Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial MH Drift MİNÖR

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahmetakgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    Herkese Hayırlı Akşamlar,

Mondial Drift Minör Modelini almaya karar verdim.
    Motor yeni olduğundan yani minör versiyon yeni olduğundan dolayı piyasada 2.el yok

Bende Sıfır Almaya karar verdim Ama Piyasada dolaşan sorunlardan dolayı emin olamadım

- EHLİYET : A1
    - BÜTÇE : 4500TL

EMIN OLAMAMA SEBEBIM ISE ŞU;
    Çevremdeki İnsanların Tepkileri rahatsız ediyor. Gercekten öyle bir şeyler var mı?
    1- Fren tutmaz hızlı giderken veya seyir halinde civatası falan kendi kendine acılırmıs zamana göre..

2- YOLDA KALIRSIN EN FAZLA 200KM YOL YAPARSIN UZUN YOL YAPAMAZSIN.

Gibi Kelimeler dolaşıyor ortada. Bunlar doğru mu sizce?

Sizce almalımiyim bu motoru?

Bütcemi 6 ayda topladım. yüzden paramın cöpe gitmesini istemiyorum.

A1 Ehliyetine uygun ve bütçeme uygun bi bu motor var düşüncelerinizi bekliyorum ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Abi motoru alıp en iyisini yaparsın. Şu an piyasadaki çin malı motorlardan en iyi 5'in içine girer. Motor kalite anlamında japon motorlar kadar güzel olmasa da iyi. Ayrıca çevrendekilere de kulak asma.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Bütçe 4500 diyosun ama motor 4750 tl. Bunun sigortası var trafiğe çıkarması var ekipmanı var. Kışın süreceksen bide lastik al o lastiklerle kışın çok zor olur.
    Yani o bütçeyi biraz arttırman lazım.

Bak bende 125 mc var, şu an 3780 km de felan.
    1 kez yolda bırakmadı, uzun yolada gittim bak.
    Motoruna iyi bakarsan oda seni üzmez.
    Valla fren civatası felan çıkma olayını ilk kez duyuyorum yani öyle bişiy olmadı hiç :D

Uzun yolda motoru ara ara dinlendirmekte fayda var 100 km de bir 10 dakika felan diyelim. Tabi sürüş tarzınada bağlı.

Gürkan05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW 250 INAZUMA
    Bu motorun güncellenmemiş halini yani Mh Drift 125i kullanıyorum şu an. 1 yıl oldu ve yaklaşık 17000km yol yaptım bu zaman zarfında.
    Öncelikle benim de gönlümden başta geçen bir japon motosikleti alıp kafam rahat binmekti ama maalesef şartlar uymayınca olmuyor. Senin gibi biraz çekingenlikle motoru aldım ve çok memnunum. Lakin şu da var ki arkadaşların kısmen haklılar. Birincisi çinli motor almak demek elin biras anahtar tutacak, yatkın olacak demek. Üzerine bir japon motosikletinden daha çok titremelisin ki o da seni yolda bırakmasın.
    Ben bir senedir sık sık (2000km) yağ değişimi, hava filtresi değişimi, buji değişimi gibi rutin bakımları yapıyorum. Şu ana kadar hiç yolda kalmadım ki bir günde 400km yapmışlığım da oldu.
    Diyeceğim o ki eğer üzerine titreyip gözüm gibi bakacağım diyorsan al denilen kadar dandik bir motor değil. Ha yok ben o kadar uğraşamam diyorsan japon ikinci ellere yönelmelisin. Umarım yardımcı olabilmişimdir
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    Cevaplarınız için teşekkürler, 4500tl BÜTÇE yazdim ama bu sadece motora ayirdigim Bütce. Yani sigorta ruhsat plaka vergi ekipman icin ayri param var.

Motorun sadece makinesinden anlamam öbür türlü komple söker geri toplarim sadece makineden anlamam.

Motoru almaya karar verdim, umarım bu kadar para vermeme değer

Motosikleti
    Alıntı ahmetakgun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevaplarınız için teşekkürler, 4500tl BÜTÇE yazdim ama bu sadece motora ayirdigim Bütce. Yani sigorta ruhsat plaka vergi ekipman icin ayri param var.

