Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

kazalı motosiklet alınmaz mı

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    motor mekanik güzelse ufak tefek düşmeler pekte kafaya takma
    ferhatkars bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motordan düz yola düşmeyle şasi zarar görür mü? Düşük hızlarda?
    Sürüklenme ile şase zarar görmez. Şasenin zarar görmesi için hızla biryere kafadan girmesi yada yandan sağlam bir darbe alması lazım.

Tabii bu yazdığım adam gibi şasesi olan motorlar için geçerli. Zamanla şasesi ortadan çöken çinli scooter gördüm yıllar önce.
    ferhatkars bunu beğendi.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Alıntı carter17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüksek ihtimal yeni üyenin; kazalı bir motosikleti var, grenajları değiştirsen nasıl anlarsın yuttururlar sana falan diye nabız yokluyor, nasıl satacağının hesabını yapıyor yani.

Siz de burada o kişiye akıl veriyorsunuz, expertizdi falan, şimdi yarın bu adam kazalı motosikleti yana yatmadı diye satar, öğrendi expertizde çıkacağını, expertiz diyene de yana yattı çamura battı işim çıktı diye oyalar.

Hadi geçmiş olsun
    Sen böyle konuşunca bişey yaptığını mı sanıyosun? Her konuda bi muhalefet yorum yapıyosun, şu action camera takıp ayna kırarak bi bok yediğini sananlar gibi görünüyosun gözüme. Boş muhabbeti bırak.
    Dünya mavidir, tıpkı Portakallar gibi.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    kazanın durumuna göre değişir...
    mesela ben aldım... tamirciye de gösterdım...
    motoru yan yatırmıslar.. sağ taraf ve eksoz çizilmiş...motoru komple boyatmışlar... orjinal sticker da getirtmişler...
    bindik gezdik dolaştık... canavar gibi bakımlı makine... 2,5 senedir kullanıyorum... 20.000 km yol yaptım...

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Kazasına göre degişir diyemeyecegim. Arkadaşım yaz ortasında 40-50 km li hızlarda aracın birine yandan çarptı. Öyle kafa kafaya değil yani sürtünme diyebiliriz. Motoru aldık ustaya götürdük birde baktık ki gidon tarafından şase eğilmiş. Kullanırkende sağa doğru çekiyor. İşinin ehli adamlara verdik düzelttiler yinede az biraz sağa doğru çekiyor. Demek istediğim alet randıman tutmaz. Sadece grenaj degişimi ile olmuyor bu iş. O kadar masraf yaptı yinede piyasanın çok çok aşağısında verdi.

thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olduğu yere düşmüş motosikleti bile almam.
    motosiklet şasesi araba şasesi kadar güçlü değildir. Kazalı motosiklet alınmaz yani ben hayatta almam. sonra motor sağa çekiyor sola çekiyor diye şikayetler geliyor. neden? Adam ucuza kazalı motosiklet almış şase yamuk
    Olduğu yerde düştüğünde şaseye zarar geliyorsa o motora binmeyelim zaten.

carter17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen böyle konuşunca bişey yaptığını mı sanıyosun? Her konuda bi muhalefet yorum yapıyosun, şu action camera takıp ayna kırarak bi bok yediğini sananlar gibi görünüyosun gözüme. Boş muhabbeti bırak.
    Espirisi ince olacak ama sen anlarsın bence

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha ucuza alınır.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Anlaşılmaz diye bir şey yok, mutlaka anlaşılır. Anlaşılmıyorsa zaten kazada sadece ufak tefek (elcik, koruma demiri, fren maneti gibi) parçalarda hasar oluşmuştur, onları da sahibi ucuza değiştirmiştir. Genelde ucuz motor kullananlarda para olmadığından bunları değiştirmezler. Ben de diğer arkadaşlar gibi kesinlikle kaza yapmış motoru almam. Şasi veya amortisör kolonları yamulmuşsa o motor bir daha bunlar değişmeden düzelmez. Tut ki şasiyi değiştirdin, bu durumda motorun komple kablolarına sökülüp toplanması lazım ama bunu hangi "özenli" usta orjinali gibi toplayabilecek ? Bizim ustalar daha tork anahtarı kullanmayı bilmiyorlar. Ayrıca ağır hasar görmüş motor mutlaka emsallerinden çok daha ucuza satılır, sahibi de saçma sapan yazılarla motoru süslemeye uğraşır.

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hasar durumuna göre alınır/alınmaz. Şahsen ikinci el motorda karenajda, egzozda çizik (belki çatlak dahi) varsa alabilirim. Ama ağır hasar kayıtlı, kafa demiri değişmiş, şasesi yamulmuş, (motorun fiyatının yarısından fazla maddi hasara uğramış bir kazaya karışmışsa) uzak dururum. Ama fiyat olarak gayet uygun, serviste birebir orijinal parçalarla değişim yaptığımda piyasa fiyatının çok altına bana malolacak bir motosikletse yine almayı düşünebilirim.

şasede darbe oynama değişiklik boya vs. yani yoksa ne olursa olsun o motorun sana bir zararı olmaz sadece satarken sıkıntı olur çünkü bizde ustalar vasat olduğu için o kadar yapıyorlar ve piyasasına o yüzden kötü oluyor, yollardaki araçların neredeyse hepsi kazalı sadece 3-5 yıllık en yeniler kazasız çünkü sürekli kaza oluyor, bizde alışılmış kaza olur bişey olmaz cana gelceğine mala gelsin, motorcu sayısıda az olduğu için gavatlar sadece yollarda kaporta var sanıyor normal yani piyasa böyle

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)