Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

EMİNÖNÜ MEYDANA MOTOR BIRAKMAK CEZAYA MI TABİ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    Eminönü Mısır çarşısına yakın, yeniden düzenlense de aynı olan meydana motorumu bırakacaktım ancak eskisi kadar motor bulamayıp zabıtanın da çekicisini görünce bir değişiklik var diye şüphelendim.. Çekicide kimse yoktu diğer köşede küçük bir otodaki zabıta memurlarına sordum artık yasak mı diye; sağolsunlar atm lerin yanındaki üç beş motoru göstererek 'şu araya koy işte' dediler.. 45 dk sonra geldiğimde çekicinin zabıta şoförünü görünce sordum cezalık bir durum yok değil mi diye ve bana kameraların yerlerini işaret ederek 'eve gelir bekle bakalım ama yarım saat falan durduysan belki gelmez' dedi.. Motorumla şehir hayatının zorluklarından izole olmaya çalışıyorum ama devletim vatandaşına düşman gibi beni hep strese sokuyor..
    Durum hakkında bilginiz var mı?
    mitmuallim bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Evet, malesef durum böyle. Eminönü meydanda eskiden motosikletleri sorunsuz bırakabiliyorduk ancak söylenene göre çevre esnafından gelen şikayet ile o bölgeye park yasağı getirilmiş ve artık motosikletlerin park etmesi durumunda ceza kesiliyor ve çekilebiliyor. Çevre esnafının orada motosikletlerin park etmesinden herhangi bir rahatsızlık duymayacağından eminim. Aklıma tek gelen esnaf otopark esnafı...
    birbilent bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Ben tam o bahsedilen yere pcx bırakmıştım üstünüde brandayla örtmüştüm,zabıta amcalar brandayı kaldırıp sticker yapıştırmışlardı gidona.
    295 küsür bişeyler işgaliye cezası filan yazıyordu.
    3 yıl geçti ceza meza yok.
    birbilent bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Tek suçu devlete yüklemek olmaz. Sizin orada ne gibi bir olay yaşandı bilmiyorum ama genelde yasak durup dururken gelmez. Kendi şehrimden örnek vereyim; şehrin merkezinde zafer plaza denen bir alışveriş merkezinin açıkta büyük bir alanı var. Yazın tüm motorcular oraya toplanırdı. Bilenler bilir motosiklet park etmeye de gayet müsait bir alan.

Park halindeki motorlar kimsenin geçişini falan kapamaz ve rahatsızlık vermezdi. Polisler de haliyle hiç karışmazdı motorculara. Hatta arada yunuslar da gelir,çay içip muhabbete ortak olurdu. Ne zaman merkezde işim olsa bende gidip gönül rahatlığıyla motorumu oraya bırakırdım. Ancak her toplulukta olduğu gibi 3-5 kendini bilmez türedi. Açık egzoz takılmış (park halindeki) motorlarını kesiciye sokarak kulak tırmalayan ve bir marifet yaptığını sanan salaklar dadandı ortama. Şikayetler oldu, polis gelince de kaçışıyordu bu 3-5 şerefsiz. O kadar çok ses yapıyorlardı ki, biz diğer motorcular bile rahatsız oluyorduk, siz düşünün.

Birde baktım ki haftasonu park halindeki motorların alayına cezayı döşemiş polisler. Hatta gün içi ufak bir operasyonla bazı motorları bağlayıp çekiciye yükleyip götürmüşler. Motorunu park etmek isteyene de; "yallah başka yere" demişler .

Şimdi bu durumda polisler mi suçlu biz motorcular mı? düşünmek lazım. Açıkçası ben polislere kızamadım. Bir topluluk çevreye rahatsızlık vermeye başladığı an onlara tanınan ek imtiyazların geri alınması gayet doğaldır. Kurunun yanında yaş da yanar maalesef. O alan bir motosiklet park alanı değildi ancak hiç kimseye rahatsızlık vermediğimiz için polisler de bizlere karışmazdı.

Şu anda yeniden motorlar park edebiliyor, polisler yine karışmıyor fakat çok sürmez, yaza doğru 3-5 salak gelip yeniden milletin huzurunu kaçırır ve yeniden sıkıntılar başlar.

