Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Mtv Zammını İçeren Torba Yasa Onaylandı..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylanan, ileri saat uygulaması, MTV zammı gibi birçok önemli düzenlemeyi içeren torba yasa, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan, 7061 sayılı "Bazı Vergi Kanunları ile Diğer Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" (Torba Yasa) Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
    15 TEMMUZ GAZİLERİ, MEMUR KADROSUNA ATANABİLECEK

Söz konusu yasaya göre; Bakanlar Kurulu, bir saati aşmamak kaydıyla ileri saat uygulamasını yapmakta yetkili olacak. Terörle mücadele sırasında veya 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında yaralanan ilköğretim, ortaokul ve ilkokul mezunları, hizmetli yerine memur kadrosuna atanabilecek. Kamuya ait bazı konutlar satışa çıkarılacak.
    İLAVE GEÇİM İNDİRİMİ

Asgari ücretlilerin maaşlarının 2017 yılının son dört ayında bin 404 liranın altına düşmemesi için ilave asgari geçim indirimi sağlanacak.
    MTV ORANLARI

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) için uygulanacak oran, bin 300 cc altındaki araçlar için yüzde 15, bin 300 cc üstündeki araçlar için yüzde 25 olacak. MTV bin 300 cc ve aşağısı araçlar için fiyatı 40 bin TL'yi aşmayanlarda 743 TL, fiyatı 40 ila 70 bin TL arasında olanlarda 817 TL, fiyatı 70 bin TL'yi aşanlarda 892 TL olarak uygulanacak. Kurumlar Vergisi, 2018, 2019 ve 2020 yıllarında yüzde 22 olacak. Bakanlar Kurulu, bu oranı yüzde 20'ye kadar indirebilecek.
    HANGİ ARAÇ NE KADAR MTV ÖDEYECEK?

Buna göre, MTV 1300 cc ve aşağısı araçlar için fiyatı 40 bini aşmayanlarda (1-3 yaş arası) 743 lira, fiyatı 40-70 bin lira arası olanlarda 817 lira, fiyatı 70 bini aşanlarda 892 lira olarak uygulanacak.
    MTV, 1300 cc-1600 cc arası araçlar için fiyatı 40 bini aşmayanlarda (1-3 yaş arası) bin 294 lira, fiyatı 40-70 bin lira arası olanlarda bin 423 lira, fiyatı 70 bini aşanlarda bin 553 lira olacak.
    MTV, 1601 cc-1800 cc arası araçlar için fiyatı 100 bini aşmayanlarda (1-3 yaş arası) 2 bin 512 lira, fiyatı 100 bini aşanlarda 2 bin 741 lira;
    1801 cc-2000 cc arası araçlar için fiyatı 100 bini aşmayanlarda (1-3 yaş arası) 3 bin 957 lira, fiyatı 100 bini aşanlarda 4 bin 317 lira;
    2001 cc-2500 cc arası araçlar için fiyatı 125 bini aşmayanlarda (1-3 yaş arası) 5 bin 936 lira, fiyatı 125 bini aşanlarda 6 bin 476 lira olarak uygulanacak.
    MTV, 4001 cc ve yukarısı araçlar için, fiyatı 475 bini aşmayanlarda (1-3 yaş arası) 32 bin 431 lira, fiyatı 475 bini aşanlarda 35 bin 379 lira olacak.

https://www.haberler.com/cumhurbaska...312797-haberi/
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    `Recep Yavvvaaş' desem ban yermiyim ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı yusufkalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    `Recep Yavvvaaş' desem ban yermiyim ?
    Banlamayı bilmem de IP adresini bulur kapıdan içeri girerler mi, bilemedim. (Forum yöneticilerini kastetmiyorum)
    berk_cglr bunu beğendi.

