Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda fiyat listesini güncellemiş :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben tembelim, ben aptalım, ben beceriksizim, bende iş ahlakı yok, ben 3 günde bana dönecek paranın peşindeyim demek yerine devleti suçlamak, imkan yok demek psikolojinizi rahatlıyor olabilir. Cebinde para yoksa cebine parayı devlet koyacak değil. Bilakis devlet seni savunmak, eğitmek, yönetmek, iyileştirmek için çok yüklü miktarda paraya ihtiyacı olan bir kurum. Senin vatandaş olarak üretici değil tüketici isen, topraklarının altında fışkıran petrollerin yoksa vergi yükünün altında ezilmeye de muhtaçsın. Artan ihtiyaçlarla ithalatın da artacağı için her geçen gün de daha fazla ezileceksin. Hükümet devlet bütçesini götünden karşılayacak değil. Marka olduğun, insanların tercih ettiği ülkeye para kaynağı olan tek bir ürün, hatta internet sitesi bile üretmemişsin ve üretmiyorsun toplum olarak. Hala kendini 30.000 birim paraya H2 aldığın ülkelerle kıyaslıyorsan kafana bir huni geçirip otur. Ben hakikatleri yazdım. Lakin gelen cevaplar, üretilen bahaneler zaten yazdıklarımın kanıtı olmuş.
    Hocam kusura bakma da biraz içi boş söylem seninkisi. Devlet var olan ürettiği işletmeleri bile elinden çıkarıp yok pahasına satmış. Üstelik kendi yaptığı lüks tüketimin haddi hesabı yok ben suçluyum öyle mi? Bundan çok değil 10-15 sene önce ürettiğimiz onlarca tarım ürününü bile ithal eder olmuşuz sen neden bahsediyorsun? İnsanlar üretmek mi istemiyor yoksa üretebilecek bir ortam mı bulamıyor? Eğitim seviyen yerlerde ve eğitim kurumu yap boz tahtasına dönmüş. Gündemdeki herşeye ülkenin cumhurbaşkanı cevap verme ve yapma gayretinde. Bir işletmede müdür altındaki yönetime talimat verir ve onları kontrol eder. Talimatı işçiye müdür vermez, altındaki yönetim kadrosu verir. Yani ülke yönetimi zaten baştan yanlış, balık baştan kokar. Sen kuyruğuna bakıyorsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:50 ----------

Hocam kusura bakma da biraz içi boş söylem seninkisi. Devlet var olan ürettiği işletmeleri bile elinden çıkarıp yok pahasına satmış. Üstelik kendi yaptığı lüks tüketimin haddi hesabı yok ben suçluyum öyle mi? Bundan çok değil 10-15 sene önce ürettiğimiz onlarca tarım ürününü bile ithal eder olmuşuz sen neden bahsediyorsun? İnsanlar üretmek mi istemiyor yoksa üretebilecek bir ortam mı bulamıyor? Eğitim seviyen yerlerde ve eğitim kurumu yap boz tahtasına dönmüş. Gündemdeki herşeye ülkenin cumhurbaşkanı cevap verme ve yapma gayretinde. Bir işletmede müdür altındaki yönetime talimat verir ve onları kontrol eder. Talimatı işçiye müdür vermez, altındaki yönetim kadrosu verir. Yani ülke yönetimi zaten baştan yanlış, balık baştan kokar. Sen kuyruğuna bakıyorsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Yahu git köye üret, sat. Tembellik etme. Sen tarım ürünü ihraç ettin de elini mi tuttular? İhtiyaçlar artmış, çiftçin lüks hayatlara özenmiş, şehirli olacak aklına takmış. Taşrada doğru dürüst üreticin kalmamış. ha bunlar madem şehre geldik, racona uyup bi üniversite okuyalım deyip mühendis olup iphone mu üretti? hayır. o zaman mecbur onların ürettiklerini artık ithal edeceksin. nası kafa var sizde anlamıyorum. girdi olmadan çıktı istiyosunuz. hep bu hesap yapamayan bahaneci ve bedavacı zihniyet zaten bize kaybettiren. her yeni mesajda daha da tescilleniyor.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu git köye üret, sat. Tembellik etme. Sen tarım ürünü ihraç ettin de elini mi tuttular? İhtiyaçlar artmış, çiftçin lüks hayatlara özenmiş, şehirli olacak aklına takmış. Taşrada doğru dürüst üreticin kalmamış. ha bunlar madem şehre geldik, racona uyup bi üniversite okuyalım deyip mühendis olup iphone mu üretti? hayır. o zaman mecbur onların ürettiklerini artık ithal edeceksin. nası kafa var sizde anlamıyorum. girdi olmadan çıktı istiyosunuz. hep bu hesap yapamayan bahaneci ve bedavacı zihniyet zaten bize kaybettiren. her yeni mesajda daha da tescilleniyor.
    yapılması gereken şeyler: çiftçiye mazotu 1 liraya vereceksin, gübreyi sübvanse edeceksin; samanı, yemi sübvanse edeceksin, o zaman çiftçi coşar. şelaleler gibi akar.
    yeter ki hükümet bunu yapsın.
    şu ortamda çiftçi para kazanamıyor.

