Onu da belirttim sizden para istemiyorum ben karşılayacağım dedim ama o da olmadı

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir Avrupali-amerikali genç 20 yaşındaki dünyayı dolaşıyor. kendi kararlarını tek başına alıyor. ailesi ile işi bitiyor

bizde ise tam tersi. 30 yaşına kadar aileye bağımlı bir hayat. 30 yaşında evlen, çocuk olsun, eve kapan. çalış çabala emekli ol öl.

batılıların başarısını sırrı bu işte. 20 yaşında tam donanımlı bir birey haline geliyorlar. özgürlüğü doya doya yaşıyorlar. bu da beraberinde başarıyı getiriyor.

neyse kardeşim sen benim yazdıklarıma bakma. şimdi gider bir motor alırsın, başına bir şey gelirse mesuliyet kabul etmem.

saygılar..
    gogozh, MD.Murat ve Gietti17 bunu beğendiler.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    parayı bastırıp alıcan eve getiricen bukadar basit,seni asacak halleri yok,,önce caz edecekler bağırıp çağıracaklar bunu göze alıcan,ama mecburen alışacaklar başka yolu yok

ben öyle yaptım,,herkes bana karşıydı,annem babam,hanımla çok büyük kavga bile ettik,sonunda kimseye sormadan aldım getirdim,,bağırma çağırma surat asmalar falan derken alıştılar
    sonra hanımı zorlada olsa motora bir bindirdim,,motorun pratikliğini kolaylığını ,gittiğimiz heryerde park edebildiğimizi gördükten sonra motora bir alıştı,,şimdi nereye gidecekse motorla gitmek istiyor,,
    şimdi annem dahil bütün sülale herkes alıştı artık,kimse yadırgamıyor

haaa bu arada söylemeyi unuttum benin motor haricinde scirocco spor arabamda vardı,istanbul trafiği malum motora iyice alıştıktan sonra aracımı kullanmadığımdan boşuna sigorta ve vergi vermemek için 2 ay önce aracımıda sattım
    SRDR KTM 390, hyanax100 ve mbaysal bunu beğendiler.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    motosiklet ehliyetin varsa, motosikletin tek alternatifi yine motosiklettir.
    ama yok ehliyet yoksa, elektrikli bisiklet alacan..
    mbaysal bunu beğendi.

Gelişmeleri yazıyorum.
    Ailemle uzun uzun konuştuk fakat rızaları yok. Üzülmelerini istemiyorum. Birde çok zengin bir tanıdığımızın oğlu motosiklet kazasında yaşamını yitirmişti onu da baz alarak savunuyorlar kendilerini, en pahalı ekipmanları kullanıyordu ama yine de korumadı gibisinden. Eskiden elektrikli motosikletim vardı sonra satmıştık. Bir tek elektrikli motosiklete izin veriyorlar. Onu da anlamış değilim. Şehir içerisinde elektrikli motosiklet kullanılır mı ? Yarın bir gün çok canımı yakar mı ?

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Pillibisiklet.com

Burda özel yapım 1200w lık bisikletler var,
    60km hızı görüyor.
    Hiç yoktan iyidir.
    Benzin masrafında olmaz.
    mbaysal bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı mbaysal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gelişmeleri yazıyorum.
    Ailemle uzun uzun konuştuk fakat rızaları yok. Üzülmelerini istemiyorum. Birde çok zengin bir tanıdığımızın oğlu motosiklet kazasında yaşamını yitirmişti onu da baz alarak savunuyorlar kendilerini, en pahalı ekipmanları kullanıyordu ama yine de korumadı gibisinden. Eskiden elektrikli motosikletim vardı sonra satmıştık. Bir tek elektrikli motosiklete izin veriyorlar. Onu da anlamış değilim. Şehir içerisinde elektrikli motosiklet kullanılır mı ? Yarın bir gün çok canımı yakar mı ?
    Kardeşim durumun varsa,madem sadece elektrikliye izin var.

Buyur en babasindan;

Zero S/SR veya DS/DSR olabilir.

Gietti17 bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar rs 200
    Ha elektrikli bisiklet ha scooter. Yaptıkları hızlar aşağı yukarı aynı Bana elektrikli bisiklete bile izin vermiyorlarken yaşımı doldurunca ben motosiklet almaya gidiyom dedim çıktım noterdeyken babam geldi sigorta masrafı fazla olmasın diye kendi üstüne aldı aldığım motoru da sattım üstüne onlar da biraz koydu pulsar aldım pulsardan önce xmax felan aldırmaya çalışıyordu kendisi de binecek diye ama almadım Şimdi kendine de bir scooter aldı onla uğraşıp duruyor. Ha tabi bunlardan öncesinde ufak patırtı kütürtü oldu

Motosikleti
    Cbf150
    Şu yazıyı okumamışsın sanırım.

http://www.motosiklet.net/forum/ayse...-ule-b-lg.html

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    motosiklet için aileden izin almaya gerek yok, alıp kapının önüne koyarsın ve kullanırsın.

buradaki bir insan evladının ailesi razı gelmemiştir ama bir şekilde biniyoruz bu motosikletlere, bu konuda ailene bağlı kalmamalısın. yaşında çok küçük değil, kendim alabiliyorum diyorsan al gitsin.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Merhaba,