Motorun sadece makinesinden anlamam öbür türlü komple söker geri toplarim sadece makineden anlamam.

Motoru almaya karar verdim, umarım bu kadar para vermeme değer
    Merak etme motora iyi bakarsan ve canını çıkarmazsan cebini yakmaz.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Bazı çinli motorlarda işçilik çok dandirik oluyor.Elleriyle değil de başka bir yerleriyle yapıyorlar.AEA'da bir videosunda bir motorun jantını yerinden çıktığını filan söylemişti.Aldıktan sonra bi ustaya gidip baktırmakta fayda var.

GLADiUSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16'' Bajaj Pulsar 200NS & 91'' MZ ETZ 251
    1: motoruna dikkatlice bakarsan hiç birşey olmaz. Civatası gevşeyebilir düşebilir bunlara dikkat et elinde bir anahtar olsun sık onları birşey olmaz
    2: bende drift 125 vardı Fethiye Isparta arası gittim geldim hiç de yormadı beni fazlasıyla memnum etmişti bu konuda. Senin için rahat olsun...

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    KONU KİLİT. MH MİNÖR ALMAYA KARAR VERDİM , ALLAHIN İZNİYLE AYIN 10'UNDA BAYİDEYİM

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2012 den beri 45 bin km'dir kullanıyorum.

Bir günde 900 km yol gittiğim oldu. Forumda gezilerimden bazıları var.

Motor bloğu japonlar kadar kaliteli.

Diğer tüm aksamlar kalitesiz, 2-3 yılda yıprandılar.

yedek parça bol ve ucuz.

HİÇ YOLDA KALMADIM

Arka teker kontra civatası düştü, fren kaliperini tutan civata düştü. Ayaklığı tutan civatalar düştü. Aynalar rüzgar gülü gibi dönüyor.

7500-8500 arası YBR yada CBF mi Mndial mi dersen, tabiki mondial.

Bu arada, kolay kolay satamazsın. Son sahibi olmaya adaysın.

Sağlıklı bir motosiklet hayatı diliyorum.

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    Zaten Satmayı düşünmüyorum gittigi yere kadar gider

Motosikleti
    Alıntı ahmetakgun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten Satmayı düşünmüyorum gittigi yere kadar gider
    Merak etme hiçbişiy olmaz.
    20 bin km de drift kullanan arkadaşım var daha bi sıkıntısı yok motorun.
    Forumda 70 bin km drifti olan var.

Satarsın öyle konuşanlara bakma sen.

carter17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Karar vermişsin hayırlı olsun, fakat ikinci el japon almak her türlü daha avantajlı. Elindeki parayla 2. elde yüksek model çok iyi durumda CBF ya da YBR alabilirsin.

Çinli seni ilk 30bin km de belki çok üzmez ama sonrası çok sıkıntılı onların. Oysa japonun ömrü daha uzun. Sen de gittiği yere kadar modundasın. O yüzden japon almanı tavsiye ederim 2. elde olsa.

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    2.el e yönelmek istemiyorum.

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    ben bu motordan a1 ehlıyetı olan oglum ıcın satın aldım.5450tl ye ıstanbuldan sıfır aldım ve 150 tl naklıye ıle ankarada elımıze ulastı.ılk ay 560km de rodaj yag degısımı ıcın ankarada ıkı servıs buldum .bır tanesı 80tl cıvarı tutar dedı, dıgerı gel abı halledrız dedı.castrol power 10 40 yag alıp 45tl ye gıttıgımız ve fıyat vermeyen yetkılı servıs bızden 130tl rodaj bakım ucretı ıstedı.dedım ayıptır ya yag bızden yaptıgınız tek sey 17lık anahtarla cıvata sokup yagı bosaltıp yenı yag koymak bu ısı ben zaten kendı motorlarımda kendım yapıyorum garantı devam etsın dıye geldım sıze bızde boyl dedıler.06 motor selım usta.100tl bıraktık cıktık cok ıcıme oturdu.bu motorların rodaj bakımlarını kaca yaptırıyorsunuz ve ankarada onerebılecegınız ısı bılen durust mondıal servıs var mı ?tesekkurler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler