Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Karakola 100 metre Mesafede Hırsızlık

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda

İstanbul’da 2 motosiklet hırsızı sabah saatlerinde gözlerine kestirdikleri KTM Duke 200 model motosikleti çalarak kayıplara karıştı.
    Motosikletin sahibi Sosyal medyada olayın görüntülerini paylaştı.
    Yapılan yorumlarda motosikletin çalındığı yerin karakola 100 metre mesafede olduğu belirtildi.
    Cesarete bak.

Haber linki

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ne olacak ki, bizim polisler hırsızı görseler bile çalana kadar müdahale etmezler, ancak şikayet olursa yakalamaya çalışırlar. Yakalayınca da zaten salıyorlar.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Hiç şaşırmadık ki.
    Yediemin polis otoparkından çalıyorlar.

carter17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam karakoldaki adam ne bilsin motosiklet çalınıyor mu çalınmıyor mu? Ben de evimin önünde motosikletimi temizlemek için söküyorum, takıyorum uğraşıyorum.

Karakoldaki polis görmüşse bile, adamın herhalde motosikleti arızalandı onla uğraşıyor diye düşünmüştür. Motosiklet sahibi tanıması mı gerekiyor 100 metre ileride diye. Takarsın alarmını öter, poliste ne oluyor lan demez, gelir söylersin. Fakat kilidi kırıp düz kontak yaptıktan sonra polis karakolu mesafesinin bir önemi kalmıyor. Kapısında bile çalarsın.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Delinin birine karakolun kapısının önünden ekip otosunu çaldırmışlığımız vardır zamanında.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Motorun ayırt edici özellikleri için:
    http://www.motosiklet.net/forum/cali...s-calindi.html

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Alıntı carter17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam karakoldaki adam ne bilsin motosiklet çalınıyor mu çalınmıyor mu? Ben de evimin önünde motosikletimi temizlemek için söküyorum, takıyorum uğraşıyorum.

Karakoldaki polis görmüşse bile, adamın herhalde motosikleti arızalandı onla uğraşıyor diye düşünmüştür. Motosiklet sahibi tanıması mı gerekiyor 100 metre ileride diye. Takarsın alarmını öter, poliste ne oluyor lan demez, gelir söylersin. Fakat kilidi kırıp düz kontak yaptıktan sonra polis karakolu mesafesinin bir önemi kalmıyor. Kapısında bile çalarsın.
    Ne alaka. Benim motorum karakolun dibinde duruyor. İlk koyduğum zamanlar motorun başında ufak tefek işler yaparken nöbetçi polis kulübesinden çıkıp sorardı ben de ruhsatı gösterirdim motor benim diye. Şimdi tanıyorlar zaten. Eski motorumun sehpa yayını takmak için evin önünde uğraşırken yoldan geçen ekip şüphelenmiş ve durup yanıma gelmişti. Teşekkür etmiştim.

Karakoldaki ekip görmüştür veya görmemiştir ben bilemem. İşini iyi yapan bir polis eğer şüpheli durum varsa kafasında onu bunu düşünmez gidip ilgilenmesi gerekir.

carter17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Fr.Sante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne alaka. Benim motorum karakolun dibinde duruyor. İlk koyduğum zamanlar motorun başında ufak tefek işler yaparken nöbetçi polis kulübesinden çıkıp sorardı ben de ruhsatı gösterirdim motor benim diye. Şimdi tanıyorlar zaten. Eski motorumun sehpa yayını takmak için evin önünde uğraşırken yoldan geçen ekip şüphelenmiş ve durup yanıma gelmişti. Teşekkür etmiştim.

Karakoldaki ekip görmüştür veya görmemiştir ben bilemem. İşini iyi yapan bir polis eğer şüpheli durum varsa kafasında onu bunu düşünmez gidip ilgilenmesi gerekir.
    Bunu yapmasının polis olmasıyla bir ilgisi yok ki hocam, insan olmasıyla ilgisi var. Onu binada oturan eski toprak dayılarda soruyor, ne yapıyorsun, kimsin necisin diye. Çünkü o eski topraklar insanlığın son meyveleri, onlardan sonra insanlık kavramı çok değişti.

100 metre az bir mesafe değil, ayrıca 100 metre öteden görünecek şekilde motosikleti park etmekte yanlış bence.

Herneyse, geçmiş olsun diliyorum, umarım en kısa zamanda bulunur. Polislerin yapması gereken şu adamlara gereken cezanın verilmesi için elinden geleni yapması. Yanlış bildiğimiz bir şeyde, cezayı polis değil savcılık veriyor.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla bizim evin 100 mt yanında karakol var karakol açıldıktan sonra evin altındaki dükkana 2-3 defa gece soydular evin karşısındaki bakkalıda gündüz vakti 2-3 defa gasp ettiler yani karakolun çokda çaydırıcı bir özelliği yok

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bizim evin 100 mt yanında karakol var karakol açıldıktan sonra evin altındaki dükkana 2-3 defa gece soydular evin karşısındaki bakkalıda gündüz vakti 2-3 defa gasp ettiler yani karakolun çokda çaydırıcı bir özelliği yok
    Esenyurt mu hocam ?

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Karakola yakin olunca ne oluyor ben onu anlamiyorum, daha mi guvenli oluyor. Yoksa karakol var diye daha mi tedbirsiz ve rahat olunuyor. Bu ikisini bir araya koyup dusunmek lazim. Ne yani simdi ben evim karakola yakin diye kira ilaninda belirtmelimiyim. Guvenlikli site der gibi...

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Hırsızlığa ağır cezalar getirilse keşke, çalışıyoruz kredi çekiyoruz bir şekilde motosiklet alıyoruz geliyor bi kaç dakika içinde çalıp götürüyor.

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    En büyük sorun cezası yok yada yok denilicek kadar az.
    Ben bile ara ara bi banka patlatsam hayatım kurtulur felan diyorum da...

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet hırsızlığı kadar , araba hırsızlığı da olsaydı... İşte o zaman bir şeylerin farkına varırlardı bence

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler