Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Soğuğa dayanıklı , kışlık eldiven bakıyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wokiie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Herkese merhaba geçen açtığım konuya uyarı aldığım için dersimi alıp burdan devam ediyorum

Max 300₺ civarında üşütmeyen, 40 dk götürse yeter, bir kışlık eldiven arıyorum.

Elimde RİCHA NASA var yani arkadar denemem için verdi sağolsun bende denedim ve ellerim yine üşüdü baya dondum. Bende buraya danışayım dedim.
    Hava 2 derece falan oluyor akşamları saat 8 gibi falan bu akşam 8 dereceydi onda bile üşüdüm. Sizin tavsiyelerinizi bekliyorum

İYİ FORUMLAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Polar iç eldivenle kullan. İş yapar.

Motosikleti
    honda cb500f
    Eldiven degilde bu kuryelerin taktigi elin icine sokuldugu plastiklerden al.sekil bisey isysn burcen varsa tucano urbanun var 230 tl civari. Kisin ancak bunlar isini gorur.eldiven bir yere kadar

Motosikleti
    yamaha cryptone
    benim yazacağımı arkadaş yazmış.

eldivenin kralı var, bir dane gore tex, bir de difi, bu eldivenler 300- 400 lira civarına satılmakta. sabahın soğuğunda ellerim buz tutuyor, gün içi motora binince de yine üşüyor eller...

bunu son iki haftadır anladım çünkü iki hafta önce gittim 40 tlye el kılıfı denilen kuryelerde olan, içi yünlü dışı panzot olan kılıflardan taktırdım. iki haftadır difi ve dane eldivenlerimi bıraktım sadece yazlık hafif bir eldivenim var onu takıyorum. zerre üşüme yok şiddetle tavsiye ederim.

onun verdiği gazla diz örtüsü de yaptım kendime bildiğin brandadan. herkese tavsiyedir... kuryeler kullanıyor deyip küçük gören kişilere aldırmayın. vücudu soğukla sakatlayınca bu artistler size yardımcı olamaz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:01 ----------

Eldiven yine al tabiki. Fakat eldiven 40 dakikalık yolculukta yinede soğuk oluyor. Özellikle don havası olduğunda elim üşüyor.
    Bende fotoğraftaki ürünü aldım ve kendinden ısıtmalı elcik aldım % 90 işe yarıyor.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    decathlon a git kayak eldiveni al

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Yav beyler şaka mısınız ? R25'e nasıl takayım ben o kurye elciklerini ?

Alıntı Wokiie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav beyler şaka mısınız ? R25'e nasıl takayım ben o kurye elciklerini ?
    Arkadaşım benim motora bu ürün uydu. Senin motora yakışanı internetten bulursun. Isıtmalı elcik soba gibi oluyor senin motorunda görüntü değiştirmez bu arada

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı MUSTAFA KIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım benim motora bu ürün uydu. Senin motora yakışanı internetten bulursun. Isıtmalı elcik soba gibi oluyor senin motorunda görüntü değiştirmez bu arada
    Hocam şimdi elcik ısıtma ayrı bir dünya aküyü bozar diyen var avuç içi ısınır da dışı soğur diyen var. Üstelik kurye elciğinin hiç bir şekilde olanını takamam r25'e. Bende yaptım kuryelik biliyorum elciklerin olayını ama r25'e takılmaz. Hareket kabileyetimi bozar.

cyberdanger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ısıtmalı elcik tavsiye ederim. Fırın gibi mis.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı mustf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim yazacağımı arkadaş yazmış.

eldivenin kralı var, bir dane gore tex, bir de difi, bu eldivenler 300- 400 lira civarına satılmakta. sabahın soğuğunda ellerim buz tutuyor, gün içi motora binince de yine üşüyor eller...

bunu son iki haftadır anladım çünkü iki hafta önce gittim 40 tlye el kılıfı denilen kuryelerde olan, içi yünlü dışı panzot olan kılıflardan taktırdım. iki haftadır difi ve dane eldivenlerimi bıraktım sadece yazlık hafif bir eldivenim var onu takıyorum. zerre üşüme yok şiddetle tavsiye ederim.

onun verdiği gazla diz örtüsü de yaptım kendime bildiğin brandadan. herkese tavsiyedir... kuryeler kullanıyor deyip küçük gören kişilere aldırmayın. vücudu soğukla sakatlayınca bu artistler size yardımcı olamaz...
    Cryptona diz örtüsünü nasıl uydurdunuz? brandayı kemerle mi bağladınız?

Motosikleti
    yamaha cryptone
    nasıl uydurdum? yan çantalarım sayesinde.

ama yan çanta kullanmıyanlar da uydurabilir. öncelikle iyi bir brandacı bulup 70/ 135 ölçüsünde kalın brandayı arkasına iki metal delik olacak biçimde diktirin. bu brandayı direksiyonun altındaki iki yan vida var oraya monte ediyoruz. sonrasında bir pense ve kalın tel lazım. brandadaki iki deliğin denk geldiği yere ki, arka çanta demirinin başladığı bir yerlere denk gelir. bu pense ve kalın telle çengel yapıp monte ediyoruz demire. ben yan çentaya tutturdum çengeli sonra da dizlerimize brandayı örtüp sıcacık yolculuklar yapıyoruz. unutmayın, sağ ve sol tarafa iki çengel ve yolculuk sırasında brandadaki delikleri bu çengellere takıyorsunuz ki branda sabit duruyor...

Motosikleti
    ......
    @mustf

Teknik bilgi için teşekkür ederim,diz örtüsü soğuklarda mutlaka faydalı,lakin bir kaza durumunda sıkıntı çıkarabilir,sonuçta ani refleks ve ayak hareketini engelleyebilir.

Motosikleti
    yamaha cryptone
    kardeşim hareketini engellemiyor bunu uygulamadan bilemez ve anlayamazsın. bu sadece dizinde bir örtü oluşturuyor. senin dediğin dar bir örtü durumunda olur böyle birşey yok. ki zaten dar olması durumunda kullanımı mümkün değil mecburen geniş bir ölçüde olmak zorunda.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kurye elciği rüzgarı kestiği için takmalısın

Yazlık eldiven + elcik ısıtma + kurye elciği ile kullanıyorum

Elcik ısıtma + kışlık eldiven olabilir

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Decatlondan 40tlye kayak eldiveni aldım 500liralık motosiklet eldiveninden daha sıcak tutuyor, koruma bekleme tabi...

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Hatta Decathlon'da kayak eldivenlerinin gore-tex'i de var, kullanıyorum.
    Uzun süreli kullanıldığında parmak uçları hafiften üşüyor, bence iyi ama kalın olduğu için hissiz.

Motosikleti
    ......
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hatta Decathlon'da kayak eldivenlerinin gore-tex'i de var, kullanıyorum.
    Uzun süreli kullanıldığında parmak uçları hafiften üşüyor, bence iyi ama kalın olduğu için hissiz.
    snowpeak reusch goretex modeli mi?

Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    https://urun.n11.com/eldiven/richa-c...eni-P147023095

Birkaç gün önce Richa Cold Protect GTX Gore-Tex aldım. Aşağıda bağlantısını paylaştığım yabancı teste güvenerek bir seçim yaptım zira bizde böyle şeyler olmuyor... Ürün yeni ve kullanma sürem kısa olduğu için çok fazla bir şey diyemiyorum lakin yüksek kalite hissi uyandırdığını söyleyebilirim. Rüzgar geçirmiyor dolayısıyla soğuk olmuyor (uzun yolda denemedim). Yağmura denk gelmedim ama gore-tex'in nasıl çılgın bir şey olduğunu biliyorum, su da geçirmeyeceğine eminim. Korumaları güven verse de bilek kısmında koruma olmaması bir dezavantaj. Cırtları sağlam, bendeki yazlık five gloves gibi eli oynattığında yerinden çıkan cinsten değil. Kışlık olmasına rağmen fit kesim, Ali-express'teki eldivenler gibi çuval değil. Elcik hissiyatı yazlık kadar olmasa da gayet yeterli sonuçta çok katmanlı kışlık eldiven... Ben normal bedenimi aldım, tam oldu. Sonuç olarak tavsiye edebilirim.

Bahsettiğim test: http://www.visordown.com/features/pr...weather-gloves

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Vexo King de düşünebilirsin, bence tam bir f/p ürünü..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)