Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Evin önüne motor park etmek (sokak)?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı nicksizbro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav o kadar kafaya taktım ki gece rüyamda gördüm evin alt sokağında güvenlikli site ile anlaşıyordum ama orda öyle bir site yok

Bu otoparka bıraktık diyelim çalındı ordan noluyor?
    Demekki yakında yapılacak. Kentsel dönüşüm falan yokmu esenyurt ta?
    Otopark işi sakat. Sen kapalı garajı olan biri ile anlaş. Ben evin içine(asansör girişi önüne) koyamasam motoru direk karşı komşumun garajına koyarım ufak meblağ karşılığı. Mesela aylık 50- 100 TL gibi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı patpop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demekki yakında yapılacak. Kentsel dönüşüm falan yokmu esenyurt ta?
    Otopark işi sakat. Sen kapalı garajı olan biri ile anlaş. Ben evin içine(asansör girişi önüne) koyamasam motoru direk karşı komşumun garajına koyarım ufak meblağ karşılığı. Mesela aylık 50- 100 TL gibi.
    Ustat kimsede yokki olsa koyucam belediye almış parayı müteahhitten caminin altını otopark yapmışlar kapali ama tek cuma günleri pazar kuruluyor açmıyor.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Alarm takilacak üstadim, ama o alarmi tetikleyecek kendi zihni fikir bir manuel sistem proje yedegin de bulunacak. Kumandaya ikaz gonderen tipler de var paraya kiyacaksin. Kilitleme olarak En az 20 mm capli grade zincir kullanacak milli iyi kalite asma kilit baglayacaksin. Baglarken zincir yerden yuksekte ve gergin olacak. Kilit milimde bosluk varsa zincir baklasiyla falan kapaticaksin. Biraz olsun rahat edersin. Kapali mekan bulursan iyi ama alarm şart oldu artik.

Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alarm takilacak üstadim, ama o alarmi tetikleyecek kendi zihni fikir bir manuel sistem proje yedegin de bulunacak. Kumandaya ikaz gonderen tipler de var paraya kiyacaksin. Kilitleme olarak En az 20 mm capli grade zincir kullanacak milli iyi kalite asma kilit baglayacaksin. Baglarken zincir yerden yuksekte ve gergin olacak. Kilit milimde bosluk varsa zincir baklasiyla falan kapaticaksin. Biraz olsun rahat edersin. Kapali mekan bulursan iyi ama alarm şart oldu artik.
    Otoparka gidip konusucam calinma durumunda sigortaniz var mi her yerde kamera var mi vs kapiyo dediklerinden fazlasını yapıp koyarım ama psikolojik etkisini düşünüyorum uyuyamam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:15 ----------

Aslında otoyikama ama otopark hizmetide veriyor tabelesinde otoyikama&otopark yaziyor bu otopark çalınma karai bir güvenliği yoksa neye yariyor?

Not:otopark koysamda alarmlı disk kilidi ve 200 tl lik bir asma kilit koyarım hem dışarda hemde otoparkta dursun diye ama anlaşıp çaldırılar bir güvence vermezlerse.

Hocam bende esenyurtta oturuyorum. Senin ev tam olarak nerede özelden yazar mısın?

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Ben Ümraniye'de oturuyorum. Motosiklet hırsızlığı burda da fazla. Geçen rüyama girdi, kilidi kıramamışlar seleyi söküp aküyü çalıyorlar. Böyle rüya olmaz olsun
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    Bende sultangazi deyim motorumu kaldırıma kilitliyorum, merdiven korkuluğuna devrilmesin diye zincir kilit, yere gömülü sertleştirilmiş Ø8 mm zincirle arka teker kilitliyorum, önde alarmlı disk kiliti 2 adet motorda alarm bağlı, buna ramen 2 defa yoklama yaptılar büyük makasla korkuluk zincirini kesmişler ama yerdeki zinciri kesememişler alarm devreye girince kaçtılar.

Bildiğim kadarıyla herhangi bir maaza, alışveriş merkezi otoparkı, ve ya normal ücretli otoparklarda, hırsızlık anını belgelemek için takıyorlar,kamera yoksa yasal yollardan zararını ödemek zorundalar, ama kamera kaydını polise sunarlarsa aradan balık gibi süzülüyorlar, tek güvence otopark sorumlusu o bölgenin tanınan kişilerinden biri ise o zaman hırsızlar uzak durur.
    https://www.youtube.com/watch?v=4R38-vqpBB0

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Otoparka gidip konusucam calinma durumunda sigortaniz var mi her yerde kamera var mi vs kapiyo dediklerinden fazlasını yapıp koyarım ama psikolojik etkisini düşünüyorum uyuyamam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:15 ----------

Aslında otoyikama ama otopark hizmetide veriyor tabelesinde otoyikama&otopark yaziyor bu otopark çalınma karai bir güvenliği yoksa neye yariyor?

