Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir daha ucuz kask almam ( kaza içerMEZ)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cb 250 R
    Mt blade kaskım vardı.Hjc fg 17 aldım.Aradaki fark inanılmaz.Sesi falan geçtim mt blade de 70 le 80 le giderken kask kafamı sallıyodu.Tam oturmasına rağmen.Hjc de 90 la gidiyorum sanki 40 la gidiyomuşum gibi ne ses ne kafa sallama.Aerodinamisi muhteşem.Korkuyordum önceden 90 la falan gitmeye kafamı salladıgı için kask artık çok rahatım(tabi bu iyi bişey mi tartışılır).
    Acaba shoei arai schubert falan nasıldır.Merak etmeye başladım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ne dedigini pek anlamadım.
    Sen hangi kask'tan memnunsun?

Motosikleti
    Cb 250 R
    hjc den memnunum. diğeri hızlı giderken kafamı sallıyodu tam oturmasına rağmen

MotoRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -YOK-
    Ne kadar ekmek o kadar köfte tabii :D

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı 2wsx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt blade kaskım vardı.Hjc fg 17 aldım.Aradaki fark inanılmaz.Sesi falan geçtim mt blade de 70 le 80 le giderken kask kafamı sallıyodu.Tam oturmasına rağmen.Hjc de 90 la gidiyorum sanki 40 la gidiyomuşum gibi ne ses ne kafa sallama.Aerodinamisi muhteşem.Korkuyordum önceden 90 la falan gitmeye kafamı salladıgı için kask artık çok rahatım(tabi bu iyi bişey mi tartışılır).
    Aynısını HJC'den Arai'ye geçince yaşadım.

Adamlar kaskın sadece öne bakıyorken değil, sağa sola bakıyorkenki aerodinamisini de çalışmışlar...
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    Cb 250 R
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynısını HJC'den Arai'ye geçince yaşadım.

Adamlar kaskın sadece öne bakıyorken değil, sağa sola bakıyorkenki aerodinamisini de çalışmışlar...
    doğrudur şuan durumum buna müsait değil.Hjc de dediğiniz gibi karşıya bakarken aerodinamisi iyi.Ama mt kaskta hiç aerodinami yok.Araiyi merak ediyorum eğer bir gün durumum müsait olursa tabi.

Bende fg-17 kullanıyorum ve çok memnunum.
    Dün Motovento mağazadan (İzmir) koyu renk güneş vizörünü indirimli şekilde 120tl fiyata aldım. İhtiyacınız varsa bilginiz olsun. İyi sürüşler.

Motosikleti
    pulsar rs 200
    bende de mt blade var 140 150 km hıza da çıktım öyle çok rahatsız etmedi beni hafif hafif sallıyor tabi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende de bi kask var ama ne çeşit bir şey inanın bilmiyorum. takıyoruz işte.
    jimi_hendrix ve valeros46 bunu beğendiler.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Ben de turingin verdiği hjc yi kullanıyorum. Genel olarak iyi gibi. Kısaca yeniden kask alcak olsam hjcnin güneş vizörlüsünü alırım.
    HONDA

#BZ3082

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    O fark en iyi markalar , hatta aynı markada modeller arasında bile var.
    Ben shoei raid 2 kullanıyordum (biraz da kask eskimişti onunda etkisi var) arai rx7 v aldım , ikisi arasında dünya kadar fark var diyebilirim
    oialdemir bunu beğendi.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Vay caninaaaaaaaa

Tebrikler

bende de mt blade var ama kafamı sallamıyor, daha doğrusu motorun ve rüzgarın daha çok fark ediyor bu kısımda

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı 2wsx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayalini kurduğunuz kadar fark yok. Hatta bu aldığınız iki kask arasındada uçurum yok. Muhtemelen bir kask kafanıza tam oturmuyordu ve kafada dönme yapıyordu buda bir süre sonra kafayı sallıyordu. Şu an 50 liraya eminönündeki kaskı bile alıp 70 yapsanız kafanız böyle sallanmaz. Tabi söylediğiniz diğer markalar konfor ve havalandırma olarak muazzam kasklar.

mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Arkadaşlar bir kaskın kazasız belasız tam olarak kullanım ömrü kaç yıldır? Ya da değiştirmemiz gereken süreyi nereden bilebiliriz?
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Bende HJC FG 17 kullanıyorum fakat hiç memnun değilim. Sağlamlığını hissettiyo fakat çok ağır ve sağa sola bakarken sıkıntı yaşıyorum. Para durumu ona el vermişti motoru aldıktan hemen sonra o kaskı almıştım, keşke diyorum bi ay eski kaskımla idare edip maaşımı alınca bi shoei alsaydım. Başka bahara kaldı

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı mccxcix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir kaskın kazasız belasız tam olarak kullanım ömrü kaç yıldır? Ya da değiştirmemiz gereken süreyi nereden bilebiliriz?
    5 yıl maksimum ömrü deniyor ama ne kadar doğru bilmiyorum.Çok da belli etmiyor kendini.Çok eskiyse içindeki köpükleri,pedleri filan dağılıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)