Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

"Kadıköy'de sabaha karşı motorcu vahşeti"

Motovento
    REKLAM ALANI
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    HABER LİNKİ

Avukat Selçuk Güven, Kadıköy Caferağa’da sabaha karşı dehşeti yaşadı. Arkadaşıyla gittiği barda tartışma yaşayan Güven’in yolu, bar çıkışında tek tip motorcu kıyafeti giyen 10 kişilik bir grup tarafından kesildi. Öldüresiye dövülen ve 11 yerinden bıçaklanan Güven’in cüzdanı ve parası da çalındı.

İstanbul Kadıköy’deki Caferağa Mahallesi’nde sabahın erken saatlerinde 10 kişilik motorcu çetesinin bıçaklı saldırısına uğrayan Avukat Selçuk Güven, 11 yerinden bıçaklandı. Tekme tokat dövülüp kaburgaları kırılan, gözünde görme kaybı oluşan Güven, kendisine ellerinde kask bulunan tek tip giyinmiş motorlu bir grubun saldırdığını söyleyip şikâyetçi oldu. Savcılık, olayla ilgili soruşturma başlattı.

MASA DEVİRDİLER

Gazete Habertürk'ten Nihat Uludağ'ın haberine göre polis ve savcılığa da yansıyan olay, 19 Kasım 2017’de yaşandı. Kadıköy Caferağa Mahallesi Sakız Sokak’ta arkadaşıyla bara giden Avukat Selçuk Güven, masalarını deviren bir grupla tartışma yaşadı. Araya girenler ortamı yatıştırdı. Sabaha karşı bardan çıkan Güven, tek tip deri mont kıyafet giyen motorcu bir grubun saldırısına uğradı.

Olay sonrası taksi şoförlerinin çağırdığı ambulansla hastaneye kaldırılan Güven’in 11 yerinden bıçaklandığı, sol gözünde görme bozukluğu meydana geldiği ve kaburgalarının kırıldığı belirlendi. “İnsanlığa sığmayan bir saldırıya maruz kaldım” diyen Güven, yaşananları şöyle anlattı: “Bir arkadaşımla birlikte sohbet etmek için bara gitmiştik. İlerleyen saatlerde tek tip deri montlu 3 kişi, arkadaşımın oturduğu masayı çarparak devirdi. ‘Arkadaşlar biraz dikkatli olabilir miyiz?’ dedim. Üzerime yürüdüler. Araya girenler durumu sakinleştirdi. Bir süre sonra aynı kişiler bu sefer arkadaşıma çarparak onu sandalyeden düşürdü. Bu olayın da kasıtlı olduğunu düşünerek ‘Arkadaşlar neden böyle yapıyorsunuz?’ dedim. Bunun üzerine beni dışarıya, kavgaya çağırdılar. Kavga etmeyeceğimi söyledim. Sabaha karşı dışarı adımımı dışarı atar atmaz bir kişi yumrukla saldırdı. Silah kabzası, muşta ve tekmelerle 10 kadar kişi daha geldi. Aldığım darbelerle bayılmışım. Bir taksici hastaneye götürdü. Olay sırasında bar sahipleri de kapılarını kilitlemişler.” Güven, “Bana saldıran motorcu çete üyeleri, içerisinde 200 TL, kredi kartı ve kimliğimin bulunduğu cüzdanımı, cebimde bulunan 2bin 300 lira ve 1400 dolar paramı da çaldılar” iddiasında da bulundu.

ARANIYORLAR

Güven’in şikâyeti üzerine savcılık tarafından soruşturma başlatıldığı, motosikletli gruptan bazı kişilerin ifadesine başvurulup serbest bırakıldıkları öğrenildi. Kamera görüntülerinden yola çıkılarak saldırganların arandığı bildirildi.

Grup, Avukat Güven’e Sakız Sokak’taki bardan çıktıktan sonra saldırdı

6 YIL ÖNCEKİ SALDIRI ÇOK KONUŞULMUŞTU

Kadıköy ’de barların yoğun olarak bulunduğu Caferağa’daki Dr. İhsan Ünlüer Sokak’ta 2 Temmuz 2011’de bir grup genç, motosiklet kıyafetli 20 kişilik başka bir grubun saldırısına uğramıştı. “Bir daha burada içki içmeyeceksiniz” diye bağırarak kesici aletlerle saldıran grup, 2’si bıçakla kendilerine engel olmak isteyen toplam 7 kişiyi yaralamıştı. Mağdurlar, kendilerine saldıran grubun kıyafetlerinin sırt kısımlarında Hell’s Angels (Cehennem Melekleri) yazılı olduğunu söylemiş ancak grup bu iddiayı reddetmiş, kulübün isminin yazılı olduğu tişörtlerden 1500 tane sattıklarını söylemişti. Bu iddialar üzerine Cehennem Melekleri’nden 8 kişi gözaltına alınmış, bazı üyeleri tutuklanmıştı.

‘HER CEKET GİYENİ BİZDEN SANIYORLAR’

Avukat Selçuk Güven’e yönelik saldırıya karışanların Cehennem Melekleri grubundan olduğu da iddia edildi. Grubun Türkiye yetkilisi Şener Öner, Habertürk’e yaptığı açıklamada, Kadıköy’de neredeyse günde 10 tane bar kavgası olduğunu belirterek şunları söyledi: “Her ceket giyeni Hell’s Angels üyesi sanıyorlar. Türkiye’de bizim gibi yelek giyen 35 motor kulübü var. Arkadaşlarımızdan kimse kavgaya karışmadı. Bize ne polisten ne de başka bir makamdan bu konuya dair bir şey söylenmedi. 2011’de benzer bir olay yüzünden 6 ay cezaevinde kaldım. Hiçbir delil olmadığı halde ceza verildi. Bizim de ailemiz var. Rahatsızlık verici bir durum.”

70 MOTOSİKLET KULÜBÜ VAR

HT Pazar, “Mad Max olmaya az kaldı” başlığıyla trafikteki otomobil-motosiklet sürtüşmesini gündeme getirmiş, motosiklet kulüplerine yer vermişti. HT Pazar’ın haberine göre, Türkiye Motosiklet Federasyonu’na bağlı 70 motosiklet kulübü bulunuyor. Çoğu eğitim ve eğlence için kurulmuş. Kimi kulüplerin sitesi yok, kiminin sitesinde verdiği telefon numarası çalışmıyor, kimi de telefonu açmıyor. Bazıları resmi ama ulaşılabilir değil. Kulüplerin oluşumlarında birçok grup göze çarpıyor ve bazılarının aralarında gerilim yaşanıyor.
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    ‘Arkadaşlar biraz dikkatli olabilir miyiz?

Arkadaşlar neden böyle yapıyorsunuz?’ dedim.

kesin böyle demiştir. Bizim memlekette de ne kadar kibar insanlar var. Kültürümüz gereği her birimiz birer zeki müren naifliğindeyiz.

Bu arkadaşa kaba kuvvet uygulayan magandaları şiddetle kınıyorum. Şiddet dediğime bakmayın şiddetle işim olmaz. Gözünü morartmışlar o yüzden.
    fearlesboyy, Osm@n ve Remzidemir41 bunu beğendiler.

Belki de gerçekten öyle demiştir. Nazik insanlar da yaşıyor bu ülkede.

Grup ya da klüp işi olmayabilir. tek tip kıyafet göremedim fotografta.

ne demiş olursa olsun, bıçaklanmayı ve gasp edilmeyi(!) izah edemez hiçkimse.

Olayı hiç tasvip etmiyorum. Rezil bir durum onu başta söyleyim.

Alhak desek;
    Güce tapan ilkel toplumuz, çıkarımız için hiç bir ilkemiz olmadan taraf tutan ,çalıyor ama çalışıyor diyebilen bir toplumyuz şimdi ise sadece çalıyor ama çalan bizim kisi ,diyen bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyen bir toplumuz.

Demeokrasi ve Hukuk sistemimiz;
    demokrasimiz hukuk sistemiz de muz cumhuriyetlerinden halice veya onların durumu bizden biraz halice de olabilir. Masum binlerce kişi işinden edilmiş veya hapislerde ama ahlak yoksunu toplumuzdan çıt yok...Mangalda kül bırakmayan ahlakdan bahseden dini cematlerde de ses yok ne de olsa boşalan yerlere yerleşip rant peşine düşmüşler..

Sonuç ;
    Olay olarak tasvip etmiyorum ama bu olay faydalı olmuştur , bizim toplumuz korkak tırsak ,güce tapar ,böyle olaylar ile en azından çogunluk saygı duymasada motorculardan korkar ve abuk subuk hareketlerini yapmaz.
    KEşke bu göstrecegi iyi davranışı korkudan degil de SAYGIDAN yapsaydı ,MEDENİ olmasından yapsaydı ama bu nesil bu gelişmişlik seviyesini göremeyecek. Aranızda şimdi 20-30 yaşlarında olupda 120 yaşını gelmeyen hiç biriniz bu toplumun adam oldugu göremez, önce bu nesil ölmeli ,bunların yetiştirdi binlerce tek tip okul mezunu ölmeli belki ondan sonra ki nesil anca adam olur belki daha sonra ki nesiller..
    drtayfun, Akhunturk ve Salurbey bunu beğendiler.

