Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

KEDİYİ EZDİM VE ŞUAN ÇOK ÜZGÜNÜM :((

Motovento
    REKLAM ALANI
    HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Günaydın kediyi teslim ettiğim yere ulaşmıyorum , is yerinden izin alıp gormeye gitcem yoksa catlicam burda.[COLOR="Silver"]

Kurban olduğum yaşıyor arkadaşlar 😂😂😂😀

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:12 ----------

Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun,umarım yaramza iyileşir,sizde sahiplenirseniz,bizleride,kediciğide sevindirmiş olursunuz,son durumunuda lütfen haber edin.
    Hekim yaşıyor dedi bi kaç içinde sahiplendirmeye uygun olur dedi.Şuanda teslim edemeyiz dedi.İlk kedim olucak kendisi yuvası bile hazir.
    hasmet, zabuzaretta, fz6_fazer ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    Kedinin ölmemesi ve senin rahatlaman çok sevindirici.

Ama ya ölseydi?...
    Ölseydi güzel bi mezar yapardın o kediye.
    Hatta çarptığın yerde mum yakar, çiçek koyardın yol kenarına.
    Ne duygusal bir sahne olurdu ama.
    Sonrada bizim çöpçüler gelince hödükler anlamaz süpürürlerdi herşeyi.
    HONDAANTALYA bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı TUTITO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kedinin ölmemesi ve senin rahatlaman çok sevindirici.

Ama ya ölseydi?...
    Ölseydi güzel bi mezar yapardın o kediye.
    Hatta çarptığın yerde mum yakar, çiçek koyardın yol kenarına.
    Ne duygusal bir sahne olurdu ama.
    Sonrada bizim çöpçüler gelince hödükler anlamaz süpürürlerdi herşeyi.
    Neden üstüne geliyosun bunkadar ? Ne mezarı ne mumu ? Şuan dünyanın en güzel haberini aldim , sana yazıcak son cevabım bu..

Motosikleti
    Artık yok
    👏 güzel insansınız, yaptığınız davranış ve yukarıda verdiğiniz cevap...
    HONDAANTALYA ve MotoRR bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBF 150

Kötü bir telefonla cekebildim son durum bu.Ilginiz için teşekkürler, Merak edenler olursa sürekli takipteyim.
    hasmet, Alonedark93, jackonbir ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sevindirici bir haber. Ne guzel. Gecmis olsun...

Bundan 3 sene sonra bir gece kedi birden korku icerisinde uyaniverir. Kendisine kimin vurdugunu hatirlamistir. Tirnaklarini biler. Aynanin karsisina gecip jilet gibi keskin dislerine bakar. Goz bebekleri tepsi kadar olmustur. Ve sessizce yatak odasina dogru agir adimlarla ilerler [korkunc sahne oncesi gerilim olusturan korku filmi muzigi]
    HONDAANTALYA, bankimuun ve LiseliMotorc bunu beğendiler.

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Bir kaç hafta geçireceği zorluk, hayatı boyu sıcak bir ev de rahat yaşamasına vesile olacak. Yapmanız gerekeni yaptığınız için, 6 sokak kedisi olan biri olarak teşekkür ediyorum.
    HONDAANTALYA bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Vay be insanlık ölmüş diyorlardı??
    Allah sana kaza bela vermesin..
    [IMG][/IMG]
    LiseliMotorc ve aquarist4 bunu beğendiler.

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne mi farkeder? İnsanla hayvan bir midir? Dalga mı geçiyorsunuz? Hangi dünyada yaşıyorsunuz Allah aşkına?

Bakın bu başlığı sizinle okuyan insanlarin çoğu hayvanları öldürüp afiyetle yiyorlar. Sonra da derisini yüzüp ayakkabı yapıp giyiyorlar. Hele forum olarak bize o da yetmiyor, ceket ayakkabı eldiven yapıp ekipman diye giyiyoruz.

Bi de siz hayvanları ne zannediyorsunuz? Yavrusunu öldürüp yiyen aslan belgeseli izleyin biraz, küçük aslan yavrularının, kendileri ile birlikte doğan kardeşlerinin bedeninden ayrılmış kafası ile top gibi oynadığını izleyin. Bunlar kediler için normal davranışlar. İnsanlar için değil. Genel olarak tabii ki...

Hayvanları sevelim, koruyalım, da meselenin b@kunu da çıkarmayalım afedersiniz. Sağlığınızı koruyan, icabında hayatınızı kurtaran ilaçların çoğu bu yolda hayatını kaybeden deney hayvanları sayesinde hizmetinizde. Kullanmayın bi zahmet, protesto edin.
    ''İnsanların hayvanları öldürüp afiyetle yemesi'' bu doğanın dengesidir, av-avcı ilişkisi diye gayet normal bir gerçek var. Forum olarak yaptığımızda yaşamın devamı için gerekli ve konu bu değil. Bir canlıya araç çarpıyor (av-avcı ilişkisi ile alakası yok) ve buna karşı ''duygusallığın yeri ve zamanı değil'' denerek yorum yapılıyor. Benim tepkim buna, bazıları hayvanlara karşı neden bu kadarda duyarsız olabiliyor?

''Kediye çarptın yaralandı mı at çöpe gitsin ne olacak hayvan zaten'' gibi

Aslanın kendi yavrusunu öldürüp yemesi (sanki burada biraz boku çıkmış he) kediler için normal bir şey olsaydı, her aslan yavrusunu yese bu tür şimdiye kadar nasıl çoğalacaktı?Bahsettiğiniz videoda başka bir sürünün yavrularını öldürüyor olabilir, belki de bazı padişahların çocuklarını öldürdükleri gibi de yapıyor olabilir, yani bunu taht kavgası olarak düşünebilirsiniz.

Hayvanlar bir amaç için bile olsa ölmesin demedim ve ölmelerini protesto edecek değilim, ki meselenin bu noktası da yaşamın devamı için gereklidir zaten.

Motosikleti
    pulsar rs 200
    Helal olsun, herkes yapmaz bu yaptığınızı. Kimisi çarptığı hayvana durup bakmıyor bile. Ben de 70km/h ile giderken bir kumruya çarpmıştım kaskla, Allahtan vizör açık değildi durdum kenarda baktım etrafıma ama kumruyu göremedim.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    Kedi senin üstüne kaldı hacı geçmiş olsun
    Ben bi kediyi iyileştirmek için 500 tl harcamıştım. Benim bebelere saldırınca mecburen başkasına vermek zorunda kaldım.
    Mevlam bu kediyi karşına çıkardıysa bi sebebi hikmeti vardır. Çok zorlanmayacaksan bırakma...

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı jackonbir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kedi senin üstüne kaldı hacı geçmiş olsun
    Ben bi kediyi iyileştirmek için 500 tl harcamıştım. Benim bebelere saldırınca mecburen başkasına vermek zorunda kaldım.
    Mevlam bu kediyi karşına çıkardıysa bi sebebi hikmeti vardır. Çok zorlanmayacaksan bırakma...
    Daha once kedim vardı zaten yaşı geregi fazla hayata tutunamadi cok ağlamıştım 😢Bekar yaşıyorum zaten Bir tabakta onun için ayırırım malum havalar soğuk.Ama öncelik onun ordan Sağlıkli bir şekilde taburcu olması 😀
    jackonbir bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Bi kere bir keçiye çarpmıştım, kolu kırdıktan sonra bi de yanındaki diğer keçiler kafa attı peşpeşe sen kimin kardeşini eziyon lan der gibi.
    Allahtan bir şeyi yoktu keçinin, umarım kedininde yoktur.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi kere bir keçiye çarpmıştım, kolu kırdıktan sonra bi de yanındaki diğer keçiler kafa attı peşpeşe sen kimin kardeşini eziyon lan der gibi.
    Allahtan bir şeyi yoktu keçinin, umarım kedininde yoktur.
    Hayvanlari hayvan gibi seviyorum, Keçi , kedi , köpek hepsi benim kardesimdir😃 Bu dünya sadece bizim değil onlarında dünyasi.
    fz6_fazer bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı HONDAANTALYA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayvanlari hayvan gibi seviyorum, Keçi , kedi , köpek hepsi benim kardesimdir�� Bu dünya sadece bizim değil onlarında dünyasi.
    Bana göre bu dünya bizim hiç değil..
    Asıl sahipleri bizim yaşamamıza müsade edip izin veriyolar ama biz hayvandan daha "Yaratik" olduğumuz için soylarını tuketiyoruz.
    Kaplanlar panterler silah kullanabilseydi eminim bir tane insan bırakmazdı dünyada.
    HONDAANTALYA ve fz6_fazer bunu beğendiler.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana göre bu dünya bizim hiç değil..
    Asıl sahipleri bizim yaşamamıza müsade edip izin veriyolar ama biz hayvandan daha "Yaratik" olduğumuz için soylarını tuketiyoruz.
    Kaplanlar panterler silah kullanabilseydi eminim bir tane insan bırakmazdı dünyada.
    Helal olsun sana üstadım mimiklerimi kitledin ��
    fz6_fazer ve MrMud bunu beğendiler.
    [B]Yamama BWS 100 , Honda Beat 100 cc , Honda Spacy 110 ,Honda Pcx