Bir ebeveyn olarak daha farklı bir gözle düşüncelerimi anlatayım.
    Çocukken bisikletin varmıydı? Vardı ise bisiklete nasıl binerdin? Dikkatsizmiydin? Çok düşermiydin? Geçmişinde bisikletinle yaşadığın küçükte olsa kaza yaşadın mı? Bakımını yaparmıydın, kendin tamir edebilirmiydin vs?
    Şu an da ailenin bir arabası var mı? Var ise ehliyetin var mı? Aileni arabayla bir yere götürdün mü? Trafiği iyi okuyabildiğini, dikkatli bir sürücü olduğunu ailen canlı olarak sen araç kullanırken görebildi mi? Araç kullanmakta onlara güven verebildin mi?
    Eğer bunları olumlu yönde yapabildiysen, bir baba olarak söylüyorum, fazla sıkıntı çıkarmamaları gerek.
    Eğer daha önce trafikte araç kullanmadıysa, ben de çocuğumun trafikte İLK kullanacağı ARACının motorsiklet olmasını istemem.
    Bence önce 'Trafik' denen ve içerisinde 'kaza' unsurunu içeren olaya elinden geldiğince hakim olabilmen, trafik kurallarına uyman, gerekli tedbirleri önceden sağlaman. Bu bilinç ve beceriyi daha önce bir şekilde gösterebildiysen, ve önemli bir vukuat yaşamadıysan sıra motorsiklete geldiğinde senin ' sorumlu' ve ' bilinçli' bir araç kullanıcısı olduğu düşünüp fazla itiraz etmezler diye düşünüyorum.
    levend84 ve SRDR KTM 390 bunu beğendiler.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı mbaysal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gelişmeleri yazıyorum.
    elektrikli motosiklet şehir içinde kullanılırmı derken,,zaten elektrikli şehir içinde kullanmak kısa mesafeler içindir,,elektrikliyle uzun yola gitme gibi bir şansınız olmaz zaten yollarda kalırsınız

madem elektrikliye izin var ozaman levend84 ün alternatiflerini değerlendir

Alıntı papazkemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu yazıyı okumamışsın sanırım.

http://www.motosiklet.net/forum/ayse...-ule-b-lg.html
    Harika bir fikir. Bence kask alarak başlayabilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim durumun varsa,madem sadece elektrikliye izin var.

Buyur en babasindan;

Zero S/SR veya DS/DSR olabilir.

https://i.hizliresim.com/LOjd6j.png
    Aletler çok iyi ama çok fazla pahalı baya baya aşar bunlar beni. 19 bin euro yazıyordu yanlış görmediysem

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:18 ----------

Alıntı hyanax100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Bir ebeveyn olarak daha farklı bir gözle düşüncelerimi anlatayım.
    Çocukken bisikletin varmıydı? Vardı ise bisiklete nasıl binerdin? Dikkatsizmiydin? Çok düşermiydin? Geçmişinde bisikletinle yaşadığın küçükte olsa kaza yaşadın mı? Bakımını yaparmıydın, kendin tamir edebilirmiydin vs?
    Şu an da ailenin bir arabası var mı? Var ise ehliyetin var mı? Aileni arabayla bir yere götürdün mü? Trafiği iyi okuyabildiğini, dikkatli bir sürücü olduğunu ailen canlı olarak sen araç kullanırken görebildi mi? Araç kullanmakta onlara güven verebildin mi?
    Eğer bunları olumlu yönde yapabildiysen, bir baba olarak söylüyorum, fazla sıkıntı çıkarmamaları gerek.
    Eğer daha önce trafikte araç kullanmadıysa, ben de çocuğumun trafikte İLK kullanacağı ARACının motorsiklet olmasını istemem.
    Bence önce 'Trafik' denen ve içerisinde 'kaza' unsurunu içeren olaya elinden geldiğince hakim olabilmen, trafik kurallarına uyman, gerekli tedbirleri önceden sağlaman. Bu bilinç ve beceriyi daha önce bir şekilde gösterebildiysen, ve önemli bir vukuat yaşamadıysan sıra motorsiklete geldiğinde senin ' sorumlu' ve ' bilinçli' bir araç kullanıcısı olduğu düşünüp fazla itiraz etmezler diye düşünüyorum.
    2 yıl oldu B sınıfı ehliyetimi alalı ve aldığım günden beri aktif olarak sürekli araç kullanıyorum. Şuan üniversite öğrencisiyim hergün izmir-turgutlu okula gidip geliyorum arabayla. Arabadayken hiç gözleri arkada kalmıyor, trafik konusunda da çok tecrübe edindim kendime güveniyorum ama bunu onlara anlatamıyorum.
    hyanax100 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kardeş ne guzel okula arabayla gidip geliyormussun mis gibi..kişi atlat boyle baharda ayar çekersin.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş ne guzel okula arabayla gidip geliyormussun mis gibi..kişi atlat boyle baharda ayar çekersin.
    İsteğim o yönde zaten kabul ettiremiyorum bu havalarda hiç motosiklet almaya yanaşmazlar. Bahar gibi kücük birseyler aldırabilirim. Ama önce buna alıştırmam lazım onları. Kask alıp odamın ortasına koyacağım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)