Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Lütfen merakımı giderin !

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle hayırlı sabahlar mt forum üyeleri ben aylardır forumu takip etmeme rağmen gerek yaşımdan gerekse bilgisizliğimden dolayı kaydımı yapıp konu açarak başınızı ağrıtmak istemedim . Ben Şanlıurfadan yazıyorum yıllardır motosiklet hayalleri kuruyorum . Geçen hafta inanılmaz bir olay yaşadım bu sene şanlıurfada açılan motosiklet cafe nin reklamını dağıtan abilerimle karşılaştım ve hayatımda ilk defa zx10r gördüm kendim bile aman çizerim oturamam gibisinden düşürürken Allah razı olsun sahibi beni oturmaya ikna etti ve telefonumu alarak fotoğrafımı çekti

Benim buradaki sorum boyum 1.75 ve ninja 300 düşünüyordum fakat 2018 için Türkiyeye ninja 400 modelinin geleceğini öğrendim sizce motoru taşıyabilecekmiyim yoksa emanet mi durur ve motosiklet alma yolunda nasıl hareket etmem gerek ( az çok biliyorum Türkiyedeki tüm motovlogger ' ları takip ediyorum ) değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim . Tekeriniz düz bassın .

Ayrıca moderatörleri bir konuda bilgilendirmek istiyorum mt mobilden üyelik yapılmıyor sürekli uyarı veriyor o hatayı düzeltirseniz çok sevinirim umarım bu mesajımla yeni üyelerin önünü açmış olurum .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Boyun küçük segment motorlar için sorun olmaz da ilk motor olarak Ninja 400 hem güç olarak fazla gelir hem de acemilikte bir Kawasaki yi yere düşürmek demek binlerce lira masraf demektir.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk motor ve ninja 400 mü;) Her yönden çok büyük hata olur.

İlla karenajli motor istiyorsan 2.el cbr125 bakmalisın.Bence commuter olsa daha da iyi olur.

Anlaşılan ekonomik sıkıntı yok,once eğitim ve ehliyet...Karar vermene de yardımcı olacaktır.

Boyumun bu şekilde kalacağını varsayarsak gelecekte 1000 lik bir makine kullanamayacakmıyım ?

Kaiser3461 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 Esd
    İlk motor olarak 400ü pek önermem kardeşim. Acemisin dönme tekniklerini bilmiyorsun ve altındaki güçlü bir motor olacak,hem maddi hem manevi çok zarara uğrarsın. Daha küçükle başla. Bak ben 13yaşmdan beri motor sürüyorum ona rağmen ilk motorumu 150-200cc olarak alacağım.

Gereksiz bir özgüven var bende haklısınız ekonomi bu şekilde ailem motosiklete karşı universite için araba düşünüyorlar fakat ikna edebileceğimi düşünüyorum

Motosikleti
    Ybr 125 Esd
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyun küçük segment motorlar için sorun olmaz da ilk motor olarak Ninja 400 hem güç olarak fazla gelir hem de acemilikte bir Kawasaki yi yere düşürmek demek binlerce lira masraf demektir.
    Boyu mu küçük ? 1.75 ten bahsediyoruz üstad ne küçüğü. 1.60 lık adam s1000rr'ı tek ayak mek ayakla kullanıyor. 400lük makine için 1.75 bence ideal ki motor olarak genel ideal boy. 1.80 veya üstü olsa sırıtıyor oda var. Saygılarımla...

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Cc'ye göre boy mu tartışıyorsunuz ?
    O zaman Suzuki Hayabusa kulanmak için ne kadar olmak lazım ?
    Birkan07 ve GT250rAlanya bunu beğendiler.

Hayallerim suya düştü o halde hiç binlik kullanamayacağım sanırım 😕

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Kardesim oncelikle hosgeldin.Heyecanini anliyorum ama sakin ol.Ninja 300-400 daha once hic deneyimin yoksa hata olur.Kesinlikle cbr 125-250 cok daha isabetli tercih.Ayrica boy-cc diye bir denklem yok.Biraz arastir,baslangic videolari izle ekipmanlari arastir teorileri arastir.Haldir huldur boyum
    1.75 1000 lik kullanabilir miyim mantigiyla motosiklete baslarsan sonu husran olur.Ayrica 1.75 boyla cok rahat hayalinde ki makinalari tecruben oldugu surece kullanirsin.

Not : Boyum 1.72 600f kullaniyorum, 1000cc de denedim gayet rahat kulladim

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardesim oncelikle hosgeldin.Heyecanini anliyorum ama sakin ol.Ninja 300-400 daha once hic deneyimin yoksa hata olur.Kesinlikle cbr 125-250 cok daha isabetli tercih.Ayrica boy-cc diye bir denklem yok.Biraz arastir,baslangic videolari izle ekipmanlari arastir teorileri arastir.Haldir huldur boyum
    1.75 1000 lik kullanabilir miyim mantigiyla motosiklete baslarsan sonu husran olur.Ayrica 1.75 boyla cok rahat hayalinde ki makinalari tecruben oldugu surece kullanirsin.

Not : Boyum 1.72 600f kullaniyorum, 1000cc de denedim gayet rahat kulladim
    İçimi rahatlattın çok teşekkürler hocam haklısın ninja 400 47 beygirlik makine biraz fazla iddialı bence de

Motosikleti
    Ybr 125 Esd
    Alıntı yusufkalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cc'ye göre boy mu tartışıyorsunuz ?
    O zaman Suzuki Hayabusa kulanmak için ne kadar olmak lazım ?
    Alıntı Srhnslagc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayallerim suya düştü o halde hiç binlik kullanamayacağım sanırım 😕
    Dostlar, boyun küçük diyen adama dedim ben. 1.75 motor için en ideal boy bana göre üstü sırıtıyor altı zorlaştırıyor. Bence de boy mevzusu çok gereksiz hayallerin suya falan düşmedi.

Alıntı Kaiser3461 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyu mu küçük ? 1.75 ten bahsediyoruz üstad ne küçüğü. 1.60 lık adam s1000rr'ı tek ayak mek ayakla kullanıyor. 400lük makine için 1.75 bence ideal ki motor olarak genel ideal boy. 1.80 veya üstü olsa sırıtıyor oda var. Saygılarımla...
    Hocam boya küçük demedim. Boyun küçük segment motorlarda hiç problem olmayacak kadar uzun olduğunu söyledim. Yazdığımdan o anlam mı çıktı Öyleyse özür dilerim yanlış yazım için.

kenan sofuoglu senden kısa 😊

Ve ayrıca başlangıçtan bahsediyoruz diye öyle yazdım. Dediğiniz gibi bir 1.65 olan da 1000 cc motosiklet kullanır. Ama önce boyuna uygun bir şeylerle başlar sonuçta. Demek istediğim oydu. Yoksa 1.75 boyla arazi ve enduro motorlar haricindeki motorları zorlanmadan sürebilirsin.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    boyla ilgili bir problem yaşamazsın ama kavasakiyle yaşarsın. ilk motorum diyosun o motoru illaki düşürüceksin bu bikere kaçınılmaz, çok büyük masraflar çıkarır gereği yok. al bitane cbr125 benzin parasını, bakım parasını düşünmeden istediğin gibi kullan. acelen yok yavaş yavaş büyütürsün motorları biyere kaçmıyolar.

400 cc segmentine kendi ekonomik bağımsızlığını kazandığında geçmelisin. hemde motorun ne kadar tehlikeli olduğunu küçük motorla sapına kadar öğrenmen lazım. gereksiz bir özgüven var bende diyosun bu bikere başlıca bir ölüm sebebi. tahminimce şuan deli gibi motovlog izliyosundur, uzaktan motor kullanmanın basit olduğunu düşünüp biranönce dahil olmak istiyosun, kendinede küçük motorları yakıştıramıyosun.

fotoğraf çekildiğin motor 1000 lik, ayağında yere değdiği halde gelecekte kullanıp kullanamamak hakkında kaygı duyman önemli bir detay .tabi bu gerçek bir kaygıysa boyunun yeterli olduğunu bildiğin halde bizim sana kullanabilirsin dememize de ihtiyacın olabilir. hele daha üniversiteye yeni başlıyosun gerçekten çok tehlikeli zamanlar. kesinlikle 400 lük motorla başlamaman lazım büyük kaza yapma potansiyelin çok yüksek. kendini tanıdığını düşünüyor olabilirsin ama emin ol motorun üstünde kendini dizginliyemiceksin, kötü sürdüğünü kabul etmiceksin, çevrene anlık hava atma dürtün ile çok kolay kendi canını hiçe saycaksın. şuan tek isteğinin ilgi görmek olduğu dönemler biliyorum ama motoru bu işte kullanamazsın başka bişey bulman lazım çünkü ödenilen bedeller çok ağır.
    TimFx bunu beğendi.

Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boyla ilgili bir problem yaþamazsýn ama kavasakiyle yaþarsýn. ilk motorum diyosun o motoru illaki düþürüceksin bu bikere kaçýnýlmaz, çok büyük masraflar çýkarýr gereði yok. al bitane cbr125 benzin parasýný, bakým parasýný düþünmeden istediðin gibi kullan. acelen yok yavaþ yavaþ büyütürsün motorlarý biyere kaçmýyolar.

400 cc segmentine kendi ekonomik baðýmsýzlýðýný kazandýðýnda geçmelisin. hemde motorun ne kadar tehlikeli olduðunu küçük motorla sapýna kadar öðrenmen lazým. gereksiz bir özgüven var bende diyosun bu bikere baþlýca bir ölüm sebebi. tahminimce þuan deli gibi motovlog izliyosundur, uzaktan motor kullanmanýn basit olduðunu düþünüp biranönce dahil olmak istiyosun, kendinede küçük motorlarý yakýþtýramýyosun.

fotoðraf çekildiðin motor 1000 lik, ayaðýnda yere deðdiði halde gelecekte kullanýp kullanamamak hakkýnda kaygý duyman önemli bir detay .tabi bu gerçek bir kaygýysa boyunun yeterli olduðunu bildiðin halde bizim sana kullanabilirsin dememize de ihtiyacýn olabilir. hele daha üniversiteye yeni baþlýyosun gerçekten çok tehlikeli zamanlar. kesinlikle 400 lük motorla baþlamaman lazým büyük kaza yapma potansiyelin çok yüksek. kendini tanýdýðýný düþünüyor olabilirsin ama emin ol motorun üstünde kendini dizginliyemiceksin, kötü sürdüðünü kabul etmiceksin, çevrene anlýk hava atma dürtün ile çok kolay kendi canýný hiçe tsaycaksýn. þuan tek isteðinin ilgi görmek olduðu dönemler biliyorum ama motoru bu iþte kullanamazsýn baþka biþey bulman lazým çünkü ödenilen bedeller çok aðýr.
    Tam olarak beni açıklamanın verdiği şaşkınlığı yaşıyorum . Kesinlikle haklısın hocam

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Dostum yanlış anlama beni ilgi görmek herkesin hoşuna gider, ama bu motor olmamalı.
    Gerçekten şakası yok.
    Bu bir oyuncak değil, bu her kafasına esenin "Bi tanede ben alayım" deyip, pat diye sürmeye başlayacağı birşey değil.
    Hayatının en büyük hatasını yapacaksın belki farkında bile olmayacaksın, belki hiç bir kaza bela yaşamadan motor üzerinde yaşlanacaksın.
    Ama hayat dediğin şey %50'lik bir oran ile üzerine kumar oynanacak kadar değersiz değil.

Çizgini iyi seç, ve sakın 1 senelik düşük cc kullanma olayından kaçmak için 1 ömrünü tehlikeye atma.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Kardeşim boyu değil işlevi önemli lafı buradada geçerli. Tecrüben dahilinde her motoru kullanırsın , bana göre boyun engel olacağı motorlar büyük endurolar ktm1290 , süpertenere vs.
    Başlangıç için 125lik öneririm ben 1.87 85kg yim ayrıca street workout yapıyorum gücüm kuvvetim yerinde . Bende ybr125 ile başladım

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    İleride ustalaşınca her motoru kullanırsın merak etme, boyun gayet yeterli.

Yalnız bak forumun geneli tecrübeli abilerin hep aynı şeyi söylemiş, bende bir abin olarak sana aynısını söyleyeceğim, ilk motorun 125-150cc bandında birşey olsun, ekipmanlarını da tam eksiksiz giy ve motosikleti öğrenmek için kendine zaman tanı, eğitimde al.

Bunca yıl boyunca hep acı haberler gördük, motosiklet hata affetmiyor maalesef. Sen tecrübeye kulak ver ve düşük cc ile başla yavaş yavaş cc yükselt.

Hiç kimse 2 ayda Rossi veya Marquez olmaz. Olur diyen de yalan söyler. Merdivenleri yavaş ve güvenli çıkarsan hem sevenlerini üzecek bir hata yapmazsın hemde uzun yıllar motora binersin.

Yeniden tekrarlayayım; Ekipman ve eğitimi de ihmal etme, şimdiden camiaya hoşgeldin...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)