Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet ile hız yapan kasksız sürücü kazada hayatını kaybetti.

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    BALIKESİR’in Marmara Adalar İlçesi'nde, aşırı hızlı olduğu öne sürülen motosiklet devrilerek 20 metre sürüklendi. Kazada kaskı takılı olmayan motosiklet sürücüsü 20 yaşındaki Gökhan Söker öldü.

Kaza, Marmara Adalar İlçesi Saraylar Mahallesi’nde meydana geldi. Bir mermer işletmesinde çalışan Gökhan Söker, motosikleti ile mesai bitiminde işyerinden ayrıldı. İddiaya göre, yolda aşırı hızla giden Söker, motosikletinin kontrolünü yitirince düşürek 20 metre sürüklendi.

Kask takmayan Söker, kafasını asfalta çarparak ağır yaralandı. İlçe devlet hastanesine kaldırılan Gökhan Söker, burada yapılan ilk müdahelesinin ardından deniz yolu ile sevk edildiği Bandırma Devlet Hastanesi’nde kurtarılamadı. Söker’in daha önce de motosikletten düşüp yaralandığı belirtildi.

100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Allah rahmet eylesin...

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    Motordan düşüp sürüklenerek ölmek
    Korumaları olsaydı muhtemelen zıplayarak ayağa kalkardı.

http://www.medyabar.com/m/haber/1325...ale-geldi.aspx

Bu ara çok fazla kaza haberi gelmeye başladı. Allah rahmet eylesin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Kasksız motosiklete binmenin olayını biri bana anlatabilir mi? Ben kaskı takmadan motorun yerini değiştirmek maksadı ile 30 metre bile sürsem kendimi eksik hissediyorum ve rahatsız oluyorum nedense sanki ilk kez motosiklet sürüyormuş hissine kapılıyorum. Vizör açık 30 km/s hızı geçtiğimde rüzgardan gözlerim de rahatsız oluyor yolu göremez hale geliyorum gözlerimin yaşarmasından. Sıcaktan bunalma falan bu durumu da anlayamıyorum hiç balaklavasız dahi takmadım kaskımı ben yazın en sıcak gününde bile daraldığımı hatırlamıyorum. He bacaklarım ve gövdem sıcaktan rahatsız oluyor ama kafa ile alakalı hiç problem yaşamadım.

Bu kasksız sürmenin olayı nedir?
    Emrah M. bunu beğendi.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    doğal seleksiyon
    jackonbir, Sj's ve Acil112 bunu beğendiler.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Bu kasktan neden rahatsız oluyor millet anlamıyorum, eve girince kaskla oturmak istiyorum yemin ederim...
    Allah günahlarını affetsin ne diyeyim...

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Milletce her savaşı kazandık da cehalete karşı verdiğimiz savaşı kaybettik galiba en sonunda. Yazık, gencecik çocuk daha, kaskı olsa ekipmanı olsa belki ileride torunlarına gülerek anlatacağı bir anısı olacaktı.

Son günlerde gelen vefat haberlerinde dikkat ettim hep 2 başlık öne çıkıyor:

1)Aşırı hız
    2)Ekipman (kask) yok

Allah rahmet eylesin. Bu son olsun artık diyeceğim de,boşuna. Yine bir yüksek hız vefat haberi gelir yakında...

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    anası babası yok mu bu çocuğun buna nasıl müsade ediyorlar hiç mi bilinç yok bu insanlarda hiç mi beyni dışarı çıkmış, kafası ortadan ikiye ayrılmış kasksız kaza yapan insanları görmediler. Allah rahmet eylesin ailesinede sabır versin. Kasksız motor sürmenin kaçınılmaz sonu budur, belki bugün değil belki yarında bir şey olmaz ama mutlaka pekmeziniz akar bundan kaçış yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:23 ----------

ayrıca evet son zamanlarda çok ölüm oldu ve bu ölümlerin %95i kasksız ölümler ve bundan doğalı yok.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    sadece gösteriş için motosiklet alan ergenler ülkemizde bol bol var. sonuç gösteriş olunca bu tür olaylar kaçınılmaz oluyor
    roadpeople ve Acil112 bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Allah rahmet eylesin. Ama acıyor muyum? Hayır. Geride kalanlarına üzülür, onlara sabır dilerim.

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilmem kaç euro verdiğim dizliği takmak için 5 dk uğraşmadım. halı saha maçına yetişmeye çalışıyordum. Evde bıraktım. Bu bana 1 ay yatak, 3 ay koltuk değneği ve gayet acılı fizik tedavi olarak döndü. Fizik tedavi süreci kaza sırasındaki yaşadığım ayağımda oluşan açık kırıktan daha acılıydı, onuda belirteyim . Kask ve koruma kullanın arkadaşlar, kaza bu , en beklemediğin zamanda olur. Vefat eden arkadaşa rahmet, ailesine sabır diliyorum..

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Ölmek ne kadar basit geliyor insanlara. O motordan illa ki düşeceksin ve düştüğünde de kafanı bir yerlere vuracaksın işte. Hadi kendini düşünmüyorsun, aileni ve seni sevenleri düşün be kardeşim. Ne oldu? Göçtün gittin işte 20 yaşında. Yazık değil mi yaşanmamış onlarca yılına, yüzlerce güzel anına? Hayata bir kere geliyoruz, yaşamanın değerini bilmek lazım.
    Mekanı cennet olsun.

R25 motoru 600 rr havasında kullanıyorlar kask takmıyorlar, bazıları racing motora oturunca motogp pilotu kesiliyo, sonra motorsiklet tehlikeli motorcular tehlikeli hareketler yapıyor diye camiaya geliyor insanlar nefret edip yolda taciz ediyor ön yargı oluşuyor.

Kask takmayan insana üzelemem intihar bu zaten amacına ulaşıyorlar iyiki başka bir insana zarar vermedi.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dogal seleksiyon yorumuna bayildim. Buna kader diyemezsin. Allah rahmet eylesin de diyemezsin sadece Allah taksiratini affetsin diyebilirsin.
    roadpeople bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha XJ6 Naked 2013 model
    aşiri hız ...hız...hız.. motor demek hız demek zannediyorlar...adamın 125 cc motoru var delirircesine basıyo o motor 120 yapsa ne olur nasıl durduracaksın be kardeşim... RR da choperda hepsi aynı...yerine göre basıcan ya..TEM de kasksız basıyo bu ölümü çağırmaktan başka ne ki...

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı retox70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmem kaç euro verdiğim dizliği takmak için 5 dk uğraşmadım. halı saha maçına yetişmeye çalışıyordum. Evde bıraktım. Bu bana 1 ay yatak, 3 ay koltuk değneği ve gayet acılı fizik tedavi olarak döndü. Fizik tedavi süreci kaza sırasındaki yaşadığım ayağımda oluşan açık kırıktan daha acılıydı, onuda belirteyim . Kask ve koruma kullanın arkadaşlar, kaza bu , en beklemediğin zamanda olur. Vefat eden arkadaşa rahmet, ailesine sabır diliyorum..
    Öncelikle geçmiş olsun,yakin zamanda forumda kaskin önemi ne ise dizlikte odur yorumunda bulunmuştum birileri,yohhh yaaa o kadarda degül bahh ben kaza yaptim dizim 2gun acidi sonra 3.gun zimba gibiydim vb.tarzda yorumlar yazildi çizildi..yakin arkadasim 7ay oldu hala dizini bükemiyor o agriyi yaşayan bilir.ayrica diz kapagi operasyonu çok riskli.

Hele hele şehir içinde kask takip,kayişini baglamadan gezenler var..işiklarda denk geldim sordum elemana,abi boynumu terletiyor dedi hem boylede korur kask dedi.vayy babam vayy.

Kisacasi erinmeden tüm ekipmanlari giyelim varsin 5-10dk ugrastirsin.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Cahil cühela motoru bisiklet sanan başıboş! çocuklar.
    Allah rahmet eylesin.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Allah rahmet eylesin bi ana babanın daha canı yandı. Yazık günah gittin işte dandik bi artislik yüzünden.

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Kendini düşünmeyerek kask takmayan birine üzüleceğimi hiç sanmıyorum.
    Kendisi ölmek istemiş.
    Kararına saygı duymak gerek.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)