Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2.EL PİYASASINDA DURGUNLUK

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar.Yazdan süregelen 2.el piyasasındaki durgunluk dikkatimi çekti.6-7 aydır takip ettiğim kadarıyla motorların çoğu satılamamakta.Fiyatları kabarık tutanları favoriye alıp takip ettiğimde ise 250 cclerde(r25-cbr250 vs.)motorlarda 2-3 bin tl ye kadar fiyat düşürenler oldu ve hala satamadılar.Düşük fiyatta motorlarda pek ortalıkta bulanamıyor.Yüksek CC (600rr-R6-vs motorladada 3-4 hatta 5bin ) tl ye kadar indirim yapanları gördüm.Bende 250 cc motor alma düşüncesindeyim ama fiyatlar hala pahalı 2015 model r25, 25 bin km de olmasına rağmen 17 bine koyan gördüm haliyle satılmadı,kaldırdı 2 gün sonra 16 ya çekti ve baktı gitmiyo 15.500 e koydu hala satılmayınca vazgeçip kaldırdı. Tabi bu çogu motor için geçerli .Kış sezonunda etkisi vardır fakat takip ettiğim kadarıyla yazdan itibaren 2.eldede satışlar çok düştü tabi fiyatların çok yüksek tutulmasınında etkisi olduğunu düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    motorların ilandan kaldırılması satılmadığı manasına mı geliyor?

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Bunun en büyük sebebi şu satıcılar motorlarını 1-2 tık fazla olarak siteye ekliyor ve daha sonra bu motorları beğenenler favorilere ekliyor bu adam yüksek yazdığı için motoru satamıyor ve düşürmeyi tercih ediyor nitekim düşürüyorda bundan ötürüde bütün favoricilere mesaj gidiyor favorici avcılarda acaba ihtiyacı varmı daha düşermi diyerek bekliyor tabi bu arada ilan sahibi gene uyuz oluyor ulan fiyatıda düşürdüm ama hala daha arayan soran yok ben biraz daha düşüreyim diyor nitekim oiyasanın üstüne koyduğu motorunu piyasanın altına kadar çekiyor bu süreç yaklaşık 1 aylık bir zaman alıyor daha sonrada satamadan motor yayından kalkıyor
    Bazı arkadaşlarda sürekli fiyat düşürüyor buda ihtiyaçtan ama günde 2 3 sefer fiyat düşüren adamın motoru belki saüğlam ama neden dedirttiriyor

işin kısası satan her türlü satıyor

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Satmaya niyeti olmadığı halde bir keriz denk gelirse itelerim diye fahiş fiyattan ilan verende çok.
    Zaten piyasayı onlar yükseltiyor. Satmak isteyen önce bir sitedeki rakamlara bakıyor.
    Keriz arayanların yazdığı rakamları görünce o da aşağı kalmıyor ama bu sefer de satışı yapamıyor.
    Satış rakamı makul seviyeye çekene kadar da ilan süresi dolup yayından kalkıyor. )

Düşer tabi.
    Bahar aylarında Pulsar 200ns max 8250 tl idi. Şu zamanda 2015-16 model ortalaması 7500-8000 lira.
    Motoru 2 sene kullan zarar etmeden sat. Oh ne ala memleket.

carter17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gungenir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşer tabi.
    Bahar aylarında Pulsar 200ns max 8250 tl idi. Şu zamanda 2015-16 model ortalaması 7500-8000 lira.
    Motoru 2 sene kullan zarar etmeden sat. Oh ne ala memleket.
    o zamanın 8000TL ile bu zamanın 8000TL si aynı değerde değil maalesef. Paramız aynı değerde kalmıyor. O adam 2 yıl önce 8000TL ye alabileceği muhtelif eşyaları bugün 12000TL ye ancak alabiliyor.

Zaten şu sıfırına zamanında zaten bu kadar verdin, sıfır fiyatına satmaya çalışıyorsun kafası kaybolmadığı için 2. el piyasası durgun. Adam 5000TL'ye 0 motosiklet almış 3 sene sonra koymuş 4.500e, e gardaş diyor bunun zaten sıfırı 5000TL'di, yahu 5000TL iken dolar 2.80 di. Altın şuanın kat kat altındaydı, ekmek simit çay daha ucuzdu. o günkü 5000tl ile bugünkü 5000tl bir mi?

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    para yok para
    Deadly Sto(R)m, -Black- ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

Alıntı carter17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zamanın 8000TL ile bu zamanın 8000TL si aynı değerde değil maalesef. Paramız aynı değerde kalmıyor. O adam 2 yıl önce 8000TL ye alabileceği muhtelif eşyaları bugün 12000TL ye ancak alabiliyor.
    Mala 40 kere zam gelse bile satıcı onu ilk aldığı ederinden fiyatlandırmakla yükümlüdür. Bunun kanuni dayanağı var. Öteki türlü haksız kazanca girer.
    Zamdan sonra bazı galeriler bir süre eski fiyattan sıfır motosiklet satmaya devam etti. Çünkü stoktaki malı bitirmeden fiyatlara zam yapamazlardı.
    2. el piyasası Allah'a emanet olduğundan böyle çekinceler yok tabii.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Ben de satmayıp ikinci motor olarak tutmaya kadar verdim. 150lik kapının önünde yatsın parçası da ucuz. Çalınmadığı sürece sıkıntı yok
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı mustick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorların ilandan kaldırılması satılmadığı manasına mı geliyor?
    3 ihtimal var
    1. Süresi bitmiştir, yenilemek için para ödemek istememiştir ilan sahibi.
    2. Satılmıştır
    3. Satmaktan vazgeçmiştir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:16 ----------

fiyatlar TL olarak düştü bile ancak kimsede nakit para yok anlaşılan. Eylül ayında ölü fiyatına koydum kimse aramadı bile.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Mala 40 kere zam gelse bile satıcı onu ilk aldığı ederinden fiyatlandırmakla yükümlüdür. Bunun kanuni dayanağı var.
    "İpe dizmek" dedikleri şey bu olsa gerek.

trattataa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nerde o kanuni dayanak?

Cehalet herzaman vardı ama hiç bu kadar pervasızlaşmamıştı yahu
    -Black- bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Mala 40 kere zam gelse bile satıcı onu ilk aldığı ederinden fiyatlandırmakla yükümlüdür. Bunun kanuni dayanağı var. Öteki türlü haksız kazanca girer.
    Zamdan sonra bazı galeriler bir süre eski fiyattan sıfır motosiklet satmaya devam etti. Çünkü stoktaki malı bitirmeden fiyatlara zam yapamazlardı.
    Nasıl yani yahu. Siz nerde yaşıyorsunuz acaba? Neymiş bu kanuni dayanak çok merak ettim şimdi. Benzine zam gelince aynı gün zamlı fiyattan satılıyor. Benzin istasyonuna soruyorlar mı "sen stoğu bitirmeden satıyosun hooop haksız kazanç bu " mu diyorlar. Serbest piyasa diye bir şey duydunuz mu acaba?

mala 40 kere zam gelse ilk ederinden fiyatlandırsa o işletme batar la. Yeni getireceği malı ilk ederinden alabilecek mi?
    -Black- bunu beğendi.

Motosikleti
    Hornet 650
    Dün bi 2. el cbr 250 lerin fiyatlarına bakayım dedim,

500 küsür ilanın içerisinden toplasan 5-6 tane pazarlık yapmak suretiyle alınabilecek ilan vardı

Anladımki millet tok satıcı, satacak adam zaten ederi fiyatı yazıyor 2 güne motor satılıyor

Herhalde ilan sahipleri birbirinin ilanlarına baka baka fiyatı yükseltmişler

Ama çok beklerler

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Gecen hafta yine araba sattim. Ilana koydum 1 saat icinde sattim ve ilani kaldirdim. Bundan onceki tum satislarim en fazla 1-2 saat ilanda kalmistir. 30 dk icinde bile sattim.