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Gietti17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''İnsanların hayvanları öldürüp afiyetle yemesi'' bu doğanın dengesidir, av-avcı ilişkisi diye gayet normal bir gerçek var. Forum olarak yaptığımızda yaşamın devamı için gerekli ve konu bu değil. Bir canlıya araç çarpıyor (av-avcı ilişkisi ile alakası yok) ve buna karşı ''duygusallığın yeri ve zamanı değil'' denerek yorum yapılıyor. Benim tepkim buna, bazıları hayvanlara karşı neden bu kadarda duyarsız olabiliyor?

''Kediye çarptın yaralandı mı at çöpe gitsin ne olacak hayvan zaten'' gibi

Aslanın kendi yavrusunu öldürüp yemesi (sanki burada biraz boku çıkmış he) kediler için normal bir şey olsaydı, her aslan yavrusunu yese bu tür şimdiye kadar nasıl çoğalacaktı?Bahsettiğiniz videoda başka bir sürünün yavrularını öldürüyor olabilir, belki de bazı padişahların çocuklarını öldürdükleri gibi de yapıyor olabilir, yani bunu taht kavgası olarak düşünebilirsiniz.

Hayvanlar bir amaç için bile olsa ölmesin demedim ve ölmelerini protesto edecek değilim, ki meselenin bu noktası da yaşamın devamı için gereklidir zaten.
    Anlıyorum. Tabii ki sebepsiz yere hiç bir canlı ölmesin. Kaza geçirip acı çeken hangi canlı olsa üzülür insan. Üzülmeyenden de korkulur. Benim tepkim sadece bir hayvan ve insanın hayatının karşılaştırılıp "niye insanınki daha önemli" sözüneydi.
    Gietti17 bunu beğendi.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Geçmiş olsun. Günümüzde duyarlı insanların nesli tükenmekte. Böyle biri olduğunuz için tebrik ederim.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlıyorum. Tabii ki sebepsiz yere hiç bir canlı ölmesin. Kaza geçirip acı çeken hangi canlı olsa üzülür insan. Üzülmeyenden de korkulur. Benim tepkim sadece bir hayvan ve insanın hayatının karşılaştırılıp "niye insanınki daha önemli" sözüneydi.
    bu söze tepkili olman durumu açıklamıyor.
    insanın herhangi bir canlıdan değerli olması ya da yemek için veya allah'a yakınlaşmak için bir günde milyonlarcası kesilebilirken bir kedi katletmenin ülke gündemini değiştirmesi içinden öyle kolayca çıkılacak meseleler değil.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Sapla samanı karıştırmayın.

"Duygusallığın yeri" ne zaman değil? Kediye çarpacakken duygusallığın yeri değil! Çarpıp geçeceksin; kendin düşmektense.

Bunun nesini anlamadınız anlamış değilim.

Buna şimdiden kendinizi hazırlamazsanız, başınıza gelecek olduğunda "kediye çarpmamak için" kırıp, düşüp kendinizi yaralama riskini göze almış olursunuz; ki değil motosikleti, koskoca otobüsü kediye çarpmamak için deviren ve onlarca yolcunun ölümüne neden olan kazalar var...

Ha, her halukarda "kedi öleceğine sen ölseydin" diyorsanız, o zaman siz asıl "insan canına" neden gereken önemi vermiyorsunuz peki diye sorarlar...

Hayvan sevgisi ardından siper alıp insanları - hele ki motosiklet gibi kaza durumunda yaralanma riskinin yüksek olduğu motorlu araçlar kullanırken - acil durumda nasıl davranacakları konusunda yanlış akılda kalacak şekilde yönlendirmeyin!

Muhakeme gücünüz yeterli değilse motosiklet kullanmamanızda fayda vardır...

Kediyi "çarptıktan sonra" orada bırakmayıp veterinere yetiştirmeniz tabii ki güzel bir davranış; hayatta kalması da bir o kadar sevindirici. Umarız tam olarak iyileşir...

Kediye kaza ihtimalinde çarpma konusunu hala anlamayan arkadaşlar için şu şekilde tekrardan özetleyebiliriz: İyi ki kedinin çarpma sonrası hayatta kalmış olmasını ve iyileşmesini konuşuyoruz; şükür ki HONDAANTALYA arkadaşın değil.

Herkese güvenli sürüşler.
    MertDastan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)