Umarım en kısa zamanda sizin oradaki sorunlar çözülür de polis ve zabıta yeniden park işine karışmamaya başlar.
    zaferce, chetaq, birbilent ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben tam o bahsedilen yere pcx bırakmıştım üstünüde brandayla örtmüştüm,zabıta amcalar brandayı kaldırıp sticker yapıştırmışlardı gidona.
    295 küsür bişeyler işgaliye cezası filan yazıyordu.
    3 yıl geçti ceza meza yok.
    ceza motoru satacağın zaman ortaya çıkıyor
    geçende arkadaşa motor alıcaktık,satıcı arkadaşa noterde haciz göründü,araştırmamız sonunda belediyeden 2 yıl önce park cezası yani sizin yazdığınız gibi işgaliye cezası çıktı,birde 2 yıllık gecikme cezasıda cabası
    neticede cezayı ödemeden bir işlem yapamadık,mecburen cezayı ödedi ama ödemeklede iş bitmedi,belediyeden sisteme geçip hacizin kalkması 2 gün sürdü,ancak ondan sonra alabildik motoru

haa siz motoru sattıysanız sorun olacağını sanmam ama satmadıysanız kesinlikle satarken karşınıza çıkacaktır

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ceza motoru satacağın zaman ortaya çıkıyor
    geçende arkadaşa motor alıcaktık,satıcı arkadaşa noterde haciz göründü,araştırmamız sonunda belediyeden 2 yıl önce park cezası yani sizin yazdığınız gibi işgaliye cezası çıktı,birde 2 yıllık gecikme cezasıda cabası
    neticede cezayı ödemeden bir işlem yapamadık,mecburen cezayı ödedi ama ödemeklede iş bitmedi,belediyeden sisteme geçip hacizin kalkması 2 gün sürdü,ancak ondan sonra alabildik motoru

haa siz motoru sattıysanız sorun olacağını sanmam ama satmadıysanız kesinlikle satarken karşınıza çıkacaktır
    Ooo sattım üstünde 4 motor daha aldım sattım yok ceza çıkmadı.
    Makbuz değildi sticker yapmışlar.

Motosikleti
    MT-07
    Walla eskiden TAV'da para almıyordu sanırım otopark ücreti olarak. Şimdi onlarda motosikletlere tarife uygulama taraftarı olmuşlar. Motosikletim ile ne park ücreti ne trafik ne de sıkıntı çekmek istemediğim için tercih ediyorum. Bazen bakıyorum da otomobilden pahalıya geliyor.

Bana kalırsa kasıtlı olarak otomobil satan kuruluşlarla ağır anlaşmala var. Çünkü fiyat farkından dolayı büyük paralar giriyor kasaya. Bir motosikletin bırakacağı en maksimum ücret 50000tl iken devlete bir otomobilde bu rakamlar sağlam uçuşlara geçiyor.

Öyle güzel bir algı varki milletimiz de motosiklet kullananlar 2.sınıf insanlarmış, paraları yokmuş ve trafikte dahi yol vermek zorundalar ve ezilmek zorundalarmış gibi bakıyorlar. Kendiniz bilmez 3-5 densiz falan kabul etmiyorum bunları. Çalıştığım yerde kırmızı 2018 model Ford Mustang araç var. Neredeyse her gece İETT otobüs durağında lastik yakıyor, yolda giderken kasıtlı olarak yanlaya yanlaya geçiyor. Motor kesiciye sokup apaçilik yapınca bağırıp çağıranlar Mustang, Ferrari falan görünce nedense alkış tutuyorlar.

Şöyleki adamın biri Chevrolet Camaro ile emniyet şeridine girip millete korna selektör yapınca polis varmışçasına arkalarında o utanmaz servisçiler yol veriyordu adama.

Neyseki bir tane motorize polis gelip çaktı cezayı da ondan sonra biraz duruldu sadece o günlük.

Demem o ki; andavallık herkeste var. Herkesi cezalandırmak yerine yakalamak isteseler o dediğiniz saçma sapan tipleri cımbızla çeker gibi tek tek toplarlar. Lakin güzel ülkemizde herkes tembel. En tepeden tut en aşağıya kadar...

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ooo sattım üstünde 4 motor daha aldım sattım yok ceza çıkmadı.
    Makbuz değildi sticker yapmışlar.
    tamam ozaman demek sadece korkutmak amaçlı yapıştırmışlar o stickeri,makbuz olsa kesinlikle çıkardı kurtaramazdınız

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)