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Bunların hepsi yapılıyor zaten. Tarıma destekte dünya üçüncüsüyüz ama köye gidip inek besleyen tezekle tarlayla uğraşan kalmadı. Tüketim üretimden çoksa ithal edilir veya arz eksikliğinden dolayı fiyatlar artar.

Motosikleti
    Honda Dio
    Tabii git üret demek basit. Tarım nasıl yapılır haberin yok belli. Kafana göre tarım ürünü ekemezsin. Devlet belli ürünlere kota koyar ve ekilmesine izin vermez. Bunun hesabını yapamamış mı ki de neredeyse her şey yurt dışından ithal edilir olmuş. Ben yüksek okul ve aynı zamanda üniversite mezunuyum. karşında niteliksiz ve eğitim seviyesi düşük biri yok öyle iki lafla kandırasın. Kandırılacak kitlenin eğitim seviyesi ortada. Genel eğitim seviyemiz de belli olduğuna göre olanlar çok da yadırganamaz. Andersondan masallar .....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bunların hepsi yapılıyor zaten. Tarıma destekte dünya üçüncüsüyüz ama köye gidip inek besleyen tezekle tarlayla uğraşan kalmadı. Tüketim üretimden çoksa ithal edilir veya arz eksikliğinden dolayı fiyatlar artar.
    insanımızın karakteri hakkında söylediklerin kısmen doğru,fakat konuyu karıştırdın.Özellikle devlet kurumlarının sanki hiç suçu yokmuş gibi konusuyorsun.Hayır bi de bu devlet kadrolarını oluşturanlar bizden değil mi ?

Yahu git köye üret demişin

oyle git koye hayvancılıkla uğraş,tezekle uğraş demek kadar sacma birşey olamaz.

Belli ki çevrende ne hayvancılık ne de tarımla uğraşan var.Kullandığın girdiler pahalı,teknolojin az. dolayısıyla aynı ürün yurtdışından çok daha ucuza geliyor,istersen tarlanda 14 saat çalış günde,rekabet edemiyorsun.

Bi de insanları köye gönderip üretim yaparak problemin üstesinden gelmiş mi olacağız ? Gelişmiş ülkelerde tarım nüfüsü azdır ve bir nevi gelişmişik göstergesidir. problem çok daha büyük,burda yaz yaz bitmez.

Motosikleti
    Honda wave 110i
    he yani devlet az kota koyduğu için çiftçi ekemiyor, eli kolu bağlı tarlası boş, el el üstünde kavuşturmuş oturuyor, ekerse jandarma gelip ekilenleri söküyor ve sonra da 3 katını ödeyip ithal ediyoruz, vergiler de ondan yüksek zaten he gülüm he

ben süper bi çözüm buldum

https://youtu.be/6sqf-scSt8E?t=3078

Forumdan Uzaklaştırıldı
    he yani devlet az kota koyduğu için çiftçi ekemiyor, eli kolu bağlı tarlası boş, el el üstünde kavuşturmuş oturuyor, ekerse jandarma gelip ekilenleri söküyor ve sonra da 3 katını ödeyip ithal ediyoruz, vergiler de ondan yüksek zaten he gülüm he
    Kardeşim takma bu kadar sen,sana kalsa butun işsizileri alıp boş toprakları ekip biçerek super güç haline geliriz