Adam gibi fiyat koysalar degerinde onlarda benimkiler gibi en fazla 1 saate satilir. Telefonum susmuyordu arayan arayana.

Simdi gel gor ki ikinci el piyasasi sifiri gecmis. Hangi aptal alir bunlardan? Plaka ve ruhsat masrafi yapmis o yuzden sifirdan pahaliya satiyor. Ulan hödük onu zaten yapmak zorundasin seve seve bize ne lan ruhsat masrafindan.

Anlayacaginiz motor piyasasi at hirsizlarinin elinde o yuzden gidin 0 alin riskede girmeyin.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    kanuni dayanağı bekliyoruz

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Dayanak yok da kaynak var. O da belli.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecen hafta yine araba sattim. Ilana koydum 1 saat icinde sattim ve ilani kaldirdim. Bundan onceki tum satislarim en fazla 1-2 saat ilanda kalmistir. 30 dk icinde bile sattim.

Adam gibi fiyat koysalar degerinde onlarda benimkiler gibi en fazla 1 saate satilir. Telefonum susmuyordu arayan arayana.

Simdi gel gor ki ikinci el piyasasi sifiri gecmis. Hangi aptal alir bunlardan? Plaka ve ruhsat masrafi yapmis o yuzden sifirdan pahaliya satiyor. Ulan hödük onu zaten yapmak zorundasin seve seve bize ne lan ruhsat masrafindan.

Anlayacaginiz motor piyasasi at hirsizlarinin elinde o yuzden gidin 0 alin riskede girmeyin.
    Güzel açıklamış arkadaş En yüksek koyan ilana göre fiyat çekiliyor. Aslında mantıkları şu; ... fiyata motoru aldım, zarar etmeyeyim üstüne kar edeyim oldumu bi anda ederinden yüksek .. halbuki ben bunu kullandım 2. el, satın aldığımın asagısına satayımda zararım kullandığım kadar olsun dese.. 0 motor mantıklı ama o da her ay zam yiyor. Piyasayı işte bu durgunlaştırıyor. 0 alamayınca 2. ele yönelim, 2. elde busefer fiyat yükselmesi.. Sonuç Bilinmezlik
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Malum sitede birbirine bakarak fiyat arttıranlar sayesinde,motorun gerçek piyasa değerinde,ederi fiyat veren kişilerede,ulan yoksa motor sıkıntılımı? vb.yaklaşımı yapılıyor.

Bindiğini kullandığını kar say,adam bakım vs. yaptım diyor balata değişti,yağ değişti vs.yapacaksın tabi sonuçta biniyorsun,sanki altındaki el arabası..

Satan kişiler genelde alacağı motoru gözüne kestirip elimdekini şöyle satsam bunu alırım,hem fazlada kalın gelmez fiyat farkı,dikkat edin motor takaslı ilanlarda gerek dükkan gerek şahıs adam ne diyor takas fiyatım farklı,çünkü biliyor iki tarafta değerinden yüksek gösterecek bu şekilde tam olmasada kabaca ortayol bulunmuş gibi oluyor.

waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    Kendi motorum için konuşayım. Mt-25

Vergi mevzusundan dolayı fiyatı 22 küsür liraya çektiler.

Adam 15k km'de 2015 model motoruna 17000 tl fiyat istiyor. Alış fiyatı 14000 tl. Herkes tatlı su kurnazı. Satan herkes tok satıcı.
    Bir anda oldu mu sana 350 tane mt-25 satış sitesinde.

Takip edin fiyatları, hevesle yüksekten açıp gerçekleri görünce bir bir indiriyorlar.

2.el bu motorun ederi max 15000'tl dir. Salak yerine koymasınlar insanları.

2.el alacak arkadaşları, facebook'taki istedikleri marka modellerin sayfalarını takip etmelerini tavsiye ederim.
    Orada daha insancıl fiyatlara veriyorlar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)