Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sigorta Yaptıramıyorum .

Motovento
    REKLAM ALANI
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    22 Kasımda sigortam bitti.Hiç bir firma sigorta için onay vermiyor diyor sigortacım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    sigortam.net 'e bir bak. Benim de arkadaş hiçbir firmadan kesemiyorum hata veriyor diyordu. Aradım sigortam.net cart diye kesti poliçeyi. Üretimi çok olan firmalara pek hata çıkartmıyor sigorta ekranları
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Sigortacım 340 tl dedi ama poliçeyi kesememiş malum sigorta şirketleri dalavereleri yüzünden.Sigortam net 533tl diyor.Düzgün adamı zıvanadan çıkarırı bunlar.

mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Sigortam.net'i ben aradığım da bundan 2-3 ay önce motosikletlerle ilgili sigorta yapmıyoruz demişlerdi demek tekrardan başlamışlar.
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigortacım 340 tl dedi ama poliçeyi kesememiş malum sigorta şirketleri dalavereleri yüzünden.Sigortam net 533tl diyor.Düzgün adamı zıvanadan çıkarırı bunlar.
    bana da aynısı oldu 320ye var ama kesilmiyor. 390a var ama kesilmiyor. Ben de anadolu sigortadan yol yardımlı 520tlye yaptırdım 5 ay önce
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Daha dün sigortam.net'ten motorumu sigortalattım. 51 yaşındaki annemin üstüne almıştım istanbuldayım 360 lira çıktı şaşırdım ve yapıştırdım hemen.

waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    Dün konuştum sigortam net ile 542 tl fiyat verdiler.

Aralık içerisinde %5-6 zam gelecek diye de uyardılar.

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    İlk sigortam anadolu sigorta 871 tl yapıldı, bitmesine 15 gün kala yenilemeye uğraştım ama nafile, 285 tl gözüküyor fakat bir türlü poliçeyi yenilemediler hep salladılar, ağız diş sağlık bölümüne bile aktardılar ama olmadı, bitmesine 1 gün kala banka hesabımdan garantinin eureko sigortasına baş vurdum 300 tl yapıldı, 2 gün sonra da anadolu sigorta aradı dalga geçergibi poliçeniz bitmiş diye, siz ses kayıtlarını dinleyin aradaki küfürleride duymazdan gelin, sonra bana dönüş yapın dedim bir daha aramadılar.
    https://www.youtube.com/watch?v=4R38-vqpBB0

carter17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aklınıza gelebilecek her yere başvurdum sigorta diplemeden önce 950TL çıkıyordu yaptırmadım, sigortayı diplediler 380den başladı Nisan ayında, kesmediler ağustosta 410 oldu kesmediler, 450 oldu ekim sonlarında yine kesmediler, ben de yaptırmama kararı aldım. Yaklaşık 10 aydır sigortam yok, sigortayı yaptırmamak değil niyetim, kaza olsa bir şey olsa sıkıntı yaşayacağım, yaptırmak istiyorum.

Ama;

- 2 yıldır tanımadığım ama sürekli aynı motorda gördüğüm plakasız kaç tane motosiklet var sayamam. (Kendi motosikletimle mukayese ediyorum, YBR 125)

- 380e sigorta kesmiyor ama, şu özellikli şu avantajlı sigortayla aynı firma premium adı altında 2 katı fiyat çekiyor kesmek için. Aynı firmadan bahsediyorum, adam bana gösterdiği fiyattan sigorta yapmıyor, istediği fiyattan yapıyor.

Yasa getiriyorsun, takip etmiyorsun.

Çalıntı motorları kovalamıyorsun, sigortasız adamı kovalıyorsun(Nitekim biz yoluncak eşeğiz, nasıl olsa veririz, diğerinden para alamayacağını biliyor).

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Yılbaşından itibaren bu fiyatları çok ararız. Buraya yazıyorum bulunsun

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Sigorta şirketleri devletle olan anlaşmazlık ve primlerin azlığından dolayı kendi poliçe kesme sistemlerine özellikle bug koydular. Acenteler bu yazılımsal sorundan dolayı poliçe kesemiyor. Bir takım ek teminatlar koyduklarında daha yüksek primle kesebiliyorlar. Bazı acenteler de bu sorunu aşmak için otomatik poliçe kesme denemesi yaptırıyorlar. Sistem mesela 10 denemede 1 kere izin veriyor. Karşı yazılıma otomatik denemeler yaptırıyorlar manuel olarak asla poliçe kesemiyorlar. Bu şekilde çalışan bir acente bulmanız lazım. Tabi yıl sonu olduğundan dolayı daha da bir sıkıntı oluyordur.

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    nur sigortayı arayın sigortam net bana da aynısını yaptı 540 TL istedi nur sigortayı aradım 320TL ye yaptılar ankara sigorta diye bir acenteye

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Abi tanıdık sigortacı yoksa iş zor. Biz her sene akrabalar falan aynı adama yaptırdığımız için benim motora da demesine göre 5 saat çaba sonucu poliçe kesebilmiş. Bana demesi "abicim sigortacılar artık motorlara poliçe kesmek istemiyor." Kısaca tanıdım şart.
    HONDA

#BZ3082

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fiyat azıcık daha artınca kesilir merak etmeyin. 310₺ çıktı bana başta ve 2 hafta boyunca kestiremedik. Tanıdık sigortacı ile bile yapamadık. Sistemi bilerek aşırı yavaşlatıp onay vermiyorlar kendilerince. Fiyatım 470₺ oldu ve anında kesildi.

Güzel ülkem..

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Bende police yenileyecegim zaman uygun fiyata 330tl gibi rakam almistim fakat ilave hizmetler satin alinmazsa onay vermediklerini soyluyordu extra cekici,cilingir vs gibi o paketlerlede sigorta fiyatini sisirim 500,600 tl gibi rakam sunmustu hemde bunu sigortam net yapmisti istemez diyip arastirdigimda Quik sigortayi buldum 340 tl gibi rakama policeyi yenilettim ustelik quik piyasaya yeni girdiginden benim aracimin hasarini karsilamasada police icerisinde bana sundu bir cok ayricalik vardi mesela yolda kaldim diyelim 1000tl ye kadar cekici hizmeti yada aracim arizalandi servise ucretsiz cekicihizmeti gibi bircok kapsami vardi bir arastir istersen

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Ruhsatınla beraber ziraat bankası şubesine git 340 liradan yapıyorlar.
    Olcay Avşar bunu beğendi.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Birisi de çıkıp dememiş ki şuradan bir tekliflere bak diye:

https://teklif.sbm.org.tr/trm-teklif...leme/sorgu.sbm
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birisi de çıkıp dememiş ki şuradan bir tekliflere bak diye:

https://teklif.sbm.org.tr/trm-teklif...leme/sorgu.sbm
    mevzu teklif almak degil aldigin teklife sigorta yapmiyorlar onaylanmiyorlar extra paketler alarak odeyecigin para sisince onayliyorlar olay bundan ibaret bunu bariz bir sekilde sigortam net calisani soyledi 330 tl ye cikiyor goruyorum dedim firma 330a onay vermiyor dedi sonra bende Quick sigortaya denk geldim ve hic sorunyasamadan yaptirdim
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    22 Kasımda sigortam bitti.Hiç bir firma sigorta için onay vermiyor diyor sigortacım.
    Durumu açıklayayım sigortam net yüksek primle çalıştığı için daha yüksekten kesiyor sigortayı hiç bir sıkıntı çıkmıyor. Ucuza sigorta firmaları onay vermiyor sigortacının gece gündüz sistemi kovalaması gerek benim arkadaşım gece geç saatlerde sistem cortlağında kesiyordu. Ucuz fiyata kesiyor. Şerefsiz sigortalar çıkarılan yasaya uymuyor. Muhtemelen bu ucuz sigorta devri önümüzdeki sene bitecek bu şekilde çoğu firma kesemiyor sigorta.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sigortacım bana da artık çoğu acenta motosiklete poliçe kesmiyor dedi, sonra bir yeri aradı, Anadolu sigortadan 180 TL ye yaptırdım. (Geçen ay)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)