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Turgetson, aynı şeyleri söyledim ama hangi gözle okudunsa sanki başka bişey diyorum gibi anlamışsın. konuyu iyi oku. tarımla uğraşacak adamlar azalıyor ama bunlar şehre gelip ilim peşinde koşalım, üniversitelerde dirsek çürütelim, bir kaç nesil sıkıntı çekeriz belki ama ilmini öğrenip katma değeri yüksek üretim yapalım derdinde değiller diyorum. Tarım mevzusunu açan da ben değilim. Tarımdan kaybedilen bu nufus kolay ve hızlı bi şekilde, taştan topraktan toplayrak emeksizce para kazanma sevdasına geliyor şehre. adam evi tarlayı satar karaköyde ufak bi dükkan açarım çinden 1 dolara getirdiğim, internette 1,2 dolara satılan ürünü ben yoldan geçene 5 dolara kakalar yolumu bulurum kafasında. Ahlaksız, vizyonsuz ideallerden yoksun, olduğu gün bayram olmadıı gün ramazan, plan program bilmeyen ama her şeyi en iyi bildiğini zanneden, şu işin yanlış diyenin de üstüne yürüyen sürekli başkalarını suçlayan empati yoksunu, komşusunun hatta akrabasının bile iyiliğini çekemeyen saçma sapan bi milletiz. arada doğru söyleyen birileri çıkıyor onlara da teşekkür edeceğimize düşman oluyoruz. sana yanlışını mı söyledi, teşekkür edeceğine bul bi kusurunu, sen geçen gün bizim yanımızda osurmuştun de mesela, itibarsızlaştır. kendi yanlışını doğruymuş gibi satmaya, yalanlar içinde yaşamaya devam et. Biz buyuz. Bu ahlaksızlıkların bedelini de ödüyoruz ve ödeyeceğiz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    tarımdan kaybedilen bu nufus kolay ve hızlı bi şekilde, taştan topraktan toplayrak emeksizce para kazanma sevdasına geliyor şehre.
    durum dediğin gibi değil.Insanlar yaptığı işten gerçekten para kazanamıyor.Sen tarımla uğraşıp adam olanı gördün mü ?

çok azdır.

İnsanlar 15 20 donum yerini satıp İstanbul da 2000 TL ye iş buluyor orda çalışıyor.Durum tam olarak bu.

Türk insanı için cizdiğin porte de ise doğruluk payı var ama neden böyle kokuşmuş bir millet haline geldik bilmiyorum.

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Benim tek söylemek istediğim hatayı başkalarına yüklememiz gerektiği. 1923'ten beri dünyada aha şu markamız şu üründe en tercih edilir 3 marka arasında diyebileceğimiz tek bir markamız yoksa bizi yönetenlerden mucize beklememeliyiz. Eksiklerimizin farkına varıp gün bugündür deyip çalışmamız gerektiği. Empati yapabilecek olgunluk seviyesine gelmemiz gerektiği. Ahlaki kalkınmanın ekonomik kalkınmadan önce gelmesi gerektiği.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hepimiz her şeyin farkındayız fakat
    uygulamaya geçme konusunda adım atamıyoruz.

Motosikleti
    Honda Dio
    Ahlaki kalkınmanın olabilmesi için devletin önce adalet inşa etmesi lazım dimi? Sen 20 kere dolandırıcılık yapanı, hırsızlık yapanı salarsan yada gerektiği kadar müdahalede bulunmazsan o millet ahlaken erozyona uğrar. Adalet mülkün temelidir. Sen devlet olarak yat sahibine mazotu kaça veriyorsun çiftçiye kaça ve niye? Bunlara el atarsan somut adımlar atarsın. Devlet kötü örnek olursa halk neler yapar. Boşuna demiyorlar imam osurursa cemaat sıçar diye.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    TR olarak nerelerden geldik hangi yokluklardan bu günlere gelindi bu soruyu sorduk mu hiç?
    20 sene önce herşey iyi, ekonomide dünya 3.süymüşüz de son 20 senede taklaya gelmişiz teknolojimiz batmış, ticarette bitmişiz vs gibi konuşmayın.

Sanki şahdık şahbaz olduk.

Bu arada üni mezununu eğitimli diye tabir etmek bana ilginç geldi.
    10 kişiden 5 i 2 üni birden bitiriyor zaten hatta 3 üni bitiripte hiç bir vasfı olmayan öğrencilerimiz bile var.
    Kime göre neye göre eğitimli? Önünü görmeyen adamlar bile üni bitiriyor. Herkes öğrenci, artık 30 yaşına kadar okullarda boş beleş zaman öldüren ciddi bir işgücü potansiyeli var... Ama onlar eğitiliyor )) Çalışacak en verimli zamanlarda okuldalar ama 10 kişiden kaçı gerçek eğitim alıyor? Eğitim nedir? İş olanağı nedir? Vasıf nedir?
    overrider bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TR olarak nerelerden geldik hangi yokluklardan bu günlere gelindi bu soruyu sorduk mu hiç?
    20 sene önce herşey iyi, ekonomide dünya 3.süymüşüz de son 20 senede taklaya gelmişiz teknolojimiz batmış, ticarette bitmişiz vs gibi konuşmayın.

Sanki şahdık şahbaz olduk.

Bu arada üni mezununu eğitimli diye tabir etmek bana ilginç geldi.
    10 kişiden 5 i 2 üni birden bitiriyor zaten hatta 3 üni bitiripte hiç bir vasfı olmayan öğrencilerimiz bile var.
    Kime göre neye göre eğitimli? Önünü görmeyen adamlar bile üni bitiriyor. Herkes öğrenci, artık 30 yaşına kadar okullarda boş beleş zaman öldüren ciddi bir işgücü potansiyeli var... Ama onlar eğitiliyor )) Çalışacak en verimli zamanlarda okuldalar ama 10 kişiden kaçı gerçek eğitim alıyor? Eğitim nedir? İş olanağı nedir? Vasıf nedir?
    Allah kahretsin o kılıçdarı heryere üni açtı valla,vatan haini midir nedir ?

Bak şunu okuyabilirsiniz,ama bunu okuyup valla helal olsun dote dot demiş diyecek milyonlar var.

https://tr.sputniknews.com/turkiye/2...acarken-dusun/

Motosikleti
    @Turgetson
    Süpersin mizahına hayran kaldım

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    artık 'o paraya araba alınır yeaa' diyenleri haklı bulmaya başladım. eli yüzü düzgün dizel sıfır c sınıfı bi araç ortalama 100.000 tl. hadi arabada bir ton ekipman var cruise kontrolden hava yastığına kadar. 80 binlik motorda ekstra olarak abs ve belki çekiş kontrolunden başka ne var da fiyat 80 binlere dayanıyor anlamak mümkün değil. yani 80 binlik motorun maliyeti ile 100 binlik arabanın maliyetini kıyaslarsak ortaya ne çıkar merak ediyorum.

Motosikleti
    Bunca kötü yönetime rağmen halkın büyük çoğunluğu hala şimdiki hükümete oy veriyor... Galiba ekmeğe-suya-çaya-tüpe-una-şekere dahi muhtaç kalırız düşüncesiyle çekiniyor millet, alternatif partiye bu sebeple yönelmiyorlar.

Din ile milleti kandırıyor derseniz diğer taraf da Atatürk ile milleti kandırıyor veya Türk milliyetçiliğiyle - Kürt milliyetçiliğiyle kandırıyorlar her parti bi yerden kandırma çalışmalarına giriyor yani...

Sen, ben, o, bu...
    garibim vatandaşlar da öyle kandırıldıklarıyla kalsınlar. Göz var nizam var, herkes yapılan hizmetleri ve yanlışları değerlendirir demokrasi ile sonuçlandırır.

Siz yinede yönlendirmeye çalışın yani sıkıntı yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunca kötü yönetime rağmen halkın büyük çoğunluğu hala şimdiki hükümete oy veriyor... Galiba ekmeğe-suya-çaya-tüpe-una-şekere dahi muhtaç kalırız düşüncesiyle çekiniyor millet, alternatif partiye bu sebeple yönelmiyorlar.

Din ile milleti kandırıyor derseniz diğer taraf da Atatürk ile milleti kandırıyor veya Türk milliyetçiliğiyle - Kürt milliyetçiliğiyle kandırıyorlar her parti bi yerden kandırma çalışmalarına giriyor yani...

Sen, ben, o, bu...
    garibim vatandaşlar da öyle kandırıldıklarıyla kalsınlar. Göz var nizam var, herkes yapılan hizmetleri ve yanlışları değerlendirir demokrasi ile sonuçlandırır.

Siz yinede yönlendirmeye çalışın yani sıkıntı yok

cahil bir toplum, özgür bırakılıp kendine seçim hakkı verilse dahi, hiçbir zaman özgür bir seçim yapamaz. sadece seçim yaptığını zanneder. cahil toplumla seçim yapmak, okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır! böyle bir seçimle iktidara gelenler, düzenledikleri tiyatro ile halkın egemenliğini çalan zalim ve madrabaz hainlerdir!

Friedrich Wilhelm Nietzsche.
    odo ve SavageGarden bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)