"Sonuç ;
    Olay olarak tasvip etmiyorum ama bu olay faydalı olmuştur , bizim toplumuz korkak tırsak ,güce tapar ,böyle olaylar ile en azından çogunluk saygı duymasada motorculardan korkar ve abuk subuk hareketlerini yapmaz. "

Bunlar motorcu değil motosiklet süren magandalar. Camiaya hiç bir faydası olmaz. Aksine zararı olur. Korkarlar demişsiniz de tek yakaladıkları motorculara saldıracaklardır.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ‘Arkadaşlar biraz dikkatli olabilir miyiz?

Arkadaşlar neden böyle yapıyorsunuz?’ dedim.

kesin böyle demiştir. Bizim memlekette de ne kadar kibar insanlar var. Kültürümüz gereği her birimiz birer zeki müren naifliğindeyiz.

Bu arkadaşa kaba kuvvet uygulayan magandaları şiddetle kınıyorum. Şiddet dediğime bakmayın şiddetle işim olmaz. Gözünü morartmışlar o yüzden.
    üzücü olaylar

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    muhakkak buradan olay hakkında 1. elden bilgi sahibi olan birileri vardır

Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olayı hiç tasvip etmiyorum. Rezil bir durum onu başta söyleyim.

Alhak desek;
    Güce tapan ilkel toplumuz, çıkarımız için hiç bir ilkemiz olmadan taraf tutan ,çalıyor ama çalışıyor diyebilen bir toplumyuz şimdi ise sadece çalıyor ama çalan bizim kisi ,diyen bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyen bir toplumuz.

Demeokrasi ve Hukuk sistemimiz;
    demokrasimiz hukuk sistemiz de muz cumhuriyetlerinden halice veya onların durumu bizden biraz halice de olabilir. Masum binlerce kişi işinden edilmiş veya hapislerde ama ahlak yoksunu toplumuzdan çıt yok...Mangalda kül bırakmayan ahlakdan bahseden dini cematlerde de ses yok ne de olsa boşalan yerlere yerleşip rant peşine düşmüşler..

Sonuç ;
    Olay olarak tasvip etmiyorum ama bu olay faydalı olmuştur , bizim toplumuz korkak tırsak ,güce tapar ,böyle olaylar ile en azından çogunluk saygı duymasada motorculardan korkar ve abuk subuk hareketlerini yapmaz.
    KEşke bu göstrecegi iyi davranışı korkudan degil de SAYGIDAN yapsaydı ,MEDENİ olmasından yapsaydı ama bu nesil bu gelişmişlik seviyesini göremeyecek. Aranızda şimdi 20-30 yaşlarında olupda 120 yaşını gelmeyen hiç biriniz bu toplumun adam oldugu göremez, önce bu nesil ölmeli ,bunların yetiştirdi binlerce tek tip okul mezunu ölmeli belki ondan sonra ki nesil anca adam olur belki daha sonra ki nesiller..
    attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya değmez. Birilerini korku ile bastırabileceğinizi düşünüyorsanız birilerinize de daha güçlüleri silahını çeker. Adalet olan yerde güç yarıştıracaksak arabanın içindeki her daim senden daha güçlü olacaktır.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    O bölgede geceleri taksicilik yapıyorum. Inanin icince insanliktan çıkanlar ne olay çıkaracaklarını şaşırıyorlar. Zaten o bölgenin insani da bıktı artık bu olaylardan

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Adamı bu hale sokmalırıni savunmuyorum tabiki ama bazı avukatlar var kendilerini bişe sanıp milleti aşşağılamaya çalışıyor heleki kazandıkları davalarda anlaştıkları paranın daha fazlasını cebe atıyor haram zadeler

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    gerçek çapırcılık bu değil!

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    tek tip rev'it saldırısına ugramıs
    EmirŞengezer bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    ne olursa olsun adam nederse desin bu hale getirilmez tek gözü nerdeyse kör olmuş,11 yerinden bıçaklanmış ,gaspa uğramış soyulmuş .. o üslupla demese bile bu kadarı aşırı fazla..

bu olaylardan o kadar yoruldumki artık kimseye motor sürüyorum demiyorum motorcuyum motor sürüyorum dedim mi artık insanların bir yüzü buruşuyor sana bakışı değişiyor.. bazı araç sahipleri bu haberlerdeki şeylerden çok etkileniyor ve motorlulara karşı aşırı zalimleşiyor..

daha geçen gün üstüme taksi çıkdı bilerek yapdı bilinçli yapdı..

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Bir motosikletçi eşkiyalarımız eksikti. Ona da kavuştuk. Yaşım 60'a yakın. İnsani değerlerin bu kadar dibe vurduğu bir zaman yaşamadım.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    çapırlandın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)