Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

KEDİYİ EZDİM VE ŞUAN ÇOK ÜZGÜNÜM :((

Motovento
    REKLAM ALANI
    HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Selamlar cümleten .Akşam iş çıkışı trafigin yogun kısmında hızım 20 -30 iken altıma bişey fırladıgını gördüm ve üstünden geçtim.Kontağı kapattıgım gibi fırladım ve malesef havaya sıçrıyordu , çok acı çekiyordu motorum cbf 150.İnsanlar toplandı ''ne oldu ?'' ''Kim ezdi ?'' ''Ölmüş o artık ölmüş giderken çöpe at orda bırakma''Gibisinden konuşuyolardı.Hemen gerekli kişilerde itripata geçtim tabi alo 118 den başladm.Gerekli kişileri aradıktan sonra malesef araç yönlendiremeyiz dedi ve çok sinirlendim ve adreslerini istedim.Ters yön , kırmızı ışık çalınan kornalara rağmen kediyi sağ salim teslim ettim ve yarın bilgisini alıcam.Kedinin burnundan sürekli kan geliyordu.Bi şekilde onu üşütmeden güvenli ellere teslim ettim .Rabbim şifasını inşallah verir dilegiyle iyi akşamlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Helal olsun abi Allah korumuş seni ama kediye birşey olmamıştır inşallah.
    HONDAANTALYA ve MotoRR bunu beğendiler.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Bende gecen sene arabayla kopege carpmistim unutmayin hayvanlara carparsaniz 153ü arayin hayvan ambulansi geliyor.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Geçen hafta ben de arabayla kedi ezdim malesef kedi fırladı tekerin altına girdi, neyse ki çok acı çekmeden can verdi, inanılmaz üzüldüm yapacak bir şey yoktu. Burnundan kan geldiyse yaşaması zor inşallah fazla acı çekmemiştir. Geçmiş olsun insan fena oluyor ama takdiri ilahi sonuçta.
    HONDAANTALYA bunu beğendi.

j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    benim kedimde 5 gündür yakıp inşallah araba falan çarpmamıştır :(
    LiseliMotorc, HONDAANTALYA ve yürekçe bunu beğendiler.

Motosikleti
    nc70x dct/dio/pcx
    Ne guzel bir insansin..
    MotoRR, Se-ZeR ve HONDAANTALYA bunu beğendiler.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Yapılması gerekeni yapmışsınız helal olsun.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kedilerin gözlerini far aliyor,aniden durup kaliyorlar.dikkat etmek lazim,elinden geleni yapmissin.musait zamanda yetime,öksuze sadaka vermekte fayda var.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Geçmiş olsun,umarım yaramza iyileşir,sizde sahiplenirseniz,bizleride,kediciğide sevindirmiş olursunuz,son durumunuda lütfen haber edin.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Kötü bir his, bende yaptım böyle bir kötülük bir kediye. Gece uyuyamamıştım..
    Olabiliyor bazen, sen elinden geleni yapmışsın en azından öyle düşün ..
    Ben kediyi gördüm ve korkar önüme atlar diye yavaşlamıştım.Bana baktı oralı olmadı, aha dedim korkmayacak, der demez bir anda atladı önüme, halbuki korkar diye durma noktasına gelmiştim. Ona rağmen, tekerle döndü, kurtuldu ve koşarak uzaklaştı. Peşinden baktım dolandım etrafta ama gitmişti.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok aşırı sakin kullandığımdan önüme taş bile atsalar çarpmadan dururum. ayrıca üstünüze düşen görevi yapmışınız umarız iyileşir

TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    Alıntı HONDAANTALYA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar cümleten .Akşam iş çıkışı trafigin yogun kısmında hızım 20 -30 iken altıma bişey fırladıgını gördüm ve üstünden geçtim.Kontağı kapattıgım gibi fırladım ve malesef havaya sıçrıyordu , çok acı çekiyordu motorum cbf 150.İnsanlar toplandı ''ne oldu ?'' ''Kim ezdi ?'' ''Ölmüş o artık ölmüş giderken çöpe at orda bırakma''Gibisinden konuşuyolardı.Hemen gerekli kişilerde itripata geçtim tabi alo 118 den başladm.Gerekli kişileri aradıktan sonra malesef araç yönlendiremeyiz dedi ve çok sinirlendim ve adreslerini istedim.Ters yön , kırmızı ışık çalınan kornalara rağmen kediyi sağ salim teslim ettim ve yarın bilgisini alıcam.Kedinin burnundan sürekli kan geliyordu.Bi şekilde onu üşütmeden güvenli ellere teslim ettim .Rabbim şifasını inşallah verir dilegiyle iyi akşamlar.
    Kediyi ezmemek için kenardaki metal çöp konteynerine carpan ve ic kanamadan dolayı bir böbreği alınan, haftalarca kan işeyen, hala hergun agrisini çeken ve hayatı boyunca daha dikkatli yaşamak durumunda kalacak olan tecrubeli bir motorcu arkadaşımla konuşmak ister misin?
    Bunada "şükür". Olmasa iyiymiş ama Allah'tan sizde birşey yok.
    hasmet bunu beğendi.

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı TUTITO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kediyi ezmemek için kenardaki metal çöp konteynerine carpan ve ic kanamadan dolayı bir böbreği alınan, haftalarca kan işeyen, hala hergun agrisini çeken ve hayatı boyunca daha dikkatli yaşamak durumunda kalacak olan tecrubeli bir motorcu arkadaşımla konuşmak ister misin?
    Bunada "şükür". Olmasa iyiymiş ama Allah'tan sizde birşey yok.
    Kediyi farketmemle üstünden gecmemin arasındaki saniyeyi bir bilseniz..Önceden fark etseydim motosikleti yatırıp çarpmazdim.Şuan içim parçalaniyor .Zaten 10 binlira dolandırildim onun stresi ayrı bi canımı yakıyor üstüne birde bu can gelince bittim ben..

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Duygusallığın yeri ve zamanı değil.

Müsterih olun.

Önünüze bu tür kurtaramayacağınız durumlar çıktığında çarpıp geçeceksiniz; TUTITO arkadaşın bahsettiği daha üzücü olaylar yaşamamak için.

Elbette bu tür durumlarla karşılaşmayacak şekilde daha tedbirli sürmek en doğrusu... DKN arkadaşın yazdığı gibi, önünüze taş atsalar durabilecek şekilde hatta...

Ama neticede; önce insan...
    HONDAANTALYA ve LiseliMotorc bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Cok uzucu bir olay. Cok gaddar gibi olacak ama burada egitimde 15 kilo altindaki hayvanlar icin yolunuzu degistirmeyin diyorlar. Zaten bir cogunda hayvan son anda kaciyormus. Ama yolun disina cikar da ciddi kaza gecirirseniz cok pisman olursunuz. Ucakta yanimda genc bir cocuk ahlayip vahliyordu. Kedi ezmemek icin stoppie yapmis, ama dengeyi koruyamamis ve motosiklet ustune dusmus. Bayagi kaburgasi kirilmis. Sabit duramiyordu koltukta... Gecmis olsun.

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GezeGeze
    Ne demek duygusallığın yeri ve zamanı değil burada bir candan bahsediliyor, bu insan türü olabilir kedi türü olabilir ne farkeder?

Neden önce insan, bu iki türün hayatlarının değerini neye göre kıyasladınızda bir öncelik sırasına soktunuz?

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Çok üzüldüm dostum :( umarım iyi olur. Bende Antalya'da yaşıyorum bir gün yaralı bi köpek buldum bayındır parkında aramadığım hiç bi yer kalmadı bi ambulans yollamadılar, en son belediyeyi arayıp bütün olan biteni kaydettiğimi bu hayvana birşey olursa videoyu bütün ülkeye yayacağımı söyledim ambulans gelip aldı akibetini bilmiyorum ama içim rahat etmeyecekti bırakıp gitsem. Şehrimizde bu durumları umursayan hiç bir kurum yok. Senin de canına gelmemiş çok şükür. Gönlünü rahat tut senin kalbinin güzelliği yeter. Psikoleji bozan bi durum ama kaza işte adı istünde yıpratma kendini. Allah beterinden korusun.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Başıma geldi kedi yola atlamıştı motor bloğuna kafası gelmişti ölmüştü maalesef ..Çok kötü oluyor..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Geçmiş olsun. Size birşey olmamış, elinizden geleni de yapmışsınız. Önemli olan bu.
    Dolandırılma hikayenizi kimse sormamış?
    Merak ettim eğer özel değilse. Ciddi bir para...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Gietti17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GezeGeze
    Ne demek duygusallığın yeri ve zamanı değil burada bir candan bahsediliyor, bu insan türü olabilir kedi türü olabilir ne farkeder?

Neden önce insan, bu iki türün hayatlarının değerini neye göre kıyasladınızda bir öncelik sırasına soktunuz?
    Ne mi farkeder? İnsanla hayvan bir midir? Dalga mı geçiyorsunuz? Hangi dünyada yaşıyorsunuz Allah aşkına?

Bakın bu başlığı sizinle okuyan insanlarin çoğu hayvanları öldürüp afiyetle yiyorlar. Sonra da derisini yüzüp ayakkabı yapıp giyiyorlar. Hele forum olarak bize o da yetmiyor, ceket ayakkabı eldiven yapıp ekipman diye giyiyoruz.

Bi de siz hayvanları ne zannediyorsunuz? Yavrusunu öldürüp yiyen aslan belgeseli izleyin biraz, küçük aslan yavrularının, kendileri ile birlikte doğan kardeşlerinin bedeninden ayrılmış kafası ile top gibi oynadığını izleyin. Bunlar kediler için normal davranışlar. İnsanlar için değil. Genel olarak tabii ki...

Hayvanları sevelim, koruyalım, da meselenin b@kunu da çıkarmayalım afedersiniz. Sağlığınızı koruyan, icabında hayatınızı kurtaran ilaçların çoğu bu yolda hayatını kaybeden deney hayvanları sayesinde hizmetinizde. Kullanmayın bi zahmet, protesto edin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)