Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

www.motoekipman.store - Kabuto kask hakkında ne düşünüyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI

www.motoekipman.store

Diye bir sitede gördüm. Kabuto markası Japon malıymış.

Fiyatı bana uygun geldi, denemeye değer açıkçası. Kask almak isteyen arkadaşlar varsa ilgilenebilirler. Bildiğim kadarıyla Türkiye de sadece www.motoekipman.store da var.

Örnek link:
    http://www.motoekipman.store/kabuto-...r-medium-pmu32
    Green Arrow bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xsr 900
    ben kardesler motor da gormustum (motoliz) , kafama takip denedigimde cok begenmistim ancak yolda kullanmadim , yorum yapamam.
    malzeme kalitesi olarak cok ust duzey duruyor ancak o zaman fiyati shoei ile ayniydi ben de gidip shoei aldim, motoekipman fiyati cok uygun goruyor tabi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    bence ederi hatta daha fazlası o fiyat.bildiğin termoplastik kaplama zaten ne kadar edebilirki

Motosikleti
    Hornet 650
    Türk internet sitesinde ürün özelliklerinin inglizce olması

Yazık ya, özelliklerini kopyala yapıştır yapmışlar

Hiç bi şey bilmiyosan google çeviriye gir yaz bu kadar basit.
    Green Arrow ve yeditepely bunu beğendiler.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Kabuto markasının distribütörü motoliz.com
    Sharp bir modeli test etmiş
    O da 4 yıldız almış.
    Marka konusunda bilgim yok ama dışarıdan fena görünmüyor.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Arkadaslar sitenin sahibi forumdan bir arkadasimiz ve henuz yeni.Bence su andan itibaren takipte kaldiginiz bir site olsun, ben cok guzel urunler ve fiyatlar olacagina eminim.Tum motosiklet magazalariyla neredeyse basimiz belada oldugu icin boyle bir ise giren motosiklet kulturunu bilen arkadasimiza destek olmaliyiz diye dusunuyorum.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sitenin sahibi oğuz yani green Arrow kullanıcı adlı arkadaş .

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Şahsi kanaatime göre 850 lira etmez bu kask. Kabuğu termoplastik yani en ucuz kasklarda kullanılan malzeme. Videodan gördüğüm kadarıyla vizörü ve hava kanalları da tatmin edici kalitede değil. 850 liraya bunu alacağıma piyasadaki denenmiş ve kendini kanıtlamış polikarbon kasklardan alırım.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı khaledome adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kardesler motor da gormustum (motoliz) , kafama takip denedigimde cok begenmistim ancak yolda kullanmadim , yorum yapamam.
    malzeme kalitesi olarak cok ust duzey duruyor ancak o zaman fiyati shoei ile ayniydi ben de gidip shoei aldim, motoekipman fiyati cok uygun goruyor tabi.
    Motoliz firmasi distributoru, bende ilk geldigi zaman orada gormustum. Bu ise baslama planlari yaparken aldim deneme sansina sahip oldum, kisacasi satmam gereken marka bu dedim. Oyle giristik bu seruvene

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:14 ----------

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence ederi hatta daha fazlası o fiyat.bildiğin termoplastik kaplama zaten ne kadar edebilirki
    Kask esasen cok katmanli yani polycarbon ve termoplastikten olusmakta. Urunu standart termoplastik kasklardan farkli kilan icinde kaliteli bir gunes vizoru bulundurmasi, butun dunyada yer alan mevcut sertifikalari barindirmasi ve Araininde degismezi olan Coolmax ic ped yapisi. Yurtdisi yorumlari ve benim urunu teslim ettigim insanlarin tepkileri oldukca pozitif. Fiyat konusunda haklisiniz ancak kur ve ek vergiler bizleri cok zorluyor.
    MertDastan ve Hamza Toruk bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    O fiyatlara Nolan AGV almak mümkün. Macera aramaya gerek yok. Hani kafanıza deneyip beğenirseniz ok ama internetten sipariş verip hayal kırıklığı yaşamayın sonra.

Motosikleti
    Alıntı mhmtesk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam cok haklisin ancak siteyi canliya alali 1 hafta oldu olmadi, tek basima calistigim icinde henuz halledemedim. Bos kalmasini istemedigim icinde orjinal verileri girdim. En kisa surede cevirinin yani sira onemli bilgiler, hatta videolar gelecek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kabuto markasının distribütörü motoliz.com
    Sharp bir modeli test etmiş
    O da 4 yıldız almış.
    Marka konusunda bilgim yok ama dışarıdan fena görünmüyor.
    Belirttiginiz gibidir. Ben distributorluk kosullarini cok agir ve yipratici buluyorum. Dolayisiyla 2. bayilik mantikli ithalat yapiyorum farkli ulke distributorlerinden ayni garanti ve destek kosullari kapsaminda.

Kask japonya uretimi oldugu ve Kabutoda dunya pazarinda son 2 3 yildir faal oldugu icin sanirim ya niyetli olmadilar, yada firsat bulamadilar ancak dunyada soz sahibi olan ece,dot ve snell sertifika sahibi kasklar. Abdde Snell sertifikasi baya zorlu bir surec, cogu pist etkinligi Snellsiz kask almamakta. Bu noktada da sharp yildizli olup alamayan kasklarda mevcut.

Bahara dogru test kaski projem var umarim gerceklestirebilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar sitenin sahibi forumdan bir arkadasimiz ve henuz yeni.Bence su andan itibaren takipte kaldiginiz bir site olsun, ben cok guzel urunler ve fiyatlar olacagina eminim.Tum motosiklet magazalariyla neredeyse basimiz belada oldugu icin boyle bir ise giren motosiklet kulturunu bilen arkadasimiza destek olmaliyiz diye dusunuyorum.
    Destegin icin cok tesekkur ederim. En kisa zamanda bekliyorum musait zamaninda. Her turlu fikre acigim arkadaslar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsi kanaatime göre 850 lira etmez bu kask. Kabuğu termoplastik yani en ucuz kasklarda kullanılan malzeme. Videodan gördüğüm kadarıyla vizörü ve hava kanalları da tatmin edici kalitede değil. 850 liraya bunu alacağıma piyasadaki denenmiş ve kendini kanıtlamış polikarbon kasklardan alırım.
    Haklisiniz termoplastik giris seviyesidir kasklarda. Buda firmanin urettigi giris seviyesi modeli bir kaski. Ancak bunun yari fiyati olan termoplastik bir kask ile arasinda coklu katman kabuk farki, vizor ve ic iscilik kalite farki var. Gorusunuze saygim sonsuz ancak firsatiniz olurda incelerseniz ben fikrinizin degisecegini dusunuyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O fiyatlara Nolan AGV almak mümkün. Macera aramaya gerek yok. Hani kafanıza deneyip beğenirseniz ok ama internetten sipariş verip hayal kırıklığı yaşamayın sonra.
    Ulkemiz kanunlarinda, urun kullanilmadigi surece iade hakki mevcut yani alici begenmez ve urune zarar vermez ise bizde urunu almak zorundayiz, bence macera sayilmamali bu herkes buyuk sehirlerde veya merkezlerde yasamiyor. Marka farklari konusunda fikrinize saygim sonsuz

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam cok haklisin ancak siteyi canliya alali 1 hafta oldu olmadi, tek basima calistigim icinde henuz halledemedim. Bos kalmasini istemedigim icinde orjinal verileri girdim. En kisa surede cevirinin yani sira onemli bilgiler, hatta videolar gelecek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

Belirttiginiz gibidir. Ben distributorluk kosullarini cok agir ve yipratici buluyorum. Dolayisiyla 2. bayilik mantikli ithalat yapiyorum farkli ulke distributorlerinden ayni garanti ve destek kosullari kapsaminda.

Kask japonya uretimi oldugu ve Kabutoda dunya pazarinda son 2 3 yildir faal oldugu icin sanirim ya niyetli olmadilar, yada firsat bulamadilar ancak dunyada soz sahibi olan ece,dot ve snell sertifika sahibi kasklar. Abdde Snell sertifikasi baya zorlu bir surec, cogu pist etkinligi Snellsiz kask almamakta. Bu noktada da sharp yildizli olup alamayan kasklarda mevcut.