Not:otopark koysamda alarmlı disk kilidi ve 200 tl lik bir asma kilit koyarım hem dışarda hemde otoparkta dursun diye ama anlaşıp çaldırılar bir güvence vermezlerse.
    Otopark düşünce mantığın yanlış. Hiç bir otopark oraya park eden araçları çalınmaya karşı sigortalamaz. Otoparkın nispeten güvenli olması oranın kapalı bir alan oluşu ve varsa giriş çıkışta güvenlik görevlisi oluşundan dolayıdır. Sen otoparka ücret ödeyince oradaki alanı kiralıyor oluyorsun tıpkı ev kiralamak gibi. Çalınmaya karşı ekstra güvencem olsun diyorsan kasko yaptırmalısın onun da belli şartları var tabi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Evime en yakın otopark en az 1 km (açık) kapıda kocaman bir elektrik direği var ona abus zincir kilit ve abus alarmlı disk kilit+ucuz bir gps +branda takıyım diyordum.

Evin önünde komşunun scooterı (eski)var aylardır nalbur aldığı zincir ve asma kilitle kitliyor çalan eden yok ,çevrede pek motorcu yok varsada eski yanı sağlam hırsız yok çevrede ama it kopuk çok abus kiramazlar diye tahmin ediyorum.

Kredi ile almayı düşünüyorum çalınırsa çok koyar kasko yaptırsam hem 1 yıl sonra bitecek hemde kilite para kalmicak o it kopuk iterek götürür.

Sizce bu önlemler yeterli mi almak isteğim motor mt 25 bu abusler kesiliyormu hemen brandayı açarken alarm etkinleşir diye düşünüyorum.

Semt- esenyurt
    Kardeşim esenyurt yere eğilsen arkanda sıra oluşur. Sakın abus mabus güvenme Hırsız ben bunu alacam derse bağladığın direkle birlikte söker götürür. Adamlar kapalı otoparklardan abuslu motorları çalıyor. İşini şansa bırakma. Ama otoparka gider böyle şeyler konuşursan zaten adam sana kıl olur seni kabul etmez. Kapalı otoparkların belli kuralları var. Kapısında adam duruyor dava açtığında hertürlü parasını alırsın motorun.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Esenyurt belediye baskani necmi kadioglu an itibariyle isfifa etti(nereye yazacagimi bilemedim heralde en uygun yer buradir)

Dun esenkentte arkadasimin motorunu zorlamislar ancak becerememisler salaklar.

KTMADDICTED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 SMT & WR250R
    Eskiden 500m otede otoparka birakiyodum.ayda 150 tl para veriyodum.

Artik Abus granit 59 zincirle sase den bagliyorum.Abus granit disk kildini de taktim.teknotakip cihazini da taktim kafam rahat.Gozumun onunde arada sigarami yakip izliyorum aslanimi )

Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşver abus mabus. Koy otoparka. Esenyurt diyorsun. Kasko çıksa çıksa 1200-1400 tl çıkar. Böl 365 e. Günlük sigara parası değil.
    Olmayan arabanın kredisini ödüyorum nasıl bir duygu anlatamam...
    Bu günlük böl sigara parası değil diyorsunuz ya. Acaba etilerde kiraya çıksa ve kirasını saate bölse sigara parası olmasa nasıl olur

Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Esenyurt belediye baskani necmi kadioglu an itibariyle isfifa etti(nereye yazacagimi bilemedim heralde en uygun yer buradir)

Dun esenkentte arkadasimin motorunu zorlamislar ancak becerememisler salaklar.
    Cebi doldu çakalın daha ne istesin bir yeri 5 yıla yapıyorlar.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    yahu nedendir bilinmez... Akp li yöneticiler sessiz sakin istifa ediyor, bir bakima inzivaya çekilip ortadan kayboluyor... Akp nin icindeki yonetici kadrodan hic mi hic fetoşçu çikmiyor. Peki bu adamlar neden istifa ediyor.. metal yorgunlugu modasimi bu.... Yahut bizmi salağiz, aklimiz ermiyor.

emekliligini veren bir tsk mensubu emekli edilmeden once mit sorgulamasindan gecerken, zimmetini kalem kalem teslim edeeken, ben istifa ettim diyip köşesine çekilen siyasi yonetici nasil oluyor da bunu pirt diye yapiyor.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Necmi anasını ağlattı Esenyurt'un.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Ustat kimsede yokki olsa koyucam belediye almış parayı müteahhitten caminin altını otopark yapmışlar kapali ama tek cuma günleri pazar kuruluyor açmıyor.
    Zor valla bizdende belediye para aldı ama keşke para yerine kapalı otopark olsaymış. Korkuyorum büyük cc motor almaya. Koyacak yer yok evin giriş holü dışında. Karşı komşunun otoparkı var ama oda sakat açık unutulur,bişi olur diye korkuyorum.

Her bölgeye otopark yapılmalı böyle olmaz hadi motorlari geçtim kaldırımda yürünmüyor belediye kaldırıma park edilsin diye kaldırımı yolla eşit seviyede

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)