Cumhurbaşkanımız olmasa %40 olacaktı

motosikletler yok

http://www.resmigazete.gov.tr/main.a...2/20171205.htm

avmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Arkadaşlar yeni bir sanatçı keşfettim. Yeni bi single çıkarmış sanırım sözleri beni benden aldı ya bu arada paylaşmak istedim.

Allah belânı versin
    Allah seni kahretsin
    Bana gelen sana gelsin yaaa
    Hayatımı sen mahfettin
    Acımadın neler çektim
    Kader seni de kör etsin

Bomboş yere yaşıyorum
    Hergün acı çekiyorum
    Her dakika eriyorum
    Yeter artık senden nefret ediyorum

Beni benden aldın attın
    Beni sattın yazıklar olsun

-----------

Konuya gelecek olursak haklarıdır ne yaparlarsa sonsuza kadar EVET! Süper güç olmak kolay değil qısqananlar chatlasınnnn ;););)
    osiosborn, tozluklu ve fz6_fazer bunu beğendiler.

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    Yahu rahat olun 2023 te galaksi lideri olacagiz nasılsa. .
    shruikan bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Olsun kapris yok
    Bide bu yanaktan
    BAM BAM BAM.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    14 yildir olan istatistiklere gore iki kisimizden biri hukumet yanlisi. Bu durumda ben anlamakta zorlaniyorum, neden hep konu bunlar oldugunda herkes hukumete giydiriyor?

Bunlar oy verirken neredeler? Neden biz hep yalniz kaliyoruz? Her 2 motorcudan 1i akpli yani, nasil oluyor da her AKP soz konusu gectiginde herkes onu gomerken secimlerde digerimizin ona oy verdigi sonucu cikiyor? Biri bana bunu anlatsin.

mahkeme kararıyla motorlu taşıtların yaşını büyütebilsek iyi olurdu
    yoksa basamak atlayana kadar, trafikten mi çeksem

avmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    14 yildir olan istatistiklere gore iki kisimizden biri hukumet yanlisi. Bu durumda ben anlamakta zorlaniyorum, neden hep konu bunlar oldugunda herkes hukumete giydiriyor?

Bunlar oy verirken neredeler? Neden biz hep yalniz kaliyoruz? Her 2 motorcudan 1i akpli yani, nasil oluyor da her AKP soz konusu gectiginde herkes onu gomerken secimlerde digerimizin ona oy verdigi sonucu cikiyor? Biri bana bunu anlatsin.
    Etrafında böyle sinsiiiiiii pisliiiiik allah kahretsinnnnn dediğin tipler var ya böyle pis işlerin altından sinsice onun çıktığını görürsün ama ortamlarda hiiiiç sesi soluğu çıkmaz. Bildinmi aga ? heh. öyle işte. bu cartoon networkdeki çizgi film var bitane ordaki kahramanlar da aynen bu anlattığım karakterdeler.

ama senin sorun hakkında bir şey diyemiyorum o konuda bir bilgim yok. Laf açılmışken çizgi filmler hakkında bilgi vereyim dedim.
    tozluklu ve Sj's bunu beğendiler.
    Ride4Joy

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster

her 2 motorcudan biri kesinlikle akp li değil.
    motosiklet doğası gereği isyankar bir alet. o siyasi görüşün geldiği kültürle ortak noktası az.
    belki 3-4 motorcudan biri olabilir.
    her 2 üniverste öğrencisinden biri de akp li değil.
    tıpkı her iki izmirliden biri olmadığı gibi.

bunlara karşılık olarak her 10 sakaryalıdan 5 tanesi de muhalif partilere oy vermediği gibi ,
    her 2 ilkokul mezunundan biri muhalif değil.
    traktör(ki ülkedeki taşıtların %14 ü motosiklet , %9 u traktörmüş geçen bir istatistik paylaşılmıştı) sürücülerinin de adım gibi eminim ki yarısı muhalif değil.

şimdi sen bir motosiklet forumunda takılırsan , yada öğrenci platformunda takılırsan , arkadaşların belli sosyal çevrelerden olursa kimin oy verdiğini göremezsin tabiki.
    tıpkı bir köy yerinde otursan ve köy kahvesinde takılsan , kimin solcu olduğunu aynı şekilde merak edeceğin gibi. çünkü çevrende değiller.

ben hem sakarya hem izmirde yaşadım uzun süre. bu durumda iki tarafla da içli dışlı olduğum için kişisel tecrübelerime dayanarak bunları söylüyorum. bilimsel veri tabiki değildir.

biri bana anlatsın deyince dayanamadım

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her 2 motorcudan biri kesinlikle akp li değil.
    motosiklet doğası gereği isyankar bir alet. o siyasi görüşün geldiği kültürle ortak noktası az.
    belki 3-4 motorcudan biri olabilir.
    her 2 üniverste öğrencisinden biri de akp li değil.
    tıpkı her iki izmirliden biri olmadığı gibi.

bunlara karşılık olarak her 10 sakaryalıdan 5 tanesi de muhalif partilere oy vermediği gibi ,
    her 2 ilkokul mezunundan biri muhalif değil.
    traktör(ki ülkedeki taşıtların %14 ü motosiklet , %9 u traktörmüş geçen bir istatistik paylaşılmıştı) sürücülerinin de adım gibi eminim ki yarısı muhalif değil.

şimdi sen bir motosiklet forumunda takılırsan , yada öğrenci platformunda takılırsan , arkadaşların belli sosyal çevrelerden olursa kimin oy verdiğini göremezsin tabiki.
    tıpkı bir köy yerinde otursan ve köy kahvesinde takılsan , kimin solcu olduğunu aynı şekilde merak edeceğin gibi. çünkü çevrende değiller.

ben hem sakarya hem izmirde yaşadım uzun süre. bu durumda iki tarafla da içli dışlı olduğum için kişisel tecrübelerime dayanarak bunları söylüyorum. bilimsel veri tabiki değildir.

biri bana anlatsın deyince dayanamadım
    Guzel bir sirt sivazlama oldu benim icin. Tesekkurler mantik cercevesine oturtuyorum simdi

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2018 model araçlara epey bindirme olmuş.

otomobillerin bandrol, sigorta, kasko, servis, yedek parça masrafları için kredi çekmemiz gerekecek nerdeyse ya...

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    bu kadarından sonra nası oturup da araba motor sürer insan? motor neyse bi nebze ayakta sürülüyor da araba zor

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    amerikaya tokat gibi cevap !!!

vatandaşa zam müjdesi !!!

reiss çıldırdı !!!

Buraya isyan edeceğinize almayın bu gün wv den araba al 2 ay sonraya teslik aliyorsun almayın ellerinde patlasın fiyatlar nasıl iniyor.

5 yıl taksitle motor alan insanlar var aptal olmayın bende zam yapsam mal aynen satılsa bir daha zam yaparım.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben şimdi senede 700 küsür tl vergi mi vericem :( . Lan o değilde 120tl vergi birikmişti. İnş artmamıştır

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Zaten aracı alırken araç fiyatının %50 vergi. Söz de %40 ötv zammında indirim yapmışlardı. Geçen sene kullandığım aracın toplam mtv 975 TL iken bu sene 1035 TL oldu. Yıl başından sonra 1423 TL olacakmış. Uzun lafın kısası %37.48 oranında zam yapmışlar. Bu hükümete hakkımı helal etmiyorum. İnsanların alım gücünü iyice bitirdiler.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Motosikletle ilgili bir madde varmı? Yoksa 1300cc altındaki araç maddesine mi tabi oluyoruz? Benim zamdan önce 400 liraydı zamdan sonra ne oluyor şimdi

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletle ilgili bir madde varmı? Yoksa 1300cc altındaki araç maddesine mi tabi oluyoruz? Benim zamdan önce 400 liraydı zamdan sonra ne oluyor şimdi
    Sen binliksin sana zamlı :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)