Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yarin Gitmem Gereken Rota Hakkında Tavsiyeler

Motovento
    REKLAM ALANI

Yarın istanbul to izmir yapmam gerekiyor. Rotanin tahmini hava durumu resimdeki sekilde.
    Motor : 600rr
    Kıyafetler : Uzun korumalı bot, windstopper alt içlik, tech 90 pantolon, windstopper üst içlik, bellik, korumalı 4 mevsim mont, yazlık eldiven, blaklava, kask.
    Lastikler : rosso corsa
    ---

Bu sefer kesinlikle kulak tıkacı alacağım geçen sefer 2 saat kulağım çınlamışti.
    Yağmurluk almayi düşünüyorum alt üst. Ama sırt cantası rahatsız ediyor çok doldurmamam lazım.

Ilk defa bu kadar soğukta uzun yol planlıyorum. Otobüs demeyin 600rr ile son sürüşüm olucak yeni sahibine teslim edeceğim.

Yarın gitme şu gün git, şunuda almayi unutma, şunlara dikkat, kesinlikle gitme manyakmısın vb. Tavsiyelerinizi esirgemeyiniz.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Abi o soğukta ellerin donar yazlık eldivenle. Ben yozgatta çift kat eldivenle dolaşmama rağmen donuyorum. Ki senin motor 600 rr. Rüzgarı yedikçe parmakların donar.

Aslında bi tane iç eldivenim var. Hic kullanmadigim ama o hijyen içinmiş soguk icin değil. Kışlık eldiveni kullanmam normalde bi tur için almiyayim diyorum. Yazlığın üzerine geçirilen birşey yokmudur acep.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında bi tane iç eldivenim var. Hic kullanmadigim ama o hijyen içinmiş soguk icin değil. Kışlık eldiveni kullanmam normalde bi tur için almiyayim diyorum. Yazlığın üzerine geçirilen birşey yokmudur acep.
    Valla abi o kadar bilemem ama ciddi pişman eder. Sen bilirsin. Az yol değil.
    mchi bunu beğendi.
    HONDA

#BZ3082

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Bulaşık eldivenine benzer, rüzgar geçirmeyecek bir şey bulundur. Hemşire eldivenide olabilir.

Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bulaşık eldivenine benzer, rüzgar geçirmeyecek bir şey bulundur. Hemşire eldivenide olabilir.
    Çözermi dersin

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Hangi kalite eldiven olursa olsun soguk ve yagmur gecirecek. Bunun tek cozumu decathlondan tam kislik eldiveni alman olur tabi onun icinde zaman kalmadi. Ellerin donacak buna hazirlikli olmalisin.

Bu arada motoru satmaya gidiyorsun yanlis anlamadiysam, alicinin gelip almasi gerekmez mi

Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi kalite eldiven olursa olsun soguk ve yagmur gecirecek. Bunun tek cozumu decathlondan tam kislik eldiveni alman olur tabi onun icinde zaman kalmadi. Ellerin donacak buna hazirlikli olmalisin.

Bu arada motoru satmaya gidiyorsun yanlis anlamadiysam, alicinin gelip almasi gerekmez mi
    Öğlen çıkacağım yola sabahtan yağmurluk aliyorken onuda alirim lakin o kapkalın eldivenlerin şürüş hissini etkilediğini okumuştum bilemiyorum.
    Getirmeyi ben teklif ettim bu bahaneyle memleket hasretini gideririm. Hemde son bi hakkıyla sürerim diyorum.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Çözermi dersin
    Rüzgarı keser ama içerde terleme yapar bir süre sonra. Bilirsin nemde üşütür.
    mchi bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Evet denilenler doğru ellerin biraz üşüyecek hele sabah erken saatte yola çıkarsan. Sık mola vermeni öneririm ellerin hissizleşene kadar bekleme.

Çift kat eldiven giymek de bi çözümdür. Yani en büyük bedeninden ucuz inşaat eldiveni alıp yazlık eldivenin üzerine giyersen baya fark eder. Üzeri kaplamalı inşaat eldivenlerinden bahsediyorum, şu sarı renk falan kaplamalı olandan. Rüzgarı geçirmeyeceği için ellerin daha geç üşür.

Kulaklık işini ihmal etme uzun yolda gerçekten şart. Bi yapı marketten yada iş güvenliği malzemesi satan biyerden silikon olanlardan satılır, fiyatları da ucuz, mutlaka kullan.

Ekipmanın tam ama oldu ki çok üşüdün, bolca benzinlik ve yol üstü dinlenme tesisleri var, durup 5dk bi çay iç.

Ama en önemlisi, asla acele etme, yolculuğun tadını çıkar, hedefe erken varmak için kendini şartlandırma, keyif alarak sür.

Şimdiden iyi yolculuklar.
    mchi bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Yenikapi/bandirma feribot.

Ordan 270km izmir aheste aheste...
    YERUÇAĞI, AzÇok, bursalıali ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet denilenler doğru ellerin biraz üşüyecek hele sabah erken saatte yola çıkarsan. Sık mola vermeni öneririm ellerin hissizleşene kadar bekleme.

Çift kat eldiven giymek de bi çözümdür. Yani en büyük bedeninden ucuz inşaat eldiveni alıp yazlık eldivenin üzerine giyersen baya fark eder. Üzeri kaplamalı inşaat eldivenlerinden bahsediyorum, şu sarı renk falan kaplamalı olandan. Rüzgarı geçirmeyeceği için ellerin daha geç üşür.

Kulaklık işini ihmal etme uzun yolda gerçekten şart. Bi yapı marketten yada iş güvenliği malzemesi satan biyerden silikon olanlardan satılır, fiyatları da ucuz, mutlaka kullan.

Ekipmanın tam ama oldu ki çok üşüdün, bolca benzinlik ve yol üstü dinlenme tesisleri var, durup 5dk bi çay iç.

Ama en önemlisi, asla acele etme, yolculuğun tadını çıkar, hedefe erken varmak için kendini şartlandırma, keyif alarak sür.

Şimdiden iyi yolculuklar.
    Teşekkür ederim öğlen çıkacağım tın tın giderim hayırlısıyla. 6-7 saat sürer tahmin ediyorum hava kararıp soğumadan varsam yeterli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:06 ----------

Rüzgar kesicilerin içine termalde giysemmi ne dersiniz ?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yenikapi/bandirma feribot.

Ordan 270km izmir aheste aheste...
    Yola çikmadan magazasina ugra.

https://www.decathlon.com.tr/C-543146-vucut-isiticisi
    Botun ic yanlarina ve takimlara koymayi unutma
    Hadi rast gelsin..
    Birkan07 ve bursalıali bunu beğendiler.

emreyild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500
    Decathlondan 80 90 liraya kayak pantolonu alın, rüzgarı keser, sıcak tutar. Tech90ın üstünden giyersin ona göre büyük al. Eldiven için limit sıcaklık - 15 ve altı olan birini seç. Yağmurluk pantolon ve eldiven için ortalama 250 tl ayırman gerekecek.
    mchi ve fz6_fazer bunu beğendiler.

yazlık eldivenle olmaz hacı o iş eziyet işkenceye dönüşür 500km çünkü 100-150 den sonra küfür etmeye başlarsın bak gitmeden önce bir motorcu dükkanında ucuz bir kışlık uzun motor eldiveni al
    mchi bunu beğendi.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yola çikmadan magazasina ugra.

https://www.decathlon.com.tr/C-543146-vucut-isiticisi
    Botun ic yanlarina ve takimlara koymayi unutma
    Hadi rast gelsin..
    Ayagima 3 kat corap diyodum bu iyi oldu tskrler

Motosikleti
    Teşekkür ederim öğlen çıkacağım tın tın giderim hayırlısıyla. 6-7 saat sürer tahmin ediyorum hava kararıp soğumadan varsam yeterli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:06 ----------

Rüzgar kesicilerin içine termalde giysemmi ne dersiniz ?
    Hocam hava durumunu tam bilemiyorum ama giysen daha iyi, üşümezsin. Yada ufak bi sırt çantasına koy, baktın yolda üşüdün ilk benzinliğin wc sinde giyersin yoluna öyle devam edersin. Fazla donanım göz çıkarmaz, bulunsun yanında.

Ama bana sorarsan bu aralar havalar baya soğuk, termalleri giymekte fayda var. Aşırı rahatsız ederse yine ilk istasyonda mola verip çıkarırsın.

Alıntı emreyild adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Decathlondan 80 90 liraya kayak pantolonu alın, rüzgarı keser, sıcak tutar. Tech90ın üstünden giyersin ona göre büyük al. Eldiven için limit sıcaklık - 15 ve altı olan birini seç. Yağmurluk pantolon ve eldiven için ortalama 250 tl ayırman gerekecek.
    Windstopper, tech90, kayak p. , yagmurluk. Davul gibi şişmiyim hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:29 ----------

@suleymane hava yol boyu otalama 6°

Motosikleti
    Windstopper, tech90, kayak p. , yagmurluk. Davul gibi şişmiyim hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:29 ----------

@suleymane hava yol boyu otalama 6°
    Yaw okadarına da gerek yok Gören de -10 derecede kar yağarken sürecek sanacak. Montun ve botun varmış üst ve ayak üşümeyecek. windstopperlar da var diyorsun bacakların da çok üşümez. Yinede termalleri yanına al baktın biraz üşüdün içine giyersin.

Geriye ellerin kalıyor. Ellerine bir çözüm üret ya kışlık 1 çift eldiven alacan yada dediğim gibi ucuz inşaat eldiveni alıp çift kat giyecen.

En önemlisi kulaklığı unutma uzun süreli rüzgar ve yol sesi baş ağrısı yapar.

Tın tın geze geze, bol molalı, bol fotolu bir yol macerası yaşa. Yarında forumda başlık açıp anlatırsın fotolarla nasıl geçti yolculuk diye.

Kazasız belasız iyi yolculuklar.

Daha geçen hafta uzun yol yaptım, içime alt üst termal içlik, bellik, rüzgar geçirmez pantolon ve motosiklet montum, ayaklarımda korumalı çizmeler, elimde de kar eldiveni vardı. Valla bitek balaklavam kalitesiz olduğundan azcık boyun kısmından üşüdüm geri kalan acaip keyifli bir gezi olmuştu.
    mchi ve bursalıali bunu beğendiler.

emreyild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500
    Cbr hiç kullanmadım, normalde bacaklarınıza ve ellerinize rüzgar geliyor mu? Tech90 rüzgar geçiriyor mu? Hava 6 7 derece gözüküyor ama saatte 100 km hızla o 6 7 derece olur size 0 derece
    mchi bunu beğendi.
    Ramzey QM250 (2007) 10.000 km / Suzuki GS500 (1998) 20.000 km / Honda CBF150 (2011) 24.000 km / Honda PCX (2011) 11.000+

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)