Bahara dogru test kaski projem var umarim gerceklestirebilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

Destegin icin cok tesekkur ederim. En kisa zamanda bekliyorum musait zamaninda. Her turlu fikre acigim arkadaslar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

Haklisiniz termoplastik giris seviyesidir kasklarda. Buda firmanin urettigi giris seviyesi modeli bir kaski. Ancak bunun yari fiyati olan termoplastik bir kask ile arasinda coklu katman kabuk farki, vizor ve ic iscilik kalite farki var. Gorusunuze saygim sonsuz ancak firsatiniz olurda incelerseniz ben fikrinizin degisecegini dusunuyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

Ulkemiz kanunlarinda, urun kullanilmadigi surece iade hakki mevcut yani alici begenmez ve urune zarar vermez ise bizde urunu almak zorundayiz, bence macera sayilmamali bu herkes buyuk sehirlerde veya merkezlerde yasamiyor. Marka farklari konusunda gorus musterilerin o konuda fikrinize saygim sonsuz
    Siz de bilirsiniz ki kask denemeden alınmaması gereken bir ekipmandır. İade hakkı elbette var ama neden bunun için zaman kaybı ve kargo parası ödensin. Aldı kaskı kafasına uymadı değişim talep etti bir büyüğünü aldı o da olmadı bu böyle sürüp gidebilir. Her kask her kafaya olmaz. Benim kafaya mesela AGV kaskların hiçbir bedeni olmuyor. Diğer ekipmana bir şey diyemem ama kask kafaya tam olarak uymalı bunun için de bizzat müşterinin kendisi denemelidir.

Motosikleti
    Bu arada belirtmek isterim ki bu ise girme amacim cok farkli. Allah izin verirse ithalat islerini 2 sene icerisinde sonlandiracagim. Tamamen yerli ve firma bunyesinde uretim amacim.

Bir abimiz ile yerli kot uretimini tamamladik bir serimiz cikti, daha iyisini dizayn ettik 2018 sezonda 3 farkli modelle cikacagiz kismet olursa. Kadinlara civil civil renklerde kanvas korumali kot, erkekler icin yine kot ceket, motosiklet montu sevmeyenler icin standart mont icine veya sweat shirt ustu sokak tipi body armor.

Teknik tarafta 3d printer ile carbon parcalar. Cnc ve aluminyum bandinda koruma demirleri ve topuzlari. Onumuzdeki 2 yil icin hedefler ve fikirler bu dogrultuda bakalim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    yani normal fiyatı 800 900 ler olsa anlarımda 1500lük bir durum yok indirim algısı oluşturulmaya çalışılıyor.en pahalı termoplastik kask zaten şu an agv k3sv.oda o parayı hak etmiyor 800 1100 tl arasında bir satış fiyatı var

Motosikleti
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz de bilirsiniz ki kask denemeden alınmaması gereken bir ekipmandır. İade hakkı elbette var ama neden bunun için zaman kaybı ve kargo parası ödensin. Aldı kaskı kafasına uymadı değişim talep etti bir büyüğünü aldı o da olmadı bu böyle sürüp gidebilir. Her kask her kafaya olmaz. Benim kafaya mesela AGV kaskların hiçbir bedeni olmuyor. Diğer ekipmana bir şey diyemem ama kask kafaya tam olarak uymalı bunun için de bizzat müşterinin kendisi denemelidir.
    Haklisiniz ancak herkes ayni kosullarda ve zaman araliginda yasamiyor. Amerikadaki bir cok kullanici sizin olmaz dediginiz sekilde alisveris yapiyor, ustelik bu yonlendirmeyide kask ureticileri guzel ebat tablolariyla desteklemis. Bende bu fikre ve sisteme hayran olmus biri olarak kargo ucreti kavramini sildim, iadeyide ben karsilamaktayim ve tabiki yeni secilen bedenin kargo bedelinide. Esasen kaskin hangi kafa yapisina uyup uymayacagida ufak bir arastirma ile belirlenebiliyor ancak canliyi gormeden ve denemeden almama aliskanligi kullanicilarin tercihi saygi duyuyorum

Beyler şunu anlamıyorum, anlayamıyorum. Bu memlekette neden hep bir kötüleme ve beğenmeme durumu var? Adam işe yeni girmiş, siteyi yeni açmış. Direk yargılamak ve saçma sapan emojiler atmak yerine, yapıcı eleştiriler de bulunmak daha mantıklı olmaz mı?

Bakın, size direk ithal edip satacağım demiyor. Iki yıl içerisinde kendi yerli üretimimi yapacağım diyor. Kaskın malzemesini beğenmezsin, tipini beğenmezsin anlarım. Ama fiyatı hakkında hüküm vermek biraz abartı olur. Ne yapsın adam 5'e alıp 4'e mi satsın? 800 liralık ürün de en yalın haliyle 200 liralık vergi var. Bunun nakliyesi var, satınca kargosu var, reklamı var, kirası var, stopaji var. Var oğlu var. Fiyat uymuyorsa hayırlı işler der geçersin.

Ama biz bu kafayla devam edelim. Hemen bok atalım, yapıcı eleştiriden uzak bir şekilde linç kampanyası başlatalım. Sonra da bu ülke de neden üretim olmuyor diye sağa sola çemkirelim..

Ben Green Arrow kardeşimizi tebrik ediyorum. Ürün gamı genişledikçe, her ihtiyacım da soluğu dükkanında alacağım. Kapıdan girince suratınıza bile bakmayan mağazalar benden uzak olsun..
    khaledome, hamzarat ve RoofRoof bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani normal fiyatı 800 900 ler olsa anlarımda 1500lük bir durum yok indirim algısı oluşturulmaya çalışılıyor.en pahalı termoplastik kask zaten şu an agv k3sv.oda o parayı hak etmiyor 800 1100 tl arasında bir satış fiyatı var
    Urunun yurtdisi dahil liste yani perakende fiyatlarinin tekabul ettigi rakamlar o maalesef. Bende yurtdisinda indirimli hali duzeyinde fiyatlara vermeye ugrasiyorum kisacasi boyle bir calismam yok. Bu urunler 15 gun once ithal edildi yuzde 20 ek vergiye tabii halde. Bazi firmalarin yaptigi gibi ortalama 2 yil oncenin kuruyla ve dusuk vergi ile giren urunleri bugunun kuruna tasiyip yuzde 50 indirim yapilmadi yani :D Fikrini bizim ekonomimiz dogrultusunda hakli ancak bence gormediginiz veya incelemediginiz bir urun icin o parayi haketmiyor demek ne kadar dogru sizce. Bu seri ile buyuk seyahatler yapan ve ses durumundan cok memnun insanlar var benim bildigim. Benim disimda satan yerlerde var bu urunu o firmalarda veya benim dukkanima gelerek incelemenizi tavsiye ederim.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı mhmtesk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Google'a çevirttiren siteler de var. Ama Google bazen yanlış veya devrik çeviriyor ya, olduğu gibi koyuyorlar siteye. Ya arkadaşi br bak, tamam İngilizcesini anlamıyorsun, Türkçesi'ne bir bak. Şurası yanlış ifade olmuş, şu cümleyi falan düzelteyim de. Ama adamlar haklı. Biliyorlar ki bizim millet okumuyor. Oraya resmi ithalatçı garantili yazsalar, adam soruyor yine ürünler resmi ithalatçı garantili mi diye. E millet okumayınca adam da uğraşıp düzeltmiyor.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Google'a çevirttiren siteler de var. Ama Google bazen yanlış veya devrik çeviriyor ya, olduğu gibi koyuyorlar siteye. Ya arkadaşi br bak, tamam İngilizcesini anlamıyorsun, Türkçesi'ne bir bak. Şurası yanlış ifade olmuş, şu cümleyi falan düzelteyim de. Ama adamlar haklı. Biliyorlar ki bizim millet okumuyor. Oraya resmi ithalatçı garantili yazsalar, adam soruyor yine ürünler resmi ithalatçı garantili mi diye. E millet okumayınca adam da uğraşıp düzeltmiyor.
    Yanlış yapılacaksa hiç yapılmasın fikrine katılanlardanım açıkcası, mükemmeliyetçi değilim ancak bilgi doğru olmalı. Esasen böyle bir şeyi yapmak istemezdim ancak yinede bir kısım insan bunu anlayabilir diye böyle bir şey yaptım, en kısa sürede düzelteceğim. İnsanımız hakkında da haklısınız hakikaten okumayan insanlarız, okuduğunu görmeyen ve anlamayan aynı zamanda.

plaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba CR1
    Kasklar garantili mi hepsi mevcut mu?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler