Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

şasisi bozuk motosiklet nasıl anlaşılır

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    kazalı motosiklet aldım ucuz diye aldım şasi yamuk mu normal mi nasıl anlaşılır sürerken sağa sola çekme olmuyor ama 90 km hızın üstüne çıkınca motor biraz sallanıyor yada titriyor işte ilk motorum olduğu için anlamam fazla

şasi bozuk mu nasıl anlaya bilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:26 ----------

çin çan çon değil honda japon

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Isterse jupiter mali olsun hepsinin sasisi gidebilir. Keske alirken expertize soksaydiniz sasiyi gozle kontrol edin egilme yamulma varmi bunun disinda yengec gibi gider motor. Titreme farkli yoldan cikma farkli.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Deposu hafif çökükse, ön kafa değişmişse,ön amortisörlerde hafif çizikler varsa, bir de 100 km/h yi geçince sallama yapıyorsa şasi ölmüş demektir.
    Bunlar yoksa bir sorun yok rahat ol.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    göz ile simetri kontrolü yapılabilir.

şase yamuksa motor belli bir sür'atin üzerinde belli eder hatayı. anlarsın yanı. anlamazsan zaten sorun yok demektir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    motor 125 cc onun için 90 nı geçince titreme normaldir herhalde yoldan çıkacak gibi olmuyor hafif titriyor expertiz ne demek bilmiyorum ama bi ustaya göstermiştim fiyata göre iyi alınır demişti ama buranın ustaları pek usta değil

j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    Alıntı ninan05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor 125 cc onun için 90 nı geçince titreme normaldir herhalde yoldan çıkacak gibi olmuyor hafif titriyor expertiz ne demek bilmiyorum ama bi ustaya göstermiştim fiyata göre iyi alınır demişti ama buranın ustaları pek usta değil
    titreme ne kadar bende honda cb125 ace var 90 dan sonra çok hafif titriyor 110 da falan biraz daha fazla titriyor

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Motoru birisi sürerken bir başkası önden arkadan gözlemleyecek. 2 tekerin iz yolu farklıysa şaside “belirgin” kayıklık vardır
    Emekli Olanlar:
    ‘11 Pcx 39.415 km.

Motosikleti
    MT-07
    1- görsel olarak motorun boğazında oynama , boya , yeni kaynak, varmı bakın
    2- motoru kullanın müsait düz bir yerde ellerinizi bırakarak deneyin çekme varmı
    3- hala tatmin olmadıysanız birisi motoru dümdüz giderek sürsün siz motoru eğilerek paralel bir şekilde arkasından izleyin, dönüştede aynı şekilde izleyin ön teker ile arka teker aynı hizada mı?
    Bunlarlar farkedilmeyecek bir eğrilik varsada artık sürüşü etkileyecek durum olmaz , şunuda unutmadan eğer motor büyük cc ise daha yüksek hızda el bırakmayı iyice denemeli çekme varmı yokmu çünkü büyük cc de hafifcik bişey bile can sıkabilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)